Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Aktivist Vanč reče pred 27 minutami:

Piščančja prsa pa sem se navadil, ker sem mel leto in pol kar konkretno dieto in si jih 5x tedensko spečem za večerjo kar tako na žaru in nizko kalorično zafilam vnose in dobim dozo beljakovin.


Ma ti si skoraj dobesedno kot en moj kolega. 

goran_l.jpg.95d1641dcbf83f28c124e290538b3353.jpg

Res, on večinoma konzumira piščančja prsa brez nekih dodatkov.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 1 uro:

piščančja prsa pa bedno

Word stari. Bolj se ne bi mogel strinjati :closedeyes:

 

:D

 

Aktivist Vanč reče pred 1 uro:

Par krat sem probal purana in je dosti bolj "podplat"

Vidiš, meni pa je vedno bilo obratno. Piščanec mi ima dosti bolj blag okus in sem večkrat naletel na takega, ki je deloval kot papir brez okusa, medtem ko pri puranu nikoli.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 16 minutami:

Word stari. Bolj se ne bi mogel strinjati :closedeyes:

 

:D

 

Vidiš, meni pa je vedno bilo obratno. Piščanec mi ima dosti bolj blag okus in sem večkrat naletel na takega, ki je deloval kot papir brez okusa, medtem ko pri puranu nikoli.

 

Pacek :D Damn typo...

 

Res ne vem zakaj mi puran ne sede. Mam še ene 3 paketeke v skrinji in kar odlašam ven vzet, pograbim pišeka, purana pa prelagam. Tudi v gostilnah za malce ponaadi turijo "pohanega purana", to sem se navadil, da vedno vprašam, če lahko dobim raje svinjskega.

Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 7 minutami:

 

Kak? Mam ene pol kile v skrinji pa bi sprobal "žar" varianto. Al si jih ti cvrl? Povej temperaturo in kak dolgo :D

pizda ne vem 2x sem jih delal

max temp 200 stopinj je tam nek program za ribe

ce nimas 200 dej pac max

 

ne vem kolko casa.. 10 15 min

ne spomnem se

jaz dam 10 minut in pol vidim kolko se treba 

 

 

Povezava do prispevka

Ne morem ti svetovati, ker se nič ne spoznam. Jaz sem vzel čist random brez kakršnega koli researcha enega Xiaomi-ja in mi je ok, edino večjega bi si želel. 3,6l mi je blo slišati full, je pa to dejansko premalo. Glej 5+ litrov po moje, v mojem ni placa za 2 jedi (glavna in priloga), tako delam v njem al samo glavno jed al pa samo prilogo.

Povezava do prispevka
BigBoss82 reče pred 4 minutami:

pizda ne vem 2x sem jih delal

max temp 200 stopinj je tam nek program za ribe

ce nimas 200 dej pac max

 

ne vem kolko casa.. 10 15 min

ne spomnem se

jaz dam 10 minut in pol vidim kolko se treba

 

Ok, bom sprobal. Itak se moraš sam naučit in dobit filing. 200 mam max.

uredilo bitje Aktivist Vanč
Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 3 urami:

 

To ti je dandanes ta hipsteraj. Vse je za kurac in zanič, če ni 12 hodni meni z nekimi fansy imeni za več al manj občine pizdarije ali pa nekaj iz daljnih dežel... 

Ja saj folk dela ne vem kero znanost iz pice pa iz kosa salame med dvema kosoma kruha. 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 4 minutami:

Pri lignjih je treba samo res na polno najvišje možne vročine in zelo zelo na hitro spečt. Pa seveda, da so dobro osušeni. Dejansko se mi zdi neka klasična friteza še najbolj primerna. 

Ampak sam če je testo vzhajalo 49,5 ur

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 15 urami:

Pa kaj je to zdaj še neko dissanje plošč v lokalnih gostilnah in kuhinje naših mam :D

 

Meni so te plošče čisto okej, pač ponavadi je dosti različnih vrst mesa, vsakega malo poješ pa sprobaš, vse je neki medium kvalitete, ampak all in all je dovolj raznoliko, da je fajn. Malo še riža pol in praženega krompirja, pa še eno kavico po tej plošči, kaj češ lepšega. Razen če zdaj res konstantno to jeste, samo jaz pomoje max 2x letno in mi je top, midquality plošča v lokalni gostilni forever

 

Hrana pri mami pa itak brutalno dobra. Mama naredi tak pražen krompir, da na mestu žrtvujem DaCapota zanj, pol pa še kakšni dobri zrezki zraven, kruhova štruca ... ali pa sarme, če greva za novo leto, men je to najboljš na svetu. Pa valda vse proper štajersko/prleško mastno, da ti je še eno uro po hrani slabo (ne vem, kako zdaj ta kosila pri starših tako slabo prenašam, jebemti prebavo, včasih sem yolo tolkel njeno hrano BP celih 20 let). Ko pa popusti slabost pa turška kava z mlekom in neko random pecivo, ki ga mama pripravi, to je to v lajfu 

problem je da mi je težko dat gostilniško ceno za neki, kar 3x boljš naredim doma, al pa če nas je več, da vsak naredi neki

poleg tega če dobiš mid plošče maš že srečo, kr velikrat k smo šli s sodelavci za kšn rd al pa upokojitev sem res žvečila une kose pečenke k da delam obrazno jogo pa pol pobirala kose rožmarina izmed zob

 

proti mamini kuhinji pa nimam kaj, mogoče je mal dolgočasna ker ma že odkar sem živa ful visok holesterol pa dost minimalno veselje do začimb

naredi pa res hudo hrustljavo soparjeno zelenjavo, k je v sezoni ji od daleč pokažeš mal masla pa niti soli ne rabi nujno

in pol človek zraste gor s tako hrano in pride k tašči, kjer 'pečen krompir' plava v olju (čeprav je peki papir na pladnju), ni zelenjave k bi se dala nabost na vilico ker prej razpade, včasih je redčila top dobro bučno olje, pa vodo nalije na solato, in tam morm pa kr trenirat poker face

 

DaCapo reče pred 11 urami:

Kateri Air Fryer uporabljate? Ravno sem v fazi nakupa in priznam, da se ne spoznam. Iščem pač nekaj, kar je res OK, price&performance itd.

pejt v temo o nakupovanju v Trolo pa poglej, ne vem 1-2 meseca nazaj sem objavila rezultate testa

drugač če že imaš pečico z ventilatorjem, pol se ti velik ne splača, ker naredi isto kot pečica z isto porabo energije in isto vloženega napora

mejhen je pa za 1 osebo lahko ful praktičen (še vedno naredi isto kot pečica sam ponuca pol manj energije pa pogosto je tud lažji za spucat)

uredilo bitje Fuksija
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...