Skoči na vsebino

Samsvoj mojster


Mrhovinar

Priporočeni prispevki

To bi bil kr haram, glede na to da sem specificno iskal staro mescansko stanovanje v centru mesta.

parket + keramika v celem stanovanju nekoc

Je pa flet tak, da ni dejansko zgodnji stuk bloka, ampak manjsi kvader na strehi, torej je okoli pohodna streha.

Kritina je bila komplet obnovljena 2019, tako da s tem imam za lep cas mir.

Povezava do prispevka

Verjetno moderen.

bo pa lift na drugi strani strehe.

zdej zivim v bloku 1964 in lift meji na stanovanje, na spalnico.

tak da ce je to to, potem lahko forever zivim s tem.

drgac pa je bil problem te zgradbe, da je bilo odvodnjavanje nekaj zamuckano, ko so cesto obnavljali in je ob vecjih poletnih nalivih klet zalilo.

zdaj se je to zrihtalo, caka se se na izdelavo boksov (ene 8 kvadratov), potem pa da vidimo, ce je izvajalec dobro saniral zadevo. in ce ja, se jeseni naroci dvigalo.

 

jasek, v katerega gre dvigalo je pa ze v osnovi prisoten.

uredilo bitje stom1c
Povezava do prispevka
Douchebag reče pred 23 urami:

Tla zbrusi, pa polozi cez vinil / laminat. Minimalno dela, maksimalni ucinek.

lol ne tega delat a ste nori

 

samo prebrusi pa polakiraj na novo ko boš pripravljen za to

 

zidove pa jubolin kit pa gasa da lepo vse zravnaš, pobrusi in pobarvaj pa boš mel lepe ravne

Povezava do prispevka

Ja, tla res nujno rabijo brušenje.

 

Jubolin kit čez popcorn? Uf. Brušenje boš tud crknu. A wap ste misli za popcorn spravit dol resno? Meni so zaribal z lepilom popcorn, če bi vedu UGH, štenge so res na tesno in bi pasal 2 cm več.

 

Inštalacije je ziher za prevert, če so ble menjane sam prečekiraš, če niso pa bi jaz kar menjal, če se že dela. Bolj zdej par jurjov za to kot pa da boš kasnej norel.

Povezava do prispevka

Kje ste se v ta tla vsi zabili :D

 

Pozabi na tla, dokler ne urediš svinjarij (brušenje, štemanje, razbijanje). Vprašanj nisi imel še kaj preveč do sedaj, tako da mogoče par malenkosti:

-preveri kje bi potreboval dodaten štrom, preden se lotite brušenja/kitanje/beljenja sten. Dodatne vtičnice v kuhinji, stikala za luč ob postelji itd?

-si napisal, da ti je cilj čim prej se preselit, kuhinjo po meri boš čakal kakšne 3 mesece, tako da jo naroči asap

-v wcju ne vidim umivalnika, potegnite vsaj mrzlo vodo od kotlička in zmontirajte enega manjšega, da ne bojo vse kljuke poscane. sproti še nove ploščice položite vsaj do spodnjega roba okna. Novo mlecno okno te pride 200€

 

uredilo bitje Flamingo
Povezava do prispevka
Douchebag reče Dne, 6. 3. 2021 at 20:09:

Tla zbrusi, pa polozi cez vinil / laminat. Minimalno dela, maksimalni ucinek.

 

Ma ni šans!

Če ma parket je boljši kot 80% stvari ki se jih meče danes noter. Enim je grd, ampak ribja kost je klasika in izgleda popolnoma super! Mogoče bo za prebrusit, ampak ni neke potrebe. 

Tiste kockice pač jebiga... spucat mogoče pobrusit...

Pa je boljše kot katerikoli laminat. 

Vinil mogoče v kuhinjo, da se mu jebe ko kuha, druga bi pa jst pustu.

Povezava do prispevka

Les po tleh ziher ostane.

kuhinjo lahko kadarkoli posebej obnavljam, ker bi na hodniku imel nekoc  kamen/keramiko in bi bil nov parket v kuhinji itak locen od ostalega parketa.

sekret in kopalnica ostaneta zaenkrat taka.

ko bom obnavljal, zazidat vrata wcja, oz kopalnice nardit v wc skozi steno in voila. Wc in kopalnica v enem. Nimam kam tlacit zdej umivalnika v wc.

kar se elektrike, stemanja, postavitve vticnic, kablovje, to imam ze splanirano. Ta teden se zacne stemat za te stvari.

kuhinjo mi je mama zrihtala res prakticno zastonj, tak da glede tega ne bom kompliciral, ze ce dam masiven pult je to vec kot je bla cena kuhinje.

bela tehnika tak pride nova, hladilnik tut. Sem pa kupil se malo vec keramike, da bom polozil se tla v spajzi, ki so sedaj “gola”.

skratka cim manj kompliciranja, kot ze receno, za dekado more bit.

men je v bistvu res najbolj vazno, da imam mir, pa plac za ves staff, ki si ga lastim.

Povezava do prispevka

sekret pa kopalnica je ql ce mas loceno ze ce dobis goste. Pri nas je arhitekt tko naredil tloris da je locil jedilnico kuhinjo pa mali wc od "nocnega" dela kjer mam dobe pa vecji wc z tusom. Tako da ce ti uletijo gostje k niso glih starci zaprem vrata in ciao. Tko da ce mas to moznost pustis mali sekret ce imas skoljko v obeh seveda. 

Povezava do prispevka

Moja izkušnja, da bi raje kak mesec dlje ostal v najemniškem in zrihtal vse, kar nameravaš, ker ko si enkrat notri ali:

a. se ne lotiš;

b. imaš tolk svinjarije, da na 3 dni pucaš generalno stanovanje (ta jebeni prah je povsod, na stenah, stropu, vseh možnih kotičkih ...).

 

Midva sva prenavljala kopalnico, WC in v hodniku menjala laminat s ploščicami. Hitro se kaj zakomplicira pri starih gradnjah ali pa slaba izušnja z mojstri (v mojem primeru, ko ni znal odtokov nardit; 1% padec pri najbolj obremenjenem odtoku, cevi združil na << voda iz leve proti desni, da bi začelo zamakat pri tesnilih, slepa črevesa v vodovodu in podobno).

 

Že iz tega stališča bi si prišparal, vsaj jaz, kar precej živcev. 

Material ni pretirano drag in če znaš sam kaj postorit, se ti izplača razmislit o podaljšanju bivanja v najemniškem za 2 meseca in si vse poštimaš.

Povezava do prispevka

To je vse res, ampak sem zelo na tesno s financami.

poleg tega je to 65 let stara bajta, verjetno vecina ve, kaj je pod parketi in kako izgleda 60 let star “estrih”.

ni to samo stara tla dol in nova not.

pa tut kar se sten tice, ce grem drezat, lahko vrzem vse skupaj z ometi vred dol do ciglov in jovo na novo.

pol si pa ze na menjavi radiatorjev, obnova vrat in podbojev, komplet prenova vodovodov, kuhinje zagotovo ne bi dal take instant, vgradne omare bolj licno narejene, spalnica bolj prakticna, skorajda se ne konca.

ni zdej da sem kupil podrtijo, ampak so ljudje tu ziveli, tako da stvari funkcionirajo.

razen neumnosti, kot to, da sta v kuhinji klima in hladilnik prikljucena na podaljsek.

in podobno v dnevni.

ampak take stvari se bodo uredile pred vselitvijo.

definitivno pa ne grem razbijat sanitarij, ker to bo ornk poseg. Verjetno bi hotu met pol podometne kotlicke, horizontalni iztok vode iz skoljke in podobno.

 

en je vprasal, kaj bom s porumenelimi klimami.

kolega je slikar in mi jih bo pobarval.

v nek batchelorsko gejmerski fantazijski motiv.

 

 

ko smo ze ravno tu.

ima kdo izkusnje z uv filter folijami na oknih? deluje?

okna so namrec ogromna in mancave soba je prakticno ves dan osvetljena.

bad za legokocke. Bi transparentna folija resila zadevo, al je to bolj tako-tako, boljse rolete spustit?

uredilo bitje stom1c
Povezava do prispevka

Dečki, 2 težavi imam v stanovanju in roko na srce, ne vem na koga se obrnit za to.

 

1) Na hladilniku se je guma odlepila in posledično več ne dihta v redu, tudi vrata se slabše zapirajo. Najbrž lepljenje s sekundnim lepilom ni rešitev, ne? Ampak kaj je?

 

2) Leta 2016, ko smo se vselili, so monterji vgradili v tuš kabino okvir z vrati brez da bi prej dali silikon. Pol so to reševali naknadno tako, da so poskušali zapolniti robove. Itak se trga, pušča, grdo je, itd. Tega imamo poln kufer in je treba popravit/zamenjat. Kako se okvir ven dobi? Ali je treba razbit tudi ploščice?

 

IMG_2848.jpg

IMG_2850.jpg

IMG_2851.jpg

IMG_2852.jpg

IMG_2853.jpg

IMG_2854.jpg

uredilo bitje Slasher
Povezava do prispevka

Samo ne po naflodranem silikonu. To je dobesedno napacano all over. 

 

Razdrite tuš kabino, ponavadi se sname zaključne letve pod katerimi so vijaki, ki fiksirajo ogrodje.

 

Tesnilo od hladilnika se je prav odlepilo? Ponavadi so nasajena preko utorov, na naših ni nobenega lepila, enostavno potegnemo dol, spucamo in nasadimo nazaj.

uredilo bitje berghaus
Povezava do prispevka
Boris reče pred 3 urami:

nevem meni deluje da bi blo treba kdaj spucat kopalnico

Včasih bi tak komentar vzel kot hec. Še z wc površine si upam lizat po vsakotedenskem čiščenju. 

 

Kar se pa tiče tesnila na hladilniku.. utor več ne drži - "izpljune" tesnilo.

uredilo bitje Slasher
Povezava do prispevka

@stom1c

Po slikah sodeč stanovanje sploh ne izgleda slabo, tudi kopalnica bo lepa, ko jo boš sčistil in prebelil. Edino kar mi je padlo v oči je WC, ki izgleda kot kakšen zunanji wc lokalnega gasilnega doma. Tukaj imaš za 100€ keramike, wc+pokrov+kotliček+lijak te pridejo še 150€, majster te pa ne bi smel priti več kot 300-400€ za vodo in keramiko, če boš sam vse odstranil. 

 

@Slasher

Gumo lahko zalepiš s sekundnim lepilom, pri nas lepijo podobna tesnila na takšen način. Samo naj bo novo lepilo in pazi na rok trajanja. Predhodno pa vse očisti/osuši.

uredilo bitje Flamingo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...