Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

trpotec65387628363 reče pred 1 minuto:

Ja sam kako rižoto delaš v rajž kukerju?

 

Al pač v ponvi nardiš "omako" pa pol daš not kuhan riž?

Ja to tudi mene zanima.. oz me ne zanima ker mi niso dobre rizote.. ;))) ne sej vseno me malo zanima

 

Kaj lahko fuknea vse na enkrat not al morea kaj kombinirat

Povezava do prispevka
trpotec65387628363 reče pred 2 minutama:

Ja sam kako rižoto delaš v rajž kukerju?

 

Al pač v ponvi nardiš "omako" pa pol daš not kuhan riž?

 

tole pol ni rižota ampak brozga z rižem :D 

 

v tem cheap je ne, tisti skurjen vse_najslabše cooker pa verjetno zna, nimam pojma, samo z nečim mora upravičit ceno

 

so pa rižote zelo low na moji lestvici, tako da nimam namenske naprave zanje, pa itak rižoto kuhaš, se ne kuha sama

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 6 minutami:

Za nek običen riž kot priloga ali pa rižoto pa rabiš dvoje:

- dober lonec

- naštudirano razmerje voda riž

Toj to

 

Dodal b:

- pravo tempiranje temperature (kdaj zmanjšaš, na koliko, za kako dolgo)

- pa eno krpo za dodatno tesnitev, odvisno od posode :D 

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 30 minutami:

V čem pa je fora rice cookerja? Nisem nikoli pomislil, da bi si ga nabavil, pa z žensko rada jeva rižote in riž v vseh oblikah - beli, črn, rjavi, basmati etc. Pač narediva v loncu, saj ni, da moraš v katerem primeru ful pazit na riž. Fukneš v vodo in čez 40 minut odliješ vodo, če je riž, ki se ne napije vode, drgač pa jo itak spije :D

Jaz v loncu nikoli nisem naredu tok dobrga riža kot v rice cookerju. Pa še veeeelik lažje je pomit posodo, ker se nič ne prime not. Zelo priporočam, tud za rižote. Odvisno od tega kok vode/omake daš not, tok juicy riž bo, in ko je narejeno se samo ugasne

uredilo bitje Weraziel
Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 2 urama:

Sj rabs dat ce gres na prvem izvozu vn (tk so me ucili)

Ne vec, nova pravila (par let nazaj) veliko da ga da sele ko si notr. Zdej valda pri ful majhnih je tezko rect kje tocno moras dat ampak naceloma preden si notr ne das zmigavca. 

Povezava do prispevka

Rižote sem jaz vedno delal tako:

Skuhal riž in ga dal na stran. V woku sem pripravil zelenjavo in/ali meso, nato not vrgel že skuhan riž, nekajkrat premešal in to je bilo to. Plus to, da jaz na koncu na rižoto (ko je dejansko že na krožniku) dam vedno še malce parmezana.

Povezava do prispevka

Ne vem jaz sem rižote vedno tako delal, da sem riž stresel v ponev in počakal da rata "steklen", pač prej se praži čebulo in kar pač še pride, zaliješ s vinom, in potem voda... to, da se riž posebej kuha je bolj azijska fora!?

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 2 minutama:

Rižote sem jaz vedno delal tako:

Skuhal riž in ga dal na stran. V woku sem pripravil zelenjavo in/ali meso, nato not vrgel že skuhan riž, nekajkrat premešal in to je bilo to. Plus to, da jaz na koncu na rižoto (ko je dejansko že na krožniku) dam vedno še malce parmezana.

joj joj :wacko:

Povezava do prispevka
trpotec65387628363 reče pred 3 minutami:

Js kok vidim avtošole ga še zmeraj dajejo že prej.

Sem sel gledat:

Navedek

Pri vključevanju na krožno križišče ni treba vklopiti desnih utripalk. Vklopimo jih le, če je krožno križišče izvedeno tako, da je izvoz, po katerem želimo zapustiti krožno križišče, v neposredni bližini uvoza.

https://www.avp-rs.si/pravila-voznje-na-kroznem-kriziscu/

Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 4 minutami:

Rice cooker se splaca ce hocs naenkrat 1kg riza skuhat, pa da ga mas za cez  teden v hladilniku

Ne ven, men je isto ce kuham 100g al pa 1kg. Fuknes riz in vodo v lonec, zavres na srednje visoki temp, zmanjsas toploto da rahlo vre, izklopis ko se ne vidi vec vode. Cel cas mas zaprto s pokrovko in ne odpiras cca 15 min po tem ko si izklopil gretje. Se najvecja variabla je da ujames pravo kolicino vode. 
Verjamem da kuhalnik riza naredi zadevo se bolj hands off sam ne bi zarad tega mel se enega gadgets v kuhinji. 

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka

Mah jaz nisem kuhar ampak se ze delal dosti rizot v komuni :))).. pac fora je da se omaka upije v riz.. tako da al kuhas sproti v omaki ce je dovolj vodena al das pol ze kuhan riz v omako in malo pokuhas.. je pac odvisno od rizote oz omake imo

 

Kočevc reče pred 2 minutama:

Rice cooker se splaca ce hocs naenkrat 1kg riza skuhat, pa da ga mas za cez  teden v hladilniku

Ja to lahko tudi v ekonom loncu

 

Sam vrjetno ta rice cooker ti naredi riz v nulo pac za delikatne japonske jezike

Povezava do prispevka

Lahko vse delaš, lahko loncu riž kuhaš, lahko za rižoto najprej skuhaš riž in potem ga streseš v omako in imaš rižoto, lahko piješ toplo pivo, lahko na testo namažeš nutelo in daš banano in rečeš da je to čokoladno-banana pizza. Vse to je O.K.. Če ti sede pivo iz gajbe cool.

Men tud sede igrat s slušalkami vštekanih v DS5, sam ni to tisti premium.

 

Tko da kar se tiče riža je @Slinch kar par pametnih povedal:

 

1. Riž, samo riž je najboljši iz rice coockerja. To ni primerjave z amaterskim loncem.

2. Rižota, se ne skuha, ampak je kuhaš. Je posebna vrsta riža, ki je bolj škrobnati, ne zdej nek basmati, ampak bolj kak arborio in potem ta riž prepražiš in počasi zalivaš, dolivaš po potrebi do finisha. Na koncu mora bit rižota, kar kremna zadeva, da jo lahko kar z žlico ješ.

 

Sem pa videl ja tudi kuharje, ki fuknejo v ponev paradižnike in morske sadeže prepraižijo in dajo čez  kuhan riž in rečejo, da je to morska rižota.

Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 3 minutami:

Rice cooker se splaca ce hocs naenkrat 1kg riza skuhat, pa da ga mas za cez  teden v hladilniku

 

also tole, vzel sem srednje velikega in je kar bad, ker komajda pokrijem dno z normalno porcijo, riž iz hladilnika pa mi je dobesedno ogaben

 

morm pogledat če obsajajo kakšni mini cookerji, ker teh 2L je lol

Povezava do prispevka
atomic reče pred 4 minutami:

2. Rižota, se ne skuha, ampak je kuhaš. Je posebna vrsta riža, ki je bolj škrobnati, ne zdej nek basmati, ampak bolj kak arborio in potem ta riž prepražiš in počasi zalivaš, dolivaš po potrebi do finisha. Na koncu mora bit rižota, kar kremna zadeva, da jo lahko kar z žlico ješ.

7c6.jpg

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...