Skoči na vsebino

[DC] The Batman 2022


ReV

Priporočeni prispevki

kemik reče Dne, 18. 10. 2021 at 13:26:

Vsebinsko pa ne vem a skrivajo najboljše za film, nekak si po ogledu nisem misli "kul to moram gledat" ampak bolj meh, čeprav mi je temačnejša smer kul, pattison pa sploh ne napačen. 

 

Meni je pa ravno to kul, da skrivajo praktično vse kar se vsebine tiče. Res ne rabimo ponovitev drugega trailerja za BvS, kjer pokažejo cel film, še posebej, če bomo res končno videli "world's greatest detective" side of Batman kot se je sprva govorilo. Pri noir detektivkah je res bolje vedet čim manj glede zgodbe. Osredotočajo se na prikaz darker tona, kar tudi sovpada z izjavami, da se bo film dosti ubadal z Bruceovo psiho. Njegova jeza je že bila vidna v trailerjih do zdaj in priznajmo si, da milijonar, ki se oblači v netopirja, da tepe barabe ima par issues :D

Povezava do prispevka
  • 2 mesca kasneje...
  • 1 mesec kasneje...
  • 1 mesec kasneje...
raven reče pred 12 urami:

Meni je bil odličen.

Zelo temačen, vedno nek dež. Začne zelo počasi, ampak se sredi filma navadiš in gre lepo do konca. Tko, nič ne gre na silo. Plus, večinoma gledaš Batmana, ne pa Bruce Wayna. Nadaljevanje je zastavljeno.

 

Počemu pa ti je bil odličen? Sam se trudim v pretirano temačni, zablurani, nečitljivi predstavi najti izstopajoče gradnike, pa mi jih kar ne uspe. Mogoče sem videl že preveč Batmanov, saj se mi je zdela tudi zgodba o 'starih grehih' neoriginalna, navdahnjena po Telltalovi igri. Akcije so nezapomljive, brez vrhunskih trenutkov. Tisti peklenski avto je hud, a ga je v resnici komaj kaj, ostalih 'igračk' pa sploh ne. Je pa Batmanova pojava, v katero so mnogi zavoljo igralca dvomili, presenetljivo v redu. (Za razliko od Bruceove, ki je pričakovano zelo ne v redu.) 

Tri ure, pa v resnici malo vsebine. Moje mnenje.

 

Povezava do prispevka
LordFebo reče pred 6 minutami:

Raje povej lastno mnenje, kot da širiš tujezlatne eseje. 

 

Se oproščam za linkanje filmskega bloga/strani ,edinega bloga ki ga (površno) spremljam.

Nisem še pogledal filma.Ne morem podati lastne ocene.

Se že predvaja pri nas? Ne sledim sporedu naših kinematografov.

uredilo bitje Cinder
Povezava do prispevka

Muzika pa sound je men mega. Je pa bolj detektivski in manj akcijski film, kot Bruce Wayne je pa tale pobič švoh. Slika je pa temna (temačna) in da dobr občutek, kakšna greznica je Gotham. 

Fino je, da ni preveč tehnoloških igračk za Batmana, avto pa je videt in slišat top.

Film bolj paše k zadnjemu Jokerju kot pa kam drugam 

 

Aja, pa v cineplexxu je vmes 15min pavza :wacko:

 

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 4 minutami:

Lmao 15 minut pavze za kok 3h runtimeja? :rofl: 

 

Občinstvo najbrž ne rabi, samo je pa najbrž glih dost cajta za popcorn refill za cel kino. Chachiiiing.

 

Weraziel reče pred 19 urami:

se že predvaja

 

Jest sem zarad  PCT pogoja sploh pozabu da kino obstaja. Grem zdele čekirat program, da vidim če kaj dobrega igra, da grem spet kaj pogledat. Predvsem čakam na Visoko puško 2, samo tist bo šele poleti.

Povezava do prispevka
Mitsu reče pred 10 urami:

Občinstvo najbrž ne rabi.

Kako lahko daš v isti stavek da folk ne rabi in da gre folk po refile.
Probi ti 3 ure držat po pol litra kole (+ še čem pred filmom)

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka
BuDi reče pred 40 minutami:

Kako lahko daš v isti stavek da folk ne rabi in da gre folk po refile.
Probi ti 3 ure držat po pol litra kole (+ še čem pred filmom)

 

Jest se orientiram nase, da ne rabim ker ne jem in ne pijem med filmom in tudi lahko gledam pet urni film brez pavze (prva polovica stavka). Ker ni tako dolgih filmov se tukaj orientiram na to, da ponavad kadar sem na kakšnem peturnem letu, dam ven iz torbe notebook in pogledam dva ali tri filme brez pavze. Ker kadar grem na potovanje se vedno malo dehidriram, da tisti dan čim manj ščijem in da me ne prime ko ravno čakam v vrsti na boarding in nimam kam it, al pa pol čakam v vrsti po vzletu ko pol aviona navali na wc. Ker je pa industrija zdresirala ljudi, da se v kinu obnašajo tko kot se, sledi pa druga polovica stavka, ker ko narediš pavzo se grejo ljudje ponavad uscat in ker nimajo druzga za delat grejo še po refile. 

Povezava do prispevka
LordFebo reče pred 13 urami:

Evo, jaz sem prebral in se v marsičem strinjam s teboj. Sicer ne bom verjetno nič zares spoilal v nadaljnjem komentarju, ampak vseeno eno opozorilo, da tole napisano lahko vsebuje kak kvarnik, tako da SPOILERS AHEAD? 

 

Kot prvo, splošna dolžina filma. Film je dolg. Ne morem ravno trditi, da se mi je vlekel ali da je bil kjerkoli zares razvlečen, je bil pa dolg in definitivno sem večkrat opazil njegovo dolžino. Sploh bolj proti koncu, ko sem vsaj 3x mislil, da je pa zdaj konec. Tovrsten "trik" mi je dostikrat bolj minus kot pa plus, v kakšnih knjigah mi je to skorajda sinonim s tem, da ima določen avtor neko kvoto strani, ki jo po pogodbi mora dostaviti založniku, pri tem pa nehote malce pozabi na kvaliteto ... Skratka, kakšen dodaten edit filmu ne bi škodil. 

 

Splošen vtis filma mi je bil prav tako super; kar se zgodbe same tiče, je reference bolj opisal Febo, ampak meni se je res dopadlo to, da smo dobili nekakšen Batman noir. Nenazadnje je tudi sam Batman začel izhajat v sklopu "detective comics". Na neki točki pa ta noir postane že preveč noir v vizualnem smislu, tako da se strinjam s Febotom, da je tudi meni bil rahlo pretemen. To je tudi jasno vidno že v fotografiji v navedku, se mi zdi, da je isti prizor v kinu bil drastično temnejši. Also na neki točki sem se že spraševal, če je režiser slučajno Fincher, ker me je celotna atmosfera zelo spominjala na Se7en, vključno z Riddlerjem. To mi je tudi en manjši minus. 

 

Pattinson mi je super. Paše mi kot Batman in, glede na to, da je kot "maščevalec" na sceni šele dve leti, se mi zdi njegov karakter super izhodiščna točka za nadaljnji razvoj, saj tudi tokom film ko poslušamo njegova razmišljanja vidimo, da se še marsikaj uči in da verjetno ne bomo ves čas gledali neke ode Kurtu Cobainu. Ali pač, v vsakem primeru mi je vizualno popolnoma sedel v film v obeh svojih vlogah. Batman in njegova oprema sta mi tudi super, ker nakazujeta na tehnične možnosti, ki jih ima premožen človek, kot je Wayne, istočasno pa je viden močan DIY element pri izdelavi vsega, kar spet sovpada s tem, da je šele dve leti na sceni. To, da poslušamo njegovo prvoosebno pripoved, mi je kul element, vendar me je že skorajda preveč spominjal na Rorschacha iz Watchmenov. 

 

Ostala igralska zasedba mi je bila tudi odlična, škoda, da nismo videli več Serkisa (dinamika med Batmanom in Alfredom je zaenkrat še neizkoriščena), Farrell je bil tudi odličen, ampak pod vso tisto masko dobesedno neprepoznaven, tako da mi je bilo zares vseeno, kdo je igralec v vlogi Pingvina. 

 

Soundtrack mi je bil odličen. Čeprav se film zgleduje po Nolanovi trilogiji iz vidika realnejšega prikaza tega junaka, se mi zdi, da je soundtrack popolno nasprotje? Kjer bi Nolan uporabil (malce klišejsko) bombastičen sountrack, ga Reeves ni in je namesto tega uporabil ali ponavljajoči se theme ali pa neko "droneanje", meni je bilo res super. Tudi izbira Nirvane mi je bila OK, čeprav sam prav tako ne razumem razloga za uporabo. 

 

In ja, prav tako se strinjam s Febotom, da so KONČNO malo bolj smiselno uporabili smrt Wayneovih za neko napredovanje zgodbe oziroma za nek dodaten element, ne pa dobesedno že 100 prikaz, kako je mali Bruce osirotel. Tudi tisti, ki Batmanovega origin storya niso poznali, je bilo v filmu dovolj omemb, da si jasno razločil, kaj se mu je zgodilo, ne da bi potreboval še vizualno razlago. 

 

Kar se pa tiče Riddlerja samega: 

 

konec mi je bil prav tako preveč Se7enovski. Nisem ravno razumel, zakaj se je odločil predati, mogoče bi mi osebno bilo bolj zanimivo, če bi se pojavila njegova "vojska", mi, tako kot Batman, pa ne bi vedeli, če je na koncu ujel pravega, kar bi bila tudi neka svojevrstna uganka? In čeprav mi je bilo sprva ta element "incelov" rahel eye-roll, mi je v celoti popolnoma deloval, nenazadnje je film hotel bit čim bolj "realističen". Kar mi je bil pa res močan eye-roll, pa je bil Joker na koncu. Saj vem, da je on Batmanov archnemesis, ampak jaz osebno sem ga trenutno naveličan za nekaj časa, ker se mi zdi, da je Joker zdaj samo še neko holivudsko tekmovanje, kdo ga bo bolje odigral in nič drugega. Veliko bolj bi bil navdušen, če bi se recimo na koncu pojavila Harley Quinn, nje vsaj še nismo dobili v neki resnejši preobleki in bi bilo tudi zanimivo za videti tovrstno nadaljevanje.

 

 

Skratka, ko razmislim, mi je bil film precej dober. Bi si drznil reči, da mi je bil v marsikaterem pogledu to najljubši Batman do sedaj, čeprav so bile reference (pa naj bodo namerne ali nenamerne) skorajda premočne. Mu osebno dam eno res solidno 7ko. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...