Skoči na vsebino

Tek


apovsic

Priporočeni prispevki

Prošnja:

 

zdaj sem šel malo hitre hoje in easy tek....švicnu k da bi padel v vodnjak.....kaj se kaj kupuje, da je ne vem kako perilo ali majice, ki zadržijo vlago, da ne gre švic naprej? Kaj se kaj svetuje, hvala.

 

Dobro odvajanje vlade in pa hkrati še za teke pri 5-10°c?

Povezava do prispevka

Čakaj, imaš malo kontradiktorna pričakovanja. Istočasno bi rad zadrževal švic (karkoli žebto pomeni), hkrati pa bi rad čimboljše odvajanje vlage. To dvoje meni ne gre skupaj.

 

Za začetek bi ti jaz rekel, da se manj obleči, ker če si na koncu teka premočen, kot da bi padel v vodnjak, si skoraj zagotovo preveč oblečen. Sploh zdaj pozimi to nebi smel biti problem. Ko začneš tečt ti mora biti vsaj malo mraz.

Povezava do prispevka
Marketa reče pred 1 minuto:

Najslabši je bombaž, ker ne odvaja vlage, jo samo vpija in zadržuje pri telesu in se lahko fajn prehladiš. Glej razne sintetične materiale, ali pa kako merino volno. 

 

Merino volna tudi bolj slabo odvaja, ima pa res to lastnost, da ni mrzla tudi ko je prepojena s švicom.

Sam sem pristaš sintetike, ampak večino itak narediš s primernim odvajanjem toplote, ki jo med aktivnostjo proizvedeš. Če se preveč oblečeš boš pač švical, pa imaš lahko vse najnovejše materiale na sebi. Pa ne nasedat marketing BSu o vetrovkah ki "dihajo".

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...