Skoči na vsebino

Protivladni protesti


Priporočeni prispevki

kool reče pred 17 urami:

Prizadeto.

Ta se spreneveda kao da je vse super, svetla prihodnost z njim na čelu pa to, problemov ni.

Odzuni pa idioti mahajo z rdečimi zastavami.

A kam je pa normalen folk zginu?

 

smejimo se po foromih obem pa upamo da pride do enga team deathmatcha

 

lah tut FFA, FF:on

uredilo bitje Sovica
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka
Medeninček reče pred 19 urami:

A lahko nehaš uporabljat izraz pravljičar. Hans Christian Andersen je bil pravljičar, Charles Perrault je bil pravljičar, za marsikoga tukaj je prva asociacija Hensonov pravljičar. Namen pravljic kot poetizirane fikcije je izraz univerazlih Resnic, kot pri vseh umetniških stvaritvah. Domišlijski aspekt nas prijetno okupira z dramatičnim in kasneje s katarzo, poetizacija pa olepša skozi abstrahiranje in izlušči Bistvo v dobro kontemplacije. Laži in izmišljotine pa niso pravljice, ljudje ki napačno razumejo klinične študije niso pravljičarji. O tem je dosti napisanega, Tolkien je v svojih esejih o pravljicah izpostavljal vrednost imaginacije za vzbuditev pomenljive vezi med zgodbo in stvarnostjo. Imaginacija ni nerazumevanje, ampak ravno obratno. Vem, da se sam sebi zdiš blazno pameten ker si vnesel catchy žaljivko, ampak poleg vseh neumnosti katere stresaš tukaj se poskusi vsaj izognit degradaciji izrazov.

Zanimivo vprašanje. Zakaj uporabljam izraz pravljičar? 

Beseda pravljičar ni iz trte izvita, temveč gre za staro zapoved v filozofiji, ki jo prvič najdemo recimo v Platonovem sofistu, povzame pa jo tudi Heidegger v uvodu v Bit in Čas: "me mython tina diegesthai", kar se prevaja nekako kot "ne pripovedovati zgodbic/pravljic, pri čemer je beseda pravljičar izvrstna, ker imamo v slovenščini tudi razumevanje pravljice v nekem negativnem smislu "živi v pravljici". 
Sofist je pravzaprav pravljičar, z nekim zadržkom. Sofist je izveden v svoji veščini pripovedovanja zgodbic namesto resnice, pravljičarja pa resnica sploh več ne zanima. Podobno Heidegger za tiste, ki govorijo o biti ne da bi podrobno premislili kaj je bit pravi, da govorijo pravljice. 

 

Pravljica v 21. stoletju se ne veže več na nič, ker pač - ničesar ni, še posebno pa nič univerzalnega, kar pravljičarji pravzaprav dokazujejo. Efekt je tako dvojen. Tu gre za neko drugačno razumevanje pravljice in pravljičarjev od tistih, ki jih opisuješ. So pravljičarji v času, ko pravljica kot jo opisuješ ni več možna (in bržkone zato tudi vzniknejo)

 

Slick reče pred 10 urami:

Napletel si cel odstavek o tem, kako ustavno sodisce z ustavno presojo o maskah zatira nasga Janeza. To nam da vsem vedeti, da ne razumes niti mehanizma ustavne presoje, niti ne razumes nalog in vloge (vrhovnega) sodisca.

 

Si nerazgledano teslo, ki svoj manjko kapacitet skusa skrivati z agresivnostjo.

 

Je tudi jasno, zakaj po vsem forumu predavas nauk, da slehernik ne zmore analize stanja okrog sebe in ne sme dvomiti ter kontrirati stroki. Sam nimas ne izkusenj in ne kapacitet, da bi razumel najbolj osnovne, kaj sele bolj zahtevne zadeve. Zaradi svoje hude narcisoidnosti se v glavi postavljas nad vecino druzbe in ti verjetno povsem iskreno ni jasno, kako bo raja sposobna neke kriticne analize, ce je sam nisi. Ampak, ves kaj, snezinkica, nisi nadpovprecna. Z vsakim zapisom na forumu kazes, da spadas v sivino podpovprecja, samo zavedas se tega se ne.

 

Evo ti ad hominem, smrkavec naduvani.

Vabim te, da še enkrat prebereš moj zapis. Poanta mojega zapisa nikakor ni, da ustavno sodišče z ustavno presojo zatira našega Janeza, temveč da je naloga družbe, da se vpraša kako relevantna je taka presoja. Moje vprašanje ni pravno per se, temveč družbeno in to je bila tudi moja poanta - vprašanje koliko nas sploh zadeva presoja ukrepov, če ni podlage za takšne ukrepe, a se ti vseeno izkažejo kot nujni. Če karikiram - vzemimo, da so nas napadli marsovci in nam postavili ultimat: ali jim predamo 50% vseh Zemljanov da bodo ti njihova hrana ali pa zradirajo naš planet (in umre 100% Zemljanov). Ali obstaja zakon, ki dovoljuje da voljno predmo 50% Zemljanov? Ustavno sodišče bo sicer reklo, da to ni ustavno ... ampak a nas ta presoja sploh zadeva? 

 

Priznam, da sem nekoliko površno bral zakaj gre, ker me zadeva ne interesira preveč (zame so te presoje politikanstvo, ki ne razume, da smo v krizi in da nimamo zakonodaje, ki bi to krizo lahko zajela) - že davno sem povedal, da glede na obstoječe zakone večina ukrepov pade. Citat 39. člena to jasno pokaže recimo. Tudi če gledaš strukturo mojega zapisa ni bistveno ali gre za ustavno presojo ali presojo višjega sodišča. Poanta ostaja. Tako da prosim malo spoštovanja in drži se zapisanega. Tudi ni mi jasno kako je to "kritična analiza, ki je nisem sposoben". 

 

Covid-19 je politična kriza v tem smislu, da pokaže, da evropa in svet nista sposobna odgovornega hitrega odziva - da demokracija kot jo imamo deluje izključno samo v mirnem času, da pa je preprosto prepočasna za krizno situacijo, še posebno če v družbi primanjkuje pojem odgovornosti. Izgubili smo se v lastnih vrednotah, ki pa jih več ne razumemo - ki nam "kraljujejo" zgolj kot pojmi

uredilo bitje Fulltacticalgear
  • Račka +1 2
Povezava do prispevka
Brdavs reče pred 19 urami:

Demokracija je bila vedno samoumevna, tudi Weimarska, vse do trenutka ko je ni bilo več.

 

Luksus da demokracijo domnevamo za samoumevno je rezultat tega da izvršna oblast deluje po navprej formuliranih pravilih in v okviru omejitev zakonodajne in sodne.

 

Kar je včasih zagotavljal očitno pretežno občutek za dostojnost političnih elit, za katerega pa je en blondinc preko luže ugotovil, da zaradi apatičnosti/nezadovoljstva/kratke pozornosti populusa, niti ni bistven. In ravno to je očitno edina politična lekcija, ki jo je JJ v zadnjih 30 letih vzel na znanje.

 

26 demokracij je v EU, ki so v isti situaciji, da imajo bolj in manj racionalne ljudi na ulicah sredi zdravstvene krize.

 

Ampak samo v Sloveniji imamo pa neoperativno vlado, ki bo raje kot da bi zdravorazumsko iskala potrebne kompromise za ustrezno podlago za svoje ukrepe v državnem zboru ali se alternativno odpovedala oblasti in šla na predčasne po nove karte in operativno večino, zdaj še 9 mesecev lomastila po vseh podsistemih in vodila najbolj primitivno predvolilno kampanijo prek uradnih twitter računov, vladala pa z odloki in izza robocopov, ne meneč se za drugi dve veji oblasti in njuno funkcijo.

 

Delat se da je to normalno in da so problem major Troha in njegova trupa in drugi na ulicah, ki jih je z obzirom na vse zgoraj še premalo, je smešno

 

Posamezni državljan ima pravico da je neumen in nadležen. Oblast pa absolutno nima pravice "po domače" kot se ji zdi najbolje, ne glede na to kako visoke cilje misli da pri tem zasleduje.

Zanimivo stališče, da je bila demokracija vedno samoumevna. Sam bi rekel ravno obratno - moč demokracije je sorazmerna z močjo ljudstva. In menim, da ljudstvo še nikoli v zgodovini ni imelo več moči. Navsezadnje zakonodajna in sodna oblast ima moč samo, če jo ljudstvo podpre. Težko si je predstavljati tiranijo v zahodni Evropi recimo in zdi se mi, da s to zaščito demokracije za vsako ceno (tudi za ceno demokratične države same) nekoliko pretiravamo. 


Zdi se mi, da se politično udejstvovanje namesto pri levih namesto politike ukvarja s praznimi idejami svobode, demokracije, ... katerih pa niti sami ne razumejo - case in point je cepljenje. 

 

Dober začetek, a potem te spet zgubim v tistem kar sam imenujem "lejga janša tamle gre". Če pogledamo malo čez mejo praktično ni države v kateri bi ljudstvo mirno sprejelo dejstvo, da smo v zdravstveni krizi. To je v bistvu izraz tiste apatičnosti, ki več ne spoštuje ustanovnih načel demokracije. Je kriza političnega prostora sploh, ne samo slovenskega prostora. To je ravno to kar ljudem ne gre v glavo - potrebno je UKREPATI ne iskati kompromise. Primer iskanja kompromisov je facebook kjer se že 10 let borimo z morda največjim zločinom proti človeštvu vseh časov ... a rešitve ni na vidiku. Koliko časa misliš da je imela Janševa vlada za iskanje kompromisov? Če verjamemo znanosti - danes smo rdeči, brez ukrepov bi bili črni. 

 

Se strinjam, da Janša ne vlada dobro. Potrebno pa je tudi opozoriti da v Sloveniji se dobro ne da vladati. To ni opravičilo zgolj pripoznanje - od slabe zakonodaje, ki ne predvideva takšne krize do apatičnega ljudstva, ki ne zaupa oblasti, do absolutne neodgovnosti do države na ravni posameznika ... je Slovenija prime target covid virusa. Če Janša odstopi - kdo bo vodil? Vprašanje zame je kaj bi nekdo drug na oblasti lahko storil bolje? 

 

Že desetletja nismo politikovali dobro in Janša in covid kriza je samo rezultat naše apatičnosti. Predpogoj demokracije je doletni um - um, ki se je sposoben racionalno in kritično odločati. Nikakor se ne strinjam, da ima vsa državljan pravico, da je neumen in nadležen ... ravno obratno ... vsak državljan ima dolžnost, da se vede odgovorno. Ker je samo v kolikor vsi odgovorno stremimo k istemu ... možna demokracija. 

  • Račka +1 1
  • Nekul -1 2
Povezava do prispevka
Brenta reče pred 11 minutami:

tldr:

Vsi ste neumni, poenostavljate, ampak meni se ne da poglobit niti v osnovno razumevanje delovanja pravne drzave. Oz se mi niti ni treba, ker sem enkrat prebral Kantovo knjigo in imam mentorja, ki mi pravi, da sem super unikatna snezinka. Zato bom dalje nabijal gluposti, od vas pa prosim malo spostovanja. 

 

LP, zaraf

 

Edit: a je blo mal prevec v custvo? :cry:

Screenshot_20211010_173821.thumb.jpg.13318d4aff27c4d79f697a80db544e66.jpg

ne samo spemaš tako da prosim moderatorja da pobriše. rušiš debato

uredilo bitje Fulltacticalgear
  • Račka +1 1
  • Nekul -1 3
  • Groot, ki sir je 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

  

Fulltacticalgear reče pred 11 minutami:

vprašanje koliko nas sploh zadeva presoja ukrepov, če ni podlage za takšne ukrepe, a se ti vseeno izkažejo kot nujni.

 

Koliko let se misliš skrivati za nujnostjo?

Prvi val smo to tolerirali. Nihče nikjer vključno z nami ni bil pripravljen, pogledali smo skozi prste za višje dobro.

Od tega je skoraj leto in pol. Imeli so potrebno večino za sprejem zakonodaje.

Po sprejemu bi jo lahko poslali v ustavno presojo. Lahko bi jo dali na referendum, če bi hoteli.

Tudi če bi dvakrat padla, bi še vedno imeli dovolj časa za sprejeti drugo. Ampak niso.

 

Razlog, da nimamo najbolj osnovnega orodja za spopad z epidemijo, ni manjko časa. Drugi niso imeli teh težav. 

Mi smo ta čas zapravili za davčne reforme, zakon o vodah, višanje kazni za proteste, drkanje STA, nakup orožja... 

 

Fulltacticalgear reče pred 1 minuto:

Vprašanje zame je kaj bi nekdo drug na oblasti lahko storil bolje? 

 

Pustiš epidemiologom, ki so usposobljeni za to področje, do besede? 

Poslušaš zakonodajno pravno službo, ko ti reče, da tvoj zmazek od dekreta ne pije vode?

Bili smo najslabši po številkah lani, smo med najslabšimi tudi letos. 

Vprašanje ni kako bo kdo drug boljši ampak kako je lahko kdo drug slabši od najslabšega.

Ker v spopadanju z epidemijo je Janša evidentno najslabši. 

Je pa najboljši po kršenju pravic, iskanju izgovorov in valjenju krivde za lastno nesposobnost na druge. To pa.

 

 

 

 

 

 

  • Račka +1 7
  • Trol 1
Povezava do prispevka
YourReptilianOverlord reče pred 3 minutami:

  

 

Koliko let se misliš skrivati za nujnostjo?

Prvi val smo to tolerirali. Nihče nikjer vključno z nami ni bil pripravljen, pogledali smo skozi prste za višje dobro.

Od tega je skoraj leto in pol. Imeli so potrebno večino za sprejem zakonodaje.

Po sprejemu bi jo lahko poslali v ustavno presojo. Lahko bi jo dali na referendum, če bi hoteli.

Tudi če bi dvakrat padla, bi še vedno imeli dovolj časa za sprejeti drugo. Ampak niso.

 

Razlog, da nimamo najbolj osnovnega orodja za spopad z epidemijo, ni manjko časa. Drugi niso imeli teh težav. 

Mi smo ta čas zapravili za davčne reforme, zakon o vodah, višanje kazni za proteste, drkanje STA, nakup orožja... 

 

 

Pustiš epidemiologom, ki so usposobljeni za to področje, do besede? 

Poslušaš zakonodajno pravno službo, ko ti reče, da tvoj zmazek od dekreta ne pije vode?

Bili smo najslabši po številkah lani, smo med najslabšimi tudi letos. 

Vprašanje ni kako bo kdo drug boljši ampak kako je lahko kdo drug slabši od najslabšega.

Ker v spopadanju z epidemijo je Janša evidentno najslabši. 

Je pa najboljši po kršenju pravic, iskanju izgovorov in valjenju krivde za lastno nesposobnost na druge. To pa.

 

 

 

 

 

 

Izhajaš iz situacije, ki nasprotuje takratni pa tudi delno trenutni znanstveni - da je potrebno ukrepati. Govoriš celo o referendumu. 

 

in če si malo pogledate onkraj lastne ograde boste videli da imajo povsod podobne težave. Francija, Avstrija, Avstralija recimo. 

uredilo bitje Fulltacticalgear
  • Račka +1 1
  • Nekul -1 1
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka

Torej policija ga je pridržala brez razloga, nato pa "nasilje" protestnikov zaradi njegovega pridržanja uporabila kot izgovor za uporabo solzivca in vodnega topa.

 

Navedek

S predlogom za pripor reperja Zlatana Čordića – Zlatka, ki ga je vložila tožilka po protestih, se je, potem ko ga je zavrnila preiskovalna sodnica, ukvarjal še zunajobravnavni senat ljubljanskega okrožnega sodišča. Iz odločbe, ki smo jo pridobili v uredništvu N1, je razvidno, da je senat pritrdil preiskovalni sodnici. Ta je ocenila, da ni razlogov za pripor Čordića, ki mu je tožilstvo očitalo storitev kaznivega dejanja hujskanja k upiranju.

 

https://n1info.si/novice/slovenija/senat-pritrdil-preiskovalni-sodnici-za-pripor-zlatka-ni-razlogov/

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
cefizl reče pred 1 uro:

Torej policija ga je pridržala brez razloga, nato pa "nasilje" protestnikov zaradi njegovega pridržanja uporabila kot izgovor za uporabo solzivca in vodnega topa.

 

 

https://n1info.si/novice/slovenija/senat-pritrdil-preiskovalni-sodnici-za-pripor-zlatka-ni-razlogov/

Policija dela dobro. 

 

Lp Hojs 

Povezava do prispevka

where were u when ACAB and 8. marec teamed up

 

https://www.facebook.com/240537846376462/posts/1291975754565994/

Navedek

Pred 14 dnevi smo prejeli klic. “Pozdravljeni. Sindikat policistov tu. Potrebujemo vašo pomoč in znanje. Se lahko dobimo?”

V Sindikatu predlagajo spremembo Zakona o delovnih razmerjih. Trenutno za vse delavce, tako v javni kot zasebni sferi, velja, da se jim mora pred odpustitvijo izreči pisni opomin. Vendar pa za izrek tega opomina zakon ne predvideva sodnega varstva. To pomeni, da je delavec lahko odpuščen tudi na podlagi kapricioznega in krivičnega opomina pred odpustitvijo. Tak opomin so na primer izrekli delavki Lidla, ki je ustanovila Sindikat.
To delavce postavlja v položaj, ko morajo krivico dokazovati šele po tem, ko so že odpuščeni, kar traja več let, v vmesnem času pa nepredvidljivo ostanejo brez dohodka. Nov predlog zakona pa vpeljuje spremembo, da se lahko delavec, če je opomin izrečen neutemeljeno, pravno pritoži.

 

Povezava do prispevka

V UK je bil od prijateljice delodajalec nemudoma odpuščen, ker so nadrejeni dobili prijavo, da je spolno nadlegoval sodelavko.

Brez pravice ugovora (ali pogovora) pred prekinitvijo delovnega razmerja. Nedolžnost ima možnost dokazati v postopku naknadno. Dolgoletnem in dragem. Brez dohodka. "Zero tolerance".

Sem 100% da 8. marec to podpre.

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka
BuDi reče pred 1 minuto:

V UK je bil od prijateljice delodajalec nemudoma odpuščen, ker so nadrejeni dobili prijavo, da je spolno nadlegoval sodelavko.

Nedolžnost ima možnost dokazati v postopku naknadno. Dolgoletnem in dragem. Brez dohodka. "Zero tolerance".

Sem 100% da 8. marec to podpre. 

V tem primeru bi morali imeti tudi zero tolerance za lažne prijave. 

Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 2 minutama:

V tem primeru bi morali imeti tudi zero tolerance za lažne prijave. 

Ja, kaj lahko čisto realno naredijo npr. tajnici... zaprli je ne bodo, vzeti ji nikoli ne morejo toliko kot njemu.

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...