Skoči na vsebino

Tek


apovsic

Priporočeni prispevki

Čez palc lahko po formuli 220 - svoja starost.

 

Bolj točno pa, da nardiš obremenitveni test s heart rate monitorjem (tistga čez prsa če maš, majo največjo natančnost). Greš postopoma do tempa ko lahko še komi dihaš in probaš tist tempo držat čimveč časa, na konc bi ti mogle appi ala Strava/Garmin pokazat, kolk je bil tvoj max utrip.

 

Lahko pa plačaš kaki firmi, pa nardiš personalizirane cone, ti dajo v laboratoriju masko, prek katere se meri porabo kisika, pa špiknejo te pri vsaki obremenitvi in merijo mlečno kislino in pol dobijo vse od max HR do laktatnega praga in presonaliziranih območij vadbe.

 

https://www.olok.eu/storitve/meritev-vzdrzljivosti/

 

https://www.kineziolog.si/testiranja/

 

https://human-performance.si/testiranja

 

http://www.121.si/sl/storitve/omegawave-testiranje

Povezava do prispevka

Evo, zdej sem v glavi naredu recap letošnje sezone ... ful sem happy z napredkom, par kil še mora it dol, da izboljšem letošnje čase, ampak to je že za drugo temo :)

 

Kar me še vedno jebe so pa krči, sploh v mečih na daljših razdaljah in/ali hribih pri trailih. Namreč, ko sem odlaufal maraton v Ljubljani, so me noge od nekje 27. kilometra začele zategovat, medtem ko kondicija/energija je bla pa še vedno kul. Nekaj je sigurno moja kilaža in genetika (fotr je mel recimo ful težave s krči). Sej letos je ful boljš kot je bilo, včasih sem po desetki ponoč fasal krče, ampak bi vseeno še kaj izboljšal, če se da. Regeneracija se mi zdi kul, sem lahko normalno odlaufal svojo sedemko 4 dni po maratonu, ampak krči med tekom me pa morijo, sploh ker bi rad nekoč kak 50+ km trail naredil.

 

Kaj trenutno furam/sem že sprobal:

- same vode skoraj ne pijem več, vsak dan mam dopoldne porcijo BCAA-jk in popoldne izotonika (to se mi zdi je ful pomagalo)

- od dodatkov furam omega 3 in mešanco vitaminov zjutraj, pilulo magnezija zvečer (sem ugotovil, da so šumečke bolj za en drek)

- laufam obvezno s kompresijskimi štumfi do kolen (se mi zdi se tudi pozna razlika)

- med daljšimi teki obvezno pijem izotonik, ne vode ali kaj drugega (zanimivo, da na maratonu mi je najbolj pomagala slana voda)

- vsak dan (ajde skor) zvečer valjčkam in raztegujem noge

 

Tako da me zanima, kaj vi počnete, da se borite proti krčem, če sploh kaj? Ima kdo še kak nasvet, kaj bi lahko probal, sploh za daljše razdalje?

Povezava do prispevka

Tudi sam imam hude težave s krči, ampak v stegnih in le na kolesu v najhujsem klancu, med tekom nikoli.

 

Prebral vse možno,  ni znanega vzroka, zakaj se pojavijo, ni nobene stvari, ki bi dejansko pomagala.

 

Prodal že en kup stvari, se mi zdi, da je zelo pomembna prava prehrana, da ne greš preveč prazen v akcijo pa pijača ,tudi sam sem vodo praktično izključil pri daljših turah.

 

Enkrat bom prodal kimaricno vodo in zenf, ljudstvo pravi, da pomaga.

 

Nisem pa pristopil tako dolgoročno kot ti :D.

Povezava do prispevka

Znalci, jaz razmišljam, da bi mogoče še malo zamenjal znamko čevljev in sprobal še kaj drugega. Poznam samo raidlight in hoko, zdaj gledam malo druge znamke in iščem nek čevelj, ki bi imel super blaženje - because old knees itd. A ima kdo izkušnje s kakimi drugimi znamkami? Mogoče new balance, on itd?

Povezava do prispevka

Zima je čas za delanje baze, letos sem se odločil, da bom res tekel zone 2 dolge teke in da vidimo, če bo kaka sprememba spomladi.

 

edit: btw a kdo ve, kako se ahotu nastavi, da se da surfat na kompu? Tale mobitel verzija me ubija :D eh nevermind, nek zoom level sem imel na 50% samo na ahotu strani :D 

uredilo bitje Kastor
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...