Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

mene vedno bolj moti una cheap plastika, pa cheap gumbi na volanu. na moji 6let stari Fabii so blj kvalitetni :/

 

degac pa za primerjavo (pa dalec od tega, da je VAG dizajn superioren), ampak od Octavie dash je pune lepsi, ful mnj cheap plastika.

IMG_6500.thumb.jpeg.5effeba7a050879b1ba962eac107dff2.jpeg

uredilo bitje stena
Povezava do prispevka
tiesto reče Pravkar:

Mja sam tist 4x4 je cist nepotrebn in je zarad sam tezji avto in vecja poraba. Zdle je ena 4x4 na netu, mislim da 40jurjev :mehkoblato: to je ze rang RS in 265 konjev :D

ja sej vem :(

drgač sm vozila testno 150KM in je blo čist vse proper. načeloma itk furam 60% AC in 40% po mestu, tko da ne bi rabla več, sam hnnn

Povezava do prispevka
stena reče pred 1 uro:

mene vedno bolj moti una cheap plastika, pa cheap gumbi na volanu. na moji 6let stari Fabii so blj kvalitetni :/

 

degac pa za primerjavo (pa dalec od tega, da je VAG dizajn superioren), ampak od Octavie dash je pune lepsi, ful mnj cheap plastika.

Nimam izksunje s trenutno Octavio, ampak sm mel zdele 1 mesec Kodiaq-a rent-a-car.

 

Pac sej nasplosno kvalitete avtov notri niso ne vem kaj trenutno, ampak tole je pa res klavrno. Pa ne mislim samo materialov (bil je tudi neka base varianta), ampak tudi sama ergonomija + UI.
Btw, 1.5tsi v takem avtu...ne vem...razumem, da ne rabijo vsi neke hitrosti, ampak to se mi je pa zdelo, da ze prevec vpliva na neko lezernost in udobje voznje...

 

Sem bil zelo vesel, da ni moja sklopka, kadar sem moral nalozen spelat v bolj konkreten klanc...enostavno premalo navora, cetudi gre avto "cisto ok" na obratih (morda je bolje v kombinaciji z DSG).

Sama udobnost podvozja je bila ok za ta rang, ampak z zavoji si pa ni ravno blizu.

 

Najvecji plus te izkusnje je, da sedaj bolj cenim svoja trenutno kola in sem za ksn mesec ali dva nehal gledat, da bi menjal svojga daily-ja z mocnejsim.

(BTW, se vedno mislim, da je lahko za koga to cisto super avto + na velikost je kar prostoren.)

uredilo bitje Lebowski
Povezava do prispevka

2.0 190 diesel. Poraba in zmogljivost ravno prav. Pa če se kupuje novi vsaj prvih 100k-150k km ne bi smel biti problem, če se vozi tudi po AC. 

Drugače pa je nujno, da je karavan? Drugače se splača pogledat tudi proti novi Hondi Civic, ki bi naj imel zadovoljive zmogljivosti in zelo dobro porabo.

Povezava do prispevka

Civica sem ubodel novembra, do zdaj obrnil 11k.

Pelje se zelo vsečno, notranjost se mi dopade.

 


Glede porabe pa: 

Skupna povprečna je trenutno 5,9.


Pred kratkim sem naredil 2k km krog po Italiji s povprečno 5,2. Cca 60% avtocesta, 30% izvenmestna, 10% mestna.


Dost se pozna ogrevanje, npr. zjutraj ko grem na siht (LJ - KR po stari cesti) je 5,2, nazajgrede pa 3,8. Predvidevam da bo podobno poleti s hlajenjem.
 

Na AC se pri 90 vrti okoli 3,8, pri 110 okoli 4,8, pri 130 okoli 6,4 in eksponentno dalje.


Od oka se mestna vrti okoli 4,5, izvenmestna okoli 4, avtocestna okoli 6.


Enkrat imam v planu naredit se par avtocestnih krogov pri 90, 110, 130 in 150, da vidim specificnejse porabe na sami avtocesti.

Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 4 urami:

 

drži. ampak je Fux lepo povedal; ubrali so svojo oblikovalsko špuro in od nje ne odstopajo - vsaj pri Toyoti ne. Lexus je druga zgodba.

 

mene je recimo od nakupa Corolle odbil le štrleč ekran. v dveh dneh testne vožnje si ga nisem mogel izbit iz perifernega vida. :mehkoblato: drugače pa super avto...

 

 

V Corolli sem sedel takoj ko je prišla trenutna generacija ven in ko sem videl tisti ekran sem samo vrata zaprl in pozabil nanjo :D

 

Zdej so vsaj malo popravili, ker vsaj ni več tistih groznih gumbov na ekranu, štrli pa še vedno enako kot prej.

stena reče pred 3 urami:

mene vedno bolj moti una cheap plastika, pa cheap gumbi na volanu. na moji 6let stari Fabii so blj kvalitetni :/

 

degac pa za primerjavo (pa dalec od tega, da je VAG dizajn superioren), ampak od Octavie dash je pune lepsi, ful mnj cheap plastika.

IMG_6500.thumb.jpeg.5effeba7a050879b1ba962eac107dff2.jpeg

Proti Toyoti je vsekakor superioren:D

 

Nevem, meni folk govori, da sem izbirčen, ampak ne bi se mogu pripravit v to, da bom 10let gledal neko gnilo plastiko oz. da je notranjost slabša kot v 13 let starem avtu. Makes no sense.

Lebowski reče pred 2 urama:

Nimam izksunje s trenutno Octavio, ampak sm mel zdele 1 mesec Kodiaq-a rent-a-car.

 

Pac sej nasplosno kvalitete avtov notri niso ne vem kaj trenutno, ampak tole je pa res klavrno. Pa ne mislim samo materialov (bil je tudi neka base varianta), ampak tudi sama ergonomija + UI.
Btw, 1.5tsi v takem avtu...ne vem...razumem, da ne rabijo vsi neke hitrosti, ampak to se mi je pa zdelo, da ze prevec vpliva na neko lezernost in udobje voznje...

 

Sem bil zelo vesel, da ni moja sklopka, kadar sem moral nalozen spelat v bolj konkreten klanc...enostavno premalo navora, cetudi gre avto "cisto ok" na obratih (morda je bolje v kombinaciji z DSG).

Sama udobnost podvozja je bila ok za ta rang, ampak z zavoji si pa ni ravno blizu.

 

Najvecji plus te izkusnje je, da sedaj bolj cenim svoja trenutno kola in sem za ksn mesec ali dva nehal gledat, da bi menjal svojga daily-ja z mocnejsim.

(BTW, se vedno mislim, da je lahko za koga to cisto super avto + na velikost je kar prostoren.)

Pač Kodiaqa sigurno ne vzameš s 150 konjev, če ga si debil. Avto je velik in težek. Če nimaš za stroške večjega motorja pač ne kupiš Kodiaqa.

Povezava do prispevka
LordJimy reče pred 2 urama:

Drugače pa je nujno, da je karavan? Drugače se splača pogledat tudi proti novi Hondi Civic, ki bi naj imel zadovoljive zmogljivosti in zelo dobro porabo.

verjetn hoče psa voziti v gepeku

saj pravim, focus. sam problem je, da so sam še hibridi, 2.0 dizla ali benza (razen ST) se sploh ne dobi več.

po drugi starni pa audi, mečka, bmw nimajo takih problemov

Povezava do prispevka

Pa še ena smešna iz preteklosti. Ko je foter kupoval novega Scenica (ubistvu njihovo testno vozilo v TPV), je vprašal oz. oni njega, če bi dal staro za novo. Keep in mind, prejšnje vozilo je tudi bil Scenic. Pol so ga začeli spraševat, če je že menjal neke ležaje itd. na kar je odgovoril ne. Odgovor TPV je bil da ne vzamejo, ker so imeli serijske napake, in se bojijo da bi njim crknilo kej in bi imeli oni še stroške pol z njim :lol:Torej Renault prodajalna ni želela vzet niti svoje karjole nazaj notri. Epic.

Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 19 minutami:

Kako saloni sploh dolocijo ceno starega vozila ce gre za za novo za staro ? se bolje splaca prodat sam? Baje so kar mafija glede tega

 

Skynetz reče pred 18 minutami:

Vedno se splača prodat sam. Oni ti bodo ponudili vsaj 20% nižjo ceno.

 

This. Pogledajo na Eurotax, pa na njihov ekvivalent avto.net in ti pol ponudijo bistveno nižjo ceno, kot bi jo iztržil sam (tud od južnih preprodajalcev) ...

Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 46 minutami:

Kako saloni sploh dolocijo ceno starega vozila ce gre za za novo za staro ? se bolje splaca prodat sam? Baje so kar mafija glede tega

če je star avto iste znamke kot nov avto, pol bodo mal bolj milostni, sam recimo u mojem primeru, 10k bi ga lahk sama prodala, oni bi mi dal 8200.

Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 1 uro:

Kako saloni sploh dolocijo ceno starega vozila ce gre za za novo za staro ? se bolje splaca prodat sam? Baje so kar mafija glede tega

Če boš prodajal sam boš sigurno iztržil več. Je pa vprašanje kaj prodajaš in kako hitro boš uspel prodati.

Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 58 minutami:

torej si se ene 20% dajo v zep, krasno

 

A ti si mislil, da vzamejo avto po tržni vrednosti v račun, prevzamejo riziko, da se avto ne proda, al pa da si jih s čim nategnil in ga bodo še povrh zastonj oprali in zrihtali, skladiščili na parkplacu?

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...