Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

kmetek reče pred 14 urami:

samo to je bolj za mrzle dni ne?

 

Ma ta Spirit brezrokavnik je pri meni celo leto v uporabi. Pac ce piha, sumim na dez, ali pa vem da bo kak daljsi spust vzamem s sabo. Za pozimi imam sicer enega malo bolj podlozenega od Endure.

Povezava do prispevka

Evo po 14 dneh zoprnega vnetega grla in zamašenega nosa nazaj na kolo... Itak telo še zmatrano, ampak noge kar ok po toliko časa počitka...  Nekdo mi je svetoval Strava app in sem sprobal top reč, končno imam več podatkov predvsem nadmorske in poraba energije 🤣 kar je pa res najbolje pa so segmenti haha naprimer Grad-Žičnica moja povprecna 8.7km/h, Pogačar faking 26km/h to je tako odfukano 🤣 noro u glavnem 14 mam še zastonj potem pa bom plačal 5e na mesec ni nič za tako fajn reč... 

Screenshot_20230620_094725_com.strava.jpg

Screenshot_20230620_094716_com.strava.jpg

Povezava do prispevka

Ja te pa se moras pridruzit merjenju ticev https://www.strava.com/clubs/mn3njalnik

 

 

Premium Stravo lahko do neke mere nadomestite:

https://intervals.icu  usmerjeno bolj v pregled forme, planiranje treningov, zna syncat treninge na garmina

https://statshunters.com precej dober pregled statistike, heatmap na steroidih in podobno

 

Risanje tur mi je pa se vedno najljubse na Stravi. Prav tako je edini vir segmentov v takem obsegu.

uredilo bitje b4d
Povezava do prispevka

Zadnje čase malo spremljam temo, dobim kar lepe informacije in pune zanimivega branja. Mam pa tudi jaz vprašanje. Spomladi sem kupil kolo (en normaln XC) in delam furice v rangu 20-45 km po okolici enkrat do dvakrat tedensko, večinoma višince med 300-900m na turo. Ker EMŠO ni več najmlajši me zanima kak nasvet glede stopnjevanja kondicije, kaj pazit, da se ne preforsiram, predvsem pa, ali kaj uporabljate in poznate suplemente v smislu izotonikov (hidracija) in varovanja mišic, sklepov (regeneracija). En tak enostaven zdravorazumski nasvet, kaj se splača jemati in na kaj paziti pri prehrani in vnosu. Cilj mi je na jesen narediti kakšen daljši sklop turc, neke vrste športni izlet. Hvala.

Povezava do prispevka

Poslusaj svoje telo ne pozabi na pocitek in regeneracijo. Ne dva dneva zapored na polno vozit, ce te boli se rit, pavziraj malo. Pomagas si lahko z zgoraj omenjenim intervals.icu, ampak na zacetku ti zna cudno kazat kdaj si v rdecem z aktivnostmi, tako da je pomembno da gledas na svoje pocutje.

 

Med voznjo, jaz ce je vec kot ura, dam kak izotonik v bidon, izberi tistega ki ti pase, sam imam SIS. Vedno imam vsaj za rezervo s sabo kaksen gel. Na daljsih turah pa se cokoladice.

 

Regeneracija, po furi cokoladno mleko, ali pa kaksen namenski regen napitek, sam imam trenutno nekaj od 4endurance. Neko okno cca 30minut od aktivnosti je, v katerem moras nafutrat misice.

 

Od dodatkov, jej raznoliko, pij precej, mogoce vitamini, omega3-6-9, D vitamin. Vcasih kak magnezij krknem.

 

Predvsem pa ne pozabi na pocitek in regeneracijo.

 

PS: amatersko pedaliram, meni tako ustreza, lahko komu ne, lahko se motim :D

 

 

uredilo bitje b4d
Povezava do prispevka

Kar sem tukaj izvedel glede tega je samo tole: Jabolka =Slabo, Banane = Boljše 🤣 tako da šop banan, če imaš srečo in so od Izeta bo kaj tabelega vmes in boš gonil kot Pogačar... 

uredilo bitje doz
Povezava do prispevka
b4d reče pred 7 urami:

Ja te pa se moras pridruzit merjenju ticev https://www.strava.com/clubs/mn3njalnik

 

 

Premium Stravo lahko do neke mere nadomestite:

https://intervals.icu  usmerjeno bolj v pregled forme, planiranje treningov, zna syncat treninge na garmina

https://statshunters.com precej dober pregled statistike, heatmap na steroidih in podobno

 

Risanje tur mi je pa se vedno najljubse na Stravi. Prav tako je edini vir segmentov v takem obsegu.

 

Meni je pa Kommot dosti bolj všeč za nacrtovanje tur.

Povezava do prispevka

jst glih zdej sm gledal da bi sel tole odfurat. 

https://www.komoot.com/smarttour/1855770?tour_origin=smart_tour_search

 

Komoot je super. Samo jaz se kar se mtb tice vedno pozanimam pri parih znancih k so vodici ce je vozno oz tudi ce najdem turo kot tole k sm linkal.

Meni je strava bolse ker vidim modro crto ce se je folk ze fural. Ker enkrat sm takole v Livignu narisal turo. In ajde gremo. Pol sm 40min dobesedno vleku bajk da sm prisel na drugo stran gore. Mislim da je bil vrh malo pod 2800m

 

e4Lwbl_0_sTzmd_98rENzpNd8ZLAxRQK7i-IY4tb

 

bmpy-SgJPX66tA4mUdXbmwS6ikSC5G-N5j7B8ntV

 

Povezava do prispevka
Boris reče pred 3 urami:

v praksi je to dost bedno. Probal letos in je cist tko da ti fura tko k motor misli da je idealno za njega. Sam meni ni blo vsec 

Kar se tvojih komentarjev tice, jih preziram, ker si samo biased do Specov, drugo pa popljuvas. Pogledam sam tvoje poste, ko objavis fotke s tripov.

Povezava do prispevka

No danes nisem sabo vzel jabolk ali karkoli za jest in sem zadnjih 10km šel na rezervo 🤣 Tako da kar je več kot eno uro moram nekaj malega imeti seboj ker ne  jem nikakršnega sladkorja ali slanih prigrizkov mi ostane samo sadje... Leto in pol nazaj sem. usekal totalno abstinenco od sladkorja v obliki sladic, bombonov in podobnega, ne jem niti marmelad, in ne pijem popolnoma nobenih sokov, samo voda in mejbi ce sm kje zunaj kakšno brezalkoholno pivo, isto ne jem popolnoma nobenih slanih prigrizkov. in lahko rečem da prve 3 mesece je bilo kritično, hujše kot odvajanje od Kajenja... ampak počutim se bolje kot kdajkoli v lajfu, tako da ce imate težave, poiskusite zmanjšati vnos sladkorja...  5 let ne kadim in sem popoln abstinent od alkota, najboljša odločitev v življenju... takrat sem prišel na 113kg moja višina je 183, ko ssm nehal pit sem prišel na 100kg, ko sem se pa odpovedal vsem sladkim in slanim jajcim pa na 92, sedaj ko sem začel malo kolesarit sem trenutno na 87, mejbi brez odrekanja hrani pridem na mojo idealno težo recimo 82...

Screenshot_20230621_094757_com.strava.jpg

Screenshot_20230621_094829_com.strava.jpg

Povezava do prispevka

Glede na to da imam od ponedeljka torka in srede še precej zmahane noge in predvsem rit, naredil sem jih preko 100, sem rekel da grem  danes eno penzionersko za 30min da se malo razmigam... No seveda z takimi kolesi je očitno nemogoče voziti namenoma manj kot lahko, pa. sem udaril svoj standardni krog in posekal PB za 4 min, zadnjih 5km sem sel na rezervo... ampak se počutim odlično 😉

Screenshot_20230623_084042_com.strava.jpg

Screenshot_20230623_084056_com.strava.jpg

Povezava do prispevka

Po 1h me začne resno jebati rit, mogoče kakšni nasveti, ker ne vidim možnosti da izpolnim cilj kar je 100km letos, vlede na to da me po 1h začne boleti tam spodaj... imam mogoče pretanke hlače ali je ta sedež popolnoma neprimeren za rekreativca kot sem jaz... Sedež je fizik širina 13cm dolžina 27 cm... 

IMG_20230623_085039.jpg

IMG_20230623_085100.jpg

IMG_20230623_085109.jpg

Povezava do prispevka

A spolni organ te začne bolet oz. ne čutiš več kaj? To je bilo pri meni. Še dejavnost sexs nisem mogel več normalno izvajat.

 

Lahko je širina, dolžina kot si že sam ugotovil.  Lahko je tudi naklon, kar je pri meni bilo.

 

Probaj si zmerit te ritne kosti. Na yt imaš par filmčkov.

 

 

Povezava do prispevka
tuerk reče pred 23 minutami:

A spolni organ te začne bolet oz. ne čutiš več kaj? To je bilo pri meni. Še dejavnost sexs nisem mogel več normalno izvajat.

 

Lahko je širina, dolžina kot si že sam ugotovil.  Lahko je tudi naklon, kar je pri meni bilo.

 

Probaj si zmerit te ritne kosti. Na yt imaš par filmčkov.

 

 

ne tisto je vse ok, enostavno me bolijo kosti na katerih sedim, oz me začne pečt koža, bom pogledal malo za sedeže kot prvo bom poiskal bolj podložene hlače

Povezava do prispevka
Jake the Mess reče pred 21 urami:

Skor ziher je preozek, pejt v Extrem Vital, tam ti zmerijo guzič in ti dajo na test sedež, ki ti naj bi najbolj pasal. 

izmeri kosti z preprosto metodo sedenja na kartonu 🤣 12cm in glede na to naj bi nekako uporabljal sedež, ki je 2-2.5cm širši od kosti. se pravi 14-15cm nekje.  Najprej kot sem. že napisal bom pogledal za boljšimi hlačami, kurc ker moram gledati bolj budget robo, glede na to da gre glavnina mojega keša v avto... Še 1x thx za tale nasvet

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...