Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Dober pohan svinjski šnicl in ocvrt v ponvi mi je godt tier pr mtki.

 

Ob prvem obhajilu v gostilni cvrtje v starem olju in prekuhana kvibo zelenjava iz vrečke in star pogret tenstan krompir pred tem pa najbolj cheap gobova goveja juha v kombotu s cenenim pet stopinj pretoplim vinom je taka naša gorenjska klasika :) k je hvala bogu res reeedka zadnje čase.

uredilo bitje atomic
Povezava do prispevka
atomic reče pred 24 minutami:

 gobova goveja juha


Jaz sem bil enkrat na nekem "Team buildingu" in smo imeli nalogo, da pripravimo komplet kosilo v (takrat) dokaj znanem turističnem resortu.
S sodelavko sem bil zadolžen ravno za gobovo juho. Ampak to takšno pravo, iz svežih jurčkov itd. Presenetljivo odlično nama je uspelo, je pa tudi res, da smo imeli dobrega šefa kuhinje, ki je nonstop delil nasvete. Najbolj smešno mi je bilo, ker je bila nekoliko preredka in je šefe svetoval, da vržem not par žličk nekega zgoščevalca (ni bila moka, niti kak Gustin; dobesedno neko svojo mešanico "zgoščevalca" so imeli v kuhinji). Pa niti kančka krompirja ni bilo notri. Recept je bil "Pohorska gobja juha", kar smo tudi dobili sprintano.  Plus to, da so imeli tudi nek ogromen glaž čisto svoje mešanice začimb (prvi vtis je bil, da gre za Vegeto, ampak ni bilo to). 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 3 minutami:

Hja, ampak tu nekak ne moreš primerjat. Eno je kosilo, drugo nek posladek.

Pa respect, da se ti sploh da iskati moje objave izpred par let!  . 

Ne da se mi iskat. Zaradi dobrega spomina sem si zapomnil, da si pisal, da vsak dan čvakneš eno milko, zato sem samo v iskalnik napisal "milka" in linkal post. Manj kot 15 sekund dela :D

Povezava do prispevka

The Boy and the Heron ste glejali? Jaz sem ga včeraj v Kinodvoru. Zelo za - videt Miyazaki animej na velikem platnu. Malce proti - še en Miyazaki fantasy film s približno enakim Miyazaki plotom. S tem, da mi nič več ni doseglo Spirited Away in da mi tudi fantasy svet v Čapljaku ni dosegel Spirited Away. Ćamir ocena 6/10 (Spirited Away mi je npr. v hall of fame). Vsekakor pa zelo za, če še niste gledali Miyazakija na velikem platnu, to je pa res epic

Povezava do prispevka
Arey reče pred 1 uro:

Jz mam tut teh pohanih kur tok poln kurac, zmeri ko so kaksna vecja kosila se ta shit naroci, fak. Sej je za pojest sam dost raje bi kaj drugega. Sam kaj drugega so pol meke suhe pecenke in pohan file kure. Skos isto :D

sej bi rekla da je to tko k si se na Štajersko poročil sam dejansko je praktično povsod isti kurac

će greš jest v več pa naročiš plate dobiš al to, al pa to k je atomic rekel:

atomic reče pred 1 uro:

Ob prvem obhajilu v gostilni cvrtje v starem olju in prekuhana kvibo zelenjava iz vrečke in star pogret tenstan krompir pred tem pa najbolj cheap gobova goveja juha v kombotu s cenenim pet stopinj pretoplim vinom je taka naša gorenjska klasika :) k je hvala bogu res reeedka zadnje čase.

 

za zdej lanski zaključek s šihtom smo dobil krožnik rumenih pizdarij (prepečen ocvrt krompir, riž s curryjem, nezačinjeno mal pogreto koruzo iz piksne, 2 kosa suhe svinjske pečenke, kos suhega ocvrtega piščanca, pa mal "sirove" omake)

kar je postavilo novo standardno dno stvarem k so jih gostinci pripravljeni postreč z ravno faco

 

all in all rajš potluck k pa da že vnaprej vem da bo težko šlo dol sam zato k nas je mal več

 

 

Povezava do prispevka

Pa kaj je to zdaj še neko dissanje plošč v lokalnih gostilnah in kuhinje naših mam :D

 

Meni so te plošče čisto okej, pač ponavadi je dosti različnih vrst mesa, vsakega malo poješ pa sprobaš, vse je neki medium kvalitete, ampak all in all je dovolj raznoliko, da je fajn. Malo še riža pol in praženega krompirja, pa še eno kavico po tej plošči, kaj češ lepšega. Razen če zdaj res konstantno to jeste, samo jaz pomoje max 2x letno in mi je top, midquality plošča v lokalni gostilni forever

 

Hrana pri mami pa itak brutalno dobra. Mama naredi tak pražen krompir, da na mestu žrtvujem DaCapota zanj, pol pa še kakšni dobri zrezki zraven, kruhova štruca ... ali pa sarme, če greva za novo leto, men je to najboljš na svetu. Pa valda vse proper štajersko/prleško mastno, da ti je še eno uro po hrani slabo (ne vem, kako zdaj ta kosila pri starših tako slabo prenašam, jebemti prebavo, včasih sem yolo tolkel njeno hrano BP celih 20 let). Ko pa popusti slabost pa turška kava z mlekom in neko random pecivo, ki ga mama pripravi, to je to v lajfu 

uredilo bitje Hernire
Povezava do prispevka

mmmm... sarma. :wub:
To mi je bedno, da se konzumira kao samo ob novem letu. Dobro sarmo bi lahko jaz jedel vsak tretji dan! Saj vem, da mi noben ne brani, ampak vseeno.. 

edit: Za res dober pražen krompir me komot  lahko žrtvuješ, @Hernire. Še sam bi se žrtvoval (ampak mora bit res res dober!). 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 26 minutami:

Pa kaj je to zdaj še neko dissanje plošč v lokalnih gostilnah in kuhinje naših mam :D

 

Meni so te plošče čisto okej, pač ponavadi je dosti različnih vrst mesa, vsakega malo poješ pa sprobaš, vse je neki medium kvalitete, ampak all in all je dovolj raznoliko, da je fajn. Malo še riža pol in praženega krompirja, pa še eno kavico po tej plošči, kaj češ lepšega. Razen če zdaj res konstantno to jeste, samo jaz pomoje max 2x letno in mi je top, midquality plošča v lokalni gostilni forever

 

Hrana pri mami pa itak brutalno dobra. Mama naredi tak pražen krompir, da na mestu žrtvujem DaCapota zanj, pol pa še kakšni dobri zrezki zraven, kruhova štruca ... ali pa sarme, če greva za novo leto, men je to najboljš na svetu. Pa valda vse proper štajersko/prleško mastno, da ti je še eno uro po hrani slabo (ne vem, kako zdaj ta kosila pri starših tako slabo prenašam, jebemti prebavo, včasih sem yolo tolkel njeno hrano BP celih 20 let). Ko pa popusti slabost pa turška kava z mlekom in neko random pecivo, ki ga mama pripravi, to je to v lajfu 

 

To ti je dandanes ta hipsteraj. Vse je za kurac in zanič, če ni 12 hodni meni z nekimi fansy imeni za več al manj občine pizdarije ali pa nekaj iz daljnih dežel... 

Povezava do prispevka

predlagam domaco kuhinjo https://koncovc.si/ z vechodnimi meniji domace hrane

 

ce boste sli v juzno dalmacijo na morcija pa Anin dvor v Seget Donjem https://www.facebook.com/100063808862526/photos/?paipv=0&eav=AfafU1sSSaHLF1X4Nb5JLEPlR2vOonw78LBFDl4a-ebNVMgH2Cqpx2BAuB1Hez5Zz9w&_rdr

 

oboje po konceptu jejmo lokalno oziroma ena druzina - en sporget

 

Povezava do prispevka

Kaj se zamislim? Nimam nobenih predsodkov do hrane in lahko jem res karkoli (če je dobro pripravljeno). Glede teličkov sem se edino parkrat zamislil, da pač tisto blablabla, ko jih vzamejo od mame krave in neke vlke solzne oke itd. (ni sicer isto kot "Ko jagenčki obmolknejo", ampak približno v tem smislu). :)  

Drugače pa mi je kuretina najbolj povprečna od vsega perutninskega mesa. Puranje mi je (za razliko od tebe) stopničko višje. Račka pa je sploh top.  

Povezava do prispevka

Aja, to si mislil glede teličkov.

 

Ma, ni variante. Piščančja prsa so dosti bolj sočna. Koliko krat si videl, da v kakem master šefu al pri Ramsayu pripravljajo purana? Jaz nikoli, piščančja prsa pa vedno. Račka pa je itak nekaj posebnega, to je res. 

 

Plus, da piščanca večkrat kupim tudi domačega in ni primerjave s tistimi umetno nafilanimi 30kg purani. 

 

 

uredilo bitje Aktivist Vanč
Povezava do prispevka

Točno to, ne bom šopal race tolko. Piščančja prsa pa sem se navadil, ker sem mel leto in pol kar konkretno dieto in si jih 5x tedensko spečem za večerjo kar tako na žaru in nizko kalorično zafilam vnose in dobim dozo beljakovin. Par krat sem probal purana in je dosti bolj "podplat". Zraven pa malo pinđura al ajvarja in papriko pa paradajz. Nikoli se ne naveličam, pa sem sam bol ziher, da se bom :D

uredilo bitje Aktivist Vanč
Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 36 minutami:

Koliko krat si videl, da v kakem master šefu al pri Ramsayu pripravljajo purana?


No ja, to mi ni ravno merilo. 
Ha, sem pa ravno včiraj zvečir gledal ponovitev oddaje, ko so šli v L.A. in je Ramsy pripravil top burger v neki svoji restavraciji. Mislim da s tartufato, ekstra zorjeno govedino, račjimi jetrci in bivoljim sirčkom. Cena po komadu 49 €.  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...