Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Dejch reče pred 14 minutami:

Je legit, da se pripeljejo bočno z avtom v gužvi, ali bi morali čakat za avtom?


Kolikor jaz vem, mora skuter definitvno čakat ZA avtom. In enako velja za avto (ki čaka ZA skuterjem, pa čeprav slednji zasede manj prostora). Dejansko gre za povsem enakopravne udeležence v prometu (tu ni debate kdo je šibkejši in podobno).  Enako velja tudi za kolesarje, kjer ni kolesarske steze/poti.
To je sicer najbolj pomembno pri razvrščanju na križiščih. Dočim, med vožnjo na cestišču pa bo seveda vsak normalen mopedist/kolesar vozil ob desnem robniku in s tem omogočil lažje prehitevanje hitrejših vozil (z ustrezno varnostno razdaljo). 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 13 minutami:

Kakšno je sploh pravilo glede skuterjev? Je legit, da se pripeljejo bočno z avtom v gužvi, ali bi morali čakat za avtom? Pa to mislim tako - kakšno je pravilo na papirju, ne osebno mnenje

Afaik veljajo ista pravila kot za B kategorijo. Možno, da se motim. Sam se mi zdi logično, ker je tole ustavljanje vštric lahko nevarno zaradi mrtvih kotov.

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 8 minutami:


Kolikor jaz vem, mora skuter definitvno čakat ZA avtom. In enako velja za avto (ki čaka ZA skuterjem, pa čeprav slednji zasede manj prostora). Dejansko gre za povsem enakopravne udeležence v prometu (tu ni debate kdo je šibkejši in podobno).  Enako velja tudi za kolesarje, kjer ni kolesarske steze/poti.
To je sicer najbolj pomembno pri razvrščanju na križiščih. Dočim, med vožnjo na cestišču pa bo seveda vsak normalen mopedist/kolesar vozil ob desnem robniku in s tem omogočil lažje prehitevanje hitrejših vozil (z ustrezno varnostno razdaljo). 

čaki ne vemo kako je uradno. sam če greš lahk mim kaj je to narobe, razn da je v avtu en užaljen ker pač on čaka na semaforjih? še zmer nima pravice te izsiljevat izven ceste, da se ti razbiješ. to je dobesedno ogrožanje življenja. ker kaj ti njih ogrožaš? nič.

uredilo bitje Dejch
Povezava do prispevka

Jst bom tle malo team @Dejch pa pritrdil, da folk res objestno vozi, recimo ko sem na biciklu na cestišču, holy shit, kako to prehitevajo, da imaš cm lufta. Ravno ta teden, niti en avto od cca 10 me ni prehitel z ničimer, kar bi lahko poimenoval varnostna razdalja. 

Povezava do prispevka

Pa če pravim, da za 50 ccm skuter veljajo identična pravila in predpisi vožnje, kot za osebna vozila npr. B kategorije. Dejansko nimaš pravice kar peljati mimo. Še manj pa ima on pravico izsiljevati.

Plus to, kar je ravnokar napisal @Avion. Namreč, v cestnem prometu so VSI udeleženci enakovredni. Sploh kolesarje znajo avtomobilisti sila izsiljevat. Čeprav (žal) velikokrat velja tudi obratno in kolesar pomisli, da ima kar prednost, ker je pač "kolesar" oz "šibkejši udeleženec". 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Avion reče pred 1 minuto:

Jst bom tle malo team @Dejch pa pritrdil, da folk res objestno vozi, recimo ko sem na biciklu na cestišču, holy shit, kako to prehitevajo, da imaš cm lufta. Ravno ta teden, niti en avto od cca 10 me ni prehitel z ničimer, kar bi lahko poimenoval varnostna razdalja. 

sej na biciklu je pa tud druga zgodba. tega mam tud en kup zgodb.

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 minuto:

Pa če pravim, da za 50 ccm skuter veljajo identična pravila in predpisi vožnje, kot za osebna vozila npr. B kategorije. Dejansko nimaš pravice kar peljati mimo. Še manj pa ima on pravico izsiljevati,

človek na semaforju vsi stojijo. prideš lahk mimo si pred njim, zakaj ima ta v avto pravico ti ogrožat življenje? ti dobesedno zdaj braniš psihopate.

uredilo bitje Dejch
Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 22 minutami:

 

Perutničk še nisem delal, ker mi jih odlično speče pečica v 30 min. Na kolko daš air fryer in kolko minut? 200C ene 25 minut?

 

Na max in ene 15 minut. Trik je v tem da jih dan prej posolis in das v hladilnik. Bodo "spustile" polno vode. Pol jih obrises das gor zacimbe in v air fryer.

Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 2 minutama:

Če tip izrecno napiše da ga ne zanimajo osebna mn3nja ampak zakon in ti ga qutaš in mu odgovoriš "ma po moje lahko".

ja če ne vemo če je uradno. pa tud če bi blo. pač si pred njim, tko kot da bi v vrsti stal. zakaj bran pol modela, k me je hotu zbit na pločnik. kako lahk takega branš. to je all wrong.

uredilo bitje Dejch
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...