Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

ke_kit reče pred 1 uro:

Pri meni je bilo oboje. Ni se mi dalo "metati proč" najboljših let, hkrati pa sem vedel, da ne bi mogel iz finančnega vidika otroku ponuditi dovolj dobrega življenja. Zdaj tadrugo ni več problem, sem pa prestar, da bi bil nono svojemu sinu.

Odgovornost je pa najbolj glup argument kar jih obstaja. Nihče nima odgovornosti imeti otrok. To je samo socialno politični pritiski družbe, ki hoče imeti mlado prebivalstvo.

ne otrok je odgovornost, to je dejstvo.. mores bit odgovoren do njega.. ga pazit, skrbet, se igrat z njim, ga vzgajat, rabi cas oz prosit cas, denar, energijo, zivce in se marsikaj.. pac si odgovoren za njega.. to pomeni biti odgovoren in se bati odgovornmosti

ne vem ce si razumel dobro kaj sem mislil pod odgovornost

uredilo bitje BigBoss82
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 1 uro:

Odgovornost je pa najbolj glup argument kar jih obstaja. Nihče nima odgovornosti imeti otrok. To je samo socialno politični pritiski družbe, ki hoče imeti mlado prebivalstvo.

Saj drgač ne nasprotujem, valda da nimaš odgovornosti imet otrok. Kar me mede, je, da po drugi strani je zaenkrat kinda nujno met otroke za funkcionalno preživetje družbe, vsaj dokler je tehnologija na takem "primitivnem" nivoju, kot pač trenutno (še) je. Ena rešitev je v priseljevanju, ampak lepo rečeno vidimo, da se tega nismo ravno optimalno lotili in imamo zdaj tisoče in tisoče getoiziranih priseljencev po Evropi, odrinjenih na rob družbe, od koder se še generacije in generacije ne bodo pobrale. Imet mlado prebivalstvo je bila rešitev, zdaj verjetno je za to že skoraj prepozno. Sploh dokler v smetana MSG grupi zmore 6 odraslih moških skupaj met 3 otroke, v sosednji Abdul MSG grupi pa 20 :D

  • Račka +1 2
  • Za crknit smešno +1 3
Povezava do prispevka

Otroka nimaš zaradi nekega preživetja družbe in niti zaradi tega, da pač izpolniš svoje poslanstvo (potomec). Otroka imaš zato, ker si ga želiš in tudi nekako veš, da bo tvoj najboljši in edini iskren prijatelj. 

Poznam več parov, ki si srčno želijo otroka, ampak jima ne rata. Po drugi strani pa poznam tudi pare, ki si zavestno ne želijo otrok. Hočem pač reči, da brez otroka bi jaz bil nekako neizpolnjen. Ni zdaj to življenski cilj ali neka fama... ampak dejansko mi sin pomeni več kot vse drugo na tem svetu. Pomoje samo fotri to razumemo. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Clovek ima otroke ker ima nagon, sploh zenske, sploh mladi. Temu bi rekel Shophenauer "will to life" nagon po (pre)zivetju druzine, vrste, na splosno zivljenja.. tako deluje pac narava, tako se sproscajo hormoni in tako so narejeni mozgani. To je osnova.

 

Druzbeno pa itak, vecja je rodnost manj sans ima narod, da bo izumrl in vec sans za razvoj.

 

Pol so se gospodarako politicni vzroki, delavna sila, davki, vecji trg......

 

Pol so seveda dejavniki, ki vplivajo na manjso rodnost in za katere vsi bolj ko ne ugibajo. Zivljenje je drago, otrok je drag, kvaliteta zivljenja, trajanje studija in kariera sploh zensk. Pol, ko dosezes neko stabilnost, se to vse zamakne in ko si starejsi te hormoni ne zenejo vec tolko v to smer in boli te kurac skrata ou se huje zacnes razmisljat kako je imet otroka res glupo in zivljenska napaka. Ko ai mlad pa prav cutia potrebo, po zenski, druzini, otroku. Prav te zene neki in ai mislis, ce tega ne boa dosegel bos failal v lajfu.

 

Pri zenskah traja malo vec, da jih mine, ker imajo mocnejsi ta nagon ampak najlazje je naprimee napalit forca neki mladi zenski, ko jih boli kurac za studij in kariero, samo hoce druzino.

Povezava do prispevka
BigBoss82 reče pred 7 urami:

Clovek ima otroke ker ima nagon, sploh zenske, sploh mladi. Temu bi rekel Shophenauer "will to life" nagon po (pre)zivetju druzine, vrste, na splosno zivljenja.. tako deluje pac narava, tako se sproscajo hormoni in tako so narejeni mozgani. To je osnova.

 

Druzbeno pa itak, vecja je rodnost manj sans ima narod, da bo izumrl in vec sans za razvoj.

 

Pol so se gospodarako politicni vzroki, delavna sila, davki, vecji trg......

 

Pol so seveda dejavniki, ki vplivajo na manjso rodnost in za katere vsi bolj ko ne ugibajo. Zivljenje je drago, otrok je drag, kvaliteta zivljenja, trajanje studija in kariera sploh zensk. Pol, ko dosezes neko stabilnost, se to vse zamakne in ko si starejsi te hormoni ne zenejo vec tolko v to smer in boli te kurac skrata ou se huje zacnes razmisljat kako je imet otroka res glupo in zivljenska napaka. Ko ai mlad pa prav cutia potrebo, po zenski, druzini, otroku. Prav te zene neki in ai mislis, ce tega ne boa dosegel bos failal v lajfu.

 

Pri zenskah traja malo vec, da jih mine, ker imajo mocnejsi ta nagon ampak najlazje je naprimee napalit forca neki mladi zenski, ko jih boli kurac za studij in kariero, samo hoce druzino.

Ne

Povezava do prispevka
atomic reče pred 16 minutami:

Mislim lahko se delamo fine itd... Ampak otrok nima folk izključno zaradi egoizma. Otrok prinaša določene kompromise, ki jih določeni pripadniki moderne družbe niso pripravljani sprejet.

obstaja tud popolnoma resno gibanje, da je met otroke nemoralno, ker je ljudi preveč

in po njihovih idejah je ne met otrok najbolj nesebično dejanje k ga lahko narediš :D

Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 6 minutami:

in po njihovih idejah je ne met otrok najbolj nesebično dejanje k ga lahko narediš :D

Se zelo strinjam z njmi, ampak to velja samo za Afriko in Bližnji vzhod, jih je preveč, eni redkih, kjer jim prebivalstvo celo še raste. Pa še njihove kulture neprebavljam. Če bi imel na izbiro, da so vsi moji sosedje Filipinci, Vietnamci, kot pa da bi se samo dve družini iz Pakistana in Somalie, bi raje imel prvo.

Povezava do prispevka

Men je to res debilizem, tukej se pripadniki civilizacij, kjer bomo imeli kmalu resno pizdarijo ker imamo premalo otrok in preveč starostnikov in zna enkrat v gospodarstvu hudo zaropotat, sekiramo in delamo gibanja kako nemoralno je imeti otroke. 

 

Na drugi strani pa kot pravi atomic tam kjer res ni tok treba veselo fukajo in majo po 6 otrok zapored. Ista fora kot onasnaževanje, js nemorem kupit plastične slamce, tam pa ena kitajska tovarna v minuti spusti za 10 let odpadkov v reko, GG dejmo rešit svet. 

 

Poleg tega težko govorimo o nemoralnosti, razmnoževanje je v nagonu vsakega, še amebe in virusa. 

 

Mene tbh boli kurac če ima nekdo otroke ali ne, bolje da je kdo brez kot pa da je ološ od starša, ampak te gibanja in te "racionalni" razlogi za nekaj me pa razpizdijo. Pač nimaš otrok, lep lp, ne seri z neki moralnostjo. Svet je čist good za imet otroka, če gre v kurac ga bo pa tut moral nekdo rešit ane. 

uredilo bitje kemik
Povezava do prispevka

Ampak tudi tretji svet bo v naslednjih desetletjih peakal, potem pa začel padat

 

Gen Z bi naj drugače bila drgač zadnja "white majority" generacija v ZDA

 

V Sloveniji pa bi naj leta 2050 bili 50:50 etnični Slovenci in priseljenci (plus potomci)

kemik reče pred 1 minuto:

Men je to res debilizem, tukej se pripadniki civilizacij, kjer bomo imeli kmalu resno pizdarijo ker imamo premalo otrok in preveč starostnikov in zna enkrat v gospodarstvu hudo zaropotat, sekiramo in delamo gibanja kako nemoralno je imeti otroke. 

Imeli bomo ali

a) resno pizdarijo

b) tone priseljencev

c) AI bo na nivoju, da bo rešil problem (si ne predstavljam, kako, ampak dosti ljudi piše o tem, nisem pa se poglabljal)

 

Jaz bi z veseljem rekel, da nas bodo priseljenci spasili, ker res nimam beefa z njimi, ampak zaenkrat pač ne kaže, da bi se EU s priseljevanjem posebej dobro odrezala. Nehendlano priseljevanje tudi ruši javni sistem, od zdravstva (h kerim zdravnikom boš stisnil par tisoč priseljencem letno, če vsi pokajo po šivih) do izobraževanja (že zdaj se Albanci po šolah družijo med sabo in se izključujejo iz socialnih krogov) itd. Tudi vidim na svojem prostovoljnem delu, ki ga zdaj opravljam ene 15 let (prostovoljno učim slovenščino otroke priseljencev — zdaj pač malo manj, ker jim država da zastonj ure od nekje 2019). Se mi zdi, da imajo 2024 otroci priseljenci ful več nekega inherentnega hejta do države "gostiteljice", kot so imeli 15 let nazaj. Takrat smo z vsemi bili buddyji in se imeli fajn na teh urah, zdaj pa je pri vseh teh najstnikih nek hejt prisoten, noži po torbah, nezainteresiranost za slovenščino ("itak gremo naprej v Švico, kaj se bom učil" (ga vidim čez 5 let na isti ulici)), na kurac jim grem jaz in ostali Slovenci, res se počutim ko budala s tisto slovenščino

 

To morajo bit prav na tiktoku neki communityji, da se hypajo med sabo s to jezo do države gostiteljice, ker drgač ne razumem teh sprememb

Povezava do prispevka

@Hernire se strinjam z ab in c, sem se pa v zadnjih letih navadil da ne IQ200-jam preveč teh zadev ker tbh noben ne ve. Zdej je bla tut recesija fix, pa money printing, pa evropa bo zmrznila, pa nevem kaj vse... pa ga lajfamo kljub dvema vojnama. 

 

Prej bi rekel da s temi teorijami ki nas zdej skrbijo sploh ne bo nič takega, torej vse zaradi česar se preppajo ti doomsayerji bo nekak razrešeno, ker vseeno obstajajo pametnejši in bolj vplivni ljudje kot mi. Na koncu bo nek čist XY nepredvidljiv black swan event o katerem sedaj noben ne razmišlja, ki bo naredil štalo. 

Povezava do prispevka
kemik reče pred 6 minutami:

@Hernire se strinjam z ab in c, sem se pa v zadnjih letih navadil da ne IQ200-jam preveč teh zadev ker tbh noben ne ve. Zdej je bla tut recesija fix, pa money printing, pa evropa bo zmrznila, pa nevem kaj vse... pa ga lajfamo kljub dvema vojnama. 

 

Prej bi rekel da s temi teorijami ki nas zdej skrbijo sploh ne bo nič takega, torej vse zaradi česar se preppajo ti doomsayerji bo nekak razrešeno, ker vseeno obstajajo pametnejši in bolj vplivni ljudje kot mi. Na koncu bo nek čist XY nepredvidljiv black swan event o katerem sedaj noben ne razmišlja, ki bo naredil štalo. 

True that, se strinjam ja 

Povezava do prispevka

Ze ki so bili omenjeni black swan eventi.. jaz ne vem kako je pri vas ampak tle na obali je svinjsko vroce.. jaz hodim okoli v kratkih rokavihin kratih hlacah.. pomoje cez mesec max japonke

 

Tako bi moglo bit konc maja junija

 

Cez par let ne bo vec zime pomoje in bo samo se jesen spomlad in malo bolj poletje :(

 

Aicer bomo vidli laj bo to poletje, suse al poplave

uredilo bitje BigBoss82
Povezava do prispevka
BigBoss82 reče Pravkar:

Ze ki so bili omenjeni black swan eventi.. jaz ne vem kako je pri vas ampak tle na obali je svinjsko vroce.. jaz hodim okoli v kratkih rokavihin kratih hlacah.. 

 

Tako bi moglo bit konc maja junija

 

Cez par let ne bo vec zime pomoje in bo samo se jesen spomlad in malo bolj poletje :(

 

Aicer bomo vidli laj bo to poletje, suse al poplave

Jaz sem na vikendu (blizu NG) ta teden. Včeraj sem bil praktično cel dan v kratkih hlačah in rokavih

Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 2 minutama:

Dobro, da si optimist. Ko bi le to blo nalezljivo.

 

Js mislim, da sem realist. 

 

Optimisti ste vi, ki mislite da lahko predvidite kaj bo naša poguba in ste zato slabe volje, pa se (mogoče) že pripravljate na to. :D 

 

Mislim, napovedat te geopolitične spremembe in predvidet ukrepe ter njihove vplive je res tko IQ200 stuff. Jaz sem bumbar, ki trenutno raje ne razmišljam o tem ker nimam pojma. Preveč se gleda črno/belo na te stvari. Joj migranti prihajajo, premal mamo otrok, to bo A) pizdarija ali B) vse bo good ker nam bodo rešili jobe. 

 

Pomoje je med A in B miljon nekih nians po katerih se lahko dogodki razvijejo in jih mi tlele v gostilni ne moremo predvideti. Naredijo pa dobro debato ob piru, se strinjam, dokler  ne začneš dejansko temu verjet in pol okol preachas (ne ti osebno) kako je svet v kurcu zato raje ne imeti otrok. 

Povezava do prispevka

Drgač pa kar pogrešam proper zime. Foter je imel 70 let prejšnji vikend in sem nekaj lurkal stare albume, fak kaj je bilo snega tam na Štajerskem, kaj si ti fuknjen, kot 7-letni deček sem dobesedno do glave bil v snegu XD. Pa tako par let zapored 

Povezava do prispevka
kemik reče Pravkar:

Pomoje je med A in B miljon nekih nians po katerih se lahko dogodki razvijejo in jih mi tlele v gostilni ne moremo predvideti. Naredijo pa dobro debato ob piru, se strinjam, dokler  ne začneš dejansko temu verjet in pol okol preachas (ne ti osebno) kako je svet v kurcu zato raje ne imeti otrok. 

Se strinjam, samo saj ne jemat preveč resno najav folka tukaj, saj veš pač sem pridemo malo ramblat pa pogledat fotko DaCapota s Kitajko, ni zdaj da pridemo sem imet neke zelo resne razprave :D 

 

Sem pa v nedeljo prav nehal hodit na Twitter, ker sem šel pregloboko v rabbit hole. Sem spremljal vedno bolj fuknjene stvari in algoritmi so pomoje začeli mislit, da sem nek neonaci antijew, ker mi je začelo feedat dobesedno še sam slovenski antijew hate. Sem raj kar cel account pobrisal in prišel nazaj v Gostilno :D 

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 3 minutami:

Drgač pa kar pogrešam proper zime. Foter je imel 70 let prejšnji vikend in sem nekaj lurkal stare albume, fak kaj je bilo snega tam na Štajerskem, kaj si ti fuknjen, kot 7-letni deček sem dobesedno do glave bil v snegu XD. Pa tako par let zapored 

 

Jaz sem zadnje oreng snege doživel v srednji šoli 25 let in več nazaj. Zdaj se več ne spomnim poštenega snega.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...