Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

Opel Astra facelift (2020) moose test.

 

Glede na to, da ima Bridgestone gume gor katere je še vsak lastnik aster k skritiziral do konca vključn z mano je test opravila solidno. Pa še brez wattovega člena zadaj je, ker je samo za doplačilo sedaj. 

Ne perfektno. Pa niti porazno ne. 

Te bridgestone gume so pa porazne. Komaj čakam druge sezone, da zamenjam ta krš z dejanskimi GUMAMI. Ne pa ta trda plastika od bridgestona. Boljš ne morem rečt.

 

Zanimiv zaključek na koncu pri 1:50...

Navedek

Anyway, we like how the Astra reacts on the Moose test.
It is easy to handle and a bit more nimble than, say, a Volkswagen Golf 8.

 

Torej bolj okretna od novega golfa pa čeprav je že nekaj let na trgu. 

Povezava do prispevka

Meni so se prejšnji teden ob nizkih temperaturah začele težave z vžigom na Toyoti Avensis.. Saj avto je res že star 14 let, ampak je grajen k tank.. Uglavnem ob prvem vžigu sem kar rabu včasih 20 sekund. Najprej sem menjal akumulator pa ni bilo nič bolš. Okej, peljem avto k mehaniku in zdej že 4 dni neki šraufa pa nič ne ugotovi. Niso šobe, niso svečke, ni nič od teh standardnih krivcev za vžig.. zdej sumi, da je mogoče visokotlačna črpalka in jo bo jutri nesu na test.. fak obolevam no, k bi vsaj vedu kakšna je diagnoza, kaj je narobe.

Povezava do prispevka

Računalnik nič ne pokaže? 

 

Jst sm zdej za zimo in itak wfh si kupil CTEK MXS 5.0 - super zadevščina če imaš seveda možno priklopa.

 

Se pa mal kesam ker sem vzel dizla - človek je mislil da se bo vozil skozi do Ljubljane zdej pa pač če grem delam krajše fure, edin vsaketoliko ga grem zlaufat ene 2x od Ajdovščine do Sela k je hitra cesta, hvalabogu za veliko občino :P 

Povezava do prispevka
Lord Baltimore reče pred 1 uro:

Meni so se prejšnji teden ob nizkih temperaturah začele težave z vžigom na Toyoti Avensis.. Saj avto je res že star 14 let, ampak je grajen k tank.. Uglavnem ob prvem vžigu sem kar rabu včasih 20 sekund. Najprej sem menjal akumulator pa ni bilo nič bolš. Okej, peljem avto k mehaniku in zdej že 4 dni neki šraufa pa nič ne ugotovi. Niso šobe, niso svečke, ni nič od teh standardnih krivcev za vžig.. zdej sumi, da je mogoče visokotlačna črpalka in jo bo jutri nesu na test.. fak obolevam no, k bi vsaj vedu kakšna je diagnoza, kaj je narobe.

štarter, anyone?

avensis 2.0 d4d starting problems (bba-reman.com)

mogoče slaba kompresija?

ugotovi kateri tip motorja imaš in guglaj, po forumih in youtube kdaj najdeš možno rešitev

uredilo bitje bendeho
Povezava do prispevka
bainit reče pred 18 urami:

a je ta wattov člen posamično obešenje koles?

 

Ne.

Imel sem ga na Astri J in se je dobro peljala. 

Sedaj na astri k ga nimam, ker ga nisem doplačal. Mi je še sedaj žal, da nisem doplačal tistih 250-300€. 

Malo izboljša vožnjo. Pa tudi udobje. Predvsem udobje.

Sicer pa astra že v osnovi tega ne potrebuje, ker ima dobro podvozje. ;)

Čeprav malo na tršo stran nastavljeno.

 

Navedek

A torsion beam that has watts linkage, to locate the rear suspension, that lessens side to side movement, relative to the chassis. Ordinary rear torsion beam rather have thicker/harder bushing to resists side to side mov't. But that translates to more NVH in the cabin, and is not as effective in locating the rear suspension, versus to that of a watts link.

 

Torej ja. Z wattovim členom je podvozje zadaj tudi mehkejše in nič slabše vodljivo.

 

Google, youtube: Rear Watts link axle

uredilo bitje tomzzi
Povezava do prispevka

Danes sem se 6km peljal po cesti z letnimi gumami. Zdej vem zakaj skoz težijo po radio in TV da  je zimska oprema nujna za v sneg.

 

Ko sem prišel do mehanika na menjavo gum sem se hotel ustaviti in zaviti noter ampak ni blo ne.

 

Dobesedno peljal sem se mimo njegove delavnice medtem ko sem na polno bremzal :D

 

 

Also:

 

 

 

uredilo bitje smarnca
Povezava do prispevka
mr.killer reče pred 6 urami:

Računalnik nič ne pokaže? 

 

Nimam pojma, nisem eksplicitno vprašal. Ker tud nimam neki pojma o avtih. Js sem ga pelju tja pa opisu težavo in mu reku, da ta teden avta ne rabim. Zdej ga pa vsak dan kao moram poklicat inon mi vsak dan reče neki, kar sploh ne vem kaj je reku. Pa je drugač trustworthy mehanik, ne nateguje me preden bo kdo to pomislu :D 

bendeho reče pred 4 urami:

štarter, anyone?

avensis 2.0 d4d starting problems (bba-reman.com)

mogoče slaba kompresija?

ugotovi kateri tip motorja imaš in guglaj, po forumih in youtube kdaj najdeš možno rešitev

 

Hmm js iskreno upam, da je štarter že on sam pregledal in izloču kot morebitni vzrok. Mu bom pa jutr to omenil. Pa 100x hvala za ta forumski link, bom šel tud glede vsebine z njim čez pa bova potem vidla. 

 

Pismo res mi je škoda tega avta, srce se mi je trgalo, ko mi zadnjič ni vžgal :(

Povezava do prispevka
smarnca reče pred 1 uro:

Danes sem se 6km peljal po cesti z letnimi gumami. Zdej vem zakaj skoz težijo po radio in TV da  je zimska oprema nujna za v sneg.

 

Ko sem prišel do mehanika na menjavo gum sem se hotel ustaviti in zaviti noter ampak ni blo ne.

 

Dobesedno peljal sem se mimo njegove delavnice medtem ko sem na polno bremzal :D

 

 

Also:

 

 

 

 

Tako to je. Iz izkušenj se največ naučiš. 

Mene so dolga leta kar vozim naučila tudi, da ne čakam do zadnjega na menjavo in raje vsaj pol mesca predčasno menjam. 

Že zaradi gužve na primer. 

Zadnje dni je itak naval in se mi res ne da čakat v vrsti. Tako pa menjam že sred ali konc oktobra in je mir. Pa še gužve ni. 

Po snegu pa se ne bi več vozil z letnimi. 

Sem se kar nekaj let nazaj. 

Pa sem se na sred poti po regionalki obrnil za 180 nazaj v smer iz katere sem prihajal. Oziroma sem se dvakrat obrnil in pristal na drugem pasu obrnjen v kontra smer. 

Še dobro, da takrat ni bilo nobenga prometa. 

Povezava do prispevka

Ni moj posnetek bi pa imel podobne komentarje :)

 

Jst osebno nisem verjel da je dejansko taka razlika. Za menjavo pa ni problem ker je mehanik moj kolega in prava legenda irl tako da sem šel mimovrste 

 

Sem pa imel prej isto BMWja 325i in mi sneg ni povzročal nobenih težav. Samo Conti mora bit gor

uredilo bitje smarnca
Povezava do prispevka
Lord Baltimore reče pred 2 urama:

 

Nimam pojma, nisem eksplicitno vprašal. Ker tud nimam neki pojma o avtih. Js sem ga pelju tja pa opisu težavo in mu reku, da ta teden avta ne rabim. Zdej ga pa vsak dan kao moram poklicat inon mi vsak dan reče neki, kar sploh ne vem kaj je reku. Pa je drugač trustworthy mehanik, ne nateguje me preden bo kdo to pomislu :D 

 

Hmm js iskreno upam, da je štarter že on sam pregledal in izloču kot morebitni vzrok. Mu bom pa jutr to omenil. Pa 100x hvala za ta forumski link, bom šel tud glede vsebine z njim čez pa bova potem vidla. 

 

Pismo res mi je škoda tega avta, srce se mi je trgalo, ko mi zadnjič ni vžgal :(

saj štarter je verjetno prvo stvar sprobal,

a to je 2.0 dizel 115 ali novejši 2.0 z verigo ali 2.2?

2.0 115 sem letos skoraj kupil od znanca, je pa kazalo, da so šobe slabe, ker mu je včasih črno kadilo in malo težje vžigal, po daljših vožnjah, ko so se šobe malo prepucale je pa nehal kaditi in lepše vžgal. Če je tvoje šobe že dal na teste, da so ok, je itak kaj drugega.

Povezava do prispevka
bendeho reče pred 15 urami:

saj štarter je verjetno prvo stvar sprobal,

a to je 2.0 dizel 115 ali novejši 2.0 z verigo ali 2.2?

2.0 115 sem letos skoraj kupil od znanca, je pa kazalo, da so šobe slabe, ker mu je včasih črno kadilo in malo težje vžigal, po daljših vožnjah, ko so se šobe malo prepucale je pa nehal kaditi in lepše vžgal. Če je tvoje šobe že dal na teste, da so ok, je itak kaj drugega.

 

2.2 D4D 

 

Ja, prvi mehanikov hunch so bile šobe, ampak potem je opustil to teorijo. Js sicer že od septembra dodajam nek aditiv ob vsakem točenju goriva, kar naj bi pomagal pri sprotnem čiščenju šob (če si prav razlagam namen tega aditiva). Uglavnem, bil sem dopolnde pri njemu in je že on sam pregledal vse najbolj očitne napake, ki sem jih našel med raziskovanjem po netu (starter, EGV ventil, SCV ventil, filter goriva). Danes je potem nesel visokotlačno črpalko na test in mi jutri zutraj pove kakšna je situacija. Ker on verjame, da je v tem problem. Sporočim kako smo rešil :D 

Povezava do prispevka

Moj update: 

Z avtom je z mehanskega vidika vse v redu. Črpalka v redu, šobe v redu in brez kakšnih opilkov, svečke v redu, filtri v redu, zgoraj navedeni ventili v redu.. Edina stvar, ki še ostane je, da se na novo naloži nek program za cold start. Tako, da gre na začetku tedna na uradni servis, kjer bodo to naredil. Če pa še po tem ne bo ok, pol pa tud ne vem. Čeprav evo, še preden sem ga dal mojemu mehaniku sem razmišljal, če ni najbolš ga kar direkt peljat na uradni Toyotin servis, ker bodo tam najhitrejš in najbolš ugotovil kaj je narobe. 

Povezava do prispevka
Lord Baltimore reče pred 1 uro:

Moj update: 

Z avtom je z mehanskega vidika vse v redu. Črpalka v redu, šobe v redu in brez kakšnih opilkov, svečke v redu, filtri v redu, zgoraj navedeni ventili v redu.. Edina stvar, ki še ostane je, da se na novo naloži nek program za cold start. Tako, da gre na začetku tedna na uradni servis, kjer bodo to naredil. Če pa še po tem ne bo ok, pol pa tud ne vem. Čeprav evo, še preden sem ga dal mojemu mehaniku sem razmišljal, če ni najbolš ga kar direkt peljat na uradni Toyotin servis, ker bodo tam najhitrejš in najbolš ugotovil kaj je narobe. 

Ni nujno :)

 

Xsaro sem 3x mel na uradnem servisu ker mi je ob močnem zaviranju izpisalo antipolutiont fault...

 

Nared doktorat, zaračunal tudi kar nekaj €...

 

Na konc sem pelju vaškemu mojstru in je zamenjal stikalo za zavoro :D cena sitnica. Rešeno haha

 

Lahko pa bodo uštimal. A kompresija je ok?

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...