Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Navedek

For the first time since comparable data became available, the number of households with children fell below 10 million in 2022 in Japan. The population decline warning bells have been ringing for some time but the recent data paints a rather dystopic picture regarding Japan's future. 

https://www.wionews.com/world/population-collapse-number-of-japanese-households-with-kids-falls-to-historic-low-612123

Povezava do prispevka

Je kolega na malico prinesel novo Jazbino, pa sem si jo vzel v pisarno in zdaj eno uro čital. A kdo še bere? Fina in pisana revija, mi je pa v marsičem v bistvu Joker 0.5, oziroma se vidi, da je LordFebo bil res izjemen urednik in da tega tu manjka. Največji problem mi je, da imaš pri večini piscev občutek, da vse piše ena in ista oseba, ker gre pač za malo obrnjeno varianto Snetijevega pisanja. Ko sem bral že četrtega avtorja in se je spet bral kot kopija Snetija, mi je začelo malo presedat.

Zelo pozitivno izstopa Komel, ki pomoje piše najkvalitetnejše v reviji. Dejansko imajo njegove recenzije dodatno vrednost oziroma skoraj niso več samo recenzije, ampak še esejistični vložki vmes (česar pri drugih piscih roko na srce ni). Če je Komel tisti FDV-jevc z doktoratom, ki ga je LordFebo zavrnil kot pisca in so o tem bili potem neki jezni internetni komentarji 10 let nazaj, pol res slaba, ker tip iskreno piše boljše tekste od Snetija :P.

Popolnoma druga zgodba pa je drugi pisatelj v reviji, Milan Kleč, bože mili, kaj je pa to, a Kleč je začel papat iste tablete kot Sadhu? Drugega pojasnila nimam. 

Zelo velik minus so mi tudi screenshoti, ki so v nekaterih opisih res obupni in tu se vidi, da je imel LordFebo res izjemno oko za te reči. Tukaj nisem niti ziher, če dejansko gre za screenshote ali za promocijske »novinarske« fotke od razvijalcev. Jedi: Survivor ima čisto promocijske »screenshote«, ki sploh ne zgledajo kot dejansko zgleda igrica, Tears of the Kingdom ima pomoje izvirno zajete, ampak res slabo reprezentirajo igro, Advance Wars Reboot članek pa sploh nima slikce iz normalnega igranja.

Ostalo v reviji mi je fajn. Manjka mi tega žmohta, ki ga je dodal Febo z res dobro grafično postavitvijo, ukvarjanjem s screenshoti itd.

Povezava do prispevka
Hernir reče pred 41 minutami:

 A kdo še bere?

Berem redno, sem naročen. Med pisci je sicer tudi un virolog, je imel v prejšni reviji cel kup člankov. Ma men je fino, itak večino brem na WCju in konzumiram stran po stran in ne več njih naenkrat. Se ej ap število piscov ka rpovečalo na začetku je bilo 3/4 spisanega od Snetega. V tej zadnji številki je tudi intervju s pretepačem, ki ga lahko srečate tudi na rumenjalu.

Se pozna manjko Lorda, spet pa ne tolk, da bi bilo zanič.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...