Skoči na vsebino

Trenutno igram [08/2023]


Priporočeni prispevki

Preigral sem viewfinder, ker sem si zazelel nek krajsi spil za pavzo od ff16. Gre za first person ugankarico, kjer v prostor umescas fotke in ga tako spreminjas. Ne bi ga stel ravno ob bok portalu ampak mi je bil spil vsec. Ima ene par twistow na glavno mehaniko umescanja fotk, imo pa je vsebina odmerjena ravno prav, da se ne navelicas. Za koncat sem rabil cirka 5 ur, so pa uganke zvecine precej lahke (ne vem ce sem se resno zataknil vec kot trikrat, pa mi puzzlerji ne grejo najboljse). Trenutna cena je imo malo previsoka, se ga pa splaca nacekirat na kaksnem saleu/ps plusu.

 

zdaj pa probam koncat ff16. Prvih 25ur mi je bilo res kul, potem pa mi je spil nekako zvodenel. Bi skoraj raje videl, da bi naredili cist lineareno igro s fokusom na spektaklu ker rpg elementi se mi zdijo totalno pointless. Zal po zanimivem zacetku tudi zgodba izgubi zalet.

  • Račka +1 3
Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 1 uro:

Sem padu v dave the diver ko en dacapo. Samo ni ful summervibr igrica, ne pridejo tej vajbsi samo iz morja in poletja.


Dave the Diver je ena taka malo mešana zajebanka. Je res nadmočno kul zadeva, ampak kasneje v igri je čisto preveč tega mikromanagementa. Main story je dejansko v zadnjem planu, ker moraš grindat 100 na uro.
Npr. oni debeli kmet Oto bi lahko tud sam kdaj zalil njivo in populil plevel. Ali pa da bi bila vsaj opcija, da mu pač plačaš da nekaj naredi. Ne pa da stoji tam in si ga drka in čaka nate, da narediš vse. (to je samo en primer)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 12 minutami:

Ma res ni chill. Hotu bi se malo potapljat v miru in raziskovat, lovit ribe pa igra skoz teži z nečim. 

 

Jaz sem tud najprej glede na trailerje pomislil, da je to full chill igra, kjer malo s svojim lastnim tempom raziskuješ in samo uživaš v svetu, pa bolj kot berem po netu, bolj je polno nekega micromanagmenta in ubadanja z grindanjem in upravljanjem svega in svašta

 

 

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Meni je bil hook pač v tem da se mi je dalo. Dober morski filing, potapljanje, ribice, restavracija (mmmmmm, suši..). Potem se začne malce odvijat main story, uh, nice. Pa bildaš pač opremo in restavracijo itd. Ampak sčasoma sem se pa vseeno naveličal. Vse bolj in bolj se začne ponavljat eno in isto (beri: lovi ribice, čekiraj akvarije in plantažo, sestavi jedilnik, zasluži, vloži v opremo in restavracije, občasno naredi kakšno od glavnih misij, ponovi rutino itd.).  Sem dobesedno skoraj pred koncem igre, ampak sem dal na pavzo za par dni. Čeprav me še vedno vleče k igranju. Nek vajb ima ta igra, pa je kakor je. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 6 minutami:

Kako pa to, da si vseeno padel v igrico, Vse? A je vseeno tako hookable loop igranja?

Čisto nevrološko te možgani nagrajujejo ko completaš taske in ene igrice znajo to abusat. Rabiš se potapljat, da furaš restavracijo, restavracijo rabiš furat, da upgrejdaš equipment za se potapljat in si ujet v ta cikel kjer imaš "samo še to, samo še to ...", je hook, ampak hkrati mi je bedno. Zadnje čase dosti delam in sem skoz neki utrujen in rabim neki doma da delam ko ležim na kavču v gatah in pijem pivo. Sej bom kmalu zbrisal, ki vidim da nikamor ne pelje, nikoli ne nastopi moment zadoščenja zares.

  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 34 minutami:

Čisto nevrološko te možgani nagrajujejo ko completaš taske in ene igrice znajo to abusat. Rabiš se potapljat, da furaš restavracijo, restavracijo rabiš furat, da upgrejdaš equipment za se potapljat in si ujet v ta cikel kjer imaš "samo še to, samo še to ...", je hook, ampak hkrati mi je bedno. Zadnje čase dosti delam in sem skoz neki utrujen in rabim neki doma da delam ko ležim na kavču v gatah in pijem pivo. Sej bom kmalu zbrisal, ki vidim da nikamor ne pelje, nikoli ne nastopi moment zadoščenja zares.


Ampak vseeno te main story nekako vleče oz. zapeljivo pelje k cilju. 
Vzporednica: tako kot ljubka kurba, ki ji nekaj malega plačaš, potem pa iz predigre naredi cel maraton. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
MaDrung reče Dne, 13. 8. 2023 at 20:05:

 

Jaz sem se prebil čez 15 ur in igra enostavno ne postane boljša. Po googlanju isto pravi folk, da če ti ni OK praktično od začetka, ti tudi do konca ne bo.

 

 

Zanimivo. Meni je bil ravno Voice acting najboljša stvar igre (povprečno dober). :/

 

Kako ti je bil combat? Res v RPGjih ne pomnem tehnično slabšega. Nekako tako, kot MMO, samo da imaš samo 2 spella.

Combat po mojem mišljenju in videnju ni bil tako slab ampak spet ne tako dober, do konca me je gnalo bolj okolje,in konec sem preprosto hotel videti, bolj zaradi romance same kakor tudi zaradi dobrega konca.

 

Kot sem že dejal je bila igra obetajoča, ampak preprosto preveč butastih lukenj, ki preprosto niso bile dobro zakrpane.

 

In to velja za vse aspekte igre.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

V eni seansi obrnil Storyteller. Zelo posrecen spil, v katerem dobimo iztocnico za zgodbo (recimo "sin ubije oceta in se poroci z mamo" (je par literarnih vmes ja)), nato pa moramo v slicice stripa izbrat kraj/dejanje in postaviti na prava mesta osebe, da se taka zgodba res odplete. Fora je, da oseba rabi motivacijo, da nekaj naredi (recimo zena mora na prejsnjih slicicah moza ujeti pri varanju, sele potem bo pripravljena zastrupiti njegovo vino), tako da je potrebno nekaj tuhtanja, da se vse postavi na svoje mesto.

 

Carska ideja in dobra izvedba. Edina prava kritika od mene je, da je stvar malo prelahka (pri nobeni puzli se nisem pretirano zataknil in sele pri zadnjih parih sem rabil vec kot 5min na eno) in posledicno kratka (nekje 2-3 ure). Tako da je mogoce smiselno pocakat na kaksno znizanje (polna cena je ene 15 evrov na switchu, kjer sem igral).

 

 

 

  • Račka +1 6
Povezava do prispevka

Po 60 urah Original Sin 2 sem lvl 14 in imam še cel kup za narest na drugi coni - zaenkrat sem dobil dodatn source point od Mordusa samo. Zdej pa ne vem a delam kaj narobe al je ta igra 120 ur dolga? :D Je pa tole res neverjetno huda zadeva, hkrati pa tud zajebana. Če tepeš +1 lvl stvari še mrbit zmagaš +2 je pa že no go, +3 fuknejo en spell pa cela grupa mrtva lol. In tole vejretno na classic mode sploh ni možno delat sam glavno zgodbo ker ne dobiš dost expa da prideš naprej?

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 1 uro:

Po 60 urah Original Sin 2 sem lvl 14 in imam še cel kup za narest na drugi coni - zaenkrat sem dobil dodatn source point od Mordusa samo. Zdej pa ne vem a delam kaj narobe al je ta igra 120 ur dolga? :D Je pa tole res neverjetno huda zadeva, hkrati pa tud zajebana. Če tepeš +1 lvl stvari še mrbit zmagaš +2 je pa že no go, +3 fuknejo en spell pa cela grupa mrtva lol. In tole vejretno na classic mode sploh ni možno delat sam glavno zgodbo ker ne dobiš dost expa da prideš naprej?

Potem zadnje chapterje gre vse malo hitreje in je bolj fokusirano na boju, tako da lahko, da si že blizu zadnje tretjine špila :)

 

Je pa vrhunski, seveda

Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...