Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

@tomazekKakšen pa naj bi bil naraven razvoj dogodkov? Se naprej sprenevedati, da je svet super duper in so vse rase in spolne usmerjenosti enakovredne, dokler se magično ne bo vse samo uredilo?

Drugega kot lobiranje v prid spremembam se mi osebno ne zdi sprejemljivo. Zato sem tu na forumu tudi tako glasen in kontriram našim dragim old schoolovcem.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Hvala bogu, da je folk glasen, ko se dela krivico drugim. A to, da se manjšinam da možnost, da se izpostavijo in predstavijo svetu se tebi zdi slabo?

Naj mi enkrat končno nekdo od "vaših" razloži čemu je inkluzivnost manjšin, ki si želijo enakih pravic kot ostali, slaba stvar.

Povezava do prispevka

Ker imam pravico posneti film z 30 modrookimi arijci, ki v njem z užitkom pobijajo črnce, gaye3in transe, če želim... Umetniška svoboda. Obratno ima nekdo drug pravico posneti film kako oni pobijajo lepe belce.

 

Saj nočem, da bi blo enostransko. Hočem pa, da se ne zahteva vključenosti za vsako ceno... Danes ni več dovoljena umetniška svoboda, vse je treba prilagajati. 

 

 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 5 urami:

Dinozaver je samo smešna sopomenka za konzervativca, ki se ne uspe prilagoditi tem spremembam in ga družba pusti za sabo.

Ta primer, ki si ga navedel je točno to. Dinozaver, ki se ne uspe prilagoditi spremembam v družbi.

Samo ti pol praviš, da je pametno sprejeti vsako spremembo, ne glede na vsebino, brez argumentacije. Samo da je nekaj novo - sprejmi. To je seveda absurd, ti moraš argumentirat, zakaj je neka sprememba smiselna. Seveda obstajajo konzervativci in tradicionalisti, ki ne marajo, da se karkoli spreminja, ampak to je potem nek ad hominem/straw man napad, ker ne napadaš njegovega argumenta, ampak njega in njegovo fiktivno stališče, ki si mu ga ti pripisal (da ne želi spremembe zaradi spremembe same).

uredilo bitje Vse_je_najslabse
Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 1 uro:

Samo ti pol praviš, da je pametno sprejeti vsako spremembo, ne glede na vsebino, brez argumentacije. Samo da je nekaj novo - sprejmi. To je seveda absurd, ti moraš argumentirat, zakaj je neka sprememba smiselna. Seveda obstajajo konzervativci in tradicionalisti, ki ne marajo, da se karkoli spreminja, ampak to je potem nek ad hominem/straw man napad, ker ne napadaš njegovega argumenta, ampak njega in njegovo fiktivno stališče, ki si mu ga ti pripisal (da ne želi spremembe zaradi spremembe same).

Ne, jaz pravim, da ne želi spremembe, ker je očitno, da na njegovo razmišljanje vplivajo vrednote, ki mu jih je v glavo vcepila konzervativna vzgoja (toksična moškost, prepričanja, ki temeljijo na religiji in slično).

 

Seveda niso vse spremembe za vsakogar boljše, ampak jaz zagovarjam zgolj sekularni humanizem, ki se osredotoča na dobrobit posameznika.

Če se folk ne strinja s to ideologijo, pa enostavno jebat ga. Osebno bom še naprej glasen.

  

tomazek reče pred 3 urami:

Saj nočem, da bi blo enostransko. Hočem pa, da se ne zahteva vključenosti za vsako ceno...

Nočeš, da bi bilo enostransko, hočeš pa, da ni enakopravno.

To je to. Tukaj se najini mnenji razhajata in enostavno ne bova prišla skupaj.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 6 minutami:

Ne, jaz pravim, da ne želi spremembe izključno, ker ima nazadnjaško mentaliteto, ki mu jo je vcepila v glavo zastarela družba z zastarelimi vrednotami.

 

Seveda niso vse spremembe za vsakogar boljše, ampak jaz zagovarjam zgolj sekularni humanizem, ki se osredotoča na dobrobit posameznika.

Če se folk ne strinja s to ideologijo, pa enostavno jebat ga. Osebno bom še naprej glasen.

 

On (dacapo) je argumentiral svoje stališče, ampak se nisi dotaknil njegovega argumenta in ga označil za dinozavra. Napisal ti je, da je Lara Croft že ustaljena identiteta in je nesmiselno spreminjat lik, ki je že definiran rasno in po spolni usmerjenosti. Je kršenje načela kontinuitete. Kot da jaz snemam film o tebi in ves čas si ti ti, nenadoma pa se nekega dne zbudiš kot gay črnc. To je dobsedno objektivno napaka. Mogoče ima nazadnjaško mentaliteto, ne vem, ampak to v tem trenutku ni važno, ker je racionalno utemeljil svoje stališče.

Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 8 minutami:

On (dacapo) je argumentiral svoje stališče, ampak se nisi dotaknil njegovega argumenta in ga označil za dinozavra. Napisal ti je, da je Lara Croft že ustaljena identiteta in je nesmiselno spreminjat lik, ki je že definiran rasno in po spolni usmerjenosti. Je kršenje načela kontinuitete. Kot da jaz snemam film o tebi in ves čas si ti ti, nenadoma pa se nekega dne zbudiš kot gay črnc. To je dobsedno objektivno napaka. Mogoče ima nazadnjaško mentaliteto, ne vem, ampak to v tem trenutku ni važno, ker je racionalno utemeljil svoje stališče.

Pizda, že drugi, ki se je obesil na post, kjer sem se izključno zafrkaval. Tisto, da se morajo prilagoditi spremembam, da jim ne bo hudo sem se 100% zajebaval. Par postov prej sem napisal tole:

ke_kit reče pred 8 urami:

Če dajo nov main character v Tomb Raider, to pomeni, da popačijo franšizo?

Ajde, če enačiš TR z Laro, pol štekam. Meni dol visi za lik kot tak in bi mi bilo čisto vseeno.

Kasneje sem se hecal. Sem mislil, da je bolj očitno. Moja napaka.

 

Drugače se glede tega strinjam z vama. Če grejo kar modificirati ustaljen lik, je seveda vse skupaj skregano z vsako logiko. Jaz sem govoril o tem, da bi naredili reboot z novo protagonistko in me v tistem primeru sploh ne bi motilo, če bi bila črna, lezbijka ali trans. Sem pa prepričan, da bi naše konzervativce to motilo. Mogoče se motim, sam po moje se ne.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Čist odvisno. Dober lik je dober zaradi drugih stvari kot so barva kože, spol ali spolna preferenca. Pisanje in igra sta tisto kar je daleč najbolj pomembno. In ti moderni woke vložki v medije imajo vse prej kot dober writing. 

 

Koga boli kurac, če je Rey ženska. Dej noter McConegheya al pa Shreka in bo lik enako retardiran in še vedno vničil trilogijo. 

 

In moj problem je ta, da moderni writerji delajo isto kot v irl, iz spolnosti naredijo identiteto. To, da si peder ali tranđa ni tvoja identiteta wtf. In če lik za novo serijo, igro ali film ne moreš opisat drugač kot s spolom, pol si beden writer in izdelek ti bo shit.

 

Samo pogledaš opis protagonista in takoj veš če bo govno ali ne.

 

"Mlada črnka izgubljena v fantazijskem svetu". A odjebi, nihče ni rabu Blada opisovat z raso ali spolom. "Pejte gledat, vampir je in jebe mater vsem"

 

 

Nihče ne rabi pametovanja med izklopom in konsumpcijo medijev. Sploh pa ne rabim pametovanja Berkley amerov glede etike, morale in odnosa do margine. 

 

uredilo bitje Buzzkill
Povezava do prispevka

Nihče oziroma večina nima nič proti če se dela nove IP-je s črnimi, trans, geji liki ali če se jih vključi v že obstoječe na nek ''organski'' način.  Razumem, da si tudi ti ljudje želijo gledati ''svoje'' junake in nič ni s tem narobe. Je pa narobe, da se trenutno zdi, da so ustvarjalci prisiljeni to delat, ker drugače takoj pride do medijskega pompa in si avtomatično označen za rasista če jih ne vključiš v svoj izdelek. Ves ta narrative je šel tako daleč, da potlej vidimo stvari kot so oskar za Black Pantherja :lol:,  črno igralko za vlogo angleške kraljice v 16. stoletju in podobno. Pa še to ne bi bilo moteče če bi bili kriteriji isti za obe strani, ne pa da na eni strani je OK če je angleška kraljica črna, na drugi je pa bel igralec za Michaela Jacksona sprožil val ogorčenja in obtožb o rasizmu. Meni se vse bolj zdi, da tisti ki imajo največ za povedati o enakopravnosti v resnici ne želijo tega, ampak pač furajo svoje interese. 

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 16 urami:

Zadrteži ne razumejo pojmov kot sta manjšina ali empatija.

 

Kakšna manjšina so lahko azijci, ki jih je na svetu 2 milijardi, te prosim

 

 

ke_kit reče pred 15 urami:

Drugače pa ja, svet se spreminja in napreduje. Enim je ta napredek kul, drugim ne.

 

Ta tvoj "napredek" bo zgodovina pomnila kot napako

Povezava do prispevka
Demogorgon reče pred 32 minutami:

Nihče oziroma večina nima nič proti če se dela nove IP-je s črnimi, trans, geji liki ali če se jih vključi v že obstoječe na nek ''organski'' način.  Razumem, da si tudi ti ljudje želijo gledati ''svoje'' junake in nič ni s tem narobe. Je pa narobe, da se trenutno zdi, da so ustvarjalci prisiljeni to delat, ker drugače takoj pride do medijskega pompa in si avtomatično označen za rasista če jih ne vključiš v svoj izdelek. Ves ta narrative je šel tako daleč, da potlej vidimo stvari kot so oskar za Black Pantherja :lol:,  črno igralko za vlogo angleške kraljice v 16. stoletju in podobno. Pa še to ne bi bilo moteče če bi bili kriteriji isti za obe strani, ne pa da na eni strani je OK če je angleška kraljica črna, na drugi je pa bel igralec za Michaela Jacksona sprožil val ogorčenja in obtožb o rasizmu. Meni se vse bolj zdi, da tisti ki imajo največ za povedati o enakopravnosti v resnici ne želijo tega, ampak pač furajo svoje interese. 

Kaj je narobe z oskarji za Black Panther? Poleg dejstva, da gre za nagrade, jasno povezane z entertainment industrijo, torej ne iščejo umetniško zares presežnih zadev, je Black Panther nagrado za glasbo, custume design in production design. Konkurenca je bila pretežno nevznemirljiva, sem jo zdaj pogooglal, tako da dejansko sploh ni neka out-of-place nagrada. Pa ne dajem oskarjem sicer niti pikice relevantnosti, pogledam samo nominacije za tujejezične oskarje, ker je najlažji način za spremljat, kaj skoraj vse države sveta prijavijo kot film, na katerega so v tekočem letu najbolj ponosni

 

Sicer pa verjemi, da niti približno ni tako, da "nihče" ne bi imel nič proti, če se dela nove IP-je s črnimi ali trans ali karkoli liki. Konservativni pogledi se meni zdijo vse pogostejši

 

Drugače pa sem že pisal, da obstaja alternativa, če vam woke vsebine niso všeč. Platforma dobesedno brez woke filmov, za mega bonus pa furajo vsebine, kjer so v 95 % castani belci: https://www.pureflix.com/ . Upam, da boš subscribal :) 

Stipe2 reče pred 1 minuto:

In zakaj je pol meni nedopustno da se mi gnusi, če moram gledat pedre, namesto normalnih hetero parov, če nimam istospolnih nagnjenj?

Če mi še enkrat rečeš, da mi je družba to vsilila, te scipeliram :D

Ampak kje natančno moraš gledat te geje? Mene res bega, da sem študiral in delal na faksu, ki je bojda leglo woke kulture, šetam po Ljubljani skoss, a dejansko v divjini praktično ne vidim gejev. A to hodiš v gay bar in pol pizdiš, zakaj so tam geji? :D 

 

Ker za TV serijo pa ravno ne moreš reči, da jo "moraš" gledat. Jaz tudi ne gledam vsebin, ki me ne zanimajo/privlačijo. Imaš kar nekaj "woke watch" spletnih strani, ki ti takoj napišejo, če se v vsebini pojavi LGBT tematika, tako da se lahko izogneš 

Povezava do prispevka
Demogorgon reče pred 52 minutami:

Meni se vse bolj zdi, da tisti ki imajo največ za povedati o enakopravnosti v resnici ne želijo tega, ampak pač furajo svoje interese. 

 

Sej kaj si videl kdaj kakega normalnega gay/podnebnega/črnskega al ne vem kakšnega aktivista - vsi so neki čudaki - edini, ki so normalni (in bogati), so vodje teh gibanj in ti dejansko izkoriščajo te boge motene ljudi, ne pa da se borijo za njihove pravice, kot verjame ke_kit

Povezava do prispevka
Chenier reče pred 6 minutami:

Ampak kje natančno moraš gledat te geje? Mene res bega, da sem študiral in delal na faksu, ki je bojda leglo woke kulture, šetam po Ljubljani skoss, a dejansko v divjini praktično ne vidim gejev. A to hodiš v gay bar in pol pizdiš, zakaj so tam geji? :D 

 

Ker za TV serijo pa ravno ne moreš reči, da jo "moraš" gledat. Jaz tudi ne gledam vsebin, ki me ne zanimajo/privlačijo. Imaš kar nekaj "woke watch" spletnih strani, ki ti takoj napišejo, če se v vsebini pojavi LGBT tematika, tako da se lahko izogneš 

 

Hja no, kar nekaj materiala sem res črtal zaradi tega - kar dobra stvar za backlog probleme

 

 

Povezava do prispevka

2S stands for Two-Spirit, which is an identity that some Indigenous people hold. Not all queer Indigenous people identify as Two-Spirit. Two-Spirit is an identity that belongs solely to Indigenous people. As white settlers we cannot claim this identity. Indigenous and Two Spirit people are the only ones who can educate us on what it means to be Two-Spirit.

uredilo bitje Buzzkill
  • Ne me jebat 1
  • Za crknit smešno +1 3
Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 3 minutami:

Treni zarad kere je šel trolat tekmovanje je včeraj težila na tvitterju kako to kaj on dela ni pošteno, ker ima malicious intent, to da ona tekmuje z biološkimi ženskami pa tudi mogoče ni fer, ampak njo vabijo ker je "nice". 

 

In vse to je povedala z lepim moškim glasom :D

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...