Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

Boris reče pred 2 minutama:

Drgac B4d plasce bos mogu menjat so ze za v smeti cim se ti razpoke zacnejo delat

 

Vem ja, sej iscem, pa me zaloga jebe, kar iste Rekon 29x2,40 EXO TR 3C Maxterra 120TPI, al evo nikjer na zalogi.

Sprejemam tudi predloge kaksne alternative, lahko tudi malo bolj XC gume, ki je dejansko na zalogi :D

Povezava do prispevka

kaj naj naredim, ce mi strava ne dela na mobitelu?

- a naj nabavim pametno uro. kolk je treba dat za to stvar, da je spodobna? bonus tega, da mi se HR meri k se dusim gor v klanec.

 

- a naj nabavim dedicated gps. bonus tega je da mam zemljevid pred sabo. ne vem kolko je to sicer uporabno. a obstajajo kaki gpsi, ki so primerni za kolo in motor? verjetno majo teli za bajke vsi premajhne ekrancke.

 

Povezava do prispevka

Osebno furam uro (Fenix 5), AFAIK kar se tiče beleženja podatkov ni razlike v primerjavi z namenskimi kolesarskimi računalniki, edino ekran je seveda dost manjši in posledično prikazuje manj podatkov naenkrat. Moj model sicer nima zemljevidov gor (nisem vzel verzije z zemljevidi), se pa menda da naredit v appu course in potem naložit na uro. HR je bonus in dela dobro, dasiravno če bi želel grozno natančne podatke bi moral vzeti onega, ki gre okoli trupa. Tale optika se namreč počasi odziva.

 

Drugače pa kako ti ne dela, ne sledi al kaj? Probaj pobrskat po nastavitvah telefona kako hendla GPS signal (a ima v primeru izgube signala kakšne alternative ala GALILEO, GLONASS...)?

Povezava do prispevka

Jaz sem pred leti gledal GPS ure, pa se potem odlocil za dedicated racunalo za biciklo. Ce ti veliko pomeni sproten pregled dogajanja, je to to. Takrat sem vzel Garmin Edge 25. Ni mi zal. Ce rabis primarno za kolo, vzames namensko napravo. Sam se nisem videl v multisport da rabim uro, kar rabim potrackam preko strave na telefonu ce grem kam v hribe. Pa itak so pametne ure pederske, ni ga do mehanike... :D

 

Kolesarski garmin je za vse ostale sporte precej neuporaben.

 

GPS te zafrkava verjetno zaradi kaksnega varcevanja z baterijo, ker meni je na iPhone 6 delalo bolje kot Garmin. Logicno, ker uporablja se 3G pa wifi za lokacijo.

uredilo bitje b4d
Povezava do prispevka

waw. 500 eur za gps. moj fon je za 200 eur pa zna delat se marsikaj drugega kot gps. problem je samo to, da strava vsake tolk casa napise "has recovered from error" al neki takega in dobim ravno crto. sem izklopil battery savingse pa se skos jebe. vcasih niti errorja ne dobim ampak kr direkt ravno crto.

 

image.thumb.png.ed00b84611e984e24596b766321c612d.png

Povezava do prispevka

jaz sem nabavil tega: https://www.amazon.de/dp/B08KSGN384?linkCode=xm2&camp=2025&creative=165953&smid=A3JWKAKR8XB7XF&creativeASIN=B08KSGN384&tag=geizhalspre03-21&ascsubtag=u9f0v1xRbTowa12bPRkXFQ&th=1

 

mas glih nek popust. lahko si naložiš pot in ti pol sporoča kdaj morš zavit, nima pa zemljevida, da bi kar tako sproti gledal. lahk kupis še nek HR pas (ni treba da garmin, glavno da oddaja v ant), če te zanima srčni utrip (lahk pa lovi tudi z ure, če boš kdaj nabavu). 

 

lahk pa za 250€ kupiš kakšen garmin vivoactive (so bli še ceneje, ko so kakšne razprodaje) ali pa še kakšen bolj okrnjen forerunner model za manj denarja. 

uredilo bitje Lunco
Povezava do prispevka

Če jih pokaš. Garmin za telefon pač ni ko telefon samo z GPSom, je komp za biciku, za piko na i ma zraven še GPS. Če ga ne rabiš fajn, si pršparal. Če ti je tist pokvarjen GPS track od telefona, ki zna še marsikaj drugega, res taka bolečina pa pač investirej v nek sport tracker, pa od njega porabljaj samo GPS al kaj? Tiste ravne črte so ponavad zato, ker izgubi GPS signal in ko ga spet dobi potegne ravno črto med zadnjim dvem lokacijam, yolo.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...