Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

Sanitarni-Inšpektor! reče pred 6 urami:

Mislim da je tisto letelo na zodda in ne nate

ko sem videl cene določenih rezervnih delom sem imel delni infarkt 😆 in sem dejansko podvomil če  sem finančno sposoben imeti tak avto dlje časa recimo 10+ ampak bom namenoma varčeval samo za popravila če bodo potrebna... določeni deli so res neverjetno dragi 😆

Povezava do prispevka
Flaming_C reče Dne, 1. 3. 2021 at 17:07:

Poraba pa tko,po računalniku je majhna za 160 konjev,trenutno 5,8 na 100; samo to bo treba preverit ko grem tankat ko ta tank pokurim. In ja,na avtocesto še nisem šel,magistralka pa lokalne ceste 

 

 

Po računalniku je bila poraba 5,9 na 100. 

Prava poraba se je ustavila na 6,4 na 100.

 

Računalnik laže tko k vsak,samo sem zadovoljen,je že blo tud nekaj avtoceste vmes.

Povezava do prispevka

pa imaš kak dirkalnik ali navadni avto, mogoče bi več naredil če bi samo bolj pogosto menjal olje, pa uporabil nekaj kar je dostopno pri nas, motul hvalijo, pa zdaj se ga povsod dobi, mogoče je to samo neka propaganda uvoznika in trgovcev, mogoče pa je res boljši od ostalih,

jaz sem nasedel tej hvali na bmwslo in sedaj zase in za avte ožjih sorodnikov motul 5w30 naročam, pred tem se je kupovalo mobil1 esp formula 5w30, sedaj tega mobilovega olja ni več za bmw ll-04 

Povezava do prispevka

Itak, redna menjava olja (raje na 15k kot na 20k) je veliko bolj pomembna kot kvaliteta - sam ajde reku sm da probam

 

Tnx Zodd, zgleda je Ravenol na 3jem mestu, not bad.

 

 

3. 0W30 Ravenol VSW, USVO (Ultra Strong Viscosity Oil), synthetic = 135,395 psi
This low friction motor oil has an ACEA C3 certification, and is for passenger car gasoline or diesel engines with or without turbocharging or direct injection. This very impressive motor oil is made in Germany, and was tested in early 2021.
The psi value of this oil, which came from testing it at the normal operating test temperature of 230*F, put it in the FANTASTIC Wear Protection Category. And I also went on to test this oil at the much higher temperature of 275*F. At that elevated temperature, any hotter and thinner oil is expected to experience a drop in Wear Protection Capability. This oil had only a small 4% drop in capability. But, even at that elevated temperature, it produced an impressive 129,754 psi, which still kept this much hotter and thinner oil in the FANTASTIC Wear Protection Category.
I also tested this oil to find out its onset of thermal breakdown, which was a somewhat disappointing 265*F. NOTE: Motor oils do NOT stop working when they exceed the onset of thermal breakdown point. They just begin to slowly deteriorate.


Gledal sem da ima manjšo vrednost  sulfatnega pepela - 0,6% (po tovarniških podatkih) oz. 0,70% (po laboratorijski analizi), ker to manj packa DPF + še vedno nudi dobro zaščito motorja.

Povezava do prispevka
Zodd reče pred 3 urami:

evo muzka poštimana :)

 

Kaj pa izolacija pleha na vratih? Razmišljam  o upgradu akustike na Aurisu, ker mi je še nekaj kosov ostalo s prejšnjega avta, pa se mi zdi grozno slaba izolacija vratnega pleha kar kritična glede akustike. Ne vem pa, kako je pri Yarisu, ampak če je tako, kot pri meni, ti dobro ozvocenje brez tega ne pomaga kaj dosti.

Povezava do prispevka

mojstru sem specifično naročil da ne želim izolacije vrat, tako da je zaprl samo nekaj večjih lukenj, ker hočem da avto ostane čimbolj "stock"

na hondi mi je naredil kompletno izolacijo vrat in če primerjam toyoto in hondo je razlika, ampak ne ogromna...

kot tudi vrata na hondi so se mi potem zdela precej težja,  če primerjam originalne zvočnike s temi, ki tudi verjetno niso nek presežek akustike, sploh ni primerjave

originalni so totalen drek :) tako da cca 1400e kolikor je tole koštalo je vredno vsakega evra

Povezava do prispevka

za ovinke se itak muzka ugasne :) 

glede na to da kamorkoli greš v sloveniji se običajno valjaš za tovornjakom 10-30km počasneje od omejitve in ker me to živcira

si nabijem muziko in sem bolj miren potem vozim počasneje in prišparam na kaznih haha... 

 

 

uredilo bitje Gost
Povezava do prispevka
Zodd reče pred 2 urama:

za ovinke se itak muzka ugasne :) 

glede na to da kamorkoli greš v sloveniji se običajno valjaš za tovornjakom 10-30km počasneje od omejitve in ker me to živcira

si nabijem muziko in sem bolj miren potem vozim počasneje in prišparam na kaznih haha... 

 

 

To je dober argument.

Povezava do prispevka
jlpktnst reče Dne, 10. 3. 2021 at 20:40:

Kak je pa verdict menjave olja "na čas" namesto na km? Glede na to da zdej kibla že 1 leto praktično stoji (nisem naredu 5k, pomoje nisem niti 3k naredu, prej sem pa 30-40k letno delal)

kaj ti pa piše v navodilih za uporabo / servisni knjižici glede intervala? 

Povezava do prispevka
bendeho reče pred 1 uro:

kaj ti pa piše v navodilih za uporabo / servisni knjižici glede intervala? 

O tem raje ne bi. Passat iz nemčije, prvo kar so mi v SLO nerdili so nabili servisni interval na 15k (iz 30k). Mislim da je 30k/1 leto. Ma sej bo šel kmalu na servis, samo res je to zakleto. na 180k je pa olje menjalnika in sem računal oboje skupaj, potem pa nisem nič km delal in bo očitno še 1 servis več. Basically je avto skoz na servisu, vozim se pa kurc kaj :D

Povezava do prispevka
Zodd reče pred 18 urami:

 

si nabijem muziko in sem bolj miren potem vozim počasneje in prišparam na kaznih haha... 

 

 

 

a ti nimaš unih problemov, da k se Chuck začne dret SCREAM BLOODY GORE

gre noga kr samodejno po basu?

 

Drgač se pa zelo veselim, da ne bom več mel krš ozvočenja v avtu, hopefully že naslednji teden

jao kero sranje je serijsko v tem Jazzu 2009

uredilo bitje Berbasecks
Povezava do prispevka

fajn bulji kakšen starejši folk ko stojiš na semaforju in so prisiljeni slišati pravo vrsto muzke :)

 

 

tole sem učasih imel za jutranji alarm... avto dobesedno eksplodira na 0:20 ;)

 

 

uredilo bitje Gost
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...