Skoči na vsebino

Protivladni protesti


Priporočeni prispevki

hawa meyta reče pred 19 urami:

 

dolg teden je bil, utrujen sem, zato sarkazem detektor ne obratuje s polno kapaciteto. :D

 

a kdor ne vidi, da so protesti ze v tem trenutku dosegli enega izmed glavnih ciljev protagonistov (direktno izzivanje najvisjih politicnih predstavnikov drzave je rezultiralo v njihovo direktno pritiskanje na organe represije k uporabi evidentno nesprejemljivih prijemov/postopkov), si noce priznat resnice, ali pa potiska glavo v pesek iz Bog ve kaksnega razloga.

 

prisli smo do tocke preloma, ko so stvari tako zelo razgrete, da ni nic vec samoumevno. in to je prakticno osnovna filozofija javnega zbiranja in protestiranja.

 

mimogrede, SDS ima neko svojo pizdarijo v Marezigah cez vikend, lokalci pa ze usklajujejo med seboj nacrte, kako jim blokirat prihod do mesta prireditve. iskrica je preskocila, o tem govorim. 

 

 


Iz marezig so sto let nazaj pregnali fasiste; ko so ti bili na vrhuncu moci in marezige v italiji

 

to dangred sds tja je samo po sebi provokacija

  • Račka +1 8
Povezava do prispevka

https://www.rtvslo.si/slovenija/protest-ob-regijskem-srecanju-sds-a-v-marezigah/596840

 

Navedek

"Naša stranka obstaja 30 let, a nikoli nismo nikogar motili, ko se je pripravljal na volitve /.../ Ne pustite se ustrahovati, pojdite na volitve," je po poročanju portala Nova24TV dejal Janša. "To, kar se dogaja zunaj šotora, je slovenska preteklost, kar se dogaja v šotoru, pa slovenska prihodnost," je dodal.

 

  • Ne me jebat 1
Povezava do prispevka
kool reče pred 13 minutami:

Prizadeto.

Ta se spreneveda kao da je vse super, svetla prihodnost z njim na čelu pa to, problemov ni.

Odzuni pa idioti mahajo z rdečimi zastavami.

A kam je pa normalen folk zginu?

 

Navedek

Notranji minister Aleš Hojs je na Twitterju zapisal: "V Marezigah čudovito srečanje članov in simpatizerjev stranke SDS, tudi s predstavitvijo kandidatov. Na drugi strani primitivizem in agresija levega fašizma s podporo strank SD, Levica, SAB, LMŠ in MSM medijev."

Tu imas odgovor.

 

Normalnega folka vec ni, obstaja samo se levi fasizem.

 

SDS je luc na koncu tunela.

uredilo bitje Pastir_Matic
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka
BuDi reče Dne, 8. 10. 2021 at 19:44:

Danes so protesti... t.j. nobene iskrice, nobenega preloma in razgrete množice... samo Jenull pa Vodušek pa par kolegov. Kako se je to zgodilo?

 

Lokalci = od kolega znanec pa njegov brat sta se na jointu menila... pa neki ljudi bi iz Ljubljane em... Mete uletel.

 

moje mnenje je, da so petkovi protesti v svoji osnovi izkaz nezadovoljstva v pretežni večini urbanega prebivalstva, ki je svoj vrhunec doživel s tistim zadnjim preddopustniškim manevrom na križišču Bleiweisove in Tivolske, namesto pred parlamentom. 

 

v poletnem času so ta vakum manjka resnega protestniškega naboja lepo zasedli raznorazni partikularni osebki, katerih skupna paradigma je ta, da so v glavnem vsi neslišani marginalci, odrinjeni na rob družbe, označeni in zaznamovani za totalne bedake (zanikovalci virusa, 5g-jarji, chemitrailisti, ipd.). ta manjši, javno reprezentiran displej prikaza svoje resnice so v času poletnih kumaric začeli povzemat MSM mediji, kar je pripeljalo do novega vrhunca v obliki povzpetja novega mesije, populista Stevanovića oziroma Resni.ce.

 

tip je imel ravno dovolj izkušenj iz lokalne strankarske politike in dovolj dobro artikulacijo svojih postulatov (ki so, mimogrede, v glavnem zgolj povzetki tujih splošnih FB objav), da je zapolnil glavnino tega sredinotedenskega prostora.

 

zdaj pa še dve ključni razliki sredinih in petkovih protestov. slednji so v VELIKI večini uspeli SAMI na licu mesta izločit maligne dele svoje sestave, ki so bili na protestih z zgolj enim ciljem - naredit pizdarijo (najlepši primer tega je Zlatko, ki so mu lepo povedali, da na petkovih protestih ni dobrodošel, zato se je angažiral pri sredinih protestih).

 

sredin profil protestnikov je drugačen. tu so prisotni tudi ljudje, ki dobesedno nimajo kaj izgubit. in zdaj se dogaja to, da v sredo na proteste hodijo TUDI takšni ljudje, ki nimajo nobenih stališč v zvezi z aktualno problematiko, se imajo pa blazno fino, če so zraven pri kakšni pizdariji.

 

na drugi strani sredinih protestnikov pa imamo tudi populacijo, ki sicer pri pizdarijah ne želi sodelovat, jim je pa fino voajeirat nekje iz varne distance. :D

 

kar se pa tiče o tvoji včerajšnji podcenjevalni retoriki glede Marezig, pa...

 

 

vse jasno.

 

@kmjr; poznam zgodbo. in zato je moje mnenje pač takšno, da se dobesedno išče - IŠČE(!) način na katerega prit do načina, ko bo nekomu počil film in bo šel čez vso mejo sprejemljivega.

 

...to so pa potem mokre sanje princa teme in ne upam si niti razmišljat, kaj se zgodi v takšnem primeru in kakšne bi bile posledice.

uredilo bitje hawa meyta
  • Račka +1 2
Povezava do prispevka
Pastir_Matic reče pred 2 urama:

Notranji minister Aleš Hojs je na Twitterju zapisal: "V Marezigah čudovito srečanje članov in simpatizerjev stranke SDS, tudi s predstavitvijo kandidatov. Na drugi strani primitivizem in agresija levega fašizma s podporo strank SD, Levica, SAB, LMŠ in MSM medijev."

 

 

 

 

uredilo bitje cefizl
  • Račka +1 3
Povezava do prispevka

Samo eno vprašanje, danes mi ni uspelo po citatih žal. 

Kaj se vam zdi bolj nevarno? Pravljičarji - torej tisti protestniki, ki ne utemeljujejo svojih mnenj ali ukrepi Janeza Janše? Zdi se mi namreč, da se vse preveč nekateri posvečajo ti. obrambi demokracije pred fašizmom in kaj jaz vem kaj še vse natvezijo. Da se na vse pretege trudimo ohranjati demokracijo kljub temu, da je ideja demokracije tako močna, da je pač posameznik ne more več zrušiti. Celo policija je morala za ustavitev protestov nič manj kot razglasiti neke vrste izredno stanje (kar ta slavni člen je). Ko vas berem se mi zdi da sem v Marvellovem filmu kjer se še vedno vsi bojimo nekih super villainov, ki pretijo našemu redu. Še enkrat vas vprašam - kakšen mislite da je Janšev doseg, če predpostavimo, da vse dela v lastni prid? 

Primer ustavne presoje glede kazni ob nenošenju maske v zaprtem javnem prostoru je ekltatanten primer točno tega kar sam imenujem politikanstvo. Spet smo pri tistem slavnem "lejga Janša tamle gre" kjer se ne presoja legitimnosti ukrepa ampak se na osnovi njegove neustavnosti preprosto obtoži Janšo. Se je kdo od vas vprašal kaj bi se zgodilo, če tega ukrepa ne bi bilo? Kako naj se obnaša voditelj v družbi, ki več kot očitno ni pripravila zakonodaje za takšen primer. Naj ne naredi ničesar? Mar ni bilo potrebno nekaj narediti? Kaj pomeni presoja ustavnosti, če je zakon prekratek? Na kaj se nanaša?

 

Kar se tiče protestnikov. Grozno in nepredstavljivo je, da pravljičarji imajo dovolj moči, da izzivajo oblast. Na tej točki se dejansko godi padec pravne države v tem smislu, da nam grozi, da razum, kritika, ne bosta več narekovala družbe, temveč to kar je trendovsko na twittterju. Pazite - vsak poskus vnašanja razumskosti v debate o družbi pade in noben diktator ni bolj nevaren za družbo kot "družba brez meja"

 

Kako izgleda ta družba? Zametke gledamo že nekaj časa. Ampak v tem primeru je ta družba brez meja tista, ki od predsednika države zahteva da naj ne stori ničesar v imenu demokracije. Se vi sploh zavedate kako je to smešno nevtralnemu opazovalcu? Ampak to je zato, ker do problema pristopate ideološko - demokracijo je potrebno rešiti za vsako ceno, ne gledate pa na problem kritično - da pa morda demokratičnega postopka ni bilo na voljo? Smo pripravljeni tvegati demokratično državo v imenu demokracije? 

Tu ustavno sodišče ni nič krivo. To je zgolj podalo taisto mnenje, ki sem ga sam podal že nekaj časa nazaj - glede na zakon o nalezljivih boleznih so skorajda vsi postopki, ki jih je Slovenija uveljavila tekom krize neustavni. Ampak koliko nas to mnenje sploh zadeva v trenutni situaciji? Zdi se mi, da vse te debate nekako premišljajo situacijo v kontekstu normalnosti in kot da človek ne zna razmišljati v kontektstu izrednosti. 

 

Tudi sama situacija pravljičarjev. Situacija pravljičarjev, ki se ne čutijo več dolžni utemeljevati svojih mnenj je samo po sebi neka izredna politična situacija kjer morda prvič v zgodovini ima povprečnik toliko vpliva, da se ga na trgu sploh tolerira. To sicer zveni nekoliko grobo, ampak DEJSTVO naše družbe je, da sloni na kritiki in razumu. V dobi twittter followerjev ... to ni več pomembno in poglavitno vprašanje je - kako sploh naprej. Spet se nam debata približa vprašanju družbe brez meja. Ampak to je neumna, neracionalna družba nesposobna sprejemati odločitve, se odločati. 

 

  • Račka +1 1
  • Trol 4
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
maksi reče pred 9 urami:

"There is no specific evidence to suggest that the wearing of masks by the mass population has any potential benefit. In fact, there's some evidence to suggest the opposite in the misuse of wearing a mask properly or fitting it properly," Dr. Mike Ryan, executive director of the WHO health emergencies program, said at a media briefing in Geneva, Switzerland, on Monday.

 

kaj naredi množična histerija, folk pozabi kaj se je priporočalo pred tem

 

ampak sedaj imamo korona znanost, vse kar je bilo prej ni več pomembno

hop pravljičar pa te imamo. 

 

tole je nekako tako kot citirat grke glede higgsovega bozona - če je obstajalo neko prepričanje (marec 2020) ne pomeni, da je to prepričanje zadržalo svojo veljavo

uredilo bitje Fulltacticalgear
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka

Kar je bistven problem demokracije ljudstva se tudi izkazuje v tej debati - človek po naravi teži k enostavnim odgovorom ne težkim vprašanjem. Tudi meni bi bilo lažje reči Janša je kriv kot recimo nekateri tu delajo ... ampak treba je pogledat širšo sliko. In ta širša slika zahteva nek napor. Zato je demokracija ljudstva obsojena na propad, ki ga danes gledamo

  • Trol 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 23 minutami:

Samo eno vprašanje, danes mi ni uspelo po citatih žal. 

Kaj se vam zdi bolj nevarno? Pravljičarji - torej tisti protestniki, ki ne utemeljujejo svojih mnenj ali ukrepi Janeza Janše? Zdi se mi namreč, da se vse preveč nekateri posvečajo ti. obrambi demokracije pred fašizmom in kaj jaz vem kaj še vse natvezijo. Da se na vse pretege trudimo ohranjati demokracijo kljub temu, da je ideja demokracije tako močna, da je pač posameznik ne more več zrušiti. Celo policija je morala za ustavitev protestov nič manj kot razglasiti neke vrste izredno stanje (kar ta slavni člen je). Ko vas berem se mi zdi da sem v Marvellovem filmu kjer se še vedno vsi bojimo nekih super villainov, ki pretijo našemu redu. Še enkrat vas vprašam - kakšen mislite da je Janšev doseg, če predpostavimo, da vse dela v lastni prid? 

Primer ustavne presoje glede kazni ob nenošenju maske v zaprtem javnem prostoru je ekltatanten primer točno tega kar sam imenujem politikanstvo. Spet smo pri tistem slavnem "lejga Janša tamle gre" kjer se ne presoja legitimnosti ukrepa ampak se na osnovi njegove neustavnosti preprosto obtoži Janšo. Se je kdo od vas vprašal kaj bi se zgodilo, če tega ukrepa ne bi bilo? Kako naj se obnaša voditelj v družbi, ki več kot očitno ni pripravila zakonodaje za takšen primer. Naj ne naredi ničesar? Mar ni bilo potrebno nekaj narediti? Kaj pomeni presoja ustavnosti, če je zakon prekratek? Na kaj se nanaša?

 

Preden dobis napad besedne driske, drugic vsaj malo razisci zadevo, da ne izpades kot sarlatan, ki govori o stvareh, o katerih nima pojma. Ceprav iz tvojega dosedanjega brukanja sodec, ti to itak ne predstavlja nekih hudih bolecin v zivljenju.

 

Ustavno sodisce z maskami tokrat ni imelo nic.

 

https://sl.m.wikipedia.org/wiki/Vrhovno_sodišče_Republike_Slovenije

 

Vs.

 

https://sl.m.wikipedia.org/wiki/Ustavno_sodišče_Republike_Slovenije

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka
Slick reče Pravkar:

Preden dobis napad besedne driske, drugic vsaj malo razisci zadevo, da ne izpades kot sarlatan, ki govori o stvareh, o katerih nima pojma. Ceprav iz tvojega dosedanjega brukanja sodec, ti to itak ne predstavlja nekih hudih bolecin v zivljenju.

 

Ustavno sodisce z maskami tokrat ni imelo nic.

 

https://sl.m.wikipedia.org/wiki/Vrhovno_sodišče_Republike_Slovenije

 

Vs.

 

https://sl.m.wikipedia.org/wiki/Ustavno_sodišče_Republike_Slovenije

Odličen komentar ki zelo dobro predstavi protiargumente mojemu zapisu. Aja ne hočeš se delat pametnega. Kako je to važno glede na to o čemer sem govoril? Mislil sem da je šlo za ustavno presojo. Kako to spremeni moj zapis? Bistvo le-tega? Aja ga ne samo nimaš kaj vsebinskega komentirat pa se spravljaš na nepomembno napako

 

reku sem ustavno samo zaradi rime

saj veš da na višje se nič ne prime

 

1/10 try again

 

"lejga unga tamle gre napisal je ustavno lol therefore his whole argument invalid

uredilo bitje Fulltacticalgear
  • Trol 2
  • Nekul -1 2
Povezava do prispevka

Pac ne ves o cem govoris. Kako naj te kdorkoli jemlje resno v tej debati, ce ne locis niti dveh povsem razlicnih instutucij, kot en solarcek?

 

Ves cas kvasis naj laiki ne komentirajo strokovnih reci. Upostevaj kdaj svoje nasvete, ker vecinoma izpades se nizje od laika. Na nivoju solarcka, nedoraslega svetu okrog sebe.

uredilo bitje Slick
  • Račka +1 3
Povezava do prispevka
Slick reče Pravkar:

Pac ne ves o cem govoris. Kako naj te kdorkoli jemlje resno v tej debati, ce ne locis niti dveh povsem razlicnih instutucij, kot en solarcek?

 

Ves cas kvasis naj laiki ne komentirajo strokovnih reci. Upostevaj kdaj svoje nasvete, ker vecinoma izpades se nizje od laika Na nivoju solarcka, nedoraslega svetu okrog sebe.

kako to misliš ne ločim? Samo nisem dovolj dobro spremljal, da bi vedel za kakšno presojo je šlo - govoril sem tudi nasploh o ustavni presoji. 

 

Tole je ad hominem btw. Kako je ta primer dokaz da ne vem o čem govorim? Vzami sestavek in pokaži kje se motim. Pa itak se s pravom ne bavim, to prepuščam drugim. Smešen si

 

to ali gre za ustavno ali vrhovno sodišče ni bistveno za komentar sam. tole je

 

Po njenih besedah lahko vlada po 39. členu zakona o nalezljivih boleznih z odloki omeji le svobodo zbiranja, svobodo prehajanja mej, prodajo blaga in izdelkov ter svobodo gibanja.

uredilo bitje Fulltacticalgear
  • Račka +1 1
  • Trol 5
  • Nekul -1 2
Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 8 urami:

kako to misliš ne ločim? Samo nisem dovolj dobro spremljal, da bi vedel za kakšno presojo je šlo - govoril sem tudi nasploh o ustavni presoji. 

 

Tole je ad hominem btw. Kako je ta primer dokaz da ne vem o čem govorim? Vzami sestavek in pokaži kje se motim. Pa itak se s pravom ne bavim, to prepuščam drugim. Smešen si

Napletel si cel odstavek o tem, kako ustavno sodisce z ustavno presojo o maskah zatira nasga Janeza. To nam da vsem vedeti, da ne razumes niti mehanizma ustavne presoje, niti ne razumes nalog in vloge (vrhovnega) sodisca.

 

Si nerazgledano teslo, ki svoj manjko kapacitet skusa skrivati z agresivnostjo.

 

Je tudi jasno, zakaj po vsem forumu predavas nauk, da slehernik ne zmore analize stanja okrog sebe in ne sme dvomiti ter kontrirati stroki. Sam nimas ne izkusenj in ne kapacitet, da bi razumel najbolj osnovne, kaj sele bolj zahtevne zadeve. Zaradi svoje hude narcisoidnosti se v glavi postavljas nad vecino druzbe in ti verjetno povsem iskreno ni jasno, kako bo raja sposobna neke kriticne analize, ce je sam nisi. Ampak, ves kaj, snezinkica, nisi nadpovprecna. Z vsakim zapisom na forumu kazes, da spadas v sivino podpovprecja, samo zavedas se tega se ne.

 

Evo ti ad hominem, smrkavec naduvani.

  • Račka +1 8
Povezava do prispevka

Mnenje ustavnega pravnika

 

https://necenzurirano.si/clanek/mnenja/pravna-problematicnost-odziva-policije-na-torkove-proteste-v-ljubljani-911337

 

Navedek

"Nasilje nekaterih udeležencev shoda ni dopusten razlog za preprečitev izvedbe shoda in za široko ter nediskriminatorno uporabo policijske sile proti protestnikom, ki na javnem mestu izražajo nestrinjanje z oblastjo."

 

Igor Vuksanović, ustavni pravnik

 

  • Račka +1 3
Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...