Skoči na vsebino

Tenerife


gerozaver

Priporočeni prispevki

Za vulkan je fino, da se prej naročiš, sicer ne moreš čisto do vrha.

Orke so bolj ali manj žaloat za gledat, razen, če ti je kul to gledat, kul je "akvarij", po moje težko fališ kaj zanimivega, ker je vse dobro reklamirano, otok je pa velik in lahko kaj pustiš tudi za naslednjič ;)

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka

Mi smo sli z ladjo, kolikor se spomnim smo videli kite in delfine. Smo bili pa februarja.

Na tenerifih je sicer ena najboljsih tock v Evropi za opazovanje zvezd, morda imajo kaksne kid friendly variante v observatoriju. Sicer ne vem koliko je to 5 letniku zanimivo :D

 

uredilo bitje vrtavka
Povezava do prispevka
smarnca reče Dne, 1. 5. 2023 at 0:49:

Samo ne it v Siam park (nek vodni park). Mega gužva tudi z VIP karto, ki te popelje mimo kolon

To je res. Midva sva bila novembra pa je bilo kar veliko ljudi pa kar mrlo zunaj.

 

Za vrh vulkana si pomoje zamudil, saj je samo omejeno število kart na dan in je potrebna rezervacija veliko prej, midva na žalost tega nisva naredila in sva ostala na zgornji postaji gondole.

Povezava do prispevka

Vulkan je za videt ja.

Jaz sem sel z rentacarjem po otoku, ker za videt je ze samo to, da na tako malem otoku v bistvu, prevozis fa okrog in okrog v enem dnevu, vidis tako zelo raznoliko podnebje.

 

Vulkan mi je bil zanimiv, sploh zvecer vozit po vzhodni strani kraterja, ker je bil en tak lep soncen zahid, hkrsti pa sem bil nad oblaki in so bili oblaki na obeh straneh grebena,  nx vrhu pa cesta....

 

 

Drugace pa loro park nisem bil, sem pa bil v nekem aquaparku kje so imeli tudi delfinein show z delfini. Jaz sem to prvic videl in je bilo res fantasticno to videt v zivo, kake hitrosti so to, akrobacije in vse to...

 

 

Glavno mesto je tudi tak za pogledat. 

Pa nek dragon tree sem sel gledst, pol itak vidis da je nateg, mislimda prpmovirajo da je to ne vem 2000met ztaro drevoin daefini ki se obstaja al ne cem kaj pac...pac zadevo napihnejo. Pol ugotovis da to drevo tudi drugit po svetu raste in da ni tako posebno.

 

Aja pa ful crncev je ki na cesti prodajajo in ker ne nosim soncnih ocal, eden redkih verjetno na morju, tam pa sploh, me je na vsakem koraku kaksen nagovarjal "hey boy, hey boy, need sungasses?"

 

Glede morja ni bas nekaj. Pescena plaza, morje pa kalno. Nima za burek proti hrvaski.

Je pa prijrtna temperatura ozracja, ni tiste soparne vrocine, in pa ni komarjev. 

 

Za bidet, ne vem kaj bi se svetoval. Playa delas americas je mogoce tak zanimivo ce hoces zurart al pa it v kake restvracije al pa nakupovat....

 

 

 

 

Povezava do prispevka

Za pogledat je definitivno vasica Masca na zahodu, če drugega ne, zaradi carske ceste, ki te pripelje tja. Lahko se potem še spustiš po neki soteski do plaže. Ko sem bil jaz tam 2 leti nazaj, je bila pot še zaprta, zdaj verjetno ni več. Je pa kar en kos poti in višincev. Blizu imaš tudi ogromne klife (Gigantes). Prav tako je zanimiv nacionalni park na vzhodu (Anaga?), kjer imaš skoraj občutek, da si v neki džungli, ko je vse tako zeleno, megleno, vlažno, .... Če ti sede hiking boš itak povsod našel nekaj. Na zahodu se lahko sprehodiš okrog kraterja Chinyero, kjer je tudi zakon pokrajina. Manjše mestece Garachico na severozahodu otoka. itd itd :D

 

@bainit https://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g675094-d10520849-Reviews-El_Drago_Milenario-Icod_de_los_Vinos_Tenerife_Canary_Islands.html

 

Povezava do prispevka
Zorz reče pred 11 urami:

Ko sem bil jaz tam 2 leti nazaj, je bila pot še zaprta, zdaj verjetno ni več. Je pa kar en kos poti in višincev.

 

men je bil ta hike zakon, kul pot skozi sotesko, skačeš po kamnih čez potočke pa še na dol hodiš skos, sam definitivno ni za z malimi otroci it, tam vsaj nekih 10let+ odvisno če kej migajo v lajfu, se pa hodi ene 3 ure

Povezava do prispevka
  • 6 mesecev kasneje...

Če si fleksibilen, dobiš karte iz Benetk za cirka 100€ povratne, pol pa kak Airbnb.

 

Za vulkan permit ni treba plačat. Plačas gondolo, tam maš različne variante, kolk časa si gor. Vse je vezano na čas.

Lahko pa prespiš v zavetišču altavista in zjutraj pred 9 pičiš gor brez permita.

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

Definitivno vse prej pogledat, kaj moraš v naprej rezervirat. Midva sva ostala brez vrha vulkana in Masce trail, ker nisva vnaprej kupila zadev. Sicer se do Masce nisva sama peljala, ker svetujejo da vzameš njihove prevoze, da ne delaš gužve na tisti ozki in ovinkasti cesti, k se nimaš kam umaknit :D

 

Imaš pa na vsakem delu otoka nekaj, kar je kul videt.

 

Povezava do prispevka
osis reče Dne, 20. 1. 2024 at 7:26:

Definitivno vse prej pogledat, kaj moraš v naprej rezervirat. Midva sva ostala brez vrha vulkana in Masce trail, ker nisva vnaprej kupila zadev. Sicer se do Masce nisva sama peljala, ker svetujejo da vzameš njihove prevoze, da ne delaš gužve na tisti ozki in ovinkasti cesti, k se nimaš kam umaknit :D

 

Imaš pa na vsakem delu otoka nekaj, kar je kul videt.

 

Tista pot do masce je čisto managable z avtom, je dovolj prostora, sem se čist lagano pripeljal tja. Če te ne spustijo v masco, greš pa na solo potep po okoliških hribih, sem prelaufal malo morje kilometrov tam okrog, edino izogibajte se case riquelme tam, lastnik je očitno s starostjo zgubil možgane in je res dosadan tip u 3 pm :D

Povezava do prispevka
kalasnikov reče Dne, 29. 11. 2023 at 9:58:

Tu je še zraven vodič in še nekatere zadeve. 

 

https://www.volcanoteide.com/en/volcano_teide/teide_cable_car/half_day_teide_tour_with_cable_car

To je samo gondola.

 

Za na vrh pa trenutno v službi ne najdem kje se prijaviš za dovoljenje

 

Hočem kupiti karte za gondolo, pa se sploh ne znajdem - kje je samo gondola? Na https://www.volcanoteide.com/en/teide_cable_car/prices_and_opening_times piše, da je povratna 40 eur, za otroke 20 eur, ampak nikjer na najdem to potem pod "Book the Teide". Vse cene so potem 74 eur s prevozom do gondole?

 

edit: Našel. Tako so skrili, da bi ti ja poturili še nekaj zraven. Na vrhu moraš klikniti "Discover Mt Teide", potem "Independently", pa izbrati "Mount Teide Cable Car Tickets Online".

https://www.volcanoteide.com/en/volcano_teide/teide_cable_car/teide_cable_car

in če prav vidim, se izbere samo odhod, za dol pa pač ko je frej gondola.

 

Če bo še kdo drug iskal.. ;)

 

uredilo bitje dzuko
Povezava do prispevka

ni mi jasno zakaj a je res taksen naval na to al zakaj moras vse naprej rezervirati

 

sam sem rezerviral dovolilnico za vrh ampak je samo za dolocen dan in dolocene ure. zdaj pa ne vem al bi gondolo tudi rezerviral ali ne. namrec meniva se, da bi probala hikat sama gor in z gondolo dol. ampak ce vidiva da bo prehudo bi sla na gondolo.

 

vglavnem bova sla in videla, ce bo gondola fraj pol mogoce greva ce ne pa ne.

Povezava do prispevka
drevored reče Dne, 1. 12. 2023 at 19:20:

palma ma tenerife za 1300eur po osebi. zdaj sva rezervirala go opti, letalo in apartma za 2 osebi in sva prisla na 1300 (edino zajtrka nimava)

 

od kje letite? kolko je bla karta, verjetno si vzel še vsaj 10kg prtljage? 

 

morem si neki letos rezervirat malo prej, sicer sem razmišljal o Malorki 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...