Skoči na vsebino

Vojna tretjega sveta


johnbi

Priporočeni prispevki

kmjr reče pred 41 minutami:

Beloruska (opozicijska) nexta poroca, da se ruske sile zopet koncentrirajo v belorusiji in sklepajo, da bodo sli se enkrat na Kijev. 

o tem se govori praktično od začetka umika. problem nexte je da močno zastopa ukrajinsko stran in Ukrajinci že odkar so rusi zapustili Kijev opozarjajo na napad. Mene bi presenetili, če bi šli na Kijev preden osvojijo donbass. 

uredilo bitje zzarafrustra
Povezava do prispevka
zzarafrustra reče pred 46 minutami:

o tem se govori praktično od začetka umika. problem nexte je da močno zastopa ukrajinsko stran in Ukrajinci že odkar so rusi zapustili Kijev opozarjajo na napad. Mene bi presenetili, če bi šli na Kijev preden osvojijo donbass. 

Saj so ZDA in VB tudi opozarjali na ruski napad ampak je bila večina ljudi tukaj mnenja da samo hujskajo.

 

Še moje mnenje je bilo da ne bodo napadli ker ni vredno.

 

Ampak sedaj pa smo kjer smo. 

Če so pa taki bebci da bodo šli še enkrat po isti poti proti Kijevu pa naj grejo

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 6 minutami:

Zdej poznajo teren in vedo kaj lahko pricakujejo. Imo bi drugi poskus moral biti nevarnejsi, ce se zgodi. 

 

Kaj pa bi bil cilj s Kijevim? Popolno zavzetje Ukrajine? Niso določeni samo posamezni strateški cilji in ne splošna okupacija države? A ne bo potem to res postala totalna vojna?

 

S takim napadom na Kijev bo postala 3 svetovna vojan tudi precej večja realnost... še posebej, če bojo tam diplomati ostalih držav. Oziroma precej večje tveganje za nastanek vsesplošnega konflikta.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
kmjr reče pred 6 minutami:

Zdej poznajo teren in vedo kaj lahko pricakujejo. Imo bi drugi poskus moral biti nevarnejsi, ce se zgodi. 

problem je logisitčne narave. imeli so vzpostavljeno logistiko to so podrli in sedaj bodo šli še enkrat od začetka. to me je že prej nekako zmotilo. ali je bilo potrebno umakniti vso vojsko ali bi morali braniti ključne točke - primer černobil recimo

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 minuto:

Še posebej, če gledamo da si kljub devastaciji niso uspeli podrediti niti Mariupola... kaj bi potem morali narediti v Kijevu, ki je skoraj 7x večji. Ni nekega smisla v tem napadu.

v mariupolu je zgolj nekaj tisoč vojakov. to ni splošna invazija. vse ruske operacije v Ukrajini so zelo maloštevilne in pravzaprav neke bagdad situacije niti še nismo videli. 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 3 minutami:

Še posebej, če gledamo da si kljub devastaciji niso uspeli podrediti niti Mariupola... kaj bi potem morali narediti v Kijevu, ki je skoraj 7x večji. Ni nekega smisla v tem napadu.

to je mogoče zato, ker lahko samo čakajo, ker ne morejo nikamor, zakaj bi nesmiselno žrtvoval vojake v uličnih spopadih

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
zzarafrustra reče Pravkar:

v mariupolu je zgolj nekaj tisoč vojakov. to ni splošna invazija. vse ruske operacije v Ukrajini so zelo maloštevilne in pravzaprav neke bagdad situacije niti še nismo videli. 

 

Vse to vem. Zanima me kaj bi bil smisel Rusije na tak način napasti Kijev? To bi potem dejansko bila največja bitka po drugi svetovni vojni po moje. In nikakor v skladu s cilji, ki so jih predtavljali Rusi na začetku.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 2 minutama:

Vse to vem. Zanima me kaj bi bil smisel Rusije na tak način napasti Kijev? To bi potem dejansko bila največja bitka po drugi svetovni vojni po moje. In nikakor v skladu s cilji, ki so jih predtavljali Rusi na začetku.

direktno ne bodo napadli Kijeva, če Rusi uničijo ukrajinsko vojsko na vzhodu, ga bodo obkolili, in Ukrajinci ne bodo imeli nikogar, ki bi lahko prebil obroč, padec je samo vprašanje časa

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 24 minutami:

Zdej poznajo teren in vedo kaj lahko pricakujejo. Imo bi drugi poskus moral biti nevarnejsi, ce se zgodi. 

včeraj so naredili reorganizacijo v vodenju invazije. rezultati bodo pomoje kmalu vidni.

 

also spet so neka zabačena in revna ljudstva cannon fodder za ta velike. Putko nima jajc poslati domače ruse. :sick:

 

 

 

 

 

Povezava do prispevka
ChAiN reče pred 1 minuto:

včeraj so naredili reorganizacijo v vodenju invazije. rezultati bodo pomoje kmalu vidni.

 

also spet so neka zabačena in revna ljudstva cannon fodder za ta velike. Putko nima jajc poslati domače ruse. :sick:

 

 

 

 

 

kaj je smešno vidt kitajske ruse vsakič znova :) 

 

pa če prav razumem so prostovoljci?

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 51 minutami:

 

Kaj pa bi bil cilj s Kijevim? Popolno zavzetje Ukrajine? Niso določeni samo posamezni strateški cilji in ne splošna okupacija države? A ne bo potem to res postala totalna vojna?

 

S takim napadom na Kijev bo postala 3 svetovna vojan tudi precej večja realnost... še posebej, če bojo tam diplomati ostalih držav. Oziroma precej večje tveganje za nastanek vsesplošnega konflikta.


Ne vem kaj bi bil cilj, jaz samo ugibam in sklepam. Prvi poskus je bil presenecenje za vse, drugi (tudi, ce se nama ne zdi smiselen) pa ne bi smel nikogar (od diplomatov, vsaj bolj kot prvi ne). 

 

tomazek reče pred 43 minutami:

 

Vse to vem. Zanima me kaj bi bil smisel Rusije na tak način napasti Kijev? To bi potem dejansko bila največja bitka po drugi svetovni vojni po moje. In nikakor v skladu s cilji, ki so jih predtavljali Rusi na začetku.


Saj nihce nenve kaksni so konkretno cilji na terenu. Se to kar sami povedo je precej fluidno. 

 

tomazek reče pred 38 minutami:

To tudi ja. Ampak govori se o napadu na Kijev.


O tem, da se grupirajo v Belorusiji, kaj je namen in cilj ne vem. 

Povezava do prispevka

Drugače o ruskih ciljih te vojaške operacije nimamo blage veze. Vir je:

a.) več let staro CIA poročilo

b.) plan, ki so ga menda našli lepo sprintanega v enem od komadnih vozil (pomoje fake)

c.) ruska oznanitev zmage na državnem cajtngu (vprašanje zakaj se temu daje takšen poudarek - vsi vemo, da novičarske hiše pripravljajo novice vnaprej za vse možne dogodke)

d.) rusi sami - kar je Putin rekel : demi, dena, krim, donbas

 

Nekega resnega vira za samo vojaško operacijo pravzaprav ni. 

Povezava do prispevka
zzarafrustra reče pred 2 urama:

kaj je smešno vidt kitajske ruse vsakič znova :) 

 

pa če prav razumem so prostovoljci?

Tako kot Sirci, ki jih nabirajo za 1000 dolarjev na mesec (mislim, da je bila ta številka omenjena). Dejansko je to cannon fodder zato, da bo doma (v evropskem delu Rusije) manj problemov. 

Povezava do prispevka
Navedek

In the economic wasteland of post-war Syria, the best – and maybe only – state-backed job on offer is one that those who sign on for might not come home from. The vast majority of newly enlisted Syrian mercenaries are trading in salaries of $15 a month for monthly deals worth between $600 and $3,000. Rank and experience in the gruelling decade of insurrection attracts the higher dollars, but even the basic salary is luring recruits who have few ways out of overwhelming poverty.

https://www.google.com/amp/s/amp.theguardian.com/world/2022/mar/18/syrians-join-russian-ranks-in-ukraine-as-putin-calls-in-assads-debt

 

To je tu, nekje sem videla 1000, dvomim pa da je 5k. Je dovolj revežev, ki se jih da najti za drobiž. 

Povezava do prispevka

Niti ne, sam sem bral, da ponujajo 5.000 usd izkusenim borcem, do dneva odhoda si lahko premislijo. 
 

Imas pa najbrz vec folka/skupin ki rekrutira in najbrz nudi razlicna placila. 5k za izkusenega borca se imo bolj splaca kot 1.000 za neizkusenega :D  

 

ena od opcij je 1.100usd/mesec place, 7,5k usd v primeru poskodbe, in 16.500 usd dobijo svojci ce umres.  Vir za to zadnje je rfe. 
 


 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...