Skoči na vsebino

Primera Division


ronaldinho

Priporočeni prispevki

Jasno je vidna razlika v pristopu med njim in Memphisom, ki je z nogo in tričetrt že izven kluba in bi mu posledično res lahko dol viselo pa bo profesionalno oddelal vse do svojega odhoda.

 

Ne "hejtam" (to je itak premočna beseda, še nikoli nobenega nisem sovražil, sploh pa ne bi mogel nekoga, ki ga ne poznam osebno) pa Piqueja zaradi tega posnetka, ampak zaradi vsega, kar se z njim dogaja izven igrišč (sem ga pa npr. lani tudi večkrat pohvalil, ko je res dobro igral večino sezone, ko je bil zdrav, tako da ne misli, da ga samo kritiziram).

 

Pa ne mislim razhoda s Shakiro, ker to je pač njuna osebna stvar, čeprav bi moral bolj misliti na otroke (onadva bosta že preživela, otroci so tisti, ki ponavadi bolj nastradajo), ko je letal za krili mlajših sodelavk v svoji firmi, če je to bil res glavni razlog, da ga je Shakira dala na čevelj. Verjetno je bila pač le kaplja čez rob in se je vse skupaj nabiralo skozi leta, ker je Pique kljub temu, da hoče dajati vtis nekega hudega biznismena globoko v sebi še vedno nekje na ravni 18-letnika (in nekdo, ki je z njim živel celo desetletje to ve boljše kot mi vsi skupaj). Bilo je jasno dokumentirano, da je pred leti noči preživljal z igranjem pokerja (dokler ga ni Lucho vzel v roke in se je malo zresnil), zdaj po razhodu s Shakiro pa v klubih s povzpetnikom v elitni druščini Puigom, kar je samo po sebi dovolj zgovorno. Ob tem ima pa še ogromen ego in hoče, da je vedno vse po njegovem. V nobenem drugem resnem klubu človek, ki mu je fuzbal zgolj postranska dejavnost že vsaj nekaj let (vprašanje, če mu je sploh kdaj bil prioriteta) ne bi bil 2. kapetan.

 

Saj Buskec je tudi daleč od primernega kapetana, ampak njemu vsaj profesionalnosti na in predvsem izven igrišča nikoli nisem očital. Problem, ki ga imam z njim kot kapetanom je, da je imo premehka duša, ki ne zna udariti po mizi, ko je treba (sem siguren, da bi si marsikakšno sramoto v zadnjih letih prihranili, če bi imeli v klubu pravega kapetana, kot je bil Puyol, ki bi vsem dal jasno vedeti, kako se bori za grb kluba). Še več, rajši je iskal izgovore za sebe in svoje amigose s tem, da kao nismo igrali Barca DNA fuzbala blabla. Kapetan mora biti prvi, ki je samokritičen in prevzeti odgovornost nase.

 

Kaj je pa problem z Busijem igralcem je pa jasno vsakomur, ki je spremljal vsakoletna evropska sramotenja od 2016 naprej. PSG (na to se je potem pač pozabilo, ker je sledila remuntada, a začelo se je že tam s porazom 4-0), Juve, Roma, Liverpool pa vse do totalnega dna proti Bayernu in še pomladne blamaže proti Eintrachtu (čeprav tisto je bila zame bolj sramota navijačev kot pa samih igralcev). Menjalo se je trenerje, kot grešne kozle odžagalo tujce kot Raketa in Suarez (ne rečem, da ni bil čas za njune odhode), preživeli so pa samo vrli kapetani in MATS. In že zdaj je povsem jasno, da bodo navkljub vsem okrepitvam naslednjo pomlad glavno vlogo pri naslednjem evropskem izpadu spet imeli isti igralci - fizično limitirani Busi, ki je izgubljen vedno, ko ga kakšna ekipa na sredini malo bolj trdo prime in nima 5 sekund časa, da se obrača naokrog in išče komu podati ter Alba, ki na pomembne tekme pride s polnimi hlačami. Vsaj Piqueja verjetno ne bo več treba gledati, če ne bo krize s poškodbami ali pa če Xavi ne bo pljuval v lastno skledo.

 

Človek ima počasi vsega dovolj. Časovno gledano je njihovo slabo obdobje v klubu že skoraj isto dolgo kot pa uspešna leta. In z vsakim dnem se njihov legendarni status v mojih očeh zmanjšuje. Veliko bolj spoštujem Iniesto ali Xavija (sploh on se je poslovil na najboljši možen način z osvojenim trojčkom), ki sta vedela, kdaj je čas, da odideta, čeprav bi še lahko nekaj let vztrajala in tudi precej veliko igrala v povprečnih ekipah, ki smo jih imeli v zadnjih letih. To je pač veličina, ki je nima v sebi vsak. 

 

 

Povezava do prispevka

also, klub se je zdaj očitno spomnil, da rabimo še RB. Romero je pred dnevi dal 5 imen, ki naj bi bila v igri.

 

 

 

 

 

Najbolj aktualna naj bi bila Meunier in Foyth. Agent slednjega je bil včeraj na Nou Campu, a Villarreal hoče 42m, kar itak ne bomo plačali. Tudi ni ravno to, kar rabimo. Soliden igralec, a še en konvertiran CB v RB, ki dobro deluje v Emeryjevem sistemu, tukaj pa vprašanje, kako bi bilo. 

 

Od teh imen mi je še najbolj zanimiv Frimpong, ki mi je bil vedno všeč, ko sem ga gledal. A dvomim, da je res kje visoko na seznamu. Res ne vem, zakaj ne gremo po Arnau Martineza. Girona tudi hoče Abdeja in Marmola, ki bi ju lahko vključili za znižanje cene.

Povezava do prispevka

 

 

 

Romero je tudi včeraj govoril o 27m ponudbi. Bi bili nori, če tega ne bi sprejeli za 33-letnega backup napadalca. Bi pa bilo potem pametno obdržati Memphisa, ampak z njim je verjetno že tudi šlo predaleč, ker ima dogovor z Juvetom in bi hotel višjo plačo, da bi ostal.  Glede na to, da se lahko Ansu in Dembele vsak trenutek poškodujeta bi bilo dobro imeti več širine v napadu. No, sicer je še vedno tu tudi danski biser, ki se ga očitno ne bo mogoče znebiti. 

 

Povezava do prispevka

Kaj ima veze kaj Depay želi? Ima pogodbo, naj oddela do konca, to deluje v obe smeri, ne le ko igralec hoče izkoristiti klub do zadnjega centa. Je profesionalec in me ne skrbi, da bi delal probleme to eno sezono pa itak zna na koncu priti do precej minut tudi na krilu. 

 

Sicer bi sam raje obdržal Aubo ampak če ta znesek drži in če primerjaš z 0€, ki jih Juve ponuja za Depaya je izbira očitna. 

 

Glede Bernarda je počasi vse utihnilo kar se mi zdi škoda. Na papirju je veza dobro pokrita ampak sama igra je pa nikakva. Tu je sicer krivec predvsem Xavi z njegovim čudnim sistemom, kjer sta interiorja skoraj napadalca ter seveda problem nedotakljivega dinozavra, bi pa Bernardo s samo kvaliteto sigurno dvignil nivo igre. Če ne pride in ostane FDJ bi pa od Xavija želel, da vsaj malo prilagodi sistem, da bi FDJ bolj ustrezal kot pa da igra polšpico. Gavi še ni dovolj dober, da je redno starter pa mislim, da bo tudi Kessie bolj uporaben za specifične tekme tako, da se ne strinjam, da Bernardo ni potreben (bi pa tudi jaz raje videl kaj novega na bekih in def.veznem).

 

Če bi vsaj sedaj pripeljali kakšnega kvalitetnega mladega beka, se pa povezujejo z samimi povprečneži. 

uredilo bitje reder
Povezava do prispevka

Casemiro pa očitno v United, za cca 430K na teden in 70M Realu. Sigurno se ga bo pogrešalo, saj je leader in ključen igralec na velikih tekmah, ampak 70M za tok starga igralca je super denar, nikoli nebi dobil tok, če nebi šlo za obupan United :D Konec konceu smo letos pripeljali naravno menjavo za njega, za isti denar praktično. Sedaj bi pa res lahko za ta denar kupili enega RW-ja, ampak to so samo sanje nas navijačeu. kljub odhodu je sredina zelo dobro pokrita.

meni najljubši CDM vseh časou :cry:

Povezava do prispevka

In potem se boste čudili, ko bomo rekli, da ne moreš primerjati nesposobnosti prodajanja igralcev pri Barci in Realu. Pri 31-ih bodo za tega drvarja dobili praktično toliko kolikor bi Barca za FDJ. :rofl: No vsaka čast Perezu, super poteza. Kako ste se lagano znebili CR7, Ramosa, Varanea, Casemira ko so prišli v leta, kaj bi dal za tako politiko pri Barci...

Povezava do prispevka
reder reče pred 20 urami:

Kaj ima veze kaj Depay želi? Ima pogodbo, naj oddela do konca, to deluje v obe smeri, ne le ko igralec hoče izkoristiti klub do zadnjega centa. Je profesionalec in me ne skrbi, da bi delal probleme to eno sezono pa itak zna na koncu priti do precej minut tudi na krilu. 

 

Če bi vsaj sedaj pripeljali kakšnega kvalitetnega mladega beka, se pa povezujejo z samimi povprečneži. 

 

Imelo bi veze pri pogajanjih, če bi mu klub želel podaljšati pogodbo, da ga ne izgubi zastonj. Tudi omenjalo se je opcijo, da bi podaljšal z Barco, potem pa šel v Juve na posojo z obveznim odkupom, a tega ni hotel, ker bi verjetno ostal brez kakega signing bonusa. 

 

Če so ga pa pripravljeni dati zastonj je pa res vseeno ali gre letos ali pa drugo leto. S finančnega vidika boljše, da gre zdaj, ker se prišpara pri njegovi plači, s športnega bi ga pa bilo pametneje obdržati. 

 

Vanderson in Malo Gusto sta baje v igri za RB, a težko, da se bo koga zdaj dobilo. Prvega bi lahko že januarja kupili, preden je šel v Monaco pa so takrat mislili, da bo Mazraoui podpisal zastonj. Ne verjamem, da ga bodo že po pol leta prodali, za Gusta pa tudi Lyon hoče vsaj 40m, kar se zdi malo verjetno, je pa vsekakor na mojem seznamu za prihodnost tudi če se ga zdaj ne dobi. 

Povezava do prispevka

Blanco gre na posojo v Cadiz, Reiner pa v Girono. Od igralcev Castille je trenutno potrebno urediti samo še prestop ali posojo Arribasa. 

 

Casemiro pa res kot kaže zapušča Real. Po eni strani je sedaj idealen trenutek za prodat, po drugi bo pa zaradi tega ekipa slabša. Že tako je tale prestopni rok precejšnje razočaranje, sedaj pa še tole..Upam, da se s tem denarjem vsaj stegnejo za kakšnim res kvalitetnim napadalnim igralcem. 

 

Drugače pa naslednje leto potečeta pogodbi Modriču in Kroosu, tako da bo Real načeloma imel na voljo samo tri igralce sredine (Camavinga, Valverde, Tchouameni). Se bo pa po vsej verjetni sedaj podaljšalo pogodbo Ceballosu, ki je povsem solidna opcija ampak res bo potrebno pripeljati enega top kreativca v ekipo. Kroos se pa še odloča ali podaljšati za kakšno sezono, ali pa celo zaključiti kariero naslednje poletje. 

Povezava do prispevka

Real proizvaja proper moske moram rect, varane, casimero... vsi hocejo pravi izziv (in parice). Za oboje so na pravem mestu, pa oba deala sta nekako dobra za oba kluba, res je da jih ima kalimero 30 ampak fuck koliko let je united rabil, da je pokril to pozicijo.

 

Upam, da se bo navadil na EPL in na to drvarnico od kluba ki je trenuto United

Povezava do prispevka

Tole  zna biti še en izmed faljenih nakupov Uniteda. Za sabo ima ogromno število tekem in gre lahko samo še navzdol z njegovimi predstavami. Odškodnina ni majhna (prav tako ne plača) in zaradi njegove starosti ne bo imel prav nobene vrednosti ob morebitni prodaji. Bomo videli no, še vedno lahko da Unitedu kaki dve vrhunski sezoni, ampak če ne pripeljejo še kakšnega bolj tehnično dovršenega igralca za sredino ne verjamem, da bo Casemiro naredil ne vem kakšno razliko za United. 

Povezava do prispevka

Da se ne razumemo narobe, dal bi levo nogo, da bi imela Barca drvarja kot je Casemiro namesto tistega dinozavra ampak brez Modrića in Kroosa ob sebi (in drugih vrhunskih igralcev) on ne bi imel niti k od kariere katero je imel. No, srečno v pokoju pa morda sedaj končno kdaj dobi kak rdeč karton. :rofl:

Povezava do prispevka
Demogorgon reče pred 1 uro:

Tole  zna biti še en izmed faljenih nakupov Uniteda. 


To je 95% nakupov uniteda, se na koncu izkaze. Ker ni problem posameznik ampak celota. Prvi dve tekmi sta bli tako slabi, da lahko pripeljejo 5 casemirotov pa bo se vedno isto, dokler ne spremenijo mentalitete.

Povezava do prispevka

Kaj nej recem, ja potocil sem solzico za Mirotom zame en najboljsih CDMjev v zgodovini in s tem tudi razpad najboljse in najtrofejnejse veze v modernem nogometu. Vedel sem da bo enkrat prej al slej prsu ta dan k bo CMK razapdel ampak sem pricakoval da bo Luka posledica razpada ne pa Miro. Hvala ti legenda za vse in cim vec uspeha na severu.imam pa podobno mnenje k pred mano ene par ljudi in sicer ne verjamem da bo to enak igralec (kamoli tok uspesen)kot je bil pr Realu saj je mel tam dva carovnika tuki pa dva kekca. 

 

Povezava do prispevka
reder reče pred 11 urami:

In potem se boste čudili, ko bomo rekli, da ne moreš primerjati nesposobnosti prodajanja igralcev pri Barci in Realu.

 

Jah, ne moreš vsakega lolota prodat za velike denarje, če je gnojil par sezon, klub bi se ga na vse pretege rad znebil in tega niti ne skriva, istočasno pa je na napihnjeni plači...

 

Nima to toliko veze z "nesposobni so prodati" kot s siceršnjim kaosom in nestrateškostjo v klubu.

Povezava do prispevka

Keš je dobr, ni kaj, Kot omenjeno zgoraj, res imam filing da se je United zopet nategnil :D. 

 

Je pa tole že 12. odhod (pretek pogodbe, posoja, prodaja) letošnjega poletja: 

 

Bale
Marcelo
Isco
Casemiro
Jovic
Mayoral
Chust
Kubo
Gila
M.Gutierrez

Reiner (posoja)

Blanco (posoja)

 

Če ne drugega bo Real fajn spucal kader. Naslednje leto potečejo pogodbe še Marianu, Asensiu, Modriču, Nachu, Ceballosu in Kroosu. Za zadnje tri sem skoraj prepričan da bodo podaljšali, ostali pa verjetno zapuščajo klub. Hazard bo pa na žalost smradil do leta 2024. 

Povezava do prispevka
Karim reče pred 18 urami:

Hvala Casemiro, najljubši in najboljši cdm vseh časov, prau pogrešau ga bom :cry:
bo pa zanimivo videt kako bo to vplivalo na Kroosa in Modrića, v sami igri in odnosu.

 

No ja, o tem bi se dalo debatirat.

 

cheat.jpg&ehk=f924lHTjfNWDrsru12%2BDaPbs

 

:rofl: 

 

rage reče pred 13 urami:

 

Jah, ne moreš vsakega lolota prodat za velike denarje, če je gnojil par sezon, klub bi se ga na vse pretege rad znebil in tega niti ne skriva, istočasno pa je na napihnjeni plači...

 

Nima to toliko veze z "nesposobni so prodati" kot s siceršnjim kaosom in nestrateškostjo v klubu.

 

Če imaš tukaj v mislih FDJ potem nič od naštetega ni ravno razlog, da ga nismo prodali.

 

Barca pač niti Messija v prime letih ne bi bila sposobna prodati za kaj več kot pa 80m, če bi ga morali prodati. 

 

Jbg, pač dobrodelno društvo. Preplačujemo vse in vsem, drugim pa šenkamo. 

 

Povezava do prispevka

Moj post ni bil mišljen resno, če ni bilo razvidno iz priložene fotke. :D 

 

Meni se zdi Bellingham kar legit, ampak ja, za 100m bi raje pustil, da gre v United. :P Overrated v BL so predvsem statistike napadalcev, za veziste in branilce je to nekoliko težje reči. :) 

uredilo bitje ronaldinho
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...