Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

gorann reče pred 11 urami:

Mene ce prime grem z mangarta nazaj cez vrsic do kr gore, prvo prezivet vrsic in mangart pol pa ce bo energije dost, mooogoce nazaj na vrsic pa dol

 

Je pa celodnevna turca, ne mislim se zaganjat

 

 

Ti imaš fin pristop, ko razbiješ eno turo na tri ločene. Vmes malo poješ, malo zadremaš, in je.

Jaz kreten si niti za čokoladico ne vzamem časa in potem bonkam na pol poti, ker želodec niti koščka hrane več ne sprejme.

Povezava do prispevka

Od nobene, do tega da se kar mnozijo :D

 

Ce bo kdo rabu, imam na zalogi.

 

7mm gre normalno tudi na ovalna vodila (karbonska), ampak imas malo manjsi razpon nastavitve nagiba sedeza. Docim je 9x7mm verzija malo tanjsa in omogoca vecje kote.

clamps.png

Povezava do prispevka

Fantje, že dolgo si želim cestno kolo, a se do zdaj še nisem resno lotil nakupa, ker so običajno druge stvari imele prednost.

 

A mi lahko daste par predlogov za prvo kolo? Alu ali karbon, novo ali rabljeno, vseeno je. Če mi bo kolesarjenje res všeč, si v prihodnje nabavim kaj resnejšega. a trenutno je moja zgornja meja 1000 EUR. Visok sem 178 cm.

 

Kako se obnese kaj takega?

 

Vsak predlog in mnenje bosta dobrodošla. Hvala lepa.

Povezava do prispevka

Mislim da je to bolj odvisno od tebe. Zdej če ti je vseeno kaj voziš in se ti zdi glavno da voziš (kar mislim da je pravo razmišljanje) pol bo tud tale iz decathlona dober. Jest bi za tak denar vseeno pogledal za kaj rabljenega, pa vzemi mogoče koga s sabo, ki ve kaj o kolesih, da malo pogledata da ni vse pretegnjeno in sfukano.

Za točne modele ti bo goran znal napopati kkšn link.

A si mogoče razmišljal kaj o gravelu, al se boš izključno po cestah podil? @Šimšalamima Huhuin @Mutombo imata gravele pomoje, pa se mi zdi da sta oba navdušena nad njima. 

Povezava do prispevka

Mislm navdušena, jaz ne vidim smisla, da bi imel specialko. A bi mel mal boljši cajt na 50 km asfalta? Bi. A mi je to važno? Ne. Po drugi strani pa vidm neko gozdno pot, nekje popravljajo cesto al pa si samo ujet med skoke s pločnikov in se ti jebe. Ostalo je bolj stvar pripravljenosti, ni nek problem z gravelom držat rekreativne specialkarje, če maš družbo, ki se voz samo po cestah :P

Povezava do prispevka
svaljek reče pred 1 uro:

Fantje, že dolgo si želim cestno kolo, a se do zdaj še nisem resno lotil nakupa, ker so običajno druge stvari imele prednost.

 

A mi lahko daste par predlogov za prvo kolo? Alu ali karbon, novo ali rabljeno, vseeno je. Če mi bo kolesarjenje res všeč, si v prihodnje nabavim kaj resnejšega. a trenutno je moja zgornja meja 1000 EUR. Visok sem 178 cm.

 

Kako se obnese kaj takega?

 

Vsak predlog in mnenje bosta dobrodošla. Hvala lepa.

Ok kolo v tem rangu, vzemi in furaj

Mene osebno motijo bremze, ne vem kaj tlacijo diske boljs da bi pustili rim brakes ne pa neke hibridne celjusti dajat gor

Drugace pa imo best budget bike

 

105 rocke, menjalnika, cist ok oprema, razen navadne gonilke in kasete

 

 

Povezava do prispevka
tuerk reče pred 1 uro:

Kaj takšnega? Review-i niso tako slabi

https://www.a2u.si/garmin-tacx-boost-bundle

 

A misliš, da so sub 400 zanič?

predlagam elite suito, dobis ga iz tujine pod 500eur, pametni trenazer in zwift je res hud kombo

 

https://www.bike24.com/p2407081.html

 

ni pa kasete, itak bos mogu dat drugo ce mas za mtb, pa ne vem kak je za mtb z diski kere adapterje rabis

Povezava do prispevka

Napačen del foruma kolega. Prvo je bajk kr neke smeti, lol kje si še vidu tačko na kolesu, gonilka je tud iz Lidla, sedež je očitno ukradla z andrejusovga bicikla. Za ketno ji priporočam dry lube, oz. če misl tkole šart okrog z golim rokam kar vosek. Pa za tako podlago mal širše gume, vilce zgledajo da imajo še neki placa.

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 29 minutami:

Napačen del foruma kolega. Prvo je bajk kr neke smeti, lol kje si še vidu tačko na kolesu, gonilka je tud iz Lidla, sedež je očitno ukradla z andrejusovga bicikla. Za ketno ji priporočam dry lube, oz. če misl tkole šart okrog z golim rokam kar vosek. Pa za tako podlago mal širše gume, vilce zgledajo da imajo še neki placa.

ajde kolega, sobota ob 7ih iz kr. gore startamo

Povezava do prispevka
Jake the Mess reče pred 1 uro:

A si mogoče razmišljal kaj o gravelu, al se boš izključno po cestah podil? @Šimšalamima Huhuin @Mutombo imata gravele pomoje, pa se mi zdi da sta oba navdušena nad njima. 

 

Jaz ne vidim smisla, da bi imel gravela. A bi mel mal boljši cajt na 50 km makadama? Bi. A mi je to važno? Ne. Po drugi strani pa vidm nek trail, nekje popravljajo cesto al pa si samo ujet med skoke s pločnikov in se ti jebe. Ostalo je bolj stvar pripravljenosti, ni nek problem z MTBjem držat rekreativne gravelkarje, če maš družbo, ki se voz samo po makadamskih cestah:P

Povezava do prispevka
drevored reče Pravkar:

 

Jaz ne vidim smisla, da bi imel gravela. A bi mel mal boljši cajt na 50 km makadama? Bi. A mi je to važno? Ne. Po drugi strani pa vidm nek trail, nekje popravljajo cesto al pa si samo ujet med skoke s pločnikov in se ti jebe. Ostalo je bolj stvar pripravljenosti, ni nek problem z MTBjem držat rekreativne gravelkarje, če maš družbo, ki se voz samo po makadamskih cestah:P

 

Mislm po tvojih postih in trackih se men zdi, da se ti držiš bolj poganjavčkov, tko da je to kr neki post. Ampak evo, si se pa potrudu napisat smešnico.

Povezava do prispevka
drevored reče pred 15 minutami:

Brez jeze prijatelj. Samo induciral sem za n+1 v smer offroada.

 

Ma saj sem čist preveč nasikano reagiral, ko postam med šihotm. Samo med gravelom in specialko je ful manj razlike za uživat vožnjo po urbanem okolju kot med katerimkol MTBjem in gravelom. V eno smer gravel zelo hitr zadane cap ko je mal mehkejša ali ne tok ravna podlaga, na drugi strani je asfalt in MTB mora, plus kuri gume za brezveze. Za naštepat 50 km ne vem it s šihta v Lj je gravel bomba, mtb bi za tak jaz raj pustil doma

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...