Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

Skynetz reče pred 1 minuto:

Trenutni model je prišel ven 2018. Do zdej je recimo na 6 let prišel nov model, tko da se po logiki ta pač približuje koncu.

 

Razumem tvojo logiko, ampak ko sem spraševal enega, ki dela tam in googlal (kar sem ti prilimal) so rekli, da ne že v bližnji prihodnosti (letu, dveh). Kaj pa vem... potem bi počakal, ampak glede na vse, se ne zdi erjetno, da bi zdaj butnil novv model ven, 2 ali 3 leta pa ne bom čakal.

Povezava do prispevka

Koga si spraševal? Nekoga, ki dela v salonu? Tisti ne vejo nič.

 

Until the new model is revealed, we can't easily speculate on local launch timing. The current MY23 Corolla facelift was revealed last year, suggesting a new generation could still be a year-or-more away from debut.

With that in mind, buyers might best anticipate an early or mid 2024 unveiling, with an Australian launch to occur in late 2024 or early 2025.

We could even end up with a launch race on our hands, because a new-gen Camry is also expected to debut in the near future – and you can click here to see Theo's Crown-inspired look at the new Camry. (Hint: it looks awesome, although we do love Theo's GR performance version of the current Camry...)

 

https://www.whichcar.com.au/news/2025-toyota-corolla-renderings

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 44 minutami:

Aha, pol je malo lažji, ampak vseeno kr gut poraba. Pa imaš večinoma mestno, primestno al AC?

 

vec ali manj lokalne ceste, hibridi imajo res dobro porabo v mestni voznji

 

Poznam pa kar nekaj ljudi ki so sli na AC nato pa pizdili kako poraba naraste, sploh z 1.8: hibrid je konkurenca dizlom ne evjem

tud ne vem zakaj tolk folk pizdi cez cvtje

 

ima pa karavan priblizno isti prostor na zadnjih sedezih kot hb, ce trije sedijo zelo neudobno. Naplosno s emi zdi da toyote niso na zadnjih sedezih udobne. Chr ki ga bom jaz verjetno konec meseca vzel je zadaj katastrofa, pa sem mislil da slabse od corolle ne more bit

 

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka

Jaz pa mislim da je hibrid konkurenca navadnim bencinarjem in ne dizlom še manj pa EVjem.

 

P.S. sicer trenutno itak ne morejo bit taki avti konkurenca EVjem, ker EV karavanov sploh ni, razen zdej ID. 7, ki pa pride gladko 57k.

uredilo bitje Skynetz
Povezava do prispevka

Evo konkretno od danes, torej Auris 1.8 136ps, relacija Koper-Neblo.

 

Prva slika je italijanska avtocesta, na začetku je višja poraba zaradi klanca na Cattinaro. Hitrost od 120 do 160 po števcu.

 

Druga slika je pa regionalka od Monfalcona proti Gorici.

 

In zadnja je skupna poraba. Za nazaj bo 0,5l manj ker je klanec navzdol. Zunaj 10 stopinj, zimske gume montirane.

 

Tisto povprečno hitrost komot ignorirajte ker je tam od zadnjega reseta števca.

 

 

IMG_20240312_080032.jpg

IMG_20240312_081732.jpg

IMG_20240312_084106.jpg

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 2 urama:

 

@Skynetz

 

v konfiguratorju 7.7s, v reklami 7.4s, na carinfo 11s, atomic 8.1s

zdej pa nej vemo :D

Haha, na yt sem gledal enkrat test od autogefuhl, mislim da je imel 7.6s

VonGriffin reče pred 2 urama:

cene EVjev pa res pada , meni so ponudili bz4x pod 38k pa kar z dobro opremo

 

sem se le nasmejal

Ma kurac pada. Verjetno je bila akcija, ker je nov model prišel ven, pa z majhno baterijo. Jaz bi takoj kupil EV, če ne bi bli tolko dražji. Recimo karavan je samo en, ID. 7 in pride s kljuko in toplotno črpalko 57k. Ni šans. Model 3 LR pride isto s kljuko vsaj 52k, če ne izbiraš še kej notri. In ni karavan. In to je nek minimum, kar bi želel. Nov Scenic mi je tudi všeč, čeprav je nek kurčev crossover, bo pa prav tako vsaj 52k.

 

Torej navaden ICE avto, uporaben karavan s katerim se ne rabiš jebat, dobiš recimo za 37-40k, nek EV pa vsaj 52k, pa še niti ne dobiš tega, kar bi hotel. Če bi hotel primerljivo zadevo pa 57k. Luda kuča.

uredilo bitje Skynetz
  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 26 minutami:

 Jaz bi takoj kupil EV, če bi bi bli tolko dražji.

 

Zakaj ? pa resno vprasujem. Ok iz vidika sluzbenega avtomobila in ce imas lastno soncno elektrarno razumem

ampak jaz tukaj ne vidim matematike.

Cene polnjenja so v at nekje, 0,80 na kw v slo ze tam 0,40

 

Torej ce kupujes strom ne prisparas sploh ob vecji investiciji, ok pa naceloma mas manj vzdrzevanja, pa jebes se najt polnilno postajo za vse kar ni tesla

 

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 2 minutama:

 

Zakaj ? pa resno vprasujem. Ok iz vidika sluzbenega avtomobila in ce imas lastno soncno elektrarno razumem

ampak jaz tukaj ne vidim matematike.

Cene polnjenja so v at nekje, 0,80 na kw v slo ze tam 0,40

 

Torej ce kupujes strom ne prisparas sploh ob vecji investiciji, ok pa naceloma mas manj vzdrzevanja, pa jebes se najt polnilno postajo za vse kar ni tesla

 

Ker če polniš doma je še vedno vsaj pol ceneje, na strehi imam tudi SE, ki pa še ne vem koliko viška bo pridelala, če sploh.

 

Sploh, če bi lahko polnil v službi je to win-win. Pa pospeški, tišina itd.

Povezava do prispevka
PuskA reče pred 33 minutami:

kako ne ves kolk viska bo, 1 kw istalirane je nekje average 1 mwh na leto. kolk mas pa porabe stroma pa poglej na zadnjih 12 poloznic pa skup sestej.

Pojma nimam kolko viška bo, ker ne vem koliko bo naredila v celem letu. Dela komaj en mesec zdej, average pa je brezveze gledat, ker je odvisno od velikosti elektrarne, osončenosti strehe, lokacije itd.

 

Tudi težko seštevam račune za nazaj, ker smo imeli prej 2 števca doma, zdej imamo enega, bi mogu pol 24 računov seštevat skupaj, se mi malo ne da :D 

bainit reče pred 20 minutami:

2.5-3.5mwh letno je povprečna poraba po gospodinjstvih, odvisno od št. folka

Odvisno od marsičesa, ne samo od števila folka. Toplotna, brez toplotne, itd. Če se ogrevaš na elektriko al imaš izolirano hišo al ne, en kup stvari

Povezava do prispevka

na mojelektro mas vse podatke porabe, soncno si pa menda ja na jug montiral oz. ponudnik elektrarne ponavadi naredi izracun, predvidena letna proizvodnja itd, tam odstejes ene 30% pa maš priblizno številko :D 

 

a zdaj bos rek da si sel na pamet montirat soncno, brez da bi mel vsaj predvidene stevilke, prihranke, amortizacijo itd? :D

Povezava do prispevka
PuskA reče pred 4 minutami:

na mojelektro mas vse podatke porabe, soncno si pa menda ja na jug montiral oz. ponudnik elektrarne ponavadi naredi izracun, predvidena letna proizvodnja itd, tam odstejes ene 30% pa maš priblizno številko :D 

 

a zdaj bos rek da si sel na pamet montirat soncno, brez da bi mel vsaj predvidene stevilke, prihranke, amortizacijo itd? :D

Ne, itak da ne. Smo pa imeli toplotno črpalko komaj nekaj mesecev, tako da sem na približno ocenil letno porabo, naše račune elektrike sem vse seštel, ampak sem sedaj pozabil koliko ej bil na koncu izračun, ker je bilo to že eno leto nazaj. Tudi Gen-I sonce so predlagali manjšo elektrarno, ki po mojih izračunih ne bi pokrila naše porabe, zato sem zahteval večjo. V teoriji bi moralo pokrit, v praksi pa bomo vidli konec leta.

 

Na jug nisem mogu dat vsega, ker na 4 kapno streho pač ne gre. Tako da je neki na jugu, neki na jugo vzhodu, neki na severo vzhodu. V primeru, da vidim, da je ful velik minus konec leta lahko nardim nadstrešek za balkon na južni strani hiše ni dam gor še dodatne celice oz. preselil tiste iz severo-vzhoda tja. Sem že pred montažo razmišljal o temu, ampak je bil nadstrešek tko drag, da se je bolj splačalo dat več celic na streho, kot pa da bi šel delat nadstrešek in dat manj celic :D Tej ki delajo nadstreške so zlatarji.

Povezava do prispevka
jlpktnst reče pred 21 urami:

En razlog je da se avto šteje v premoženje če je vreden več kot 10k al neki takega in ti potem zavod šteje fiktiven dohodek od nekega procenta od tega. In ti dvigne ceno vrtca,.zniža otroške dodatke itd. Na koncu dostikrat ceneje plačat leasing pa se ti vrne skoz te vzvode. Fun kako se pumpa državni denar a?

 

nisem hotel morit s tem včeraj, ampak ja, to je eden izmed največjih razlogov, zakaj se folk poslužuje leasinga. kupijo avto za 50k+, dobivajo pa praktično polne otroške dodatke, plačujejo nižjo ceno vrtca, subvencionirana malica/whatever...:)

 

mr.killer reče pred 8 urami:

ni za đabe najbolj prodana znamka na svetu

 

kot je reku Tom Fux. tam, kjer se gre za življenje ali smrt, se folk vozi s Toyotami. :D

Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 42 minutami:

 

nisem hotel morit s tem včeraj, ampak ja, to je eden izmed največjih razlogov, zakaj se folk poslužuje leasinga. kupijo avto za 50k+, dobivajo pa praktično polne otroške dodatke, plačujejo nižjo ceno vrtca, subvencionirana malica/whatever...:)

 

 

kot je reku Tom Fux. tam, kjer se gre za življenje ali smrt, se folk vozi s Toyotami. :D

Tom Fux je car, škoda da imajo Toyote tako grozen interior.

Povezava do prispevka

@stena

 

Prijatelj je kupil novo corollo hibrida, najbrž kakšni 2 leti nazaj, za 35k. Pol leta nazaj ga je prodal krepko pod ceno in vzel rabljenega passata. Nisem preveč drezal vanj, ker je bil vidno slabe volje zaradi vsega skupaj, ampak na kratko ga je razočarala visoka poraba, dragi servisi in na splošno slaba kvaliteta oziroma poceni feeling celotnega avta. 

 

En smeh oreh situacija, še pred nakupom sva šla skupaj na testno vožnjo in tako malo šaram po armaturi in odprem sredinski predal/naslonjalo. Po navadi je na dnu zalepljeno blago ali pa položena guma, da ne rožlja noter vsa krama. Sicer ne vem ali je bila napaka, ali je tako dejansko mišljeno, ampak tisto blago ni bilo zalepljeno in tako potegnem ven res eno cheap krpico, kot da bi bilo izrezano iz kakšnih hlač:rofl: Mogoče lahko potrdiš, če imaš še na probi

Povezava do prispevka

Malo za tem ko sem kupil Passata (za katerega sem bil zelo presenečen kako dobro deluje notranjost, letnik 2015 pa comfortline). Potem sem pa videl rav4 od kolega, hibrid tud letnik tam nekje... Jezus Marija jogurt plastika kot Yugo not. Avto precej manjši, poraba tam tam, cena tam tam... Totalno razočaranje.

 

Zanesljiv? Sure. Sam sej tud VW ne plačaš glih 10k EUR več za maintenance. Tako da ne vem če je vredno. Vidim da par ljudi pune opeva... Zaenkrat nisem prepričan. Pač sem navajen da itak kaj crkne vsake tok pa da pelješ avto redno na servis in da paziš reči. Mogoče je v temu fora?

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 6 minutami:

Tom Fux je car, škoda da imajo Toyote tako grozen interior.

 

drži. ampak je Fux lepo povedal; ubrali so svojo oblikovalsko špuro in od nje ne odstopajo - vsaj pri Toyoti ne. Lexus je druga zgodba.

 

mene je recimo od nakupa Corolle odbil le štrleč ekran. v dveh dneh testne vožnje si ga nisem mogel izbit iz perifernega vida. :mehkoblato: drugače pa super avto...

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...