Skoči na vsebino

Tema o e-mobilnosti


Priporočeni prispevki

Vodokotlič reče pred 15 urami:

 

R3X me spominja malo na lado nivo :D

Rivian je ubistvu prvi EV narejen tudi za offroad, al se motim? 

Pač, teli električni rangerji al kaj so že, niso lih offroad, ker so veliki kot kamjon. Fuj to. Rivian zgleda dosti bolj povabljiv za našo okolico.

Povezava do prispevka

U glavnm... Šefe me je s Teslo 3 pelju do Milana...

 

če primerjam tako vožnjo z Superbom bom malo potrnal. Sedeži niso tok udobni, vzglavnik sm mislu pa da bom popizdu... čez vsako luknjo ko sem šu me je butnlo :D

Zvočna izloativnost bi lahko bila boljša (Y ko sem mel na testu se mi je zdela bolj izolirana)... 

Pa ena ful smešna "moteča" stvar... Sovoznikov podn ni ravn in je težko noge lepo met haha...

 

Je pa konstantno vozu 135-138 kmh tako da morem rečt da je blo kr kul in nisva bila tipična elektrovozila (kar nekaj jih je bilo z 100kmh po AC :D ) , pospeški pa še vedno me presenetijo...

 

Strah in trepet je bil da bo šparal in da bova šla na normalne polnilnice.... Pa sva šla na superčargerje in Italjani jih imajo kar nekaj :D

Naredila sva 2 postanka do tja... 2x ca 40 minutk (od 10% do malo po 90%)... Greš scat, mal pretegnt pa si skor nafilan...

 

Bom pa pograjal te place... Nimajo streh, nimajo nobene klopce, ni wcjev zravn (sicer sem v hotel šel pa vseeno)... Glede na količino Tesl ko so filal (povprečno 5-8 kar mi je bilo noro da jih je tok haha), če bi dal kavomat, pa kak snackomat pa bi biznis boomal na pune.

 

Drgač pa overall za 1-2x letno kak tak trip pa če doma filaš zastonj se da živet :) 

 

Aja pa ena zanimiva stvar... Tesla rata užaljena če greš prehitro z avtopilotom in se pol noče več vklopt... Če pa 5x to narediš pa ni več na voljo lmao...

 

A se da to poresetirat kko?

 

 

 

 

Povezava do prispevka
G-Man reče pred 4 urami:

Sej to je samo en center, KMAG je glavni uvoznik kot vem

Vodokotlič reče pred 3 urami:

 

Pri električnih ne dobiš online povezljivosti. Kar je za EV skoraj nuja. Samo cro in slo nimata zaradi kmaga. :D

Če kupiš npr. v Avstriji, pol imaš :)

Svašta, tega pa nisem vedel. Kaj je fora?

Tadey reče pred 2 urama:

U glavnm... Šefe me je s Teslo 3 pelju do Milana...

 

če primerjam tako vožnjo z Superbom bom malo potrnal. Sedeži niso tok udobni, vzglavnik sm mislu pa da bom popizdu... čez vsako luknjo ko sem šu me je butnlo :D

Zvočna izloativnost bi lahko bila boljša (Y ko sem mel na testu se mi je zdela bolj izolirana)... 

Pa ena ful smešna "moteča" stvar... Sovoznikov podn ni ravn in je težko noge lepo met haha...

 

Je pa konstantno vozu 135-138 kmh tako da morem rečt da je blo kr kul in nisva bila tipična elektrovozila (kar nekaj jih je bilo z 100kmh po AC :D ) , pospeški pa še vedno me presenetijo...

 

Strah in trepet je bil da bo šparal in da bova šla na normalne polnilnice.... Pa sva šla na superčargerje in Italjani jih imajo kar nekaj :D

Naredila sva 2 postanka do tja... 2x ca 40 minutk (od 10% do malo po 90%)... Greš scat, mal pretegnt pa si skor nafilan...

 

Bom pa pograjal te place... Nimajo streh, nimajo nobene klopce, ni wcjev zravn (sicer sem v hotel šel pa vseeno)... Glede na količino Tesl ko so filal (povprečno 5-8 kar mi je bilo noro da jih je tok haha), če bi dal kavomat, pa kak snackomat pa bi biznis boomal na pune.

 

Drgač pa overall za 1-2x letno kak tak trip pa če doma filaš zastonj se da živet :) 

 

Aja pa ena zanimiva stvar... Tesla rata užaljena če greš prehitro z avtopilotom in se pol noče več vklopt... Če pa 5x to narediš pa ni več na voljo lmao...

 

A se da to poresetirat kko?

 

 

 

 

A z novo Teslo al staro?

 

Huh, 2x40min za 500km. Kr slaba. Lani sem šel v Milano na letališče, mislim da se nisem niti ustavil vmes, ker se je mudilo, če bi se mogu sredi noči 2x po 40min ustavit pa čakat bi popizdil :D

 

Drugače doma nikoli ne filaš "free", to je iluzija. Vedno je neka investicija.

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 1 uro:

Drugače doma nikoli ne filaš "free", to je iluzija. Vedno je neka investicija.

 

Ja, tko kot je iluzija da vsi avtomobili pijejo 4litre na 100. In ista je moja iluzija da 9litru spet ni tok ogromno za moj traktor.

Če dam jst za 100km v povprečju 13eur, bi lahko reku da doma filat teslo za 3eur je praktično zastonj :D


 

Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 11 urami:

Ja. Greš na počivališče. Ugasneš avto. Zakleneš. :)

 

Nisva se mela kam dat :D Toj bil največji problem. Da bi šu ohka na kako kavo al pa kej bi blo fajn :D

 

Skynetz reče pred 10 urami:

Sej to je samo en center, KMAG je glavni uvoznik kot vem

Svašta, tega pa nisem vedel. Kaj je fora?

A z novo Teslo al staro?

 

Huh, 2x40min za 500km. Kr slaba. Lani sem šel v Milano na letališče, mislim da se nisem niti ustavil vmes, ker se je mudilo, če bi se mogu sredi noči 2x po 40min ustavit pa čakat bi popizdil :D

 

Drugače doma nikoli ne filaš "free", to je iluzija. Vedno je neka investicija.

 

Tastara (Pomoje enaka kot jo ima @Vodokotlič ) Verjetno če bi se jajcala s 100 na uro bi bilo dovolj 1x...

 

Pač zastonj filanje doma ker ima celice... pa to že od prej predn je teslo kupu (zarad tega jo je)... Je pa že odplačano pravi. 

 

Pa na siht tud fila (firma plača - sicer je njegova firma ampak oki :D )

 

 

Povezava do prispevka
G-Man reče pred 9 urami:

 

Ja, tko kot je iluzija da vsi avtomobili pijejo 4litre na 100. In ista je moja iluzija da 9litru spet ni tok ogromno za moj traktor.

Če dam jst za 100km v povprečju 13eur, bi lahko reku da doma filat teslo za 3eur je praktično zastonj :D


 

Ja dobro, samo realno ni. Sploh se mi zdi da bo jeba, ko se bodo začeli spiki zaračunavat na elektro. Torej boš polnil doma z 11kW in boš dobil penale. Pol bo šele folk popizdil.

Tadey reče pred 46 minutami:

 

Nisva se mela kam dat :D Toj bil največji problem. Da bi šu ohka na kako kavo al pa kej bi blo fajn :D

 

 

Tastara (Pomoje enaka kot jo ima @Vodokotlič ) Verjetno če bi se jajcala s 100 na uro bi bilo dovolj 1x...

 

Pač zastonj filanje doma ker ima celice... pa to že od prej predn je teslo kupu (zarad tega jo je)... Je pa že odplačano pravi. 

 

Pa na siht tud fila (firma plača - sicer je njegova firma ampak oki :D )

 

 

Aja no pol ima smisla. Ker ta nova 3 je ful boljše izolirana. Sem se vozil z njo in je kr kul, kar se tega tiče nisem imel nobenih pripomb.

 

Ja ok, samo to je tko, ni bilo zastonj. Ker je moral imet pol predimenzionirano elektrarno, torej je dal ful celic, ki jih sploh ne bi rabil dat. Jaz imam zdej 27 celic na strehi, in se ogrevamo na TČ in smo imeli januarja že samo porabo TČ 1100kWh, skupno pa cca 1700. Poleti sicer TČ porabi malo nič (za ogrevanje sanitarne vode). Ampak teh 27 je bilo preračunanih, da mi bo pokrilo našo trenutno porabo, če bi še avto polnil doma bi verjetno moral imet še precej več celic, ki pa jih nimam kam dat, ker je streha že zdej skoraj polna. Če bi želel pridobit neki elektrike "viška" bi verjetno samo tako, da bi hišo izoliral in bi TČ porabila nekje 30% manj energije za ogrevanje.

 

Je pa EV zelo velik porabnik, zdej tankam v povprečju 1x tedensko, cca 600km. Sigurno bi EV porabil nekih 120kWh tedensko. To je skoraj 0.5mWh na mesec. Ni to majhen porabnik :D Ubistvu bi rabil še eno elektrarno samo za avto, torej bi rabil dat še enkrat 15k, da se potem vozim "zastonj". Pa že avto te pride 15k več kot nek ICE.

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...