Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

ke_kit reče pred 4 minutami:

Dobra logika, sem velik fan. :avadodo: :rofl:

Blackface je globalno sprejet kot rasističen simbol, podobno kot drugi taki, kkk noše, ki si jih omenil recimo.

Ni problem v tem kdo kaj počne, problem je v nerazgledanosti.

Če pa se sam odločiš, da to ni rasistična ikonografija, pa go for it, noben ti ne brani plavati proti toku valjda. :D

 

Blackface je AMERIŠKO sprejet rasistični simbol, ki pa ga poskušajo preko svoje neskončne pop-kulturne moči razširiti še povsod drugje, ja. Kako za kurca je lahko pobarvan obraz, da si bolj "podoben" nekomu, simbol rasizma, vejo samo oni in ti.

 

KKK noša je pa oblačilo od hate skupine, ki je včasih jebeno LINČALA zamorce, jih obešala, mučila in jim zažigala hiše.

 

Bi rekel da je kar razlika.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 2 minutama:

jaz še vedno ne vidim absolutno nič rasističnega, žaljivega ali "za časom", če se belci pobarvajo s črno, si dajo kosti v lase in skačejo s sulicami uga buga buga

 

noben me ne bo prepričal, da je to karkoli drugega kot še eno ameriško driskanje oz še ena od njihovih woke modnih muh

 

pizda a zdej bom pa jaz užaljen, če se bo en zamorec iz Malija napravil v kurenta in koga proper nabiksal z ježevko? Ponosen bi bil ko prasec, da sploh ve, kaj kurent je, ne pa da bi bil užaljen, ffs

Jaz se delno strinjam, ker sicer lahko kar nehamo met pust, ali pa bomo vsi oblečeni v neke Batmane in dizni like (post-2010 valda) 

 

Štekam pa tudi to užaljenost, sploh če nisi tok seznanjen z institucijo pusta. Midva z ženo sva imela na obisku en par iz Rusije, ki smo že dolgo prijatli, pa ker sta bila ravno v pustnem času, smo šli gledat karneval na Ptuj

 

No pač grejo klasike mimo kurenti in podobne zadeve, pol pa se počasi začne furat traktor s prikolico in napisom RUSKI NAROD, gor pa tako 15 nafukanega folka, neke karikature Putina, njihove cerkve in patriahov, res ludnica

 

Sta bila ful užaljena in nista štekala, kaj točno se gremo Slovenci s tem :D 

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 6
Povezava do prispevka
Galko reče pred 6 minutami:

vejo samo oni in ti

No no. Ne rabiš tako razvaljivati. :D

 

Tudi KKK izvira iz Amerike, pa ga dandanes prezira ves razvit svet zaradi globalizacije in ineterneta.

Čemu se sploh obnašaš, kot da je to neki slabega? Čemu je preziranje tega slabo? Samo zato, ker izhaja iz USA? Men je precej jasno čemu folk zavrača širjenje tega v javnosti.

Isto kot je neokusno, da se greš za pusta obleči v paraplegika ali slepega človeka.

 

Ne pravim, da bi to moralo biti preganjano, mi je pa čisto janso, da je prezirano.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 19 minutami:

Ma fuknjeno kako za časom smo bili in smo še. :D

Pred ne veliko leti je kolega spoznal enga američana, ki je bil tukaj za kratek čas, letalonosilka v kp neki neki, in so šli skupaj ven ravno v času pusta na nako povorko.

No, ena od skupin je seveda bila oblečena v afriško pleme. Valjda vsi belci pobarvani v najbolj stereotipični blackface, kar si jih lahko zamisliš, varianta kost za držanje fig na glavah in največje možne bele ustnice. Moj kolega in slo družba seveda tega ni jebala pet posto, un američan pa ni mogu verjet kaj doživlja v letu gospodovemu cca 2017 (pojma nimam kdaj je točno bilo, nekje tam, leto ali dve gor dol) sredi razvite Evrope. :avadodo: :D

Valjda noben ni mislu, da bo kdorkoli to jemal kot rasizem, ampak kvečjemu kot neko izvirno eksotiko, kao da so oblečeni v afriške narodne noše. :D

Če niste pol šli še na indijanče in zamorčke v kako slaščičarno, si imo zajebal priložnost :rofl:

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 7 minutami:

Ma to je tak howaboutism, da boli glava no lol.

Itak, da je tudi to rasizem in gre neki takega preganjati.

Pizda kjera nazadnjaška logika. Če je nekdo drug bully, pol je kul, če sem tudi jaz bully. Dej zresni se no.

 

Drugače valjda tisti skupinski blackface ni bil niti približno zastavljeno rasistično, ampak samo brez občutka.

glih to je fora po mojem

folk se napravi v maškare in ne v dejansko reprezentacijo nekih afriških plemen, to sta dve različni stvari

sam valda če ne poznaš mentalitete/kulture tle zadi ti je ful zgrešeno

 

Galko reče pred 5 minutami:

 

Blackface je AMERIŠKO sprejet rasistični simbol, ki pa ga poskušajo preko svoje neskončne pop-kulturne moči razširiti še povsod drugje, ja. Kako za kurca je lahko pobarvan obraz, da si bolj "podoben" nekomu, simbol rasizma, vejo samo oni in ti.

 

KKK noša je pa oblačilo od hate skupine, ki je včasih jebeno LINČALA zamorce, jih obešala, mučila in jim zažigala hiše.

 

Bi rekel da je kar razlika.

zarad zgodovine

v začetku 20. stoletja so ga uporabljal zato, da jim ni blo treba dejansko črnim igralcem dat službe, pa tud za aktivno norčevanje iz njih

še kr se strinjam, da je glupo to aplicirat na druge kulture kot ameriško

Povezava do prispevka

jaz sem se enkrat za pusta oblekel v hitlerja

mislim cist tako bv ker nisem vedu kaj in me itak boli đoko za hitlerja druace in sem imel malo daljse lase pa sem jih na hitro polizal na stran in si narisal une brkice

moji kolegi vsi presrani kaj si noramlen varijanta

 

folk je sow v kurac

 

kot da je konec vojne in so prisli zidje iz taborisa direkt v diskac v koper

 

al pa ne vem kot da se nasemis v hudica in bi ti prisel nek vernik jo kaj si normalen lol 

Povezava do prispevka
Avion reče pred 5 minutami:

Ampak KKK je rasistično gibanje. 

 

Mazanje s črno barvo po obrazu za pusta ni. 

 

malce si zgrešil primero, 1:1 bi bilo:

 

"kkk je rasistično gibanje

 

oblačenje v kkk za pusta ni

 

blackface je rasistična praksa

 

mazanje s črno barvo po obrazu za pusta ni"

 

samo pol ti argument pade, pa si raje izklopil pol možgana :D 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...