Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

bainit reče pred 2 minutama:

novi benzi majo tudi eno varianto dpf

Ja, samo bojda nimajo problemov:

 

Navedek

Unlike diesel cars, which can get clogged up DPFs if the car isn't given a boot full (not the most technical term, we're aware) from time-to-time, petrol-powered cars fitted with PPFs don't suffer from this issue.

There's a couple of reasons for this. The first one is that diesel cars produce more particulates than petrol vehicles, meaning they are more susceptible to getting blocked. The other reason is that petrol cars run a lot hotter, therefore burning off the soot in the PPF without the need to drive at higher speeds.

 

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 4 urami:

To sem tudi sam rekel, ampak več km ne pomeni 25000, ampak precej več. Namreč že nakupna cena je precej višja. Če delaš veliko km se ti itak splača, ker tudi če ti kej crkne, kar je pri dizlu načeloma večja verjetnost, si še vedno na boljšem. 



definiraj: precej visja

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 35 minutami:

V primeru VW Golf 3200€.


sem sel pogledat. 
 

3200e je diesel drazji samo v primeru 150ps, 1.5 hibro benz vs 2.0 tdi, s tem da ma diesel navedeno 1L nizjo porabo

 

pri 115ps verzijah je pa diesel drazji samo 1660e, s tem da ima tudi tu navedeno 1L nizjo porabo

 

 

ce je to zate definicija “precej visje nakupne cene”, pol najboljse da si kupis letno karto za avtobus

Povezava do prispevka

Lej, kdo v današnjem času kupi nov avto s 115 konji? Sploh ne vem kaj to pišeš, lol. Pa nevem kaj si hotel povedat s tem "ima navedeno 1l nižjo porabo". Ja, dizel ima načeloma nižjo porabo, bravo. Ampak liter nižje porabe ne boš imel, sem imel na testu tudi 2.0TDI pred 2 leti, pozabi.

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 9 urami:

Lej, kdo v današnjem času kupi nov avto s 115 konji? Sploh ne vem kaj to pišeš, lol. Pa nevem kaj si hotel povedat s tem "ima navedeno 1l nižjo porabo". Ja, dizel ima načeloma nižjo porabo, bravo. Ampak liter nižje porabe ne boš imel, sem imel na testu tudi 2.0TDI pred 2 leti, pozabi.


ne znas vozit zgleda

 

115-120ps avti so dost pogosti dandanes

Povezava do prispevka
bainit reče pred 9 urami:

če se kaj dosti voziš po ac, bo dizel imel kar lepo nižjo porabo

Pa ni več velike razlike, z 2.0TDI sem imel 4.9, z 1.5TSI pa 5.4. Vožnja približno enaka, kolikor je pač lahko.

Kočevc reče pred 4 minutami:


ne znas vozit zgleda

 

115-120ps avti so dost pogosti dandanes

Kočevc spizdi

Povezava do prispevka
Lebowski reče pred 56 minutami:

Zakaj tok radi opravicujemo nakup novega avta s porabo in podobnimi "prihranki"?
A pol vracunate tudi cost of capital?

Ne valda ne. Sej to je pač nek marketinški nateg ki se je prijel. Ajde, saj se pozna cena goriva, samo če bi folk to v resnici skrbelo bi vsi imeli 1.0 ekošit mašine pa vozli bi max 60kmh

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 12 urami:

Lej, kdo v današnjem času kupi nov avto s 115 konji?

 

Za normalno vsakdanjo vožnjo je že 100 konjev čist zadost. Pazi - za normalno vožnjo. Če piskaš da tak avto nikamor ne gre, rajš vrn izpit ker ne znaš vozt. Če ga hočeš po avtocesti tiščat 160 na uro in se delat đeksona kok ti avto vleče, maš problem drugje. Če se hočeš it ekonomiko, nabav pecikl al pa 1.0 mlinček.

Povezava do prispevka

Meni osebno je bolje imeti avto z več konji (do 200 npr.) kot pa manj kot 110.

 

Glavni vidik mi je predvsem to, da hitreje spelješ pa tudi med prehitevanjem ne rabi 100 let da pride do hitrosti. 

 

Tko mi je recimo teh 150 konjev na mojemu dizlu idealna moč. 

 

Sem pa lansko leto pri 13 letih dizla dal regenerirat DPF filter. Pa še to le takrat ko sem menjal turbino.

V vseh letih uporabe je ta avto večinoma delal kratke razdalje in 1x na dva tedna neko daljšo. Pa se čisto lepo pelje in skoraj nič stroškov z njim ni bilo.

 

 

Bom pa zdej primoran menjati za nek avto z več prtljažnega prostora. Nagibam se bolj proti večjemu SUV kot je recimo Mitsubishi Outlander. Ne vem pa kakšen motor izbrat. Ali nej spet ciljam dizla ali pa phev? Mnenje?

Povezava do prispevka
Lepi Šime reče pred 44 minutami:

Bom pa zdej primoran menjati za nek avto z več prtljažnega prostora. Nagibam se bolj proti večjemu SUV kot je recimo Mitsubishi Outlander. Ne vem pa kakšen motor izbrat. Ali nej spet ciljam dizla ali pa phev? Mnenje?

Dokler se v praksi ne pokaže kako bo se bo obnesel pet tarifni sistem z dogovorjeno močjo, jaz ne bi jemal ničesar priključnega ali EV. Sistem je naštiman da bo gospodinjske odjemalce opalil največ glih ponoči in popoldne, ko s(m)o doma.

 

A se outlander sploh še prodaja pri nas?

uredilo bitje HellAngel
Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 1 uro:

Glej, vsak ki se vozi dnevno po avtocesti bo raje kupil avto s 150 konji kot 105. Če si pa ko stara mama in si cel dan doma al se po mestu furaš pa je vseeno al imaš 50 konjev al pa 150. Tisti ki se veliko vozi po avtocesti že razume, Kočevc očitno ni med njimi.


tako ja, tisti si bo kupil diesla, ti pa si ga bos raje se naprej na skodo benzinarja mencal in lovil 5.5L porabe na avtocesti 15cm za sleperjem

Povezava do prispevka
Lepi Šime reče pred 4 urami:

Meni osebno je bolje imeti avto z več konji (do 200 npr.) kot pa manj kot 110.

 

Glavni vidik mi je predvsem to, da hitreje spelješ pa tudi med prehitevanjem ne rabi 100 let da pride do hitrosti. 

 

Tko mi je recimo teh 150 konjev na mojemu dizlu idealna moč. 

 

Sem pa lansko leto pri 13 letih dizla dal regenerirat DPF filter. Pa še to le takrat ko sem menjal turbino.

V vseh letih uporabe je ta avto večinoma delal kratke razdalje in 1x na dva tedna neko daljšo. Pa se čisto lepo pelje in skoraj nič stroškov z njim ni bilo.

 

 

Bom pa zdej primoran menjati za nek avto z več prtljažnega prostora. Nagibam se bolj proti večjemu SUV kot je recimo Mitsubishi Outlander. Ne vem pa kakšen motor izbrat. Ali nej spet ciljam dizla ali pa phev? Mnenje?


 

sm mel v planu kupit outlanderja phev pa sm ful prestudiral. Pod crto se ti ga splaca samo ce ga peljes vecino casa EV only, se pravi da lah povprecno vsake 30km ga prklopis na strom in da po AC vozis max 110-120. Kar je vec spraznis batko u trenu oka in mas 13 porabe. Ce ti to ustreza pol glej da je diamond oprema al kaj ze je (najjaca k ma se termo pumpo) in da je 2019+ letnik oz ta facelift

Povezava do prispevka

Projiciranje much? nic vec kt sam eno stran nazaj treba pogledat ha ha

 

HellAngel reče Dne, 12. 6. 2024 at 23:14:

Jao jao.. dej rajš bejž ti za en cajt dol z interneta.

 

mr.killer reče Dne, 12. 6. 2024 at 23:25:

Dej Skynetz to si spet z riti potegnil

 

nvem ce te kdo se resno vzema

 

Od Tesle 3 do probe Golfa 1.5tsi

 

kdaj si bil res oredo uporabik, sam zdej si pa sam se dosadan.

 

Povezava do prispevka

Ceu lajf vozmo dizle dela se po 20k km na let sam Skynetzu sta 2 prodajalce apa 2 mehankarja rekla.da iupod 50k km ne kupuj dizla ker je kurac. 

 

Delam vsak dan po 30km relacije, AC nc

Nikol nobenih problemov, avto 140k km

 

Dej res model pejt spat no 

Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 17 urami:

115-120ps avti so dost pogosti dandanes

 

Ja, so pogosti, če si stara mama. 

 

bainit reče Dne, 13. 6. 2024 at 23:24:

če se kaj dosti voziš po ac, bo dizel imel kar lepo nižjo porabo


sem uporabnik traktorja, pa mam povprečno porabo 9l. AC to kvečjemu spusti na 8. 

go bainit yourself somewhere baint. 

 

Lp
 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...