Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Pizda, smo fajn generacija....se mi zdi, da smo skoz pod neki stresom pa mamo same prebavne težave :D Jaz moram pol uravnavat s prehrano....like....eat less (posledično izgubil 10 kil, 2-3 sem nazaj dobil). Tko res, raj ne jem, kot pa da sem 4x na dan na skretu z drisko :D  Oziroma pol jem kakšne toaste, prepečence za malco.....

 

Sej, nekako sem pričakoval, da bom letošnje poletje preživel v "pozitivnem" stresnem položaju, pa imam trenutno faking negotovo situacijo, včeraj sem dobil faking negotovo informacijo, a bo šlo skozi al ne...... faking lajf...eh.... (a ma kdo par 100k za podarit :P)

Povezava do prispevka
JediEagle reče pred 1 minuto:

Pizda, smo fajn generacija....se mi zdi, da smo skoz pod neki stresom pa mamo same prebavne težave :D Jaz moram pol uravnavat s prehrano....like....eat less (posledično izgubil 10 kil, 2-3 sem nazaj dobil). Tko res, raj ne jem, kot pa da sem 4x na dan na skretu z drisko :D  Oziroma pol jem kakšne toaste, prepečence za malco.....

Jp jp. Saj jaz sem enkrat šel k zdravniku, naj mi reši, da ne bom ob stresu na driski, pa nimaš kaj posebnega. Probiotiki, primerna prehrana, "čimmanj stresno živet, lp" --- ne, a res? :D

Povezava do prispevka

Mi je žal, da nisem po mtki potegnil teh genov glede stresa. Skos na 100 % chill, foter zraven pa cel v krču XD. 

 

Fascinantno mi je bilo, ko sem pustil prejšnji job, kako se mi je telo sprostilo, uno par mesecev brez driske top prebava, ni da ni. Samo slej ko prej lajf spet nakaže, če ne job pa kaj druzga

uredilo bitje Hernir
Povezava do prispevka
Hernir reče Pravkar:

Jp jp. Saj jaz sem enkrat šel k zdravniku, naj mi reši, da ne bom ob stresu na driski, pa nimaš kaj posebnega. Probiotiki, primerna prehrana, "čimmanj stresno živet, lp" --- ne, a res? :D

 

A ne, sem bil letos na referenčni, pa rečem, da sem mal več pod stresom... pa mi začne... "ja, to morate pa pazit, obremenitev srca, vaš oče je imel slabo srce, tako mlad je umrl (74), se morate manj stresirat".... lady, če ne bi imel razlogov za stres, bi ga blo manj. Al pa če kšn prbije, da se bo vse uredil, sam mal še počak.....pol pa minejo leta, ti maš pa na eni strani črno luknjo za dnar, na drugi bi pa rad zgradil prihodnost.

Povezava do prispevka

Enako kot pri nas, samo z obrnjenimi vlogami :D :D

 

Ženska v stresu SKOS, ojoj prejoj kaj če se to zgodi, kaj če bo ovo, kaj če bo ono, ta in ta klient je rekel to in to, a misliš da je to ful slabo, ne vem kaj bo v prihodnosti, cashflow gor, iztekajoče pogodbe dol, un sosed mi je rekel to to in to, verjetno je pa s tem mislil rečt to in uno, kredit sem, denar tja, itd itd itd. Prov uno NE GRE biti brez skrbi, absolutno non stop je neki kar te mora glodat. Ampak ne uno da si posrana baba in da s tem težiš drugim, vsaj to ne, ampak tko, non-stop tiha skrb in stres, ki ga držiš v sebi. Mama pa tko, 1:1 carbon copy, celo še hujš. 

 

Na drugi strani pa enter Galko, edinec z mega egom, neskončno optimističen / naiven in vzgojen v veri, da bo na koncu vse OK :D Ko ti lahko pade na bajto pade nuklearna bomba, jajca ti odgrizne divja svinja, firmo ti zapleni država, na tripu v Afriki ti žensko v toyoto hillux popoka 10 članov Boka Haram ... pa si še vedno dobre volje, vse bo kul, ni panike, life is good, Galko is the greatest :D:D:D Čeprav evo da priznam, službeni grind in borba mi je pa v zadnjih 2 letih celo prišla do živega

Povezava do prispevka
Galko reče pred 31 minutami:

Na drugi strani pa enter Galko, edinec z mega egom, neskončno optimističen / naiven in vzgojen v veri, da bo na koncu vse OK :D Ko ti lahko pade na bajto pade nuklearna bomba, jajca ti odgrizne divja svinja, firmo ti zapleni država, na tripu v Afriki ti žensko v toyoto hillux popoka 10 članov Boka Haram ... pa si še vedno dobre volje, vse bo kul, ni panike, life is good, Galko is the greatest :D:D:D Čeprav evo da priznam, službeni grind in borba mi je pa v zadnjih 2 letih celo prišla do živega

 

Jelly...

Povezava do prispevka
Galko reče pred 41 minutami:

Enako kot pri nas, samo z obrnjenimi vlogami :D :D

 

Ženska v stresu SKOS, ojoj prejoj kaj če se to zgodi, kaj če bo ovo, kaj če bo ono, ta in ta klient je rekel to in to, a misliš da je to ful slabo, ne vem kaj bo v prihodnosti, cashflow gor, iztekajoče pogodbe dol, un sosed mi je rekel to to in to, verjetno je pa s tem mislil rečt to in uno, kredit sem, denar tja, itd itd itd. Prov uno NE GRE biti brez skrbi, absolutno non stop je neki kar te mora glodat. Ampak ne uno da si posrana baba in da s tem težiš drugim, vsaj to ne, ampak tko, non-stop tiha skrb in stres, ki ga držiš v sebi. Mama pa tko, 1:1 carbon copy, celo še hujš. 

 

Na drugi strani pa enter Galko, edinec z mega egom, neskončno optimističen / naiven in vzgojen v veri, da bo na koncu vse OK :D Ko ti lahko pade na bajto pade nuklearna bomba, jajca ti odgrizne divja svinja, firmo ti zapleni država, na tripu v Afriki ti žensko v toyoto hillux popoka 10 članov Boka Haram ... pa si še vedno dobre volje, vse bo kul, ni panike, life is good, Galko is the greatest :D:D:D Čeprav evo da priznam, službeni grind in borba mi je pa v zadnjih 2 letih celo prišla do živega

 

 

Hehehe, moram rečt, da še nekaj let nazaj sem bil kar optimističen, potem sem pa v bistvu stres kar v sebi držal, bil čist vase zaprt.....needed some therapy, da sem sedaj bolj odprt, ampak ko se je lani pojavilo upanje, da bom končno prodal bajto..... ampak smo moral počakati, zaradi zapuščinske obravnave, potem je pa to skozi, pa jaz rihtam stvari s projektantko, ves vesel, da bom dobil sredstva za gradnjo lastne, manjše bajte, kjer bodo stroški nižji in bom lahko kot S.P. začel plačevati celo več kot minimalca za penzijo.......potem pa kupec ne odgovarja več na telefon :D mislm, ko bi vsaj ceno hotel nižat, ampak maja je rekel, da nej mu damo še 14 dni časa, da uredi par stvari, pa podpišemo za aro...... pol pa tišina. 

 

Sedaj sem pa začel faking pogovor doma, da pač oddajamo gostilniške prostore (oče je bil skoz proti, ker ne bi bil pač šef, ampak sedaj te ovire nekako ni več :/)..... In pol si mislim, zakaj nisem 15 let nazaj že pogruntal, da nočem z gostilno nič imet, ko gresta obadva starša v penzijo.... V glavnem, na koncu bom lahko še manjšo bajto zgradil, ker ne bom več potreboval otroških sob, ker bosta že itak šla na svoje. :P 

Povezava do prispevka

Dobro, to se sliši še dosti pussy core :D  Jaz sem imel dve chicken cheese situaciji, ki jih res ne bi priporočal folku, ki slabo handla stres:

 

- Zapuščinsko obravnavo za očetovo premoženje. Foter aka Primorski sveder aka Big Daddy je skasiral relativno mlad škampa na možganih in umrl. S polbrati in polsestrami vse na cool okrog zapuščine, se vse zmenimo, BP... nakar se od nekje prikaže od očeta zadnja ljubica. Bivši đanks, stara 34 let (fotr je bil 70 hehe), fuknjena ko petarda, tako kot vsak bivši đanks. Hoče POLOVICO VSEGA :D  Pade sodišče, poravnave, še več sodišča, med obravnavo kričanje "OČE SE VAS JE SRAMOVAL1!!!!" "NIČ VAM NE BI ZAPUSTIL, NITI PREBITE PARE KER STE GA ZAPUSTILI!!!!!!!111" in podobni sirčki. Polbratu ki je bil očetu najbližje se je vmes sfukalo, padali so lajni Rajši crknem kot da ti odstopim 1 cent prasica in podobno :D na koncu smo se vseeno zmenili, ampak ja, zelo hype

 

- Zapuščinsko obravnavo za prababičino zapuščino. Prababica se je po samomoru pradedka poročila na novo z zelo abusive partijskim veljakom, ki jo je večkrat pretepal in ji grozil s pištolo. Potem se je prababica stegnila, priženjeni dedec se je pa poročil na novo z eno drugo in po parih letih umrl še sam, nato je umrla pa še ta nova žena. Twist: original prababica ni zapustila niti enega dinarji svoji hčerki, moji babici, ker se je očitno tako bala nasilnega moža, in je vse zapustila njemu. Potem smo se 10 let tožili s ta drugo ženo in ko je ta umrla še z njenim sinom. Tudi zelo hype soočenja na sodišču ("ZARADI TEBE IN TVOJE ŽLEHTNOBE MI JE UMRLA MATI!!! UBILA SI MI MATER!!!" - od nove žene sin, ki je krivil kreganje z mojo babi, da mu je umrla mama zaradi kapi) in še bolj hype pogovori doma (Tvoja mama je bila navadna KURBA!!!!!11 KURBA KURBA KURBA!!!! - dedek moji babici, ker jo je pač lastna mama izpustila iz oporoke), seveda obvezno z jokom, kričanjem in držanjem za prsi od stresa. Pa tudi pretepi na dvorišču in grožnje s smrtjo, res uno proper roba, zelo hype :D 

  • Solzice 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Galko reče pred 1 uro:

Dobro, to se sliši še dosti pussy core :D  Jaz sem imel dve chicken cheese situaciji, ki jih res ne bi priporočal folku, ki slabo handla stres:

 

- Zapuščinsko obravnavo za očetovo premoženje. Foter aka Primorski sveder aka Big Daddy je skasiral relativno mlad škampa na možganih in umrl. S polbrati in polsestrami vse na cool okrog zapuščine, se vse zmenimo, BP... nakar se od nekje prikaže od očeta zadnja ljubica. Bivši đanks, stara 34 let (fotr je bil 70 hehe), fuknjena ko petarda, tako kot vsak bivši đanks. Hoče POLOVICO VSEGA :D  Pade sodišče, poravnave, še več sodišča, med obravnavo kričanje "OČE SE VAS JE SRAMOVAL1!!!!" "NIČ VAM NE BI ZAPUSTIL, NITI PREBITE PARE KER STE GA ZAPUSTILI!!!!!!!111" in podobni sirčki. Polbratu ki je bil očetu najbližje se je vmes sfukalo, padali so lajni Rajši crknem kot da ti odstopim 1 cent prasica in podobno :D na koncu smo se vseeno zmenili, ampak ja, zelo hype

 

- Zapuščinsko obravnavo za prababičino zapuščino. Prababica se je po samomoru pradedka poročila na novo z zelo abusive partijskim veljakom, ki jo je večkrat pretepal in ji grozil s pištolo. Potem se je prababica stegnila, priženjeni dedec se je pa poročil na novo z eno drugo in po parih letih umrl še sam, nato je umrla pa še ta nova žena. Twist: original prababica ni zapustila niti enega dinarji svoji hčerki, moji babici, ker se je očitno tako bala nasilnega moža, in je vse zapustila njemu. Potem smo se 10 let tožili s ta drugo ženo in ko je ta umrla še z njenim sinom. Tudi zelo hype soočenja na sodišču ("ZARADI TEBE IN TVOJE ŽLEHTNOBE MI JE UMRLA MATI!!! UBILA SI MI MATER!!!" - od nove žene sin, ki je krivil kreganje z mojo babi, da mu je umrla mama zaradi kapi) in še bolj hype pogovori doma (Tvoja mama je bila navadna KURBA!!!!!11 KURBA KURBA KURBA!!!! - dedek moji babici, ker jo je pač lastna mama izpustila iz oporoke), seveda obvezno z jokom, kričanjem in držanjem za prsi od stresa. Pa tudi pretepi na dvorišču in grožnje s smrtjo, res uno proper roba, zelo hype :D 

 

Fair enough :D Tle sem se še najmanj stresiral, ker nisem vedel, ali bo polbrat kaj težil, sam smo rekl, da lahko dobi avto in ves keš (itak ga je fotr večino zagonu...ajajaj), mami damo vikend pa bajto, s sestro se pa vsemu odpoveva, ker A)sestra je že dobila življenjske prihranke od ta starih in B) ker koristi od prodaje bajte bom imel pa jest.......guess how that is working out ......not well.... (pol pa še, ko sestri optimistično rečem, da se končno nekaj premika (kakšen mesec prej), ona začne... "oooooh, sem kar žalostna, da ne bomo več mogl "domov" prhajat".......i am like....sistah....prid pa prevzem pa ti s familjo živi tle, z veseljem ti preložim vse faking stroške, pa ti kur dnar na njej :D)

 

Dons zjutraj sem še kune slišal spet na podstrešju (prasice so se vrnile, itak grem gor in nč več ne smrdi zadeva, ki so mi jo dal v zadrugi), in sva si iz oči v oči gledala s kuno kakšnih 30 sekund..... Dons bom na novo nastavil tisto kurčevo smrdečo stvar, ki kao deluje, naštimal bom fucking bluetooth zvočnik iz katerega bo nabijal Sabaton pa Gloryhammer (pa dal sem še Imagine Dragons pa Robbie Williams, da se žena ne bo preveč pritoževala nad šundrom, pa na srečo ona spi s čepki :)), naročil sem dve baterijski luči na senzor, da jih bom gor namontiral (sodelavec predlagal ene, so menda fajn, majkemi da jih bom odgnal za letos ven....)

 

Pol me pa žena danes dopoldne po messengerju sprašuje, če sem prepričan, da je bila kuna, če je bil mogoče polh....faking googlam slike....KURČEVA KUNA JE BLA! KI SO ŠE FAKING ZAŠČITENE..... fotr je pod mizo dobil menda še neke strupene brikete, ki so jih kao pojedle... ampak zdej jest nč ne dobim, k so barabice zaščitene.....fuck. Evo, vse naštiman za na podstrešje it....moram še enga najdt, da mi svetilko mal drži :D 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 2 minutama:

 

Kaj je full moteča? :D Pusti jo... kuna ti pobije glodalce okoli bajte.

stari, faking stampedo je.... že 2x je pregrizla kable od sončne (sicer je nazadnje serviser obljubil, da sedaj pa je res zaščitil, tako da ne bo več), ampak zraven pa dela verjetno še sranje (dobesedeno in figurativno) z izolacijo v zgornjem stanovanju.

Povezava do prispevka
JediEagle reče pred 11 minutami:

stari, faking stampedo je.... že 2x je pregrizla kable od sončne (sicer je nazadnje serviser obljubil, da sedaj pa je res zaščitil, tako da ne bo več), ampak zraven pa dela verjetno še sranje (dobesedeno in figurativno) z izolacijo v zgornjem stanovanju.

https://www.samenhaus-jehle.de/product/francesol-wildvergramungsmittel/

 

ni za kej

Povezava do prispevka
JediEagle reče pred 17 minutami:

stari, faking stampedo je.... že 2x je pregrizla kable od sončne (sicer je nazadnje serviser obljubil, da sedaj pa je res zaščitil, tako da ne bo več), ampak zraven pa dela verjetno še sranje (dobesedeno in figurativno) z izolacijo v zgornjem stanovanju.

 

Potem pa se je res moraš znebit :D Ni pa ajnfoh... Probaj kako odvračalo ali pa zagiftaj konzervo sardelic. Tudi rozine imajo zelo rade.

 

Ko ti uspe, pa moraš obvezno to naredit v spomin!

 

spacer.png

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Galko reče pred 4 urami:

Enako kot pri nas, samo z obrnjenimi vlogami :D :D

 

Ženska v stresu SKOS, ojoj prejoj kaj če se to zgodi, kaj če bo ovo, kaj če bo ono, ta in ta klient je rekel to in to, a misliš da je to ful slabo, ne vem kaj bo v prihodnosti, cashflow gor, iztekajoče pogodbe dol, un sosed mi je rekel to to in to, verjetno je pa s tem mislil rečt to in uno, kredit sem, denar tja, itd itd itd. Prov uno NE GRE biti brez skrbi, absolutno non stop je neki kar te mora glodat. Ampak ne uno da si posrana baba in da s tem težiš drugim, vsaj to ne, ampak tko, non-stop tiha skrb in stres, ki ga držiš v sebi. Mama pa tko, 1:1 carbon copy, celo še hujš. 

 

Na drugi strani pa enter Galko, edinec z mega egom, neskončno optimističen / naiven in vzgojen v veri, da bo na koncu vse OK :D Ko ti lahko pade na bajto pade nuklearna bomba, jajca ti odgrizne divja svinja, firmo ti zapleni država, na tripu v Afriki ti žensko v toyoto hillux popoka 10 članov Boka Haram ... pa si še vedno dobre volje, vse bo kul, ni panike, life is good, Galko is the greatest :D:D:D Čeprav evo da priznam, službeni grind in borba mi je pa v zadnjih 2 letih celo prišla do živega

Po drugi strani si paničaril začetek covida, da bo svet čez noč postal mad max.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 3 urami:

Dobro, to se sliši še dosti pussy core :D  Jaz sem imel dve chicken cheese situaciji, ki jih res ne bi priporočal folku, ki slabo handla stres:

 

- Zapuščinsko obravnavo za očetovo premoženje. Foter aka Primorski sveder aka Big Daddy je skasiral relativno mlad škampa na možganih in umrl. S polbrati in polsestrami vse na cool okrog zapuščine, se vse zmenimo, BP... nakar se od nekje prikaže od očeta zadnja ljubica. Bivši đanks, stara 34 let (fotr je bil 70 hehe), fuknjena ko petarda, tako kot vsak bivši đanks. Hoče POLOVICO VSEGA :D  Pade sodišče, poravnave, še več sodišča, med obravnavo kričanje "OČE SE VAS JE SRAMOVAL1!!!!" "NIČ VAM NE BI ZAPUSTIL, NITI PREBITE PARE KER STE GA ZAPUSTILI!!!!!!!111" in podobni sirčki. Polbratu ki je bil očetu najbližje se je vmes sfukalo, padali so lajni Rajši crknem kot da ti odstopim 1 cent prasica in podobno :D na koncu smo se vseeno zmenili, ampak ja, zelo hype

 

- Zapuščinsko obravnavo za prababičino zapuščino. Prababica se je po samomoru pradedka poročila na novo z zelo abusive partijskim veljakom, ki jo je večkrat pretepal in ji grozil s pištolo. Potem se je prababica stegnila, priženjeni dedec se je pa poročil na novo z eno drugo in po parih letih umrl še sam, nato je umrla pa še ta nova žena. Twist: original prababica ni zapustila niti enega dinarji svoji hčerki, moji babici, ker se je očitno tako bala nasilnega moža, in je vse zapustila njemu. Potem smo se 10 let tožili s ta drugo ženo in ko je ta umrla še z njenim sinom. Tudi zelo hype soočenja na sodišču ("ZARADI TEBE IN TVOJE ŽLEHTNOBE MI JE UMRLA MATI!!! UBILA SI MI MATER!!!" - od nove žene sin, ki je krivil kreganje z mojo babi, da mu je umrla mama zaradi kapi) in še bolj hype pogovori doma (Tvoja mama je bila navadna KURBA!!!!!11 KURBA KURBA KURBA!!!! - dedek moji babici, ker jo je pač lastna mama izpustila iz oporoke), seveda obvezno z jokom, kričanjem in držanjem za prsi od stresa. Pa tudi pretepi na dvorišču in grožnje s smrtjo, res uno proper roba, zelo hype :D 

Dejansko ne vem, kaj od tega naj bi bilo stresno? Mogoče boš dobil nekaj zastonj, mogoče pa ne. Kot da bi bral številke rezultata jackpot žrebanja in med primerjanjem s tvojimi številkami na listku doživljal neznanski stres al kaj.

 

Jaz sem šel delat v nemčijo kot kao vodja skupine delavcev, ki polaga kable za internet z diplomo iz filofaksa, 0 delovnih izkušenj v građevini, dvema levima rokama in možganom navajenim razmišljanja o tem, kako ownat najstnike v lolu. Ok sej to ni toliko problem, sej znajo delavci vse sami, problem je ker se je svak zapufal do jajc, ko smo začeli delat nam niso plačali oz enormno manj, kot je bilo dogovorjeno, z nekimi izgovori, da ta teren ni toliko donosen (zemlja), da na asfaltu so cene astronomske, tako da se je svak zapufal še bolj, jaz sem ponoči dobijal jezne maile lastnice placa, kjer smo spali, da moramo ven, ker ni plačano, delavci so mi težili a bojo sploh plače ... vedno neki izgovori s plačili, svak preživljal zaradi enormega stresa več časa v bolnici kot doma, jaz bil sam v nemčiji z delavci, na koncu je njemu vse padlo dol, neki je še probaval s prodajo heroina da se izvleče preko bratranca đankija, pol ga je še on okradu in izginu. Zadnje dni v Nemčiji sem najprej kuru svoj denar, da sem kupoval nafto za bagerje, pol sem ostal še brez tega, sem klical mtko, če mi lahko nakaže 200 eur da tankam bager in take ... Delavec mi teži da je rezerva, a jaz vsake 2 minuti živčno refresham spletno banko, če je že padu denar da lahko grem na pumpo po kantico. To je blo precej hardcore, bil sem tam v eni vasici okoli augsburga v jarku in se spraševal koji kurac delam tukaj ... A ta podizvajalec za kirega smo delali nek čuden psiho, enkrat mi randomly težil da moram zapustit gradbišče in zijal name ne vem zakaj že, drugič smo bli frendi ...

 

Keša nismo dobili (delavci smo edino dobili plače od glavnega naročnika, ampak jaz sem večino svojega denarja dal mami, da povrnem nekaj od investicije, ki se je tudi ona zakreditirala in sestri, ker je bla totalno v kurcu, še dva majhna otroka doma ...), firma šla v stečaj in zdej jih niti ne moremo tožit, ker nismo mi lastniki dolga več. Svak se je postaral v pol leta za vsaj 5 let, jaz pa dejansko se nisem tolko obremenjeval, niti ni moja firma in boli me. S sestro zadnje pol leta prodajata stanovanje, da se rešita dolgov, ravno danes sta ga uspela prodat in gresta nekam v najem ... Samo to je dejansko stres, to, da neki dobiš al ne dobiš, medtem ko je tvoja eksistenca ok, se mi ne zdi neki stresna situacija tbh.

uredilo bitje Vse_je_najslabse
Povezava do prispevka
[]D [] []V[] []D reče pred 1 uro:

ja,sej nekaj za divjad so mi dal v zadeugi, in je bil res kaksne 3 tedne mir, ampal pol nisem zamenjal zadna dva tedna in je prisla nazaj. Tko da, si moram nardit sedaj ipomnik za cez tri tedne :D

 

 

sej,tko bom reku. Sw zavedam,da ima dosti vec ljudi bolj stresno zivljenje od mene, in zaenkrat imam se dovolj zdravja in tudi financ, da folgam..... in mi je sam bedno,da mecem denar v crno luknjo, imam pa se vedno streho nad glavo, hrano in razvajene mulce,ki se jima se prahu ne da pobrisat brex 30x opomnika. in vse to folgam, je se ena stvar,ki me veliko bolj matra in stresira, ampak je se too soon to talk about it....

Povezava do prispevka

Se dandanes sploh splača odpret neko manjšo restavracijo/bar v Sloveniji? 
Čekiram malo zadeve in razmišljam.. Predvsem bi bil poudarek na odlični hrani; na meniju recimo samo nekaj jedi (ki morajo biti res top). Odprto zgolj popoldan in do zgodnjega večera. In da ti ne uletavajo random klošarji, ki bi prišli samo na pivo ali špricar in/ali družine z deco, ki bi naročali zgolj krompirček in kakšno cocacolo. Jedi nekako specializirane;  recimo na meniju samo dve izbiri na dan: špageti ali lasagna, carbonara ali mineštra, rižota ali polpeti... itd. Seveda vedno z mesno in brezmesno variacijo. Glede pijače pa kakšna res dobra vina (nabava lokalno od primorskih vinogradnikov); dve, tri vrste piva in nekaj brezalkoholnega (random cocacola in pepsi v mojem konceptu odpadeta). Cene normalne. Reklama minimalna (razširilo bi se od ust-do-ust), ker bi bila hrana res božanska. Prostor majhen, zato bi bilo potrebno kar hitro uvesti "Invite" sistem. Razmišljam pač. :) 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 minuto:

Se dandanes sploh splača odpret neko manjšo restavracijo/bar v Sloveniji? 
Čekiram malo zadeve in razmišljam.. Predvsem bi bil poudarek na odlični hrani; na meniju recimo samo nekaj jedi (ki morajo biti res top). Odprto zgolj popoldan in do zgodnjega večera. In da ti ne uletavajo random klošarji, ki bi prišli samo na pivo ali špricar in/ali družine z deco, ki bi naročali zgolj krompirček in kakšno cocacolo. Jedi nekako specializirane;  recimo na meniju samo dve izbiri na dan: špageti ali lasagna, carbonara ali mineštra, rižota ali polpeti... itd. Seveda vedno z mesno in brezmesno variacijo. Glede pijače pa kakšna res dobra vina (nabava lokalno od primorskih vinogradnikov); dve, tri vrste piva in nekaj brezalkoholnega (random cocacola in pepsi v mojem konceptu odpadeta). Cene normalne. Reklama minimalna (razširilo bi se od ust-do-ust), ker bi bila hrana res božanska. Prostor majhen, zato bi bilo potrebno kar hitro uvesti "Invite" sistem. Razmišljam pač. :) 

 

Ne.Preveč si gledal razne kuharske oddaje in nimaš pojma kaj vse rabiš v ozadju in kaki so to stroški :D

Povezava do prispevka

Ma, niti nisem gledal toliko kuharskih oddaj. Stroškov se pa kar zavedam. Pa tudi največjega problema, namreč da znam biti preveč zajeban in "picajzlast" šef, ker to bi moral zbrati res ekipo top ljudi, da bi uspelo. Malo ekipo sicer, ampak res takšno v nulo.

Ampak glej... upanje umre zadnje. Mogoče boš tudi ti kdaj prišel v "DaCapo - restavracija & bar"  :)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Prostor je še najmanjši problem. Staff pa bi vzel samo osebe, ki jih poznam in jim že dalj časa komplet zaupam. Malce bi jih sicer še streniral. Nadut pa nikakor nisem in nikoli ne bom. Zajeban pod narekovaji in picajzlast je nekaj drugega, ampak vse se da uredit z dobro komunikacijo, energijo, skupno voljo do uspeha in zadovoljstva strank. Profit pač.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...