Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Druga stvar: Moj pubec ima dokaj fiksno idejo, da bi si na vrtu postavil čebelnjak. Odsvetoval sem mu, ker se bojim, da bi me čebele pikale med igranjem namiznega tenisa. Menim tudi, da z domačim medom ne bi kaj dosti zaslužil (za tisti lonček medu gre dandanes vsak raje v random supermarket). Če bi res želel narediti biznis bi moral itak imeti konkretno veliko čebelarstvo + nor marketing. 
V familiji smo sicer že imeli čebelice, ampak to je bilo večinoma za domačo uporabo.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Chenier reče pred 7 minutami:

Kam pa bodo zaposlili te truckerje in ostale milijone glav, ki jih bo nadomestil AI, po vašem mnenju? V določenih družbah se je začel pojav bullshit jobov aka odpiranje vrat na banki, pozdravljanje ljudi, ki pridejo na neko upravo, pometanje enega istega kilometra ulice itd., kar je meni po svoje neumno. Ne vem, če lahko ta problem rešuješ na način, da ustvarjaš neke neumne službe. Po drugi strani pa se nam pomoje v naslednjih desetletjih obeta, da se bo število služb zaradi AI-ja zdesetkalo. Ker zakaj bi zaposloval nekega momca, ki rabi bolniško, regres, prihaja kdaj nadrkan v službo itd., če ti isto nalogo za nek mesečni najem opravi AI. Lesenih hipster žlic pa tudi ne bodo morali vsi prodajat namesto prejšnje službe :D

 

Omenja se temeljni osebni dohodek, kot neka rešitev, da ne pocrkamo od gladi.

Jaz bi sicer po celem svetu omejil 1 otroka na družino - samo to ne bo šlo skozi nikoli - tako da bullshit jobs je kar realen scenarij, če mene vprašaš. :D

 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 2 minutama:

Druga stvar: Moj pubec ima dokaj fiksno idejo, da bi si na vrtu postavil čebelnjak. Odsvetoval sem mu, ker se bojim, da bi me čebele pikale med igranjem namiznega tenisa. Menim tudi, da z domačim medom ne bi kaj dosti zaslužil (za tisti lonček medu gre dandanes vsak raje v random supermarket). Če bi res želel narediti biznis bi moral itak imeti konkretno veliko čebelarstvo + nor marketing. 

Zakaj vsak tvoj post o tebi in tvojih deluje kot plot ene epizode sitcoma iz devetdesetih? :D

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 3 minutami:

Druga stvar: Moj pubec ima dokaj fiksno idejo, da bi si na vrtu postavil čebelnjak. Odsvetoval sem mu, ker se bojim, da bi me čebele pikale med igranjem namiznega tenisa. Menim tudi, da z domačim medom ne bi kaj dosti zaslužil (za tisti lonček medu gre dandanes vsak raje v random supermarket). Če bi res želel narediti biznis bi moral itak imeti konkretno veliko čebelarstvo + nor marketing. 

 

Zadnjiče sem bral raziskavo - baje je skoraj polovica medu v trgovinah fake (neki primešani sirupi ipd. sranje)...

Povezava do prispevka

Evo še ena za DaCapo sitcom:

Moj foter je v kleti gojil šampinjone. To je bil seveda kao resen biznis. Spomnim se vseh tistih korit,  in kako je gobice ljubeče hranil z neko mlečno kašico za dojenčke. Dobra stvar je, da nam takrat gob ni manjkalo. Slaba stvar je, ker ni bilo ama nič zaslužka. Vse je šlo za domačo uporabo in delitev znancem.
Po par letih se je naveličal (beri: preobjedli smo se) in je biznis menjal za akvaristiko. Tam je bilo pa celo kar precej dinarja, ker je bil svojčas eden redkih v Sloveniji, ki je uspešno vzrejal skalarke. Redno je prodajal mestnemu akvariju, pa tudi eni drugi večji privat firmi. Najbolj zabavno je bilo, ko je teta nekaj plazila po kleti in je slučajno odprla en velik železni sod. Dobesedno miljon komarjev je poletelo ven in nato po celi bajti. Ja, foter je gojil komarje (!) ker je z ličinkami hranil ribice.  

Ali pa to: familiarni biznis s poslikavo dog! Moji so po celi podravski regiji kupovali odslužene sode, doge so nato lepo očistili in prebarvali, nato pa ročno poslikali z raznimi motivi. Sicer sem bil še majhen in nisem sodeloval, ampak mi je bilo pa prav smešno gledati tiste amaterske smrkce in disneyeve junake, ki sta jih risala mati in stric. Foter je imel sicer večji talent in je precej lepo slikal razna tihožitja in predvsem grozdje. Finančno pa se seveda spet ni izšlo, ker so večino razdelili for free. Ne vem, če so v življenju sploh kdaj kakšno dogo tudi zares prodali. Plus to, da je šlo za kar masovno produkcijo (full time job, kjer so dnevno izdelali najmanj 30 komadov).

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 9 minutami:

Kaj pa vpliv AI na razvoj iger?

Imo bi moglo precej poceniti razvoj na vseh področjih...


Ko bodo AI začeli uporabljati za voice acting v igrah, si točno dam šus v glavo. :)  Ker če je katera stvar v igrah na kar sem občutljiv, je to voice acting.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 3 minutami:

Ko bodo AI začeli uporabljati za voice acting v igrah, si točno dam šus v glavo. :)  Ker če je katera stvar v igrah na kar sem občutljiv, je to voice acting.

A si slišal kak dober sodoben AI voice acting? Zadeva je insane. To lahko povem in fact, ker sem okoli leta 2011 delal raziskavo iz govorne sinteze (moja prva objavljena faks raziskava, preden sem se vrgel v književnost) in je napredek resnično neopisljiv. 

Povezava do prispevka

Zanimivo. Moral bom malce počekirat te zadeve.  (očitno preveč igram zgolj point&click avanturce, kjer sinteze govora dejansko še nikjer nisem zasledil). 

Recimo, trenutno najbolj čakam Loco Motive. Datum izida so prestavili ravno  zaradi tega, ker morajo nasneti še komplet voice over. Igra je sicer dejansko že izdelana, manjka samo še ta faza.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
UnKn0wn reče pred 2 urama:

Pac piramidna shema. Kolegica bi se morala nauciti guglat preden investira v konkurencna podjetja


Sem ji pravkar rekel, da gre pač za piramido in ji svetujem naj se raje umakne; povsem možno tudi, da gre bolj ali manj za nateg. Nahrulila me je, češ da takšne priložnosti nikoli več ne bo. V smislu: če ne bo zdaj v štartu zraven, se lahko potem samo tepe po glavi. Kao da bo ta Onpassive sistem nekaj najboljšega na svetu, da bo popolnoma povozil Google in vse kar trenutno obstaja. Spremenil naš dosedanji pogled itd. Dobesedno oprane možgane ima!
Junija imajo sicer neko konferenco v živo (v Kopru) in je rekla, da lahko pridem zraven in se prepričam iz prve roke. Raje ne grem, ker bi jim ziher tako težil, da bi me predavatelji odstranili. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 3 minutami:

Sem ji pravkar rekel, da gre pač za piramido in ji svetujem naj se raje umakne; povsem možno tudi, da gre bolj ali manj za nateg. Nahrulila me je, češ da takšne priložnosti nikoli več ne bo. V smislu: če ne bo zdaj v štartu zraven, se lahko potem samo tepe po glavi. Kao da bo ta Onpassive sistem nekaj najboljšega na svetu, da bo popolnoma povozil Google in vse kar trenutno obstaja. Spremenil naš dosedanji pogled itd. Dobesedno oprane možgane ima!
Junija imajo sicer neko konferenco v živo (v Kopru) in je rekla, da lahko pridem zraven in se prepričam iz prve roke. Raje ne grem, ker bi jim ziher tako težil, da bi me predavatelji odstranili. :) 

 

Ostani vseeno frend, v primeru da ima prav :D

 

  • Na jagodo +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
JediEagle reče pred 1 uro:

No ja, dokler od programerjev na forumih berem komentarje v stilu: "ChatGPT mi je dal to kodo, pa ne dela. Zakaj?" ..... se mu predlaga, da naj prebere dokumentacijo...."Ne, hočem odgovor, zakaj ChatGPT ne dela", se mi zdi, da mi ni treba skrbet za lasten šiht :D 

 

Sej to je ta strah pred spodbujanjem lenobe - isto kot ti Samsungovi inženirji; puknejo v ChatGPT zaupne zapiske iz internih mitingov, da jim sestavi prezentacijo, ker se njim ne da - boli te kurac če si leaknil top secret zadevo :D

 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 minuto:

Ne seri :D

 

Iste skrbi ima ta tip iz Jožef Štefan - v bistvu sem iz tega intervjuja to pobral...meni se zdi to ful realen scenarij - kaj ti bi se jebal neki računat ko majmun cel vikend, samo zato da ostaneš v formi, a imaš na izbiro AI, ki ti reši zadevo v par minutah, ti pa lahko greš za vikend pohajat? :D

 

Povezava do prispevka
Stipe2 reče Pravkar:

 

Iste skrbi ima ta tip iz Jožef Štefan - v bistvu sem iz tega intervjuja to pobral...meni se zdi to ful realen scenarij - kaj ti bi se jebal neki računat ko majmun cel vikend, samo zato da ostaneš v formi, a imaš na izbiro AI, ki ti reši zadevo v par minutah, ti pa lahko greš za vikend pohajat? :D

 

 

Ma tak hitro štemaš poste, da niti vmes ne uspem priti. Ne seri sem napisal v zvezi z zdravniki in diagnozami AI-ja. 

Povezava do prispevka
Bessie reče pred 26 minutami:

Pejt in stremaj v živo...


Ni slaba ideja :). Že to mi je žal, da nisem skrivaj snemal nekega zoom meeta, ki sva ga skupaj gledala na mojem kompu. Če bi normalni mnenjalničarji to videli, bi verjetno forum klecnil od komentarjev. P**** nek ostareli (65+) moški kao strokovnjak za IT,  je v svoji kamri predaval kako je to super zadeva in kako je treba takoj sodelovati, ker priložnost zamujena itd. Dobesedno se je snemal z najbolj cheap kamerico, zadaj neke ogabne zavese, svetloba v kurcu, govornik sam po sebi nikakvi itd. Potem se je vklopila neka na polno obrabljena ženska (podobna scena kot prej, le da je namesto zaves imela tapete z rožastim vzorcem iz sedemdesetih) in govorila kako je bilo lepo na uradni otvoritvi v Dubaju in kako so jih presenetili z neverjetnim ognjemetom ter nato še pogostili z izbranimi kanapeji. In osebno je spoznala glavnega founderja in se celo rokovala z njim. Future is here! (in takšne floskule). Kdor ne bo danes zraven si bo vse življenje očital! 
Malce sem bil v šoku in sem po ogledu kolegici rekel samo: "Ja, zanimivo je to. Bomo videli kaj bo iz tega."

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 4 minutami:

Ma tak hitro štemaš poste, da niti vmes ne uspem priti. Ne seri sem napisal v zvezi z zdravniki in diagnozami AI-ja. 

 

Dobro, to sem malo karikiral - čeprav bodo tudi tam mnogi postali višek - najprej razni tipi na triažah ipd, potem pa vedno več tudi ostalih... 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 8 minutami:

 

Jaz si že zdaj malo očitam, ko samo berem o tem.


Itak. Vsaka minuta našega življenja je preveč dragocena, da bi jo potrošili vnemar.  
Zdaj pa grem počivat in besedo predajam vama s Stipetom ;) . 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 6 minutami:

 

Strinjal se ti ali ne, to je neizogibno - lahko debatiramo samo o časovnem okvirju, v katerem se bo to zgodilo...

 

Glej izpod časti mi je sploh debata o taki gluposti. Ti pač verjemi, da boš rekel boli me glava in ti bo AI dal pravilno diagnozo kar tak... brez kupa ostalih preiskav, ki jih bo spet moral koordinirati človek. Ti si verjetno že danes google zdravnik. Sorry ampak v dno sovražim folk, ki si dela samodiagnoze s pomočjo googla. Strinjal se ti al ne.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...