Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

atomic reče pred 46 minutami:

 

Ja to je zlo taka filozofska debata... ampak konec koncev smo v gostilni.

 

Ko govorimo o okusih. Je tukaj splet trenda in kapitalizma, prodat nekaj drugačnega za čim več denarja, ki ima zgodbo zadaj. Če ne bi slučajno nekdo neki enkrat igral na twitchu, Demon Souls, sploh ne bi blo Elden Ringa. Elden ring je drugačen od call of dutya in zato imamo ljudje, ki igramo From igre nek večvrednostni kompleks. A je imel call of duty slabše programerje od Elden Ringa, a je imel manj talentirane Music Composerje, so imeli manjši budget, jo manj ljudi igra od Elden Ringa...Vsi odgovori so NE. Je potem dejansko res Milka slabša?

 

Povem kokreten primer na Champagne.

 

Prvi Šampanjci so bili sladki. Takrat ni bilo penečih vin in moralo je bit prijetno za pit. Z leti je folk vedno bolj se izobraževal o vinih in je cukr postal nekaj, kar je za skrit slab okus. Champagne je vedno postajal bolj suh, celo tolko da so tekmovali, kdo so izmišljali nove izraze za čim manj cukra. Na koncu 2000s si imel faking brez cukra šampanjce. Si predstavljaš, da bi med takrat elito naročil naročil, a imate sladek šampanc pa kocko ledu notri? Pa to bi te ven nesel, kot klošarja, kaj se greš. Sladek šampanjc in to faking bi razredčil z ledom lol...

Bolj je klošarski folk dostopal do denarja, reperji, sponzoruše itd... večja potreba je bila zadovoljit, njihove manj kompleksne okuse Zato, ker ta folk je dejansko fukal hahah :). In 2012 al kdaj tam nekje, Moet izda moet ICE, sladek šampanjc, za vse sponzoruše, ki se streže s kockami ledu. Fast forward 10 let kasnej ne obstaja znana šampanjska hiša, ki ne bi imela v ponudbi pol sladek šampanjc.

 

In isto je z Napolitana pizzami in Craft piri. Čez 5 let craft pira noven beč ne bo pil. Saj prvo Laško pivo je bil Pale Ale, ampak potem je prišla moderna tehnologija in lahko naredili lepo manj grenko bolj pitno pivo, ki pa danes se smatra za primitivno in je treba pit craft neki neki grenko in se zraven delat, kako je to kompleksno in kaki citruse in bergamotke ter belokranjske murve zaznavaš.

Isto faking pizza droži. Tko so delal včasih, ko niso vedl za kvas. Moka je morala bit manj prešiščena, da si dobil droži itd... Potem je prišla tehnologija  v oliki kvasa lol, šele v 19. al celo 20. stoletju... Lahko si dal lepo belo moko, kvas vrgel notri in simple good testo. Najači kruh, ki je bil samo za bogate. No, danes je kontra...

 

Tko da ne rabimo se strinjat, niti ne mislim, da imam prav ali pa kaj. Samo pač moje mnenje je, da je McDonalds tehnološko tolk napreden, da imajo laboratorije, kjer preučujejo ker okus je najbolj, poleg tega še najboljše sta ndarde, da res skrbijo za higieno, menjava olja v fritezah, hitrost postrežbe itd... Tehnološko so superiorni, kot bel kruh, lager pivo...

 

 

Tko da jest mislim, da če misliš, da so, kompleksni okusi whiskeyev, burgerjev, čokolad....boljši, enostavno premalo fukaš.

 

 

Jest pa mislim, da če ti je Johhny walker red isto "dober samo drugačen" kot recimo nek Balvenie raje malo manj fukaj in več okušaj. :D

 

 

 

 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 58 minutami:

 

 

... in Craft piri. Čez 5 let craft pira noven beč ne bo pil. Saj prvo Laško pivo je bil Pale Ale, ampak potem je prišla moderna tehnologija in lahko naredili lepo manj grenko bolj pitno pivo, ki pa danes se smatra za primitivno in je treba pit craft neki neki grenko in se zraven delat, kako je to kompleksno in kaki citruse in bergamotke ter belokranjske murve zaznavaš.

 

 

ohohoho, si za kako stavo?

Povezava do prispevka

Aja pa še en flaw v logiki @atomic

 

Navedek

Čez 5 let craft pira noven beč ne bo pil. 

 

 

To je folk (verjetno tudi ti) pravil že 5 let nazaj... folk jih še vedno pije, na policah jih je pa več kot lagerjev, tako da ne razumem čist logike. Seveda bo pa enkrat prišlo nekej, kar bo bolj advanced (oz zate: imelo bo drugačno zgodbo) in bo crafte izpodrinilo. 

Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 1 minuto:

Samo še redki posebneži bojo slišali ogabne crafte. To je zdaj modna muha. 

 

 

Se spomnem teh modelov v lokalnih gostilnah takrat ko so prihajali prvi crafti. Če jim ga je kdo omenil so se začel besno dret na kelnarco KAKŠNO NEFILTRIRANO JAJCA OGABNO KOZLA MI DEJ EJGA, njim pa nič jasno. :D 

 

50 let je blo dost da so samo pogledal natakarco in je vedla ker pir more dat, zdej je pa krnaekrat izbira, end of an era. 

 

Povezava do prispevka
kemik reče pred 1 minuto:

 

 

Se spomnem teh modelov v lokalnih gostilnah takrat ko so prihajali prvi crafti. Če jim ga je kdo omenil so se začel besno dret na kelnarco KAKŠNO NEFILTRIRANO JAJCA OGABNO KOZLA MI DEJ EJGA, njim pa nič jasno. :D 

 

50 let je blo dost da so samo pogledal natakarco in je vedla ker pir more dat, zdej je pa krnaekrat izbira, end of an era. 

 

 

Pri nas sta dve oštariji na začetku teh trendov s crafti dali Bewoga in ga po par mesecih obe odstranili iz ponudbe. Samo par zanesenjakov je občasno naročilo. V mojem kraju danes ne dobiš craft pira v niti eni sami gostilni. 

Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče Pravkar:

 

Pri nas sta dve oštariji na začetku teh trendov s crafti dali Bewoga in ga po par mesecih obe odstranili iz ponudbe. Samo par zanesenjakov je občasno naročilo. V mojem kraju danes ne dobiš craft pira v niti eni sami gostilni. 

 

 

Pravilno, nije žvaka za seljaka. 

Povezava do prispevka
Kastor reče pred 8 urami:

Meni osebno Zvezda dela top torte, p/p je seveda druga stvar, ker za ta keš, mi ga mora celo osebje vlečt pod mizo, vmes ko se mastim s tortico. Sam ne morem pa rečt, da se njihovi izdelki crap, nisem še jedel slabe slaščice tam ...

 

men vecinoma dol visi za torte, ampak tista njihova markiza (cokolada in jagoda) mi je pa nadcarska

 

 

Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 43 minutami:

Samo še redki posebneži bojo slišali ogabne crafte. To je zdaj modna muha. 

 

Samo že 10+ let :D

 

Aktivist Vanč reče pred 38 minutami:

 

Kaj ti mas to res rad? To misliš tak enega za okus in konec al jih dejansko lahko sisas celi večer serijsko? 

 

Jaz sem na vrhuncu forme čez dan ruknil gajbo pira... Po 4 craftih zapored pa me je minilo do alkohola nasploh. 

 

Yup, absolutno, ena najboljših pirov sploh sta mi Dantejev Cashmere in Reservoir Dogs Crux (mango kislica). Lahko cel večer sisam. Edino, če se funkem v neke 8% double IPAje, pol je večera bolj hitro konec. 

 

Dobri sourji so pa sploh life. Kar ne pomeni, da ne pijem Laškega, samo se pa ne more primerjat :D

 

P/P je pa Dantejev Spar S-Budget Ale

Povezava do prispevka

@kemik

 

Breznaslova.png.defe69fc4bf1dfe75001e0c7c1790aef.png

 

Hernire reče pred 1 uro:

Res brez kompromisa do tega folka, ki je tako ustvarjalno mrtev, da tako enostavne stvari ne zna sam naredit brez kraje, pojdi delat za tekoči trak TAKOJ 

 

Za tekočim trakom te ne bojo spoštovali kot delavca, to je problem. To ni noben honest work, to je pristajanje na sužnjelastniške pogoje.

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 4 minutami:

 

Samo že 10+ let :D

 

 

Yup, absolutno, ena najboljših pirov sploh sta mi Dantejev Cashmere in Reservoir Dogs Crux (mango kislica). Lahko cel večer sisam. Edino, če se funkem v neke 8% double IPAje, pol je večera bolj hitro konec. 

 

Dobri sourji so pa sploh life. Kar ne pomeni, da ne pijem Laškega, samo se pa ne more primerjat :D

 

P/P je pa Dantejev Spar S-Budget Ale

 

Dokaj neverjetno slišat to... Imo je sicer to placebo učinek, ko verjameš, da si nekaj okusnega spil in potem tudi telo daje take feelse kot, da res si. 

Povezava do prispevka

ma ja, gaslightal sem se v to, da so mi dobri

škoda, da se v From špile ne morm :D

 

z malo resnosti, ni k da so vsi dobri

ne vem, če sem v lajfu pil bl ogaben pir od O'Hara Tropical IPA  (razen enga pokvarjenga domačega batcha, ki je bil, k da bi grizu in žveču lekadole al pa mdmo)

 

uredilo bitje Berbasecks
Povezava do prispevka
Menethil reče pred 2 minutama:

sorry mal sm zgubu živac na musliče, ker ne spoštujejo Tysona GOAT. sam pizda 

Dej neki iskreno povej, a si kaj spil? Ker se mi zdi, da ti že malo pribija alkoholizirani Dejch in me zanima, če imam prav in si res kaj spil :) 

Povezava do prispevka
Menethil reče pred 2 minutama:

itak da sm mal spil. sam lej tysona pa tud ne spoštujejo. to je tud the truth

Sem vedel

 

Zmer, ko neki spiješ, postaneš agresiven

 

A agresiven postaneš tudi IRL ali samo internetno? V smislu teh hitrih postov in jezenja 

Povezava do prispevka

ma nism agresivn. sam povem kaj mislm. musliči ne marajo tysona zato ker pač nej bi posilil, kar jz dejansko mislm da ni. isto kokr črneci misljo da je jacko pedofil, kar mislm da ni. pač uno ožigosani superzvede k se mogoče niso glih znašl v svojih ulogah.

 

zato mi gre na kurac k mi ker muslič govori, da je Ali car, tyson pa ne, kar je največji bullshit ever.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...