Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Ma že leta nisem spremljal in gledam praktično čez 90% neke stare filme. Ne vem, če sem pogledal 10 holivudskih filmov izdanih v zadnjih par letih. Že v začetnih corona lockdownih sem štartal 80" in 90" in kar nadaljujem tam v 2000...

 

Par let nazaj pa sem tudi bil tisti cepec, ki je pogledal nominirance in filme dol zvlačil pa zijal.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Drgač nagrade v Sarajevu postajajo vsako leto bolj relevantne, vse odkar so festivali v Cannesu, Berlinu in Benetkah bolj skomercializirani

 

Oskarji so worst of the worst, čeprav citirana stvar me načeloma ne moti. Večje kvote črnih igralcev so civilizacijski napredek. Še pred desetletji temnopolti posamezniki niso prišli na filmske akademije, četudi so zbrali več točk od belopoltih kolegov, ker filmi pač niso imeli toliko temnopoltih likov v scenarijih, da bi upravičili njihov vpis. Nekaj najvplivnejših angleških gledaliških faksov je še dvajset let nazaj sprejemalo samo par temnopoltih študentov na generacijo, pa je VB že takrat imela nezanemarljivo število temnopoltih. Kako je to lahlo fer? Da imaš več točk od tvojega belega kolega na sprejemcu, ampak ne prideš not, ker rabijo v povprečju enega črnega igralca na pet let? (Si ne zmišljujem statsov, Bernardine Evaristo je to napisala v svojih študentskih spominih.) Samo zato, ker scenariji nimajo temnopoltih, čeprav bi jih komot imeli. Tako da podpiram večjo doverziteto 

Povezava do prispevka

Pa da ponovim kar smo že večkrat debatirali. Nikakor me ne moti, če je v filmu tričetrt črncev ali pa 30 lgbtiq+ oseb, če to paše v narativo filma. Navsezadnje smo imeli kup zelo dobrih filmov v katerih so močno prevladovali temnopolti igralci... o kakih getih in preprodajalcih ipd.

 

Mi pa pokrov ofna, ko je kaj takega zapovedano. Enako recimo ženske kvote v politiki ipd. Boli me kurac, če bi imeli v parlamentu 90 poslank in vse ženske ministrice, če bi narod tako želel in izvolil. Da pa je obvezno, pa mi je čist mimo. Poznam bolj na lokalnem nivoju in vem kako so nekateri prav fehtali ženske, da jih dajo na liste na zadnja mesta in jim obljubljali, da ne morejo biti izvoljene (ker niti niso želel)... samo, da so izpolnili kvoto. Ena stranka pa je pozabila na to in ji je volilna komisija zavrnila celotno kandidatno listo in niso dobili svojega predstavnika v občinski svet. Na srečo je šlo za NSi :D

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 minuto:

Pa da ponovim kar smo že večkrat debatirali. Nikakor me ne moti, če je v filmu tričetrt črncev ali pa 30 lgbtiq+ oseb, če to paše v narativo filma. Navsezadnje smo imeli kup zelo dobrih filmov v katerih so močno prevladovali temnopolti igralci... o kakih getih in preprodajalcih ipd.

 

 

Kva pa filmi o matematičarkah in astrofizičarkah pri NASI. oooo rasist ou ou

Povezava do prispevka

also a se da  v epl mjuzik nekak dajat stvari pač na random playlisto, ki je nočeš met kot shranjeno playlisto? pač da dodajaš komade, ki se jih spomniš zdaj na random in igrajo po vrsti pa potem te playliste pač ni več ko je konc, pač da narediš vrsto/queue

 

zdaj je samo play next, ko dam pa še naslednji komad na play last pa začne igrat kr neki random kar niti nimam shranjeno nikjer v librari

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 12 urami:

Inter me je tolk zjebal, da sem pozabil, da Partizan spila 😂

epic večer uglavnem

 

drgač pa bo res fajn sezona za Inter, fuknl vn Barco, zaenkrat v letošnji sezoni (če štejemo tud superpokal in coppa Italia) 4 zmage proti Milanu in en poraz, Onana 7 tekem brez prejetega gola v Ligi Prvakov in še brez prejetega gola proti Milanu (tisto tekmo k smo izgubili je igral Handanović, ki je itak smeti)

Povezava do prispevka

Epic moj penis.

Inter faking seroviči, da se nam ravno za najpomembnejšo tekmo sezone poškoduje daleč najboljši igralec (ajde, ne bi bili kjer smo, če se ne bi podobno pripetilo Napoliju v četrt finalu :D). Zdaj pa je out še Bennacer.

V finalu bom sicer navijal za vas, ampak ne bom žalosten, če kasirate petardo.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 1 minuto:

Mi smo brez Skriniarja in pol sezone bli brez Lukakuja, brez Gosensa in brez Brozovića

 

Pač jbg, poškodbe so kurba.

Kaj točno ima veze včerajšnja tekma s tem kaj se je dogajalo celo sezono?

Also, to da omenjaš post Conte Lukakuja kot nek adut, ti izbije vso kredibilnost. :D

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Jaz sem bil proti temu, da pride Lukaku nazaj, samo odkar se je zdej vrnu (zadnji mesec) je spasio Inter v CL in v Serie A, tko da trenutno sem vesel z njem :D

 

Skriniar igra na isti strani kjer bi napadal Leao. Če bi bil Skriniar v ekipi bi bil veliko bolj samozavesten, tko bom pa zadovoljen s čemerkoli, tud če nas ven fuknete bom bil še vedno "it was a really good run"

 

Edino kar je za Inter res nujno to sezono je to, da dosežejo Ligo Prvakov, vse ostalo je samo dodaten +. 

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 29 minutami:

Skriniar igra na isti strani kjer bi napadal Leao.

Smo videli na prvem derbiju, kako dobro je pokrival portugalca, ja. :D

Takoj podpišem za Škrinjarja v Interju, če lahko Milan postavi Leaa v top formi v prvo enajsterico.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...