Skoči na vsebino

Srednji svet na teveju


LordFebo

Priporočeni prispevki

LordFebo reče pred 1 uro:

(Nisem še pogledal, vseeno pa zapišem takole.)

 

Tale nesrečna serija je bila deležna mnogo negativne galame že dosti pred svojim rojstvom. A argumentirano naj bi se sodilo vendarle končnemu izdelku, ne da se linča nekaj v tri dni leto dni vnaprej, kar je 'pošteni skupnosti Tolkienovih oboževalcem' neverjetno uspelo. Posledica te, po mojem čiste nepoštenosti, je, da so bila pričakovanja množic nehote pristranska, saj so že navadni ljudje, ki tematike sploh ne poznajo, vnaprej širili mnenje, da bo menda serija slaba. Celo poznavalci, ljubitelji smo jo hočeš nočeš pričakovali sumničavo in brez pretiranega navdušenja. Zakaj točno? Aja, ker v njej baje, omg, sveta pomagavka, nastopa polzamorski vilin, in ker ima Amazon privzeto slabo konotacijo.

Kajpakda cenzura opisov na imdbju, ako resnična, ne koristi ugledu, vendar vseeno menim, da velja objektivno mnenje (in rivjuje) širiti vsaj po pol ducata pogledanih epizodah, če že ne po prvi sezoni. Sam si v svojem otroškem navdušenju vsekakor želim kakovosti, epskosti in uspeha ter še mnogih sezon! 

 

Ma turjenje črncev je še najmanjši prooblem te serije. Če se že grejo neki diversety, kje so še ostale rase? Nobenega azijca nisem videl! A bodo korejčki sploh lahko užival ob gledanju?

In danes je čist vsak film/nanizanka, ki ima močno žensko narejen na isto foro. Ženska se mora v prvi minuti zgarbat z desci. Pol se jo more pokazat kako je v vsem boljša od descov. Pol valda akcijski prizor, ki pokaže kako so desci nesposobni in kako naša močna ženska reši situacijo čist tko v izi. Na konc pa kako ji noben nič ne verjame in jo noben resno ne jemlje.. Evo vam prvih 10 min nanizanke.

 

To ni Tolkien, ampak neko novodobno woke sranje.

 

 

Povezava do prispevka
LordFebo reče pred 2 urama:

(Nisem še pogledal, vseeno pa zapišem takole.)

 

Tale nesrečna serija je bila deležna mnogo negativne galame že dosti pred svojim rojstvom. A argumentirano naj bi se sodilo vendarle končnemu izdelku, ne da se linča nekaj v tri dni leto dni vnaprej, kar je 'pošteni skupnosti Tolkienovih oboževalcem' neverjetno uspelo. Posledica te, po mojem čiste nepoštenosti, je, da so bila pričakovanja množic nehote pristranska, saj so že navadni ljudje, ki tematike sploh ne poznajo, vnaprej širili mnenje, da bo menda serija slaba. Celo poznavalci, ljubitelji smo jo hočeš nočeš pričakovali sumničavo in brez pretiranega navdušenja. Zakaj točno? Aja, ker v njej baje, omg, sveta pomagavka, nastopa polzamorski vilin, in ker ima Amazon privzeto slabo konotacijo.

Kajpakda cenzura opisov na imdbju, ako resnična, ne koristi ugledu, vendar vseeno menim, da velja objektivno mnenje (in rivjuje) širiti vsaj po pol ducata pogledanih epizodah, če že ne po prvi sezoni. Sam si v svojem otroškem navdušenju vsekakor želim kakovosti, epskosti in uspeha ter še mnogih sezon! 

Poglej preden pišeš mnenje no.

Jaz sem mel visoka pričakovanja o seriji in me nerganje Tolkien fanov niso prav nič brigala, ker je prenos knjig na ekran vedno slab za bralce.

Ampak tole je en velik wtf. Se strinjam, da se je serija šele začela, ampak tako Witcher kot HoD sta me že po prvem delu zagrabila. RoP se mi je pa zagabila in mi je vseeno, če nobenega dela več ne vidim. Zadeva se sploh ne vleče zaradi story in world buildinga, ampak enostavno zato, ker se nič ne dogaja. Zakaj smo morali 15min gledat sceno pri dwarfih in kaj za kurac je 10min scene na morju? Zakaj se je ženska odločila preplavati pacifik in od kje so se našli brodolomci na oceanu, ki ne vodi nikamor? Zakaj je nezavestna utapljajoča se Galadriel naenkrat zavestna na površju? Pa zakaj smo morali vsaj 20min gledat hobite?

Story building se zna vleči, ne sme pa biti dolgočasen. Ampak tu sploh ni story buildinga. Edino iskanje Saurona in krava, ki daje nafto je imelo kaj zgodbe.

Upam, da se popravi v nadaljevanju sezone. Ampak če se ne bo, bo to razočaranje na nivoju gota.

Aja pa res mi dol visi za črnce. Serija je fantazijska, ne zgodovinska. Je beden filing, ker je jasno, da se jih forsira zaradi wokeizma. Ampak na kakovost serije to nima nobenega vpliva.

Povezava do prispevka
tyne reče pred 12 minutami:

Poglej preden pišeš mnenje no.

Jaz sem mel visoka pričakovanja o seriji in me nerganje Tolkien fanov niso prav nič brigala, ker je prenos knjig na ekran vedno slab za bralce.

Ampak tole je en velik wtf. Se strinjam, da se je serija šele začela, ampak tako Witcher kot HoD sta me že po prvem delu zagrabila. RoP se mi je pa zagabila in mi je vseeno, če nobenega dela več ne vidim. Zadeva se sploh ne vleče zaradi story in world buildinga, ampak enostavno zato, ker se nič ne dogaja. Zakaj smo morali 15min gledat sceno pri dwarfih in kaj za kurac je 10min scene na morju? Zakaj se je ženska odločila preplavati pacifik in od kje so se našli brodolomci na oceanu, ki ne vodi nikamor? Zakaj je nezavestna utapljajoča se Galadriel naenkrat zavestna na površju? Pa zakaj smo morali vsaj 20min gledat hobite?

Story building se zna vleči, ne sme pa biti dolgočasen. Ampak tu sploh ni story buildinga. Edino iskanje Saurona in krava, ki daje nafto je imelo kaj zgodbe.

Upam, da se popravi v nadaljevanju sezone. Ampak če se ne bo, bo to razočaranje na nivoju gota.

Aja pa res mi dol visi za črnce. Serija je fantazijska, ne zgodovinska. Je beden filing, ker je jasno, da se jih forsira zaradi wokeizma. Ampak na kakovost serije to nima nobenega vpliva.

 

Nisem pisal mnenja o seriji, marveč mnenje o splošni novodobni spletni gnojnici, katere je danes deležen marsikateri projekt v naprej brez po mojem trdnega vzroka. Sem prepričan, da nihče ni vedel (ali celo videl) za nobenega od tvojih očitkov pred pol leta. Samo to. Če je stvar slaba, mi je žal. Ampak boš res načeln in ne boš več gledal?

Povezava do prispevka
drevored reče pred 31 minutami:

pogledal sem prvih 20 minut tko da se nisem bral topica

 

ampak sem moral prit sem povedat kaj mi dela galadriel hnnggh

 

also, zakaj so hobiti umazani cigani? wtf

Impotenco?

Edina dobra baba po spominu je kmetica, ki šeta okoli z elfom.

LordFebo reče pred 22 minutami:

Nisem pisal mnenja o seriji, marveč mnenje o splošni novodobni spletni gnojnici, katere je danes deležen marsikateri projekt v naprej brez po mojem trdnega vzroka. Sem prepričan, da nihče ni vedel (ali celo videl) za nobenega od tvojih očitkov pred pol leta. Samo to. Če je stvar slaba, mi je žal. Ampak boš res načeln in ne boš več gledal?

Hočem povedat, da kritike niso posledica a priori dissanja tolkien fanov ampak slabega izdelka.

Nisem reku, da ne bom gledu, ampak da bi mi blo vseeno, če ne bi več vidu. Res pa nisem ziher, da bom gledal do konca, če se nivo ne dvigne. Prvi del je bil še gledljiv, drugi pa totalna smet.

Povezava do prispevka

dobra je galadriel. se posebej takrat k ga vzame v roko. mec namrec.

 

moram pa nekaj rect. da ni slucajno duh zgodbopiscev filma Prey obiskal tudi Amazonovega studija? Mogoce je zgradba blizu Huluve? Ne znam si drugace razlagat zakaj je character arc kopi pejstan.

 

hobiti mi grejo na zivce. elfi so mi antipaticni.

 

ne vem zakaj so morali celo prvo epizodo CGIjati? kao da nas navdusijo in ustvarijo wow efekt? to ni good. nimam rad, da mi skos renderji bliskajo pred ocmi.

 

me zanima kaj bo zdaj dalje. v prvi epizodi je bilo dosti nastavkov za to in ono.

Povezava do prispevka

fak, zdej sta una dva elfa prisla k dwarfom

 

k so snemal gore je tko bolece ocitno kaj so pravi posnetki in kaj je CGI. pac a res ne zmorejo desetih sekund brez da ti CGI zge v oci? pa sej je kar high budget ampak vseen ti buta v mozgan

 

pa kako to da je elf skor isto visok kot dwarfi?

 

druga epizoda 20 minut obcutno slabsa od prve. glaven razlog za bednost je k ni galadriel. ampak se ze veselim scene, ko bo mokra prisla ven iz vode. hnnghhhh

Povezava do prispevka
Wallux reče pred 8 urami:

Še Nerdrotik povedu svoje. In moram povedat, da je to bolj zanimivo gledat kot pa serijo.

 

 

 

Nerdrotik dejansko živi od tega, da že več let ščije po tej seriji z najbolj clickbait vsebinami. Lohk bi posnel najbolj serijo, pa bi tip še zmer hejtov, ker je to njegov biznis model. 

 

Jest bom verjetno pogledal kak del iz enakega razloga kt drevored :D

Upam, da bodo posnel še kako verzijo za odrasle hehe

Povezava do prispevka
LordFebo reče pred 10 urami:

 Celo poznavalci, ljubitelji smo jo hočeš nočeš pričakovali sumničavo in brez pretiranega navdušenja. Zakaj točno?

Ker je prvi trailer izgledal kot nek fan-fiction joke, ki ga je nekdo posnel za srednješolski filmski projekt, drugi je bil pa morda za odtenek boljši?

 

  

LordFebo reče pred 10 urami:

 

Opomba na to 'slikovito' metaforo. Si uporabnik tega golfa slučajno plačal ceno ferrarija ali se v resnici zastonj švercaš v prtljažniku? Če kdo, naj se na tak način studiu žali Jeffos :)

Sploh ne vem kaj to pomeni. Ker nisem dal keša za serijo, ne morem zapisati mnenja? Potem je treba umetniško/filmsko kritiko enostavno ukiniti, al kako.

Povezava do prispevka
Combat_Liberalism reče pred 10 minutami:

Ker je prvi trailer izgledal kot nek fan-fiction joke, ki ga je nekdo posnel za srednješolski filmski projekt, drugi je bil pa morda za odtenek boljši?

 

  

 

 

+ ne pozabiti ko so po backlashu na trailer releasali video, kjer so povabili "PRAVE FANE" da povejo kaj jim je všeč. Vsi vemo, kdo so ti pravi fani bili in kok hitro je Amazon zbrisal ta posnetek. 

 

Amazon roko na srce večino časa izgleda kot da ne ve točno kaj dela pri tej seriji, zato takšni odzivi. Upam, da je preostalih 8 al kok delov ful zanimiva raketa in bomo dobili proper serijo. Glede na to, da sem massive LOTR fan, mislim sezono vsekakor pogledat do konca, če ne drugega že zaradi debat. :D 

 

uredilo bitje kemik
Povezava do prispevka
colonel Tavington reče pred 6 urami:

 

Nerdrotik dejansko živi od tega, da že več let ščije po tej seriji z najbolj clickbait vsebinami. Lohk bi posnel najbolj serijo, pa bi tip še zmer hejtov, ker je to njegov biznis model. 

 

Jest bom verjetno pogledal kak del iz enakega razloga kt drevored :D

Upam, da bodo posnel še kako verzijo za odrasle hehe

 

Sej je to že itak sam 100x povedu da živi od komentiranja woke geek kulture.

 

Ni pa res da bi še zmeri kurcal serijo. On bi raje vidu, da bi bila serija na nivoju filmov.

Povezava do prispevka

Evo pogledal oba dela, jaz ne vem kako je lahko to komurkoli serija na nivoju. Pa če popolnoma izvzamem Tolkiena in njegov lore in jemljem to kot neko standalone fantazijsko serijo je cringefest na vsakem koraku. 

 

Dialogi cringe, oz. že borderline retardirani. Casting in igra obupna, tko k je že nekdo napisal, da ne veš al gledaš parodijo, pa bo zdej neka fora, al je to resno. Ko da bi AGRFT študente dal igrat, za seminarsko v 1. letniku, pa jedva dobijo 6. Galadriel deluje ko neka zafrustrirana tinejdžerka, mimika obraza med igro, nasikana i nadrkana 24/7. Kaj je z naglasi in prav posiljeno izgovorjavo imen? Pa frizure elfov, lol no. Kostumi zgledajo kupljeni v Tediju na razprodajah po pustnem torku, pa mal nametano na kup, neka plastika. Hobiti oz. harfooti zgledajo ko neka mešanica gozdnih klošarjev in hipijev, sračja gnezda na glavah in zakaj morajo bit vsi usrani še po facah, kot da so basic higieno pogruntal 2000 let kasneje. CGI shoti, ja, saj zgleda lepo, ampak tko zgleda 80% rendrov z raznih igric. Basic, narisano, spolirano in deluje pač popolnoma fake. Ne morem kot gledalec sploh o nekem immersionu v serijo sanjat.

 

Kdo piše scenarij za to sranje, pa se na koncu pogleda v ogledalo in si reče bravo care, lepa, ostali vpleteni mu pa pritrjujejo, res si care to, to.

Pol pa vilini odplujejo, stoje na ladji celo pot, v oklepih, z meči pred sabo, čez Atlantik. Galadriel se pa fukne v morje mal pred obalo, bo ona nazaj odplavala, ker je strong independant woman, nč tazga to zanjo.

 

Hobbit so dost slabi filmi, pa so v primerjavi s temle za oskarja.

Povezava do prispevka

Jaz pa kot strašen hater gil galadovcev in nikamkor ne oboževalec filmov LOTR FOTR lahko rečem samo to, da je bil tudi meni prvi del obupno dolgočasen ne boste pa rekli, da je ful neki drugačen ali slabši od filmov. Res je da sem zdržal le uvod, ko Galadriel išče Saurona pa se ji njen party upre pol sem pa zaspal ampak če ni bilo to praktično enako narejeno kot uvod v FOTR z drugimi igralci pa naj me koklja brcne.  Mogoče ste od časa filemov že malce odrasli ali pa podlegli tej antiwokeness histeriji, ki nima prav nobene veze s končno kvaliteto izdelka, a če bi LOTR EE (eextra posnetkov gozda NZ) filme razrezali na epizode pa bi čakali na skropucala iz tedna v teden bi isto pizdili al.

uredilo bitje Kakarotto
Povezava do prispevka

Se pomnite prijatelji, kako so ljudje noreli ko so clovek, vilinec in skrat tekli vec dni v kosu za orki. Protestni shodi pred pisarno za "preprecevanje neralnih situacij v fantstiki" ker vec kot ocitno niso dobro opravili svojega dela. In prav je tako! Pa se zenska plava, zenske samo potonejo.

 

Aja pa tista ko vilinci v perfektni simetriki marsirajo na tisoce km v Helms Deep. Jaz sem popizdil. Takoj protestna nota. Tudi vilinci se utrudijo in nimajo tako lepih frizur po taki poti. Vec kot ocitno je metroseksualni lobij unicili Lotr2. 

  • Račka +1 2
  • Trol 3
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
planetarium reče pred 8 minutami:

Se pomnite prijatelji, kako so ljudje noreli ko so clovek, vilinec in skrat tekli vec dni v kosu za orki. Protestni shodi pred pisarno za "preprecevanje neralnih situacij v fantstiki" ker vec kot ocitno niso dobro opravili svojega dela. In prav je tako! Pa se zenska plava, zenske samo potonejo.

 

Aja pa tista ko vilinci v perfektni simetriki marsirajo na tisoce km v Helms Deep. Jaz sem popizdil. Takoj protestna nota. Tudi vilinci se utrudijo in nimajo tako lepih frizur po taki poti. Vec kot ocitno je metroseksualni lobij unicili Lotr2. 

Vidiš, to je taka bedasta neumnost, ki nima veze s tem. Fantazijska pripoved lahko vsebuje vso mogočo magijo, ampak če je v tej pripovedi tudi vzpostavljeno, da se ljudje ob delanju stvari zmatrajo, potem je to nekaj, kar vpliva na pripoved in je nemno, če lahko ljudje prepešačijo tisooče kilometrov kar tako.

Povezava do prispevka

Pozabil si še črnega vilinca omenit, pa da smo rasisti sexisti.

Ko Eowyn ubije Witch Kinga v 3. filmu, lol, vsi vemo da ženska tega ni zmožna, ker ketna od štedilnika ni dost dolga. 

 

image.png.f9a6b28cc7cc6b76b79f07417e449d82.png

 

Arondir imo še najbolj normalen lik oz. igralec.

uredilo bitje Marketa
Povezava do prispevka

Plus. Vidim da ste borci za cistokrvnost srednjega sveta spregledali en detajl. In vam ga zdaj ponudim, kot dodaten razlog zakaj je tole 1/10. Gimli v Lotru pravi, da zenske skratinje zgledajo kot moski, zaradi brad. Vec kot ocitno so spet nekaj bluzili po svoje. Samo da stopis pod skalo si v kraljestvu transeksualcev. 

 

 

uredilo bitje planetarium
  • Trol 3
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
Combat_Liberalism reče pred 10 minutami:

Vidiš, to je taka bedasta neumnost, ki nima veze s tem. Fantazijska pripoved lahko vsebuje vso mogočo magijo, ampak če je v tej pripovedi tudi vzpostavljeno, da se ljudje ob delanju stvari zmatrajo, potem je to nekaj, kar vpliva na pripoved in je nemno, če lahko ljudje prepešačijo tisooče kilometrov kar tako.

 

Tocno to! Metroseksualec Legolas to pocne brez problema. 

Povezava do prispevka

Fak kok se folk pali k enim miljardna serija ni neki bas

 

:worship:

planetarium reče pred 4 urami:

 

Tocno to! Metroseksualec Legolas to pocne brez problema. 

Ali pa ce nehas iskat,  sledit in onanirat na izpade manjsine in skupaj s svojo vecinsko grupo buthurt anti prijateljev ustvarjat iz nas neuvrscenih njihove nasprotnike.

 

Ker majkemi ce je treba izbrat stran ne bom na vasi.

Jaz imam kup metroseksulanih frendov pa edini ki mi tezijo s tovrstnimi propagandami ste loleki na mnenjalniku

 

Najedas mi ti s svojo soi pozo kvazi sjw samca, ki se bori proti nekim ekstremnim izbruhom, ki v resnici sploh niso niti realna slika problema niti tako razsirjeni, kot bi si vi zeleli. Zelite pa si zato, da lahko celotno politicno opcijo, ter celoten spekter problematike prebarvate v ta ekstrem, ker potem imate koncno opravicilo zakaj imate tako slab okus

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka

 

Kakarotto reče pred 6 urami:

ki nima prav nobene veze s končno kvaliteto izdelka

jo kak,
dejnodej da nisi podlegel anti-anti-woke histeriji?

ce lahko kdo zagovarja to sranje kot dobro pisanje in igranje me res zanima,
do zdej od "fanov" nismo slisal drugega kot da smo rasisti itd. nobene pozitivne hvale serije samo antianti

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...