Skoči na vsebino

[multi] Strategije & City Builderji


Priporočeni prispevki

Čist razumljivo, ko maš res ogromno enih poti in mest in pol, ko po dolgem času prideš nazaj... je vse skup res overwhelming.

Jaz svojo sandbox kampanijo špilam že vsaj ene 4 leta (vmes komp zamenu). Pa mam tut po en let pavze, samo pol ko mi spet ful zalušta (sploh če je kak nov DLC) hitro notri padem.

Povezava do prispevka

Mam not ene 4 ure, delam kampanjo in mi izjemno kul. Vibe je mix Settlers in Katancev (bord gejma), z nekaj več poudarka na vojski. 

 

Imaš ozemlja, na katerih lahko postaviš določeno število stavb, potem se moraš pa širiti na ostala ozemlja, ki so zavarovana z več ali manj sovražniki. Kakšna ozemlja so klasična, večina pa ima neko posebnost (recimo rudnine, ribe, polja...) kjer lahko postaviš namenske stavbe. K tebi se glede na srečo v naselju priseljujejo prebivalci, ki jih uporabljaš za gradnjo, vse poklice in vojskovanje. 

 

Trik je zima, ki ni lih pretirano huda glede na kakšne survival igre, je pa vseeno faktor ki ti lahko iz tira vrže produkcijo. Glavni del igre je resource management in odločanje, kam se boš širil in katerim stavbam boš namenil resurse, z namenom da dobiš dovolj vojske da premagaš nekoga, medtem ko je samo vojskovanje potem precej osnovno. 

 

Grafični stil je kul, čeprav sem v teh igrah bolj fan realizma. Težko zaenkrat rečem, kok časa bom vrgel not, ampak za teh 7 eur nimaš kej za razmišljat, če so ti kul slične igre. 

Povezava do prispevka
shure reče Dne, 2. 1. 2024 at 7:30:

A je kaka igra podobna Strongholdu po gradnji gradu/mesta in da obstaja tudi samo economska/free build opcija (se pravi brez combata)?


Stronghold: Definitve Edition si verjetno že poskusil, ali? Vem da je butasto vprašanje, ampak vseeno. :) 
Stronghold: Definitive Edition on Steam (steampowered.com)
Meni zelo sede (ker sem bil že od nekdaj Stronghold fan), čeprav ima vsekakor tudi svoje minuse. Če se ne motim imaš celo varianto, da zgolj gradiš (free build). 

Ob tem sem se spomnil na legendarni Castles. Igra se je sicer bolj slabo postarala, ampak svojčas sem jo kar precej igral (še na Amigi!). Imela je tudi raznorazne odločitve v zgodbi itd. Kak dober remake tega bi mi sedel. 
Castles on Steam (steampowered.com)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Komu bom najprej izklopu gretje?

Sem pa malo bolj "zagrizel" v Anno 1800 in pokupil poleg vanilje še sezone. Dora igrica.
Škoda edino, da se štempli ne prenašajo (al pa sem kaj spregledal)

uredilo bitje AMF
Povezava do prispevka
MartinPocrezze reče pred 1 uro:

A je kdo zasledil da naj bi RESPAWN delal Star Wars strategijo upam da ne za telefone


"Respawn's Star Wars strategy game 
Release date: TBC
Platform(s): TBC 

If an FPS and another step in the Star Wars Jedi series wasn't enough, Respawn kept the surprises coming with the announcement of a Star Wars strategy game. Revealed alongside the first-person shooter, the untitled Star Wars strategy game is currently being developed through a "production collaboration" with freshly established studio Bit Reactor. Respawn will be producing the project, while Bit Reactor leads its development. The new studio is being led by veteran developer Greg Foertsch, who previously worked at Firaxis on Sid Meisner's Civilization series – among others. Very little has been revealed about the project so far, so the release date is still likely to be a ways off."

Vir: Gamesradar.com

Povezava do prispevka

včeri sem pognal new cycle in je (žal) samo še ena v seriji zdaj že skoraj neskončnih resource chain managerjev z dodatki. kot dodatek si vse sposodi od frostpunka, le da je namesto zamrznjenega planeta ta razkuhan zaradi sončnih izbruhov. vmes ti uletavajo z zahtevami za boljše delovne pogoje, kar rezultira v manjši učinkovitosti delavcev (če jih odobriš). vse sem, tako da sem se potem malo zaciklal v večanje populacije, da je vse funkcioniralo in mi je začelo zmanjkovat vode. končni cilj je grajenje bunkerja, da lahko tvoja nova mini civilizacija zadostno preživi naslednji izbruh sonca in ne začnejo še enkrat iz nule. sposodi si tudi malo od factoria, saj lahko med bolj naprednimi tovarnami potegneš tekoče trake, ki povečajo učinkovitost dela. zoprno je, da igra ne pozna premikanja stavb, ampak jih moraš podreti (kar sicer je instantno) in znova postaviti. 

 

skratka zelo nenavdahnjeno in je veliko dosti boljših žanrskih predstavnikov (od boljših v zadnjem času anno, dyson sphere program in captain of industry). za igrat samo, če ste vse zgornje že dali skozi sistem. 

uredilo bitje Lunco
Povezava do prispevka
  • 2 mesca kasneje...

Glede na specifikacije ne rabiš nekga hudga mlinčka.

 

Here are the Manor Lords System Requirements (Minimum)

  • CPU: Intel Core i5-3470, AMD FX 6350
  • RAM: 8 GB
  • VIDEO CARD: NVIDIA GeForce 670 GTX or AMD Radeon R9 285
  • DEDICATED VIDEO RAM: 2048 MB
  • PIXEL SHADER: 5.0
  • VERTEX SHADER: 5.0
  • OS: Windows 10
  • FREE DISK SPACE: 30 GB
 

Manor Lords Recommended Requirements

  • CPU: Intel Core i5 4690K, AMD Ryzen 5 1400
  • RAM: 16 GB
  • VIDEO CARD: NVIDIA GeForce 1070 GTX or AMD Radeon RX 5700
  • DEDICATED VIDEO RAM: 8192 MB
  • PIXEL SHADER: 5.1
  • VERTEX SHADER: 5.1
  • OS: Windows 10
  • FREE DISK SPACE: 30 GB

 

Drgač pa tud mene mal skrbi tale hajp po vseh koncih, da ne bo na koncu hladen tuš...

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Ubistvu so zaenkrat vsi navdušeni :) 

 

Čez 2 uri se unlocka na steamu. Počakam še Steam ocene in navali. 

 

Je pa hajp valda prevelik, par dni stari YT videi majo že po 400k ogledov, in to od modelčkov ki pač igrajo igro. To je že AAA level engagementa, tko da bo verjetno marsikdo razočaran ne zaradi igre same, ampak ker ne bodo dobili tega kar mislijo. Špil je v prvi vrsti še vedno relaxed city builder, te bitke k se zdej hajpajo niso tok pogoste kot v Total Waru in že avtor je miril da to ni konkurenca Total Waru ampak je samo city builder z zelo dobrim bojnim sistemom. 

 

edit: to glede enega modela se js vedno prašam če je sploh res, pomoje ne more bit. Imo je tko nekak:

 

- model začne delat sam in verjetno res ene 60-70% naredi sam. Kar je FUL, ampak v takem stanju ni igrabilno

- igra dobi traction, dobi ful keša od prednaročil, dobi založnika

- kdo potem v tej fazi nebi najel par devov da mu pomagajo? Od tle naprej je norost, če še vedno delaš sam, tko da v zadnji fazi je ta 1 guy bolj marketing prank 

uredilo bitje kemik
Povezava do prispevka

Sej tip je prou naredu post na Steam forumih kaj spil NI, da folk ne bo razocaran. Js tut mislm, da so pricakovanja cist previsoka.

https://store.steampowered.com/news/app/1363080/view/5850813762792298449

 

Navedek

What this game is not.

 

-Manor Lords is not a Total War competitor. It's a citybuilder with battles. Yes, battles are there, but not as huge or as frequent as some of you might expect. The majority of gameplay is focused on citybuilding and management.

-It's not a Empire Management style Grand Strategy game either. The map has regions, but you won't be able to conquer the whole Europe, nor have marriages or anything like that. The game is designed to play at a much smaller scale.

-It's not an RPG either. If you played KCD or Mount&Blade, ML is a different type of game. There is a visit mode in Manor Lords which allows you to walk around your town, but it's an experimental, cosmetic bonus feature, the game is really meant to be played from the "bird's eye" perspective, like a strategy game (almost always) should. There won't be any first person gameplay.

-It's not a competitive, fast paced RTS like Age of Empires or Starcraft. A lot of the game mechanics focus on aesthetics of your town and resources take some time to be transported around the map. This results mostly in a more of a relaxed experience, with high intensity moments spicing up atmospheric citybuilding rather than the game being at high intensity all the time.

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...