Skoči na vsebino

Letalske in helikopterske simulacije

Priporočeni prispevki

jazbinec reče pred 1 uro:

a ti nimaš joysticks in ostalih gizmov, sadhu

?

Imam 4 joysticke, ki sem jih večinoma uporabljal za vesoljske simulacije, med njimi vrhunski Saitek Cyborg EVO in Thrustmaster Top Gun, vendar jih ne uporabljam več. Vesoljske simulacije igram trenutno raje na gamepad, ker je večja efektivnost in tudi bolj instanten pristop k samemu fizikalnemu modelu, običajne simulacije (letala & helikopterji) pa igram trenutno raje na tipkovnico.

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka

Ko smo že pri tem... Obstaja sploh kakšna možnost, da ta joystick usposobim na Win10? :) 

1557201936_Sidewinder004.thumb.JPG.8bfd30ecc474609c18a69815aeac944b.JPG

edit: @sadhu sequencer uuuu, Thrustmasterja Top Gun je imel pa en moj kolega in mi ga je celo dolgoročno posodil, tako da sem res veliko iger preigral na njem. In, ne moreš verjet, večina jih je bila vesoljskih simulacij.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

@DaCapo

Jaz bi rekel, da je glavni problem pri Sidewinderju gameport in zato rabiš konverter iz gameporta na USB. Če pa slednjega imaš in še vedno noče prijet na Win10 pa ne vem. Jaz imam glih obraten problem z logitechovim gamepadom, ki sem ga kupil pred kratkim: dela na Win10, na WinXP noče delat.

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Moj prvi originalni špil na Pentium 100, zraven priložena konkretna bukla z ukazi, stric je imel dobro idejo, da novopečenemu pc ownerju kupi legit špil, sam sem večino časa potem samo klikal po menijih in se jebal z vzletanjem...

Povezava do prispevka
Kastor reče Dne, 23. 7. 2021 at 20:02:

Moj prvi originalni špil na Pentium 100, zraven priložena konkretna bukla z ukazi, stric je imel dobro idejo, da novopečenemu pc ownerju kupi legit špil, sam sem večino časa potem samo klikal po menijih in se jebal z vzletanjem...

Se malo po malo ukvarjam z usposabljanjem tegale. V mladosti mi je bila bolj ljuba njihova USNF, pač mladost ludost in hočeš biti kar Tom Cruise takoj ko zadegaš CD v CD-ROM. Zdaj vse bolj dojemam da ATF >>>>> USNF. Bolj zrela igra in z več karakterja, bolj razgibane misije.

Zaenkrat je tako, da je najbolje posneti DOS Rip in DOS ISO, razpakirat Rip in potem v Dosboxu naložiti CD, kajti brez CD-ja ne deluje kampanja in nekaj drugih reči.

Config datoteka, ki se jo naloži v bližnjici za Dosbox:

[cpu]
cycles=100000

[autoexec]
imgmount i: "e:\ATF_CD_mapa\ATF_1_03F.iso" -t cdrom
mount r: "e:\ATF"
r:

Nekaj misij se kljub temu zatika (1. misija v Single Missions). Javim ko/če najdem rešitev.

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

Apache Longbow na GOG dela brez problema. Priporočam. Najboljši sim AH-64 helikopterja. Po 30 min igranja sem že zradiral Team Apache in Jane's AH-64D Longbow iz diska. I feel NATO already.

https://www.gog.com/game/apache_longbow

Digital Integration :worship:

maxresdefault.jpg

apache-longbow-10.png

a61bb3e1aae7c9eddf1ce7ba5423c0d8597fd1d6

56a608080f28db6a06f610958b604d3d4a9ce7ac

apache-2.png

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka

Hind je imel večji čar, in oba si lahko letel na istem multiplayer strežniku :) Ahja, škoda ker sem bil še dokaj mlad takrat in sem posledično zamudil nalinijsko frčanje z DI-jevima Mi-24 in Ah-64.

Offtopic, če te zanima, en je že v DCS, drugi pa še pride. Priporočam da izkoristiš free trial pa se odločiš če bi se kaj bolj v to, o free trialih si več preberi v tem newsletterju (malo spodaj), ko si narediš account si jih lahko naštimaš tukaj. Vsak modul lahko brezplačno testiraš 14 dni, nakar se tajmer čez pol leta resetira in lahko spet preizkušaš za 14 dni in tako v nedogled.

Povezava do prispevka

Hind ima boljše vzdušje zaradi domiselno napisanega briefinga ("you will deploy our mighty troops" in pa "our brave soulders" lol) in predvsem vsaj 4-5x večjega dogajanja na terenu, kar je posledica tega, da je Hind izšel v času jačega PC hardwarea, kot pa starejši Apache Longbow. Edino kar me žre pri Hindu je okrutna težavnost v kazahstanski kampanji, medtem ko sta Koreja in Afganistan čist ok. Hvala za DCS info.

Povezava do prispevka

Jp:

https://www.patches-scrolls.com/apache_longbow.php

Druga slika v mojem postu bi morala biti nekaj takega, ker izgleda pospešeno.

Druga pomembna prednost Hinda kot špila je da sam helikopter opravlja več različnih funkcij, transport in odmetava bombe, česar Apache ne zmore in zato so DI imeli več svobode pri oblikovanju misij, ki so bolj razvejane. Edina naloga AH-64 je biti gospodar terorja na bojišču pri čemer sicer prekaša Hinda. Hind je žurka, ker lahko z njim celo bando spraviš do Štuka ali jih odvržeš kar sredi Metelkove pred Galo Halo.

Povezava do prispevka

Meni so bile pa izredno všeč tudi simulacije starih letal. Sicer verjetno ni čisto prava tema, ampak vseeno... Npr. prva svetovna z dvokrilci (Sopwith Camel pa take stare fore), pa itak druga vojna z vsemi Spitferji, Messersmithi in Zeroti itd. (btw, remember klasiko IL2 Sturmovik?). 

Ena najbolj nepozabnih mi je bila recimo Knights of the Sky na Amigi. Res dobra igra za tisti čas, pa še fronta se je dinamično premikala in igra je delovala izredno gladko (v nasprotju z recimo Red Baron). 
knights1.png.c4882beadeb90c561e342112a58ff846.png

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Nedavno brska   0 članov

Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.

• Ustvari novo...