Skoči na vsebino

[Gamescom 2023] Opening Live Night & Future Games Show


gojc

Priporočeni prispevki

A je kje seznam vsega, kar smo lahko včeraj videli? Nisem gledal, ampak me zanima, kaj slastnega nam te indijanci pripravljajo 

 

Sem videl novico za nov Broken Sword (in remaster remasterja prvega dela, da jih v ta usta škrbava), drugega pa še nič

Povezava do prispevka

Napisal sem ChatGPT-ju, da hejtam remasterje in rimejke in kaj si misli o tem, če je to nerazumno

 

Odgovoril mi je

 

It's clear that your sentiments towards the remasters and remakes of older videogames come from a deep appreciation and understanding of originality in the medium.

 

AI confirmal, da štekam medij igračkic. Safe 

Povezava do prispevka

  

Hernire reče pred 4 minutami:

Evo, gledam malo včerajšnji show ob delu

 

Si ne predstavljam kak cringe me čaka, ker že uvod je full power cringe, po vaših komentarjih sodeč pa se še samo ojača :D 

 

 

pls ne nič skippat

 

uživaj v celotni izkušnji

 

vključno z indy mobile in indy VR predstavitvami

 

m m mmmmmmmmmm :D :D

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka
Galko reče pred 8 minutami:

pls ne nič skippat

 

uživaj v celotni izkušnji

 

vključno z indy mobile in indy VR predstavitvami

 

m m mmmmmmmmmm :D :D

 

Mam na drugem ekranu, tako da bom pomoje vse pogledal, sam z ene 15 % pozornosti. Skoncentriram se samo na skeče med trailerji, da proper uživam/trpim v cringu 

Povezava do prispevka
Galko reče pred 25 minutami:

meni je nek castle builder deloval ful nice and cosy, tam v zadnji tretjini je bil predstavljen

 

sicer nimam pojma, kaj za kurca je point špila, ampak je pa izgledalo ful luštno :)

 

 

edit: evo ga

 

 

To spremljam pomoje razvijalca na X že par let. Noro dobro deluje. Sicer mi je vedno deloval, da model dela to v prostem času pa potem da na X in kao glejte kaj delam. Točno tko je kot si napisal. Model postavi nek zidek pa ga potem grmičevje poraste. Tole, če ne bi delil bi šlo mimo, ker tega showa nisem gledal.:)

Povezava do prispevka
Galko reče pred 37 minutami:

meni je nek castle builder deloval ful nice and cosy, tam v zadnji tretjini je bil predstavljen

 

sicer nimam pojma, kaj za kurca je point špila, ampak je pa izgledalo ful luštno :)

 

 

edit: evo ga

 

 

Jup. Še ena zen zadeva, ki bi jo rade volje probal, ampak valjda ne bo za PS5.

Povezava do prispevka

Tiny Glade dela tale artistka @anastasiaopara skupi s se enim modelom. Obvlada Houdinija in proceduralno generiranje z njim, Releasala je ene par payed tutorialov kako generirat majhne vasice in potem je nekak scasoma prislo do ideje za to igro.
Bo pa igra samo builder, ni nekih klasicnih goalov, pac samo gradis, podobno kot Townscaper.

 

Povezava do prispevka

Sem pogledal in si izpisal nekaj naslovov. Se mi zdi, da smo na točki, ko malo iger deluje res povsem zanič, ampak malo pa jih deluje tudi res dobrih, ogromno je neke vmesne 5—7/10 robe.

 

Seznam zanimivih: 

 

Streets of Rogue 2 - Nisem igral enke, ampak vem, da ima ogromen fanbase. Malo me spominja na Rogue Legacy, kjer je enka imela močan fanbase, ampak šele z dvojko pa si je serija prislužila pozornost mainstreama. 

Blasphemous 2 - Izide danes, če sem prav razumel. Tudi nisem igral enke, ampak deluje pa stilistično zelo zanimivo.

Parcel Corps - Simulacija wolt-Zarafa, ki mi je na uč delovala, da ima dober movement. In obožujem igre z dobrim movementom. Edino se mi zdi, da bi lahko speed dali na 1.2, da bi bilo gibanje malce hitrejše.  

The Gap - Dajem na seznam, ker so slovenski developerji, pa ker deluje kot SCI-FI in bolj igrificiran That Dragon, Cancer. Upam, da jim uspe.

Robocop - Dajem na seznam v podporo Gojcu. Sicer Robocopa dobesedno od osnovne šole dalje nisem gledal, ampak v spominu ga imam kot precej hardcore film z veliko nasilja (a je to sicer res, ali lažen otroški spomin?), tako da moram obvezno spet pogledat! 

Star Trucker - V bistvu bi zelo rad igral Snowrunnerlike v vesolju. To ni točno to, ampak vsaj par elementov, ki bi jih rad videl, ima.

News Tower - Mi je dobra ideja za strategijo/Tycoon-like igro. Sicer jo bolj vidim na tablici, ampak morda bo pa dober preganjalnik časa. 

It's a Wrap - Sicer mi je bila predstavitev skoraj tako cringe kot dialog Tomazka in DaCapota, ampak igralni loop (torej neke vrste puzzle platformer) me je zainterisiral, predvsem, ker me spominja na The Incredible Machine, ki sem jo v otroštvu zelo rad igral.

Tiny Glade - Izjemno kjut igrica, kot je že Galko povedal. Upam, da bo imela kak cilj, ne samo grajenje. (Pripis: med ogledom je seattle razložil sceno, škoda no, da ne bo kakšnih ciljev, Townscaperja sem igral, ampak sem se ga tudi hitro naveličal, ko sem par teh secretov odkril.)

Pacific Drive - Všeč mi je ideja horror igre, kjer je glavna mehanika vožnja/pobeg z avtomobilom. Nekaj podobnega sem že enkrat videl, ampak nisem prepričal, če je tisto dejansko izšlo. Sem sicer cincal, če bi dal na seznam, ker je zelo mejna, ampak ajde, za podporo. 

Scorn (že izšlo) - Nisem še igral, me pa kljub povprečnim ocenam še vedno zanima, ker estetika je res brutalno dobra. 

Symphonia - Obožujem pure platformerje, torej platformerje, kjer ni bojevanja s sovražniki (tipa Celeste). Sicer mi deluje zelo basic, ampak po svoje je kjut. Tudi sem bil v precepu, če dat na seznam, ampak ajd, sem ravno dobre volje. 

Tormented Souls 2 - nisem igral prvenca, ampak so mi srhljivke s fiksnimi koti kamere zelo všeč, plus prvenec je bil s strani skupnosti zelo dobro sprejet. Upam, da zadevo še primerno nadgradijo in dobimo res dober horror s fiksnimi koti kamere kot v dobrih starih RE2 časih. 
 

Povezava do prispevka

men sta robocop pa stalker 2 največje razočaranje zaenkrat. Robocop zgleda kot nek popolnoma povprečen shooter iz prejšnje generacije konzol. Kar je kar žalostno za tako legendaren film. Pr stalkerju so pa nardil tak downgrade z grafiko od lanskih videov da zgleda špil popolnoma drug lol.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...