Skoči na vsebino

DUNE (2021, 2023)


Priporočeni prispevki

Gledal včeraj v kinu Bežigrad. Jazbine mi žal niso porinili v roke, so pa zahtevali PCT :D 

 

Film mi je kr všečen že zavoljo tega, da je zvest knjigi. Je pa seveda tišičen hollywoodski obrtniški filem, ki se na vse pretege trudi biti epskih razsežnosti. :) 
Drugače kr priporočam

Povezava do prispevka

Sem probal it čim bolj brez pričakovanj v kino, pa sem bil bolj meh. Ja, ful lepi posnetki, lepi ljudje, epska muzka, vse je večje kot lajf, samo glede na podlago, iz katere črpa in ji proba vestno sledit, je men izpadel mal plitev in precej predolg za toliko, kot je povedal. Ne morem se izognit občutku, da je glavni cilj naresti franšizo, ne dobr film kot samostojni izdelk.

Povezava do prispevka

This.

 

Mislim, daleč od tega, da bi bil film slab. Ampak ne vem, zakaj naj bi bil toliko boljši od Lynchevega (sej vem, da bom linčan :D)? Razen tega, da raztegne srečanje s fremeni, pove zelo podobno zgodbo. Recimo tista scena z baronom, ko pove Bautisti, da naj stiska, je bila meni pri Lynchu bistveno bolj prepričljiva in manj cringy, itd.

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 10 urami:

Sem probal it čim bolj brez pričakovanj v kino, pa sem bil bolj meh. Ja, ful lepi posnetki, lepi ljudje, epska muzka, vse je večje kot lajf, samo glede na podlago, iz katere črpa in ji proba vestno sledit, je men izpadel mal plitev in precej predolg za toliko, kot je povedal. Ne morem se izognit občutku, da je glavni cilj naresti franšizo, ne dobr film kot samostojni izdelk.

 

Včeraj pogledal in imam dost podobne občutke. Predvsem glede dolžine in povedanega.  Moram pa povedati, da nisem nek hudi oboževalec knjige. Ni zdaj, kot da jo hejtam, bolj to, da mi je bila dolgočasna in meh. Film mi je definitivno bolj sedel, pa vseeno, nisem ravno na rit padel od vsega dobrega.

Povezava do prispevka

Pogledal včeraj v lokalnem kinu.
Zadovoljen, nič več, nič manj.

Spektakel vreden hvale, obrtniško dodelano brez pripomb.

Hja...sama zgodba, pa mi ni ne vem kaj (vem da ni to krivda ustvarjalcev filma). Pač moti me pomp, ki so ga mediji lansirali: waw, kir vizionarski pogled, naravovarstveni poduk...Ne vem no, take filme gledamo že zadnjih 30 let (Pleše z volkovi, Avatar, fifth element...)

Sej pravim Denis Villeneuve čestitke, v končni fazi je zvesto sledil knjigi, ter jo nadmojstrsko prenesel na platno.

Povezava do prispevka

No,saj knjiga je izšla 1965 tko da vsebina res ni nekaj novega za današnje občinstvo ...dost podobna situacija je bla s filmom John Carter...vsebina za sodobno občinstvo prežvečena knjiga je pa imela velik vpliv na SF...verjetno se najde še kak primer..

 

Vseeno mislim( samoumevno imho) da bo Dune  uspešnejši kot John Carter.

uredilo bitje Ascender
Povezava do prispevka

Ne vem no, šel brez pričakovanj (razen pričakovanja v zvezi z videno oceno na imdb) pa nisem bil lih navdušen... se mi je zdelo precej razvlečeno in brez katarze. 

Določene scene in zakaj je do njih prišlo so se mi tudi zdele precej neprepričljive.

Saj ne rečem, nekaj momentov je tudi zanimivih, glasba je dobra, scene in seveda vse ostalo kar se spodobi za film takega ranga, ostalo pa bolj tako tako.

uredilo bitje Ejga
Povezava do prispevka

Sem ravno iz kina. Dune se mi zdi solidna adaptacija knjige, z izjemo določenih detailov in seveda dialogov-monologov, ki so jih izpustili. Logično, če ne bi bil film 5 ur in bi bil še bolj razvlečen. Nasplošno mi je bil vizualno res lep, z mnogo detajli. Morda je konec preveč na cliff-hanger foro, kar mi je morda bil celo največji minus. Pod črto je vsekako izpolnil pričakovanja in si bom z veseljem pogledal nadeljevanje.

Povezava do prispevka

Jest sem očitno prevečkrat buklo prebral, prevečkrat prešpilu Dune pustolovščino na PC-ju in prevečkrat gledal Lynchev film, tako da me tale izvedba ni ravno navdušila. Oziroma skoraj bi rekel da ta film glede na vse kar že obstaja, sploh ni bil potreben. Ampak od viška ne boli glava pravijo, tako da je najbrž bolje da je, kot da ga ni, oziroma je to bolj za novo generacijo, da lahko gleda Dune v kinu. 

Povezava do prispevka
Kinetic reče pred 25 minutami:

A so že znane kakšne konkretne cifre, a bo film dobil nadaljevanje?

40mio $ čez vikend v US. Skupni prihodek do sedaj 220mio $ (samo kino vstopnice brez streaminga). To je že krepko čez budget, ki je bil 165mio $, je pa tu izvzet marketning, tako da najbrž še ni profita, a dobro kaže.

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 2 urama:

 

...in očitno pod pretvezo, da so kinodvorane dobrodelne organizacije in delajo zastonj :rolleyes:

Se posipam s pepelom, moral bi reči distribution namesto marketing. Me je zaneslo, ker večina boxoffice prispevkov piše tako, pa nebi smeli.

Povezava do prispevka

saj tudi marketing ni vštet v budget

 

pa distribucija ≠ dvorane, tisto je še dodaten strošek (kaplja v morje sicer)

 

če izvzamemo streming bo dune začel delat profit pri dobrih 400 mio ww

 

zato je vilnev fural tak suffer, ki ga je BR49 pustil slabih 100 mio v luknji (no, ne njega osebno, valda, on je moral dat kar lepo desetko v žep :D)

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...