Skoči na vsebino

Tema o e-mobilnosti


Priporočeni prispevki

MorskaGlista reče pred 10 urami:

 

Po mojem ti počasi več ne veš, kaj pišeš.

 

Screenshot_2024-05-15-22-50-27-793_com.opera.browser-edit.jpg

Ne razumem, kaj si dal to sliko? Kaj tle čudnega piše? :D 

 

Sej nima veze, dovolj offtopica, go on.

Andro reče pred 1 uro:

 

kako jim je pa to uspelo?

 

bi si mislil da kaj takega rata kaj blizje krajev z vecjo koncentracijo EVjov

Nevem, očitno so mojstri z redkim znanjem. Popravljajo tudi DSG elektroniko pa še marsikej drugega, tako da so verjetno že prej bili delno specializirani za elektroniko, že od začetka šraufajo tudi hibride in EVje. K njim dejansko vozi folk iz cele EU, kar je zanimivo, glede na to kot si sam rekel, hrvaška evjev ima bore malo.

Povezava do prispevka
bainit reče pred 2 urama:

https://www.economist.com/leaders/2024/05/15/americas-100-tariffs-on-chinese-evs-bad-policy-worse-leadership

100% tarifa bo v meriki na kitajske EVje. v evropi najbrž nekaj podobnega, ker se isti avto (no, skor) prodaja tle za 40k, na kitajskem pa 20k in imajo konkretno višje marže na našem trgu.

EU je določil da bo dodatni davek 30% baje

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Sej ni samo id7 tako drag, komplet cel lineup se je noro podražil. Evo to kar sem kupil jaz lani - alhambra (sharan) je bil nov 45k leta 2020. Rabljen 35k. Multivan je zdej primerljiv avto, to stane nekje 70k s podobnim nivojem opreme (na oko) pa sploh nimaš več variante s 3 sedeži v 2. vrsti. Za tak denar dobiš električni kia ev-9, samo spet, druga vrsta je revščina.

 

Kot vse ostalo so se tudi avti noro podražili.

 

Samo zdej a bi mel kitajca, kateri so malo ceneje? Kar se mene tiče jim resno ne zaupam, bo pa čas povedal, mogoče pa bo katera znamka naredila proper. Zaenkrat zgleda da so se zgledovali po tesli in njihovem pristopu.

Povezava do prispevka
Morski reče pred 12 urami:

Za 70k se id7 ne bo noben prodal.

odštej se ene 15% pa dobis ceno po kateri ga bo morda celo kdo kupil.  
 

Oz raje prej z 15k popusta:pirate:

 

elektricni passat za 70k eur:pirate:

Sej ni 70, 70 sem komentiral za multivana. ID. 7 pride 60. 15% popusta ne boš dobil, dobiš pa kakšnih 10% pa še subvencija pol. Tko da realno ga dobiš na koncu za 50k, boš pa plačal zavarovanje za avto, ki je 60k. Kakorkoli, preveč.

Ivan JJ reče pred 10 urami:

Za 70 dobis BMW i4

Enako preveč

Povezava do prispevka

To sem napisal zaradi konstantnega jamranja kako so dragi :) Kak zaboga se mu ljubi, v bistvu pa si sploh ne želi električnega avta.

 

Je tisoče zadev, ki se mi zdijo drage in nevredne denarja, pa zato ne pišem mesece in mesece o njih kako je to brezveze.

 

Mam filing, da cele dneve visi na avtonet in ostalih avtomobilističnih straneh kot Foker na Telegramu.

uredilo bitje Aktivist Vanč
Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 16 urami:

Za 70k oprosti, ampak raje kupim nekje zemljo pa počasi bajto gradim, kot da bi dal toliko za avto. Nikoli v lajfu.

Za 70k dobis 350m2 nekje v pizdi materni, pol,pa rabis se 250k+ za bajto tko da ni ravno za primerjat, no :D

 

Ej, kaj pa elektricni audiji? Zena je neki gledala in pravi da so cene tam okoli 45k, a je to res in so avti za kaj?

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...