Skoči na vsebino

[debatič] Katere igralske serije ste si želeli igrati, pa se še niste investirali?


Priporočeni prispevki

Želim si, da bi mi bili 1st person shooterji bolj fun, sam se nikakor ne uspem prisiliti, da bi preigral vsaj kakega "legendarnega" naslova iz žanra (HL2, Doom 2016, etc.). Iz podobnega razloga in preveč in your face infantilnega testosteron driven izgleda, nisem nikoli igral Gears of War serije.

Halo serija je bila svetla izjema. Najbrž, ker so Bungie prvi uspeli poštekati kako prenesti FPS na joypad kontrolno shemo.

Povezava do prispevka

HL2 je itak hardly FPS, mislim ja, streljanje je še vedno glavni način komunikacije, ampak nič manj kot npr. v Uncharted 4. Je ogromno drugega, od survival horror sekvenc, set-piecesov, ugank, environment storytellinga. Ogromno nekih organskih carskosti (nekaj te jih naučijo achievementi, recimo un na začetku igrice, ko ti vojak zamori, da poberi smeti in jih fukni v koš, ti pa jih lahko fukneš v njega in te pretepejo), pol je vožnja not, da ne govorim o gravity gun, ki je v bistvu kot neka čisto ločena igrica, saj combat naenkrat postane poln ugank. Potem pa to pomešaj z odlično zgodbo in praktično one-shot pripovedništvom, da čeprav igra vsebuje ogromno območje (mesto na začetku, kanalizacija, horror vasica ...), je vse organizirano kot ena neprestana igralna sekvenca, nobenih cutscenov ali preskokov. 

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 31 minutami:

Želim si, da bi mi bili 1st person shooterji bolj fun, sam se nikakor ne uspem prisiliti, da bi preigral vsaj kakega "legendarnega" naslova iz žanra (HL2, Doom 2016, etc.). Iz podobnega razloga in preveč in your face infantilnega testosteron driven izgleda, nisem nikoli igral Gears of War serije.

Halo serija je bila svetla izjema. Najbrž, ker so Bungie prvi uspeli poštekati kako prenesti FPS na joypad kontrolno shemo.

Ker sem nedavno preigral Doom 2016 na PS5 ti lahko povem, da se Doom igra še boljše kakor Halo. Do what you will with that information. Ciljanje+premikanje deluje superiorno vsem ostalim FPS špilom na konzolah (če primerjam z Halo, Metro, Resident Evil 7/8, Killzone,..), button layout je dovolj razumljiv kljub temu, da koristiš več ali manj vse gumbe med igranjem. Halo je postavil standard za console shooterje, Doom/Doom Eternal sta ga pa perfektala.

 

Half-Life epopeja je zabavna predvsem zato, ker ni samo shooter. Voziš se, upravljaš stroje, rešuješ uganke, občasno rata špil bolj horror narave, vzdušje je še vedno na visokem nivoju tudi za leto 2023. Enka se je malce slabše postarala in mi je zato Black Mesa ljubša verzija, samo HL2 je pa še vedno bomba. Dej vsaj HL2 dej šanso, to da si gamer pa da nisi doživel Ravenholm je kar škoda.

Povezava do prispevka

Ma HL2 poznam že preveč dobro (preko raznih dokumentarcev, opisov, pop kulturne slave), da bi me zadeva lahko še kako navdušila ali presenetila. Pa še nezaključena zgodba je. :hmm:

Če bi obstajala kaka šansa, da tole lahko igram na PS5, bi se najbrž lotil. Na PCju, po možnosti nujno s KB+M setupom, se mi res ne da.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

eh, jaz sem tudi videl malo preveč Elden Ring videjev preden sem začel igrat, pa to še ne pomeni, da nisem užival ob igranju

 

ampak ok, ti si sebe že prepričal, da ne boš igral, ampak navsezadnje smo v temi Katere igralske serije ste si želeli igrati, pa se še niste investirali? - želimo ti dopovedati, da se splača in da je visok metacritic totalno zaslužen

Povezava do prispevka

Eh, to je na polno nehvaležna primerjava. HL2 poznam res v detajle, ker že dve desetletji poslušam slave in speve o igri. ER, je izšla pred enim letom lol.

Poleg tega sem HL2 začel igrati že večkrat, ampak me je vsakič mnilo zaradi odpora do FPSjev. Nikoli nisem povsem razumel vse slave okoli igre.

Ful bi rad doživel tak shift v percepciji, kot pri Souls igrah, kjer nisem vedel kaj zamujam. Pri FPSjih se mi zdi, da je to enostavno nemogoče zame.

Povezava do prispevka

FPSji si znajo bit zelo različni, že zato mi je smešno, da praviš, da imaš odpor proti vsem FPSom. 

 

Portal 1&2 vs Doom vs Rainbow Six Siege vs Titanfall 2 vs Halo Infinite vs Half Life 2 vs Resident Evil 7 vs Talos Principle -> vsi so fajn špili, vsak poseben na svoj način. Tud na tej listi bi rekel, da so Source špili v prednosti. 

 

No, ne bom ti več težil.

Povezava do prispevka

Mene bolj zanima slišat, od kje mu ta odpor - jaz recimo ne maram igric s horror vibeom (že recimo cauldroni v Horizon mi gredo blazno na živce, prav muka mi jih je bilo delat) zaradi občutka tesnobe - zanimivo pa da kot klinac nisem imel tega odpora, to se mi je pojavilo kasneje... 

 

Aja; edina izjema je TLOU - ne vem zakaj, ampak tam sem nekako ful lažje prenašal to tesnobo

Povezava do prispevka

Imenovati Portal FPS je tudi krneki no. :D

First Person view me ne moti. Ogromno First Person iger sem preigral in užival v njih (Cyberpunk 77 je bila zadnja taka).

Pri FPSjih me moti S, ne FP. Surovo streljanje mi enostavno ne sede.

Če FPS premore še druge carske mehanike, poleg shootinga, me zna zadeva čisto zadovoljiti. Uganke pri Portalu, parkour pri Mirror's Edge ali Titanfall 2, RP in melee pri Cyberpunku, itd.

HL2 me kljub njeni drugačnosti ni nikoli uspela povleči not. Revolucionarna fizika in konstantni POV me res nista blowala away. Predvsem slave okoli slednjega ne bom nikoli povsem poštekal. Isto kot novi GOW in GOWR, kjer vsi hvalijo to kamero, ki vedno sledi protagonistu. So what? XD

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

@Stipe2Mislim, da je Last of Us veliko bolj pametno samo počasi špilat pa ti rata pridt skozi horror dele, mogoče je zato manj bojazni med igranjem. Medtem ko kak Resident Evil 2 Re te pa randomly lovi Mr. X po celi mapi medtem ko se streljaš z ostalimi pošastmi, tam res adrenalin šopa in ne morš vsega vedno v miru pregledat, moraš kak krog nardit 

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 1 minuto:

@Stipe2Mislim, da je Last of Us veliko bolj pametno samo počasi špilat pa ti rata pridt skozi horror dele, mogoče je zato manj bojazni med igranjem. Medtem ko kak Resident Evil 2 Re te pa randomly lovi Mr. X po celi mapi medtem ko se streljaš z ostalimi pošastmi, tam res adrenalin šopa in ne morš vsega vedno v miru pregledat, moraš kak krog nardit 

 

Dober point - bi znalo bit nekaj takega...

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 2 minutama:

 

Meni osebno je HL2 skoraj popolna izkušnja, ki meša veliko pristopov in takih špilov ne dobivamo. Nek ultra hvaljeni Last of Us ima manj razgiban gameplay in ima manj placa za igračkanje, razen nadgrajevanja orožij igraš vsakič isti špil. Že samo Gravity gun ti omogoča veliko opcij kako se lotevat spopadov. Dodej še dost v redu AI in imaš res dober izziv čez cel špil.

 

Zdej ajde, HL2 nima parkourja, ima pa praktično vse ostalo. 

Povezava do prispevka

@ke_kit koliko daleč si pa prišel v HL2?

 

Ker začetni del v City 17 (minus uvodnih 10-15 min brez orožja), tam od trenutka, ko pobereš prvo pištolico do vožnje z airboatom, je imo najslabši in najbolj monoton del špila, ki se ni tako dobro postaral.

 

Peš se pojaš po usrani kanalizaciji in vodnih kanalih, imaš samo weak-ass pištolo, streljaš ene in iste policaje, najedajo ti valovi zoprnih frčečih botkov, ki se jih moraš otepat s crowbarom, nimaš še gravity guna in temu primernih fizikalnih ugank...

 

Šele tam od prve vožnje z vozili rata zadeva bolj razgibana, dobivaš močnejša orožja, potem pa itak obisk Ravenholma s čisto drugačnim horror vzdušjem in settingom ter gravity gun (radiranje zombijev s cirkularkami in radiatorji je vedno fun :D).

uredilo bitje Raz
Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 1 uro:

Mass Effect, takrat ko je prisla ven in je bil hvalospev o tem kak dobre animacije obraza so itd, sm si ful zelel igrat, sam sm mel sam 15fpsjsv tak da ni slo. Vec kot par let kasneje sem jo probal pa videl to shit grafiko, sem samo zapru igrico in oduninstaleral

Remaster je bil na PS+, čeprou realno mi je dost overrated serija. Mass Effect 2 je zelo kul, enka je dolgočasna, trojka ima pa malo preveč čudnih odločitev, da bi spet hotu igrat. Edino kar ima kot očiten plus je to, da je RPG v vesolju.

 

 

Povezava do prispevka

No, jaz dosti serij nisem igral, ampak najbolj me moti, da nisem nobenega Grand Theft Auta preigral. Še posebej mi je velika črna luknja nepreigranje GTA V (sem ga igral sicer nekaj ur, ampak premalo, da bi mi to dalo objektivno poznavanje o špilu), kar me zaradi svojega pomena, ki ga špil ima na področju videoger, kar dosti moti. No, sem pa vsaj dobil idejo, kaj instalirati, ko me bo prijelo igrati kaj. :) 

 

Aja, od rpg klasik me se mi je nekako izmuznila serija Wizardy, ki jo sicer imam v mislih, odkar vem zanjo, ampak nekako je nisem nikoli posedoval. Bo treba nekoč vsaj zagnati kak naslov, da dobim »feeling«, kako se igra. :) 

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 13 urami:

Ne rabiš se sekirati za GTA V. Si pa zamudil GTA Vice City, ki je bil zelo zabaven pa GTA IV, ki je pomoje vrh GTA izkušnje

+1. Če te mikajo GTAji definitivno najprej IV. Zgodba je dobra, mračna in liki res kvalitetni. Zatem sledi pa San Andreas, šele nato pa Vice City in III, za katere pomoje moraš za popolno izkušnjo preigrati tudi obe "Stories" igri, ki sta tudi zelo všečni. 

Jaz osebno pa se občasno vprašam če bi nabavil PS pa začel GranTurismo špilat, ampak sem preveč investiran v Forza frančizo, pa še druge dirkačine so zanimive, tako da nimam ne keša ne časa še za GT.  Poleg tega sem nabavil leto nazaj Halo Mastercheif kolekcijo, ki se je dosedaj skoraj nisem dotaknil. 

uredilo bitje Chris
Povezava do prispevka

Meni San Andreas ni tok dobr špil. V LAju še gre nekak (pa že tam je par glupih dizajnov misij), potem pa izgubim zanimanje in niti ne pridm do Las Vegasa.

 

Halo je zabavno igrat, samo začet moraš pa boš padel not. Meni je blo to eden boljših gaming nakupov za 40 eur.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...