Skoči na vsebino

Vojna tretjega sveta


johnbi

Priporočeni prispevki

Vodokotlič reče pred 14 minutami:

Seveda me briga. Ampak tako ne bo šlo več naprej. 

 

V kinu tom kruz bičslappa noname državo ki vodi suvereno obrambno politiko ki ni povšeči velesili in film ruši rekorde

 

šlo bo naprej me thinks

Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 1 uro:

 

Vse kar pride v EU je skoraj obdavčeno. Zakaj ne bi bila še nafta iz Rusije. Bo manj konkurenčna proti drugim. Pipica ne bo zaprta. Tako ali tako končni uporabniki plačamo vse. Zdaj je pravi cajt da presekamo naftni lobij. Vem ja bomo tenko piskal večina nas.


ti kar nakazuj v tujino, ma svoj denar :D 

Povezava do prispevka
Vrhovni_Plenum_OF reče pred 4 minutami:

ma ta maršal naziv je bila retardirana zadeva

 

ni bil noben maršal, jeben ključavničar, ki se je aktivno vključil v delavski boj; saj stalina so tudi razgrasili za maršala đizs pizs

Damn, sem pa mislu, da je vodu OF.

Povezava do prispevka
Vrhovni_Plenum_OF reče pred 2 urama:

Kanadski novinar na fronti z Ukrajinci

 

slika.png.1ef17ad1dd35aaaa4f541656010a987b.png

 

Še mal pa se bodo spomnl da so pred vojno zahodni mediji pisarili kako je ukrajina ena bolj skorumpiranih držav. Komi čakam da se začnejo v obnovo ukrajine stekat miljarde, ki bodo poniknile v žepih lokalnih oligarhov, tajkunov in njihovih pajdašev.

 

 

nekdo reče pred 1 uro:

 

 

Vir: ukrajinska obveščevalna. Veri mač trasted sors.

Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 3 urami:

 

Še mal pa se bodo spomnl da so pred vojno zahodni mediji pisarili kako je ukrajina ena bolj skorumpiranih držav. Komi čakam da se začnejo v obnovo ukrajine stekat miljarde, ki bodo poniknile v žepih lokalnih oligarhov, tajkunov in njihovih pajdašev.

 

 

 

Vir: ukrajinska obveščevalna. Veri mač trasted sors.

Vsaj tolk kot ostali teeeti v temi. 

Povezava do prispevka
maksi reče pred 9 urami:

- od kdaj nafta ni obdavčena

- na trgu ni presežka nafte, torej Rusom je vseeno, še vedno bodo prodali

- Rusi lahko prodajo drugim, ne EU

- Rusija predstavlja 10% svetovne proizvodnje, kako škodiš "naftnem lobiju", samo dražiš nafto

 

vi ekofašisti nehajte predlagati neumne ukrepe, ki so siromašijo prebivalstvo, ne naredijo pa nič, o ekonomiji nimate niti osnov (podobno  kot EU politiki)

 

seveda tebe itak boli kurac koliko stane bencin, ker imaš visoko plačo, samo se greš virtue signallinga

 

 

kekec

 

Zato dilajo nafto z 50% popusta Indiji?

Point davka ne bi bil da Rusija ne more prodat nafte, ampak da nima moci pogajanja pri ceni nafte, saj jo je primorana prodat po nizji ceni kot konkurenca.

Povezava do prispevka

Fak, to je pa ironično da ti komu praviš, da je kekec.

Resno, a niti za sekundo nisi pomislil, kaj točno bi se zgodilo, če bi nabil ful velik davek na rusko nafto? A misliš, da ostali ponudniki ne bi dvignili cen iz dobrote svojega srca? Pa a v tvojem svetu lahko iz danes na nič tako velke količine energetikov kar tako, brez težav transportiraš po drugi poti?

Dejstvo je (in videti bi ga moral vsak ki ni totalno batshit insane), da mi ruske energente trenutno rabimo bistveno bolj, kot oni rabijo naš denar. Sam lej, mogoče ko boš par dni v temi in mrazu pozimi, da boš to dejansko dojel. No, ali pa boš dalje virtue singalal, da pomagaš v boju proti zlobnemu rusu, s tem ko zmrzuješ. 

Povezava do prispevka
nimious reče pred 4 urami:

Dejstvo je (in videti bi ga moral vsak ki ni totalno batshit insane), da mi ruske energente trenutno rabimo bistveno bolj, kot oni rabijo naš denar. Sam lej, mogoče ko boš par dni v temi in mrazu pozimi, da boš to dejansko dojel. No, ali pa boš dalje virtue singalal, da pomagaš v boju proti zlobnemu rusu, s tem ko zmrzuješ. 

dejstvo ja :avadodo:

 

bomo videli kje bo rusija in kje evropa do zime, jaz pravim da nam ne bo hudega, in da oni vseeno malo bodo zaskripali, tebi pa svetujem kupovanje rubljev

 

batshit insane se meni zdijo bolj ljudje, ki imajo predstavo, da je rusija nekaksna mesanica med nemcijo in kitajsko, v vmislu tehnoloski industrijski powerhouse, ki lahko sam proizvaja nekaj vec kot lado in kalasnike

 

no, saj ce gledas ruski TV zadnje tedne je jasno, tisti najvecji odfukanci so cisto zblazneli in ko podivjani psi vpijejo ob grafikah kako z jedrskimi torpedi potopijo britanijo in zda, in da so primorani denacificirati cel NATO, kar je razlog da ze dva meseca denacificirajo luhansk, vmes jim pa herson (kjer pozdravljajo prihod T-62k) in harkiv polzita iz rok :avadodo:

 

 

also, lol @ posnetki kako se presrecni civili veselijo osvoboditeljev, so le nasli par stavb ki niso totalno zrusene, na dronu se dobro vidi koliko populacije lahko trenutno podpira osvobojeno mesto

 

 

uredilo bitje Enterprise
Povezava do prispevka

Meni je fascinaten folk ki misli da ima zahod v ekonomski vojni z rusi/kitajci neko superiorno pozicijo

 

Isti folk kr naprej trobi kako so rusi in kinezi totalni reveži njihov sistem pa 1984 totalitarizem

 

ljudje pri nas folk fukne vlado ker noče met mask

 

vi resno mislite da majo naše razvajene ritke za burek zmagat v tekmi kdo bo požrl več trave z reveži

  • Račka +1 2
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
nekdo reče pred 4 urami:

To da bomo v temi in mrazu so vam verjetno rusi povedali. Kaj bi mi brez ruske skrbi za povprečnega evropejca.

Ja, v tvoji glavi bencin čudežno pride do črpalke a ne. Plina pa tako ali tako evropa sploh ne potrebuje.

Resno, a ti sploh maš šiht? Ker razen če nevem, beton mešaš, bi ti moglo bit jasno, da če ti največji dobavitelj skensla pogodbo da je ferma nafukala. Za države je pa še hujš. Ker nekako ne morš dat cele države na čakanje. Pa dobavitelja ne moraš nadomestit čez noč. Niti v enem letu, ker infrastrukture ni.

 

Enterprise reče pred 19 minutami:

dejstvo ja :avadodo:

 

bomo videli kje bo rusija in kje evropa do zime, jaz pravim da nam ne bo hudega, in da oni vseeno malo bodo zaskripali, tebi pa svetujem kupovanje rubljev

 

batshit insane se meni zdijo bolj ljudje, ki imajo predstavo, da je rusija nekaksna mesanica med nemcijo in kitajsko, v vmislu tehnoloski industrijski powerhouse, ki lahko sam proizvaja nekaj vec kot lado in kalasnike

 

no, saj ce gledas ruski TV zadnje tedne je jasno, tisti najvecji odfukanci so cisto zblazneli in ko podivjani psi vpijejo ob grafikah kako z jedrskimi torpedi potopijo britanijo in zda, in da so primorani denacificirati cel NATO, kar je razlog da ze dva meseca denacificirajo luhansk, vmes jim pa herson (kjer pozdravljajo prihod T-62k) in harkiv polzita iz rok :avadodo:

 

Ja, ker denar je res bistveno bolj pomemben kot hrana in energija. Mogoče se boš pa lahko ogreval tako, da boš bankovce kuril?

Pa nevem, ti je treba mogoče z voščenkami narisat, da boš mel boljšo predstavo ali kaj? Ekonomska moč rusije je irelevantna. Saj ne kupujemo procesorjev od njih. Od njih kupujemo energijo, od katere je odvisna naša ekonomija (in velik del splošne infrastrukture). Logistične verige se ne da zamenjat čez noč. Nevem kako ti to ni jasno.

Tko da, podobno uprašanje kot zgoraj: a ti sploh maš šiht? Ker glede na tvoje sposobnosti sklepanja, in razumevanja osnove matematike res ni videti, da bi bil sposoben delati karkoli bolj zahtevnega, kot mindless fizično delo, pa še to težko in pod nadzorom....

Ker neki je biti naiven, in požreti uso slabo in očitno propagando (ne, ne boš verjel, ampak normalni ljudje ne verjamejo ruski propagandi čist nič bolj kot zahodni, ker sta obe tam tam), sam sanjanje o tem, da boš outlastal ekonomsko blokado enega svojih ključnih dobaviteljev.... 

Ti pa svetujem, da če res tok želiš ustaviti rusijo, da pač pojdi v ukrajino. Saj sprejemajo prostovoljce. Boš naredil njim,svetu in nam na mn3 veliko uslugo.

Povezava do prispevka
nimious reče pred 9 urami:

Fak, to je pa ironično da ti komu praviš, da je kekec.

Resno, a niti za sekundo nisi pomislil, kaj točno bi se zgodilo, če bi nabil ful velik davek na rusko nafto? A misliš, da ostali ponudniki ne bi dvignili cen iz dobrote svojega srca? Pa a v tvojem svetu lahko iz danes na nič tako velke količine energetikov kar tako, brez težav transportiraš po drugi poti?

Dejstvo je (in videti bi ga moral vsak ki ni totalno batshit insane), da mi ruske energente trenutno rabimo bistveno bolj, kot oni rabijo naš denar. Sam lej, mogoče ko boš par dni v temi in mrazu pozimi, da boš to dejansko dojel. No, ali pa boš dalje virtue singalal, da pomagaš v boju proti zlobnemu rusu, s tem ko zmrzuješ. 

kekec

 

to je ves point

  

nekdo reče pred 9 urami:

To da bomo v temi in mrazu so vam verjetno rusi povedali. Kaj bi mi brez ruske skrbi za povprečnega evropejca.

Mel si 15 + let od tiste k si v zadno zmrzoval zaradi odklopa, ce se se ogrevas na plin si teleban

uredilo bitje BotoxPutler
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...