Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Vučko3 reče Pravkar:

@Galko

 

Bratski priporocam:

 

Vinland Saga - moški anime through and through

 

Jujutsu Kaisen - objektivno boljse animacije, akcije in nadrkanih likov ni kot tale druga sezona. Epizoda na epizodo je odfuk epskih razseznosti

 

86 - attack on titan vajb, poglej trailer

evo to to, najina okusa za animeje FUKATA

Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 9 minutami:


 

zdaj si safe, ko je vse zunaj. Lah pogledas v susu brez da ze pozabis za kaj se je slo vmes

Ja itak, saj to je bil problem. Pogledal sem S1 relativno blizu izida, bil hyped ko svija, pol pa je trajalo 5 let do nove sezone in me je itak v petih letih hype minil do kraja. Vmes sem probal brat mango, ampak je to en redkih primerov (vsaj kar jaz vem), da mi je anime precej boljši. Manga se mi je zdela zmedena in razpotegnjena 

Povezava do prispevka

Ja sm zato prvo sezono al clo prve dve mogu se enkrat znova pogledat, da sm spet prisel notr. Sam pol pa pride spet naslednja sezona cez nevem 1 al pa 2 leti, k se pa ze zacnejo skrivnosti razvozlavat, pa bi lah komot se enkrat sel pogledat za nazaj 🤣 tak da ja, zdj je konc in perfect cas za ogled vsega znova ce se nisi

Povezava do prispevka

men je Attack On Titan na robu tega, da bi bil preveč razvlečen, ampak mu vseeno rata ostati zanimiv vse do konca, tko da res svaka čast fantom in puncam med scenaristi, da so tole uspeli tako lepo oddelat. Zadeva ima 90 delov, jebo vas gigantski kupus :D Krajši šusi tipa Parasyte so mi mogoče bolj blizu.

 

sem pa tud jaz moral pred Finalom pogledat ene tri različne "Attack on Titan recap" YT videe, da sem vsaj malo spet poštekal, o čem se je šlo v S01-S03, ja :D 

 

drgač še enkrat tnx vsem za predloge. Če bom res vse tole pogledal in ves čas zraven kvihtal, pridem na 2025 geek meet nag in namazan z oljem, tudi če bo jaunarja

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka
Galko reče pred 22 minutami:

svaka čast fantom in puncam med scenaristi

Attack on titan Manga (torej celotna zgodba in liki), je delo enega samega tipa. Spisal jo je, ko je bil star 20 let.

https://en.wikipedia.org/wiki/Hajime_Isayama

Tipičen primer mange, kjer je zgodba bolj pomembna od ilustracij, ki so malodane ogabne. :D

To je tudi en redkih primerov, kjer je anime bolje izveden od originalnega materiala.

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 2 minutama:

 

To je tudi en redkih primerov, kjer je anime bolje izveden od originalnega materiala.

Many a lie was made :D ne sej ne - jaz bi dodal, do kakega leta 2015 to drži (dokler niso prišli razni Food Wars in podobni animeji).

 

Zdej pa se mi zdi, da gre večinoma kar veliko truda, da so animeji zgodbovno in animacijsko boljše osmišljeni (ne vem če je to prava beseda), da so 1. povečinoma eliminirali fillerje 2. da je tempo animejev hitrejši kot poprej (razen v ekstremnih primerih Vinland Sage, kjer je v animeju vse not, ampak ajde itak je drugačne sorte anime/manga)

 

Tako da ne morem se strinjati, da so v moderni eri animeji v kakršnemkoli smislu slabše izvedeni kot mange. Verjetno tudi mange pišejo tako, da se jih lažje spremeni v gledljiv anime

Povezava do prispevka

Ravno na fillerje in low budget epizode je letelo.

Pa že dolgo nisem več toliko v sceni, tko da ne morem primerjati modernih animejev vs original mange. Moral bi napisati, da je tako bilo do pred kratkim al neki. Sem mislu, da se določene stvari nikoli ne spremenijo. :D

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Ma ja, tam okoli 2008-2012 ko sem pogledal malo preveč animejev je to absolutno držalo :D samo največji heroji med animeji so bli brez fillerjev (Death Note, Fullmetal Alchemist Brotherhood, Hunter x Hunter 2011), je pa skoraj vsak anime imel dost low budget epizod, ker so preveč bili omejeni na čas. 

 

Danes ni nič čudnega, če se po več let čaka na naslednjo sezono. Bi rekel, da je Attack on Titan pionir tega =) 

Povezava do prispevka
Galko reče pred 2 urama:

 

Meni so "dobre" japonske anime serije PRECEJ boljše od Arcane. Ne vem, 

 

- Berserk

- Attack on titan

- Neo Genesis Evengelion

- Dorohedoro

- Gantz

- Parasyte

- Death note

- Elfen Lied

- Claymore

- zih še kej

 

@Weraziel ne poznam, ampak rajši bi kako bolj akcijsko robo pogledal. Rabim biti v battle-mode ko se borim z 20 kg kettlom :D :D 

Ne mi rečt da ne poznaš najboljšega animeja Hunter x hunter :/

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...