Skoči na vsebino

[random] Gaming talk in novice


Priporočeni prispevki

  

DrMiha reče pred 1 minuto:

Sony v prihajajočem poslovnem letu (od aprila 2024 do marca 2025) ne namerava izdati nobene PS5 igre iz seznama velikih obstoječih franšiz (TLOU, Horizon, GT, R&C....)

 

aja pa 55 milijonov PS5 je bilo že poslanih v štacune

 

 

Bah upal sem na GoT2, kaj drugega itak ni realistično...

uredilo bitje Gatsu
Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 4 urami:

Očitno so dejansko naredil dober remaster :blink: Sam kdo ima živce it čez to lol... Mrbit kupm ko bo 10$

Sem stegnil pirata in malo potestiral, ker je TR 1 še vedno na mojem seznamu one of the greats videoiger. Res je zelo luškan remaster, sploh ker lahko na staro grafiko preskočiš z eno tipko. Mi je pa nova grafika slabša od stare, sem malo preigral prvi level TR 1 in se mi zdi, da preprosto nima tako dobrega vzdušja, pač deluje plastic fantastic, pa škoda da niso sledili estetiki Lare iz TR 1, ko še nima čopa, ne vem, zakaj so za vse tri naredili enako ... Je dobro tehnično narejeno, ampak nekako brez duše. Toda ker lahko z eno tipko prestaviš v staro grafiko, to potem ni tako moteče. Nisem pa še prišel do vode, da bi videl, če so remasterizirani efekti iz PS1 ali PC verzije. 

 

Aja, pa ena mega čudna stvar je. Določene nove stvari (modern controls) lahko adaptiraš na oriđiđi verzijo, medtem ko določenih ne (konstanten framerate). To je malo annoying no, ker najboljša verzija bi imo bila stara grafika + boljši framerate in manj stutteringa. Ne vem, zakaj so naredili, da lahko moderne kontrole uporabljaš v stari grafiki, ne moreš pa dat 60 frejmov na oriđiđi verzijo ...

fric reče pred 4 urami:

Jaz še nisem nobenega preigral. Lahko poveš kaj veš o tem?

Igral bi itak verjetno s sodobnimi kontrolami, kljub temu, da ga review disajo.

Pač TR 1-3 so znani kot zelo frustrirajoči špili. Čeprav zdaj, ko je quick save povsod v igri, je dosti lažje, TR 1 in 3 na PSX nista imela quick sejva, to si sploh ne predstavljam, kako je bilo, jaz sem na srečo igral na PC, kjer je quick save vedno bil the thing :D

 

S sodobnimi kontrolami pa absolutno ne igrat, ker igre so balanced za tank kontrole. Sem potestiral sodobne kontrole in sicer je fajn, da so jih dali v igro, ampak za res dobro implementacijo bi morali prebekslat celo igro. Pač če igraš s sodobnimi kontrolami ne ostane nič od intended experience.

 

Drugače bom tudi sam ob priliki kupil in šel skozi vsebino. Ali pa počakal, da bom imel Steam Decka, se mi zdi, da bi se tole ful lepo igralo na SD

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 5 minutami:

 To je malo annoying no, ker najboljša verzija bi imo bila stara grafika + boljši framerate in manj stutteringa. Ne vem, zakaj so naredili, da lahko moderne kontrole uporabljaš v stari grafiki, ne moreš pa dat 60 frejmov na oriđiđi verzijo ...

 

Nisem še probal, toda po prebranem in videnem v DF video zna bit OpenLara prava zadeva zate.

Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 11 minutami:

A one kode za preskakovat levele so se notri? Ala korak levo, korak desno itd 😃

Na tviterju so potrdili, da so cheat kode noter, če igraš z originalnimi kontrolami. Nimam linka do objave pa tudi nisem siguren, a so noter te, ki tebe zanimajo.

uredilo bitje fric
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 41 minutami:

Sem stegnil pirata in malo potestiral, ker je TR 1 še vedno na mojem seznamu one of the greats videoiger. Res je zelo luškan remaster, sploh ker lahko na staro grafiko preskočiš z eno tipko. Mi je pa nova grafika slabša od stare, sem malo preigral prvi level TR 1 in se mi zdi, da preprosto nima tako dobrega vzdušja, pač deluje plastic fantastic, pa škoda da niso sledili estetiki Lare iz TR 1, ko še nima čopa, ne vem, zakaj so za vse tri naredili enako ... Je dobro tehnično narejeno, ampak nekako brez duše. Toda ker lahko z eno tipko prestaviš v staro grafiko, to potem ni tako moteče. Nisem pa še prišel do vode, da bi videl, če so remasterizirani efekti iz PS1 ali PC verzije. 

 

Aja, pa ena mega čudna stvar je. Določene nove stvari (modern controls) lahko adaptiraš na oriđiđi verzijo, medtem ko določenih ne (konstanten framerate). To je malo annoying no, ker najboljša verzija bi imo bila stara grafika + boljši framerate in manj stutteringa. Ne vem, zakaj so naredili, da lahko moderne kontrole uporabljaš v stari grafiki, ne moreš pa dat 60 frejmov na oriđiđi verzijo ...

Pač TR 1-3 so znani kot zelo frustrirajoči špili. Čeprav zdaj, ko je quick save povsod v igri, je dosti lažje, TR 1 in 3 na PSX nista imela quick sejva, to si sploh ne predstavljam, kako je bilo, jaz sem na srečo igral na PC, kjer je quick save vedno bil the thing :D

 

S sodobnimi kontrolami pa absolutno ne igrat, ker igre so balanced za tank kontrole. Sem potestiral sodobne kontrole in sicer je fajn, da so jih dali v igro, ampak za res dobro implementacijo bi morali prebekslat celo igro. Pač če igraš s sodobnimi kontrolami ne ostane nič od intended experience.

 

Drugače bom tudi sam ob priliki kupil in šel skozi vsebino. Ali pa počakal, da bom imel Steam Decka, se mi zdi, da bi se tole ful lepo igralo na SD

 

Ob izidu te igre absolutno niso imele quick save in si lepo pridno ponavljal od checkpointa naprej kar je bilo na določenih mestih frustrirajoče za popizdit.

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 1 uro:

Pač TR 1-3 so znani kot zelo frustrirajoči špili. Čeprav zdaj, ko je quick save povsod v igri, je dosti lažje, TR 1 in 3 na PSX nista imela quick sejva, to si sploh ne predstavljam, kako je bilo, jaz sem na srečo igral na PC, kjer je quick save vedno bil the thing :D

 

Gatsu reče pred 18 minutami:

Ob izidu te igre absolutno niso imele quick save in si lepo pridno ponavljal od checkpointa naprej kar je bilo na določenih mestih frustrirajoče za popizdit.

To je bilo, kot sem napisal. TR 1 in 3 na PSX nista imela quick save, TR 2 na PSX je imel.

TR 1, 2, 3 na PC so imeli vedno quick save.

Checkpointov igre sploh niso imele, na PSX si imel "restart level" opcijo, ko si umrl, na PC-ju pa niti tega. Če si crknil in nisi sejval, si izgubil ves svoj napredek.

uredilo bitje Hernire
Povezava do prispevka

Ma če imam v spominu da sem v dvojki ponavljal lep del stopnje po smrti. Valjda bi shranil po vsakem uspešnem skoku če bi se dalo? Sam to je res že tolko let časa nazaj da je groza. Definitivno sem pa igral na PCju ker takrat še nisem imel PS1 ki sem ga bil prisiljen kupit šele ob izidu FFIX.

uredilo bitje Gatsu
Povezava do prispevka
DrMiha reče pred 5 urami:

Sony v prihajajočem poslovnem letu (od aprila 2024 do marca 2025) ne namerava izdati nobene PS5 igre iz seznama velikih obstoječih franšiz (TLOU, Horizon, GT, R&C....)

 

aja pa 55 milijonov PS5 je bilo že poslanih v štacune

Pomoje bo večina iz seznama velikih obstoječih franšiz imela kar naslednji mainline špil na PS6. Razen mogoče kakšen manjši spin-off projekt ala Miles Morales.

 

GoW Ragnarok je bil leta 2022 

Horizon 2 tudi bil leta 2022

Gran Turismo bil 2022

Spider-man 2 bil lani.

R&C Rift Apart bil 2021 (po Insomniac leakih sodeč ni v delu novi del šele ene 2029)

TLOU koliko razumem nazadnje iz intervjuja ima šele koncept špila za naslednji del

Povezava do prispevka
seattle reče pred 34 minutami:

Proper nacin za remake v modernih woke casih. Pustis original content, sam na zacetku popnes en disclaimer. 

https://comicbook.com/gaming/news/tomb-raider-1-3-remastered-warns-offensive-stereotype-disclaimer/

To je to, TOP. Sem videl ta disclaimer, dejansko ti ga tudi samo prvič pokaže, ko ofneš igrico, ob vsakem nadaljnjem igranju pa ne. Ful dobro, vsak pravi fan kulturnega preservationa, kot sem jaz, bo to razumel kot najboljšo opcijo

Povezava do prispevka
Arey reče Dne, 10. 2. 2024 at 18:17:

No sej bruto vs neto zneski v sloveniji niso bistveno drugacni kot v drugih eu drzavah (pustmo zdej a je vec al manj, naj se o tem kregajo na gnoju, razlike so a ne drasticne). Sam mi smo pac majhna drzava in podjetja tu se tezko prebijejo na tuj trg, domaci trg je pa nikakav cist samo zarad velikosti drzave. 
Tangent: glih zadnjic je zena govorila z eno znano pevko v slo (jz zanjo se nisem slisal sam itak ne poznam te scene) in se bejbi bolj splaca pet hrvaske pesmi ker je hrvaska velcji trg, PLUS da pri nas dobi vecji reach, go figure. 
Anyhow, nekatere firme placujejo minimalce da nabijajo dobicke, nekatere pa enostavno ne morejo ustvarit dovolj dodane vrednosti da bi lahko zaposlenemu placali vec. Jeba je to. 

 

Bruto vs neto po domače

 

 

received_177479528216094.jpeg

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 3
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...