Skoči na vsebino

Vojna tretjega sveta


johnbi

Priporočeni prispevki

MikeHunt reče pred 28 minutami:

Kr veliko število Ukrajincev padlo v zasedo rusov v okolici Moskve in so se mogl predat

 

 

 

 

LP

 

Zanimivo. Podpolkovnik je poleg (1.23). To pa niso več nizki čini.

uredilo bitje Death
Povezava do prispevka
Galko reče pred 27 minutami:

Mega zafuk in zakalkulacija brez primere v sodobno zgodovini. Uno ko rečejo Never go full retard... evo kaj se zgodi, ko greš.

 

Primerjava je že na drugi strani iste fronte.

 

Zavoljo nezmožnosti dogovora z rusi okoli deklaracij o odprtosti vrat si je zahod, v trenutku, ko je hotel začet civilizacijsko ideološki konflitk z avtoratiativno PRC, nakopal evropsko fronto kot večno črno luknjo resursov in političnega kapitala, RF in s tem varno kopensko mejo ter dostop do potrebnih resursov z mašnjo dostavil Xi-ju, razgalil ločnico v "mednarodni skupnosti" zreducirani na evroatlantski prostor in pacifiške bele/okupirane osamelce in končno z vojno instrumentalizacijo finančne infrastrukture zakockal svoj monopol nad njo. 

 

rusi lahko vsaj rečejo da jim je ukrajina kosovo polje in jim je zato padla megla na oči, kaj je pa izgovor za naš ne strel ampak amputacijo lastnega kolena?

  • Račka +1 1
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka

gas contracts to the EU, eliminacija energetsko potratnih industrij v evropi, vec trga za ameriske energy intensive industrije.

 

 

pa seveda demokracija, boj proti diktatorjem, pravica, bla bla bla, EU komisarka neki lapa, avtokratka, ki je ni izvolilo ljudstvo, ampak ekonomski interesi Nemčije, pa tam benelux trikotnika

 



LP

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
osis reče pred 3 urami:

In dejstvo je, da res ne vemo kakšni so plani Rusov in te neke nebuloze, da ne gre po planu ... ampak vsak ki pogleda zemljevid vidi, da jim niti ne gre slabo. Jaz iskreno nikoli nisem prebral za eno vojaško kampanjo, ki bi se končala v parih dneh, kot to pravijo za tole.

 

Jaz ne vem kako ljudje gledajo na zemljevid in vidijo različne stvari. Če je to kar vidiš na zemljevidu zate uspeh pol res ne vem. Že vojaško je to kar gledamo pri rusih ni glih neki za domov pisat, mednarodno je pa sploh slabo za ruse.

 

Ta vojna je na nivoju une, ki so jo bili s Finci leta 1939/40. Sej cilje so dosegli, ampak glede na razmerja, so vojno zelo, zelo slabo izpeljali.

 

 

Pa sej čas sploh ni problem. Pomembno je kaj dosežeš v tem času. S čim se lahko ruska vojska pohvali po 1 mesecu ''specialnih operacij'' v Ukrajini? Zelo malo.

Povezava do prispevka
Wallux reče pred 15 minutami:

 

Jaz ne vem kako ljudje gledajo na zemljevid in vidijo različne stvari. Če je to kar vidiš na zemljevidu zate uspeh pol res ne vem. Že vojaško je to kar gledamo pri rusih ni glih neki za domov pisat, mednarodno je pa sploh slabo za ruse.

 

Ta vojna je na nivoju une, ki so jo bili s Finci leta 1939/40. Sej cilje so dosegli, ampak glede na razmerja, so vojno zelo, zelo slabo izpeljali.

 

 

Pa sej čas sploh ni problem. Pomembno je kaj dosežeš v tem času. S čim se lahko ruska vojska pohvali po 1 mesecu ''specialnih operacij'' v Ukrajini? Zelo malo.

Razmerja? Številčno ima Ukrajina več vsega kot Rusija v Ukrajini razen letal. Noro uspešni niso, vendar so že dosegli svoj močno zaželjeni zemeljski most do krima, ki je bil po mojem mnenju najbolj pomemben del operacije.

Povezava do prispevka
Death reče pred 12 minutami:

Razmerja? Številčno ima Ukrajina več vsega kot Rusija v Ukrajini razen letal. Noro uspešni niso, vendar so že dosegli svoj močno zaželjeni zemeljski most do krima, ki je bil po mojem mnenju najbolj pomemben del operacije.

 

Tisto o razmerjih je blo mišlen na Sovjetsko-Finsko vojno.

 

To, da so Rusi poslali proti Ukrajini samo 150 000 vojakov je pa njihov problem. Vedno sem pravil, da je to ful premal za državo kot je Ukrajina.

 

A si ziher da je bil to najpomembnejši del operacije?

 

uredilo bitje Wallux
Povezava do prispevka
Wallux reče pred 20 minutami:

 

Tisto o razmerjih je blo mišlen na Sovjetsko-Finsko vojno.

 

To, da so Rusi poslali proti Ukrajini samo 150 000 vojakov je pa njihov problem. Vedno sem pravil, da je to ful premal za državo kot je Ukrajina.

 

A si ziher da je bil to najpomembnejši del operacije?

 

Ja. To bo ena of zahtev ruskih pogajalcev. Kijeva ne morejo držati v neskončnost tudi če ga zavzamejo, medtem ko se tisto regijo da lepo priključiti...

Povezava do prispevka
Galko reče pred 2 urama:

 

Zelo navijaško in enostransko napisano, ampak mislim pa da precej realistično opiše dinamiko. Mislim točno to kar, kar tale tip opisuje, se je dejansko zgodilo.

 

Izgleda da bodo modeli za dve pokrajini in povezavo Krima s celinskim delom plačali z:

- izgubo največjih trgovinskih partnerjev (EU),

- izključitvijo iz mednarodnih finančnih trgov, 

- izgubo večine storitev, tehnologij in izdelkov iz Zahoda,

- doslej nevideno poenotenostjo EU-ja pri zunanji politiki in obrambi, 

- sovraštvom 40 mio sosedov, ki te vojne ne bodo kar tako pozabili,

- in nepopravljivo škodo vojaško-političnega ugleda.

 

Mega zafuk in zakalkulacija brez primere v sodobno zgodovini. Uno ko rečejo Never go full retard... evo kaj se zgodi, ko greš.

Tu si naredil isto napako kot večina ekonomistov - analitikov. Ta spor - rusija ZDA NI v prvi vrsti ekonomski spor in za Putina je bilo že 2007 jasno, da Rusije Evropa predvsem pa Amerika noče v krasnem novem svetu. Ruska prihodnost ni na evropskem trgu. 

Povezava do prispevka
zzarafrustra reče pred 2 urama:

Tu si naredil isto napako kot večina ekonomistov - analitikov. Ta spor - rusija ZDA NI v prvi vrsti ekonomski spor in za Putina je bilo že 2007 jasno, da Rusije Evropa predvsem pa Amerika noče v krasnem novem svetu. Ruska prihodnost ni na evropskem trgu. 

Kaj pa se je zgodilo leta 2007?

Povezava do prispevka
Brdavs reče pred 3 urami:

 

Primerjava je že na drugi strani iste fronte.

 

Zavoljo nezmožnosti dogovora z rusi okoli deklaracij o odprtosti vrat si je zahod, v trenutku, ko je hotel začet civilizacijsko ideološki konflitk z avtoratiativno PRC, nakopal evropsko fronto kot večno črno luknjo resursov in političnega kapitala, RF in s tem varno kopensko mejo ter dostop do potrebnih resursov z mašnjo dostavil Xi-ju, razgalil ločnico v "mednarodni skupnosti" zreducirani na evroatlantski prostor in pacifiške bele/okupirane osamelce in končno z vojno instrumentalizacijo finančne infrastrukture zakockal svoj monopol nad njo. 

 

rusi lahko vsaj rečejo da jim je ukrajina kosovo polje in jim je zato padla megla na oči, kaj je pa izgovor za naš ne strel ampak amputacijo lastnega kolena?

 

To ni moj point. To kar ti naštevaš je mestoma res, EU bo dobila po pizdi v energetiki, itak. Tudi neizbežno približevanje Rusiji PRC je zelo verjeten scenarij. Ampak ti zdej preusmerjaš pogovor v smer, kakšne posledice bodo imele sankcije in podpora Ukrajini pustile na EU / NATO / Zahodu. Moja iztočnica je bila pa Kaj da fak so imeli RUSI (ne ostali, ki so bili potegnjeni v to sranje) v glavi, ko so se šli spustiti v to norost, na način, kot so se. In kako noro veliko so izgubili. Oni so napadli, oni so glavni "akter" tukaj, mene predvsem njihov vidik zanima.

Povezava do prispevka
smarnca reče pred 26 minutami:

Kaj pa se je zgodilo leta 2007?

Tole nekako označuje prelomno leto v tem kako Putin vidi Evropo, UN in NATO (patudi us ajde)

Moram pa rečt da za norca, ki ne ve kaj dela zelo dobro govori in da je to gladko najboljši govor kar sem jih poslušal od predsednikov v zadnjih ajde 20 letih

 

uredilo bitje zzarafrustra
Povezava do prispevka
Galko reče pred 20 minutami:

 

To ni moj point. To kar ti naštevaš je mestoma res, EU bo dobila po pizdi v energetiki, itak. Tudi neizbežno približevanje Rusiji PRC je zelo verjeten scenarij. Ampak ti zdej preusmerjaš pogovor v smer, kakšne posledice bodo imele sankcije in podpora Ukrajini pustile na EU / NATO / Zahodu. Moja iztočnica je bila pa Kaj da fak so imeli RUSI (ne ostali, ki so bili potegnjeni v to sranje) v glavi, ko so se šli spustiti v to norost, na način, kot so se. In kako noro veliko so izgubili. Oni so napadli, oni so glavni "akter" tukaj, mene predvsem njihov vidik zanima.

Tvoj problem je, da na to gledaš kot na pridobitništvo. Kaj nameravajo pridobiti? Odgovor je enostaven - gre za vprašanje varnosti Rusije in Rusi so očitno za svojo varnost pripravljeni tudi nekaj tvegati. 

 

Tu gre za, lahko bi rekli fundametnalno drugačno logiko, ki je zahod, ki nastopa kot svetovni suveren ne more razumeti. Eksistenca Rusije je ogrožena - tako geopolitično kot ideološko - se pod suverenom ne more izraziti. Zato je vojna nujna konsekvenca. Ali je to ekonomisti razlog? Seveda ne. 

 

Recimo kako pogosto se zahod vmešava v notranje zadeve Kitajske? 

uredilo bitje zzarafrustra
Povezava do prispevka
zzarafrustra reče Pravkar:

Tvoj problem je, da na to gledaš kot na pridobitništvo. Kaj nameravajo pridobiti? Odgovor je enostaven - gre za vprašanje varnosti Rusije in Rusi so očitno za svojo varnost pripravljeni tudi nekaj tvegati. 

 

Dej povej kje si sreču te Ruse, ki se bojijo za varnost Rusije? Kdo se počuti ogroženega, a navaden folk, al folk v kremlju? Ti govoriš, kot da je Putin in ruski narod eno in isto. 

Povezava do prispevka
Wallux reče pred 5 minutami:

 

Dej povej kje si sreču te Ruse, ki se bojijo za varnost Rusije? Kdo se počuti ogroženega, a navaden folk, al folk v kremlju? Ti govoriš, kot da je Putin in ruski narod eno in isto. 

Ne vem kaj me sprašuješ. Putin je posledica ruskega naroda to je bolj kot ne dejstvo. A se počutijo ogrožene? Ne vem. Vem pa da se počutijo ujete v a-logiki zahoda. Še zastrupit ne morejo enga tam ne da bi POTUS mel govor o tem

 

Po drugi strani bi lahko rekli je Putin posledica, kot kontrapunkt, kot razum, moderni zahodni politiki. 

 

uredilo bitje zzarafrustra
Povezava do prispevka

Dej povej mi koliko Rusov se boji Evrope? Pomojem noben. Kaj bi se sploh bali? Take invazije kot so jo doživljali v preteklosti niso več možne, ker imajo na tisoče atomskih bomb.

 

Kdo jih bo napadel? Mi? ZDA? Dej ne prbijite traparije. Zahod se ukvarja, a so desci lahko tudi ženske... in podobne traparije.

uredilo bitje Wallux
Povezava do prispevka
Wallux reče pred 51 minutami:

Dej povej mi koliko Rusov se boji Evrope? Pomojem noben. Kaj bi se sploh bali? Take invazije kot so jo doživljali v preteklosti niso več možne, ker imajo na tisoče atomskih bomb.

 

Kdo jih bo napadel? Mi? ZDA? Dej ne prbijite traparije. Zahod se ukvarja, a so desci lahko tudi ženske... in podobne traparije.

Tu je več dimenzij.

Prvo - samo del zahoda se ukvaarja s tem ali so desci lahko ženske. Če greš gledat samo smrti, ki so jih povzročile ameriške invazije v zadnjih 2 desetletjih vidiš, da se Amerika sicer navidez res ne ukvarja več z zunanjo politiko AMPAK to je samo videz - videz, ki ga nekako slikamo skozi zahodne medije, ideologija ki smo ji sami podvrženi. 

Svet se deli na dva svetova. Imaginarni kjer kraljuje right in realni ki ga že tisočletja obvladuje might. 

 

Drugo ogrožanje ruske eksistence. Eno je dejanski napad, drugo pa je posredno slabljenje ruske ekonomije, ki ga je vsaj amerika recimo naprtila rusom. Rusi so za Amere od hladne vojne naprej boogeyman. Vprašanje in to nemajhno je ali bi lahko Rusija prosperirala na zahodnem trgu

 

Tretje - ideološka blokada. S tem imajo predvsem opravka Kitajci, ki pod grožnjo zahodnih sankcij ne morejo "v miru" izvajati svoje notranje politike, kaj šele zunanje politike (hong kong in tajvan predvsem). 

 

Ali je bila Rusijaa ogrožena? samo enkrat in to je povzročil NATO. Ko so razvili protiraketni ščit. To je točka, ko je Rusija ogrožena. Ko so Rusi razvili te nove rakete niso bili več. Ampak je pa jasna tendenca, da se želi onemogočiti MAD: in če Rusija ne bo zmožna intervencije jih lahko pregazijo. 

uredilo bitje zzarafrustra
Povezava do prispevka

Tole je čisto moj take zato vzemite s ščepcem soli. 

 

Pomoje kar se dogaja sedaj je Rusija se zaveda, da Ukrajincev z influxom orožja ne bo mogla premagat oz. bo to izjemno drago plačala, vsaj ne na tako velikem področju. Ostaja jim da osamijo jug. Kar mislim da se sedaj dogaja je neka adaptacija tej nepričakovani situaciji. Več sil na jugu pomeni, da bodo lažje prestrezali vojaške pošiljke in jim zato ne bo treba bombat nato konvojev (kar je edno igranje z ognjem. realno bi lahko zbombali vse nato konvoje do sedaj pa jih niso). Na tak način bodo lažje osvojili Mariupol, morda Odesso. 

Potem pa vprašanje. Mariupol predstavlja veliko strateško oviro. Morda se še enkrat spravijo na Kijev morda prodajo osvoboditev juga kot vojaško zmago. 

Folk se obnaša kot da prvič spremljajo vojno. Adaptacije na nepredvidene dogodke niso fail ampak nujen del vojaške zmage. V bistvu večina vojn se je zmagala glede na to kdo se je bolje prilagodil situaciji ne kdo je prvi dosegel primarne cilje. 

uredilo bitje zzarafrustra
  • Račka +1 1
  • Trol 3
Povezava do prispevka
Wallux reče pred 6 urami:

 

Tisto o razmerjih je blo mišlen na Sovjetsko-Finsko vojno.

 

To, da so Rusi poslali proti Ukrajini samo 150 000 vojakov je pa njihov problem. Vedno sem pravil, da je to ful premal za državo kot je Ukrajina.

 

A si ziher da je bil to najpomembnejši del operacije?

 


Sori, v zimski vojni so si delali bistveno vecje brukice. 300k izlocenih iz stroja v par mesecih. Par let pozneje so bili ze v Berlinu. Tako, da ne klici hudica, meni se ne vojskuje :)

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...