Skoči na vsebino

[DC] The Batman 2022


ReV

Priporočeni prispevki

Eh...

 

Ne, to pa ni zame žal. Priznam, solidna detektivka, ampak daleč od pojma BATMAN, kot ga imam v moji glavi. Manjka mi fantazija, ščepec nadnaravnega, gadgeti... Alfred je ok, Gordon je mimo (ne sede mi sploh barvna raznolikost zaradi bednih rasnih kvot v filmih, get it?), Mucamaca glih tak mnjeh...

 

Nolan je bil super, odlično speljan in dovolj "realen" Batman, legenda pa je zame še vedno Burton, ko sem si kot mulc njegovega Šišmišmana ogledal v 90ih. Pogrešam Snyderjevo vizijo, upam, da jo WB kdaj oživi...

 

 

Aja pa muzika, kot vedno težim s tem... Ne, me ni trofila, kocine niso stale niti enkrat. Elfman in Zimmer sta za Batmane spisala dosti več in dosti boljše...

uredilo bitje SL4FKO
Povezava do prispevka

Vidiš, jaz pa sploh nisem opazil, da bi bilo bilokako resno forsiranje s temi woke zadevami, nenazadnje sem zdajle moral pomisliti, kako je sploh izgledal Gordon v filmu. Pac cast je bil odlicen in na koncu gledas pac kvaliteto in ne neko sjw posiljevanje. 

 

Kar se glasbe tice, je pa meni bioo super, da je tokratni soundtrack bil res mocan kontrast zgoraj omenjenima. 

Povezava do prispevka

Obstaja filmmaking mantra, ki jo obvladajo dobri kreatorji filmskega medija - dokler barva kože ali barva las ne vplivata na slabšo realizacijo zgodbe (smo imel par primerov pri Game of Thrones, kjer je barva las pomembna stvar pa se jim ni dal preveč s tem ukvarjat) je čisto vseeno kake barve je Jim Gordon, James Bond ali pa James Kirk. Zgodba je še vedno tisto, kar nekaj naredi dobro in ni vsak black hire bil izključno diversity quota. Res ne vidim tega, sploh pa ne pri Batman film universe, kjer dobimo nov timeline z novim glavnim igralcem povprečno se prevečkrat na eno dekado. Isto spiderman - eni ljudje Miles Moralesa še niso preboleli, pa je Into the spiderverse neverjeten film, Miles Morales pa vsaj svoj lik - pa stripi so tud kul. Diversity bi bolj malo pomenil če ne bi material že sam po seb bil kul

 

 

Povezava do prispevka

Pogledal film, v večini se strinjam z @Avion, mi je bil zelo všeč tak old school detektiv Batman vibe, Pattison presenetil. Je pa slika res čist pretemna in meglena, slabše resolucije?(ne vem je to povsod tako, al sem samo trofil najslabši Cineplex projektor?) Prve pol ure sem resno strugglal, da so se oči nekak navadile, ampak me je vse 3 ure močno motila kvaliteta slike, vmes pa še kake bliskavice usekajo čez tisto temo, da skor fašeš epileptičnega. Edino kar se ne strinjam je soundtrack, ki mi večino teh 3eh ur ni potegnil.

Povezava do prispevka
Marketa reče pred 1 uro:

Pogledal film, v večini se strinjam z @Avion, mi je bil zelo všeč tak old school detektiv Batman vibe, Pattison presenetil. Je pa slika res čist pretemna in meglena, slabše resolucije?(ne vem je to povsod tako, al sem samo trofil najslabši Cineplex projektor?) Prve pol ure sem resno strugglal, da so se oči nekak navadile, ampak me je vse 3 ure močno motila kvaliteta slike, vmes pa še kake bliskavice usekajo čez tisto temo, da skor fašeš epileptičnega. Edino kar se ne strinjam je soundtrack, ki mi večino teh 3eh ur ni potegnil.

Tudi meni in kolegu je bila slika pretemna/meglena. Sem pa gledal v kino Bežigrad.

Povezava do prispevka

Mja, bom prav počakal na nek proper verzijo na internetih, ker vsi stilli, ki smo jih dobili kot teaser, so veliko svetlejši. Me res zanima, ali je bila to kakšna tehnična napaka ali pa je dejansko film tako zelo temen. 

Povezava do prispevka
Avion reče Dne, 10. 3. 2022 at 9:35:

Mja, bom prav počakal na nek proper verzijo na internetih, ker vsi stilli, ki smo jih dobili kot teaser, so veliko svetlejši. Me res zanima, ali je bila to kakšna tehnična napaka ali pa je dejansko film tako zelo temen. 

275454502-4914475121941036-8381906055608

 

(šala)

Povezava do prispevka

Evo koncno pogledal.. kajpa vem ni slab filem, ma niti dober.. prevec se vlece. Par scen je glupih, dosti brezveze razvlecenih in dolgocasnih. Zgodba krneki.kadri in dark scena okej. Igralci zadovoljivi.Pingvin grezveze not.. bla bal.. ne vem kolko bi mu dal 7.5 mogoce malo manj.. upam da bo drugi del boljsi

Povezava do prispevka
bigboss82 reče Dne, 11. 3. 2022 at 23:09:

Evo koncno pogledal.. kajpa vem ni slab filem, ma niti dober.. prevec se vlece. Par scen je glupih, dosti brezveze razvlecenih in dolgocasnih. Zgodba krneki.kadri in dark scena okej. Igralci zadovoljivi.Pingvin grezveze not.. bla bal.. ne vem kolko bi mu dal 7.5 mogoce malo manj.. upam da bo drugi del boljsi

Podoben občutek sem imel tudi sam, samo, da ne vem če bi mu dal tako visoko oeceno kot je 7.5.

Povezava do prispevka

Jaz tega ne razumem kot remake. Gre za prikaz batmana na začetku svojega pohoda, podobno, kot je bil batflleck proti koncu svojega pohoda.

Ostalo ste pa vidim že zapisali.

Critical drinker dobro povzame moje občutke glede filma.

Navedek
The Batman was both better and worse than expected. Visually it was fantastic, the plot had a decent bit of detective work, but easily 30 mins too long and didn't seem to know how to end. Pattinson was great as Batman, weak as Bruce Wayne. Mixed feelings on this one.

 

uredilo bitje fric
Povezava do prispevka

https://kotaku.com/the-batman-imax-4dx-batmobile-movie-theater-robert-patt-1848651069

 

The rest of the 4DX experience, however, was annoying to sit through. Establishing shots of Gotham’s downpour of rain (of which there were many) were accompanied by a mist that would spray down from above our seats. Mind you, this would occur any time a shot of rain appeared on-screen, often several times in the same scene. 

 

:avadodo: 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Zelo dober noir detektivski film. Men je eden izmed boljših batmanov. 9/10 

 

patison je men top kot batman. velik boljse kot bale. 
 

mogoče so kje malo preveč potemnili sliko. soundtrack je bolan. cinematografija je topshit. Greg Fraiser je fuknjen. 

 

komaj čakam celo trilogijo. 
 

tista deleted scena pa zgleda huda. Joker podoben tistemu iz stripa leeja bermejota

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...
LordFebo reče Dne, 6. 3. 2022 at 21:25:

 

Mnja, ne strinjam se čisto z vsemi vidiki tega precej subjektivnega prostega spisa. Sijajno, da je meni kul to in tebi ono, a ne, juhej. Ampak okej, če v filmski recenziji vidimo zgolj scalno tekmovanje preferenc, tudi prav. Meni je bil recimo civilni vidik šišmiša, torej Bruce Wayne zasebno, in pa dejstvo, da ga vidimo razmeroma malo, skoraj najboljši vidik filma, ki odlični prizemlji zgodbo in deluje kot sijajna protiutež zamiki nejevere. Ker glejte, v netopirja našemljeni vsemogočnež in njegove jebene igračke so snov za smrkave osemletnike in ne substanca resnega filma. Premik k noir misteriju in stvarnost, zločinski odtenki sivine in ne stipovska črnobelost, ranljivost in zaznamovanost šišmiša, vse to mi je bilo sila všeč. Morda celo boljši Batman od vseh Nolanovih, izvzemši Ledgerjev lik Jokerja, ki je res filmski presežek.

Povezava do prispevka

Se kar strinjam bolj s Filmoljubovim komentarjem. Jaz sem ga z veseljem pogledal in ga bom konec tedna še enkrat. Tudi predolg mi ni bil. Enkrat vmes sem dal pavzo da sem si šel po pijačo v kuhinjo. Tudi fajn je da ni v vsakem stavku "Batman" pa "Catwoman"... dobra odločitev. Nisem gledal trailerjev niti nekih youtube videov na to temo, ker to ponavadi pokvari izkušnjo pred prvim ogledom.

Spoiler

Kar mi je bilo over-the-top in škoda, ker bi bil film brez tega (meni) še boljši;

  • tista scena ko skoči s policijske postaje in pristane na avtobusu (al je bil tovornjak) in se potem še kotali kot tenis žogica po ulici, se potem ustane in gre naprej...
  • kakšen manj strel direktno v telo, sploh na koncu s tistimi youtuberji.

Ker vse ostalo je precej "realistično" kot je lahko glede na to da gre za superjunaški film in sta mi te dve stvari malo pokvarili izkušnjo. Pač nekako ne pašeta zraven. Ampak to je moje mnenje po enem ogledu. 

 

Povezava do prispevka

Meni je škoda, da nismo tega dobili kot tv serijo, ker bi s tem lahko bolj poglobili odnos med Catwoman in Batmanom. Ampak overall je tudi meni 3 ure hitro minilo, lepih solidnih 9/10. Pa všeč mi je, da nimam pojma kaj so dosnemavali. Najboljši DC film zadnjega desetletja, kar ni blo lih težko 

Povezava do prispevka

Mimogrede, je v filmu še kdo opazil t.i. soap opera efekt? Sicer res mogoče zgolj na hitro in zgolj 2x ali 3x, ampak vseeno vprašam.
Imam sicer dokaj novo TV,  a nastavitev pač načeloma nikoli ne spreminjam, vsaj ne v res veliki meri (ker imam rad, da je material v t.,i. "izvorni" obliki (kot so si avtorji zamislili) in ne popačen zaradi nekih osebnih preferenc, npr. svetloba, kontrast, prenasičene barve...). No, obvezno nastavim edino, da je črna res črna (in ne recimo sivkasta :) ). 
V katerih scenah? Hmmm.. definitvno ena kratka, ko je bila kamera izza vetrobranskega stekla (batmobila), pa zagotovo ena scena na prostem (kjer je bilo veliko ljudi) in še nekaj, kar sem pozabil.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...