Skoči na vsebino

Radarji, policaji, zasede,...


Priporočeni prispevki

Zanč smo se s kolegi menili o merjenju varnostne razdalje, ki jo izvajajo policaji na avtocesti (ne vem če to delajo na lokalnih cestah). Na zahodni obvoznici se naserjejo na nadvoz in pomerijo razdaljo. Sej vse lepo&prav, varnostna razdalja mora bit.

 

Kolegica je takole fasala kazen za premajhno varnostno razdaljo, pa je vozila na radarski tempomat.

 

Kako lahko sploh oceniš če je varnostna razdalja zadostna? A štejem 1 mississipi 2 mississipi...? Percepcija sekunde je pri nekomu daljša, pri nekomu krajša. V avtu nimaš nobenega merilnega inštrumenta, na katerega bi se lahko vsaj približno zanesel. Za hitrost imaš vsaj merilnik hitrosti.

Povezava do prispevka

Sej glih to pravm da je bulšit. Nekdo bo štel hitreje, nekdo počasneje. Pri 100 km/h bo pol sekunde ogromna razlika. Da so vatli za vse enaki, potrebuješ neko merilno napravo (ja, tud merilne naprave imajo pogreške, ampak so le ti bistveno manjši kot če šteje/meri človek "od oka").

 

Pol loh damo tud števce hitrosti ven, pa štejemo kok časa rabimo da prevozimo od točke A do točke B; enaindvajset, dvaindvajset, triindvajset...

Povezava do prispevka

Imaš nekaj merilnih mest po Sloveniji na smisel, če voziš 130, je ustrezna varnostna razdalja taka, da vidiš 2 oznaki na tleh med sabo in prvim avtom pred sabo. Ni ful splošno uporabno, razen pač da na podlagi teh meritev razviješ malo občutka, kako dolga mora biti (pri 130 km/h).

 

Na radarskem tempomatu bi morala prav preverit, ampak verjetno je ustrezna šele največja razdalja, ki jo lahko nastaviš na njem.

uredilo bitje Fuksija
Povezava do prispevka
Flamingo reče pred 5 minutami:

Glede na to, da večina voznikov drži pri 130 razdaljo za en avtomobil, so najbrž te kazni več ali manj kar upravičene in se ne delijo vsepovprek.

 

OK, če držiš razdaljo za en avtomobil. Kaj pa če pri 100km/h voziš 55 metrov namesto 56 metrov (iz linka ki si ga prilepil) za avtom? Pri takšni hitrosti ni šans da bo voznik lahko ocenil ali brez pomožne merilne naprave izmeril pravo razdaljo.

 

Ampak take zadeve je treba empirično ovrednotit in objektivno izmerit. Kako naj človek, ki ima za en qrc augenmas, ve da ima zadostno varnostno razdaljo?

Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 9 urami:

Zanč smo se s kolegi menili o merjenju varnostne razdalje, ki jo izvajajo policaji na avtocesti (ne vem če to delajo na lokalnih cestah). Na zahodni obvoznici se naserjejo na nadvoz in pomerijo razdaljo. Sej vse lepo&prav, varnostna razdalja mora bit.

 

Kolegica je takole fasala kazen za premajhno varnostno razdaljo, pa je vozila na radarski tempomat.

 

Kako lahko sploh oceniš če je varnostna razdalja zadostna? A štejem 1 mississipi 2 mississipi...? Percepcija sekunde je pri nekomu daljša, pri nekomu krajša. V avtu nimaš nobenega merilnega inštrumenta, na katerega bi se lahko vsaj približno zanesel. Za hitrost imaš vsaj merilnik hitrosti.

 

Jaz razumem tvoj point. To je podobno, kot da v avtu ne bi imeli števca za hitrost pa bi morali po občutku vozit po omejitvah.

 

Sicer je res, da nek občutek za varnostno razdaljo moraš imet, po drugi strani pa ne vem, če je prav kaznovati ljudi, če nimajo možnosti vedeti, ali vozijo na pravo razdalji ali ne.

 

Pa mi grejo blazno na živce ritodržniki.

Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 8 urami:

 

OK, če držiš razdaljo za en avtomobil. Kaj pa če pri 100km/h voziš 55 metrov namesto 56 metrov (iz linka ki si ga prilepil) za avtom? Pri takšni hitrosti ni šans da bo voznik lahko ocenil ali brez pomožne merilne naprave izmeril pravo razdaljo.

 

Ampak take zadeve je treba empirično ovrednotit in objektivno izmerit. Kako naj človek, ki ima za en qrc augenmas, ve da ima zadostno varnostno razdaljo?

Če voziš s takšno razdaljo do avta pred seboj ti itak folk stalno skače vmes. Realno je to v bližini mest misija nemogoče vzdrževat.

Povezava do prispevka

točno tako, v avtu mi kaže sekunde do vozila pred menoj, zeleno je 2s ali več, oranžno in rdeče kar je manj, če vozim v zelenem, ne mine 10sec da se mi nekdo ne nabije spredaj in to tako da sem spet v rdečem...

kaj naj storim na bremzo? da bo popoln kaos ali kaj?  sem že dobil paciente, ki se tako vrine da sem bil potem na 0.3 sekunde ^^ in a bom jaz sedaj zaradi tega plačal kazen? faking fegeti raje naj oglobijo drekače, ki serjejo 90 po prehitevalnem...

Povezava do prispevka
Flamingo reče pred 10 urami:

Dejansko bi večje varnostne razdalje pripomogle k manjši gužvi na avtocestah, ker bi bilo vse bolj pretočno in hitrejše. Tako se pa folk vozi 90 za ritjo in na mrtvo bremza vsakih 500 metrov.

To je imel val 202 če se ne motim kake dve leti nazaj po radiu,  so vedno opozarjali na varnostno razdaljo. Če se me spomin še drži je dejansko šlo hitreje od Grosuplja do Rudnika, ampak takoj ko so nehali z akcijo je v parih dneh bila spet štala...

Varnostna razdalja v idealnem svetu bi pomenila, da se vozimo po avtocesti brez fantomskih zastojev...

Povezava do prispevka
doz reče pred 3 urami:

točno tako, v avtu mi kaže sekunde do vozila pred menoj, zeleno je 2s ali več, oranžno in rdeče kar je manj, če vozim v zelenem, ne mine 10sec da se mi nekdo ne nabije spredaj in to tako da sem spet v rdečem...

kaj naj storim na bremzo? da bo popoln kaos ali kaj?  sem že dobil paciente, ki se tako vrine da sem bil potem na 0.3 sekunde ^^ in a bom jaz sedaj zaradi tega plačal kazen? faking fegeti raje naj oglobijo drekače, ki serjejo 90 po prehitevalnem...

Kar vem, so te naprave na mestih kjer je samo en pas (drugi je zaprt namenoma, ali je delo na cesti).

Povezava do prispevka
  • 8 mesecev kasneje...
HellAngel reče Dne, 4. 5. 2023 at 13:56:

 

OK, če držiš razdaljo za en avtomobil. Kaj pa če pri 100km/h voziš 55 metrov namesto 56 metrov (iz linka ki si ga prilepil) za avtom? Pri takšni hitrosti ni šans da bo voznik lahko ocenil ali brez pomožne merilne naprave izmeril pravo razdaljo.

 

Ampak take zadeve je treba empirično ovrednotit in objektivno izmerit. Kako naj človek, ki ima za en qrc augenmas, ve da ima zadostno varnostno razdaljo?

 

A ti to resno, da te jebejo za tisti meter? :D

Saj tudi pri navadnem merjenju hitrosti načeloma upoštevajo tistih 10%... Zakaj ne bi tu?

Povezava do prispevka

Ah, daj daj. Take pizde tut polcaji niso. So enkrat že razlagali, da v takih primerih itak 'skakača' oglobijo, ker je to veliko bolj nevarna vožnja kot pa nižja varnostna, če smo že pošteni. Poleg tega, spet neke neverjetne primere dajete, da le 'dokažete', da se bo zgodila krivica vam:ermm:

Povezava do prispevka

Ja - ker tud na radarju boš gladko dobil kazen, če boš v coni 30km/h pripeljal 34km/h - ja, za en kilometer na uro (omejitev + 10% se mi zdi) te bojo jebal. Enako pri varnostni razdalji - jebal te bojo za en meter.

uredilo bitje HellAngel
Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 20 urami:

Ja - ker tud na radarju boš gladko dobil kazen, če boš v coni 30km/h pripeljal 34km/h - ja, za en kilometer na uro (omejitev + 10% se mi zdi) te bojo jebal. Enako pri varnostni razdalji - jebal te bojo za en meter.

 

kot razumem opisujes jebanje za 4 kilometre na uro?

Povezava do prispevka
doz reče pred 22 urami:

folk ki te prehiti na AC in se ti potem nafuka 10m pred teboj, in potem naj jaz bremzam na  2 sekundi?

 

bremzanje ni najbolj smotrno

spusti gas in ponovno vzpostavi vsaj minimalno varnostno razdaljo

 

vmes pa se globok vdih izdih in uzivanje ob izkazu zmoznosti sobivanja s soljudmi

uredilo bitje Andro
Povezava do prispevka
HellAngel reče Dne, 4. 5. 2023 at 11:31:

Kolegica je takole fasala kazen za premajhno varnostno razdaljo, pa je vozila na radarski tempomat.

 

V navodilih za uporabo mojega avta so takole opisane razlicne razdalje za radarski tempomat:

image.png.0c45ef526fd524bc8f12f094e5f6569d.png

 

Prva in druga stopnja manj kot minimalna varnostna razdalja, tretja stopnja je mejna, cetrta stopnja pa naj bi zadostovala minimalni varnostni razdalji.

 

HellAngel reče Dne, 4. 5. 2023 at 11:31:

Kako lahko sploh oceniš če je varnostna razdalja zadostna? A štejem 1 mississipi 2 mississipi...? Percepcija sekunde je pri nekomu daljša, pri nekomu krajša.

 

Tisti s slabso percepcijo sekunde naj štejejo do 23 ali več pa bodo bolj ziher. Je kaka potreba hodit cisto po meji?

Povezava do prispevka
HellAngel reče Dne, 4. 5. 2023 at 11:31:

Zanč smo se s kolegi menili o merjenju varnostne razdalje, ki jo izvajajo policaji na avtocesti (ne vem če to delajo na lokalnih cestah). Na zahodni obvoznici se naserjejo na nadvoz in pomerijo razdaljo. Sej vse lepo&prav, varnostna razdalja mora bit.

 

Kolegica je takole fasala kazen za premajhno varnostno razdaljo, pa je vozila na radarski tempomat.

 

Kako lahko sploh oceniš če je varnostna razdalja zadostna? A štejem 1 mississipi 2 mississipi...? Percepcija sekunde je pri nekomu daljša, pri nekomu krajša. V avtu nimaš nobenega merilnega inštrumenta, na katerega bi se lahko vsaj približno zanesel. Za hitrost imaš vsaj merilnik hitrosti.

po šolsko: izbereš si točko na cesti, kjer je avto pred tabo in si rečeš enaindvajset - dvaindvajset in če v tem času še nisi na tisti točki oz. ravno prideš na izbrano točko, si ok

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...