Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

BuDi reče pred 1 uro:

Če bi le imeli mesta in vasi "specifikacijo" svojih zelenih površin. Lahko bi jo uporabili tudi za določene statistične kazalce, prostorske načrte...
Aja, saj imajo... uf...

 

Rekreacija nima veze z zelenimi povrsinami. In hoja lahko spada pod rekreacijo. Her words, not mine.

Povezava do prispevka

ma, res je treba poznat dve plati medalje

če je bla družinca kaznovana zato, ker so v miru na samem krkali kifle, e, potem je to dost kisla fora

 

če so bli pa prvo opozorjeni, nato pa je poglavar družine začel sikat organom in/ali imel monolog prot maskam in državi

no, vidiš, to je pa povsem druga zadeva

Povezava do prispevka

Ne vem, kaj se je dogajalo na licu mesta, niti nisem komentiral tega.

 

Novinarka je čisto jasno vprašala, dvakrat, če družina, ki je v "mehurčku", torej nikogar niti blizu, lahko za toliko časa sname masko, da poje rogljiček. To vprašanje se je pojavljalo tudi v tej temi, odgovor je govornica obakrat obšla.

 

Kacin je kasneje povedal, da naj se v takem primeru raje umaknemo nekam, kjer ni ljudi, kar je zopet sprenevedanje, ker vprašanje je bilo zastavljeno jasno, da ko ni nobenih ljudi zraven. 

 

Na to cakam. Ker če me spomin ne vara, je pravilo tako, da če ni ljudi okoli, lahko snameš, če ješ ali kadiš? Če je pravilo res tako, potem bo tista kazen itak padla, tudi če je model sikal, ker kazen je verjetno pisana na kršitev pravila, te kršitve pa ni bilo?

Povezava do prispevka
berghaus reče pred 6 minutami:

Na to cakam. Ker če me spomin ne vara, je pravilo tako, da če ni ljudi okoli, lahko snameš, če ješ ali kadiš? Če je pravilo res tako, potem bo tista kazen itak padla, tudi če je model sikal, ker kazen je verjetno pisana na kršitev pravila, te kršitve pa ni bilo?

Ja ne razumem najbolj tudi... saj so potem že pred dnevi rekli, če lahko zagotavljaš razdaljo 3m... maska ni obvezna. Kaka pa je bla situacija v dotičnem primeru pa ne vem.

Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 12 minutami:

Glede na to, da je v normalnih razmerah ca. 50-60 mrtvih dnevno, ne gre za zanemarljiv prirast? Ampak OK, dejmo počakat še kak teden.

samo 50% več mrtvih... samo od ene same bolezni. Res zanemarljivo.

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka
hordak reče pred 5 minutami:

A to potem pomeni, da je včeraj umrlo 70-80 ljudi, ne 50-60, kot je običajno?

 

lej, hordak, zdej mi pa ti povej, česa ne razumeš oz. a ti je res tko v veselje trolovat tlele gor ala angel style

zdravstvo pravi, da so zadeve resne

oddelki so že nabito polni

ljudje, ki umirajo, so večinoma s teh oddelkov, kjer jim nudijo ogromen support v obliki terapije, pripomočkov, svega i svašta

 

ko pa ne bodo več mogli poskrbet za vse, bo smrti posledično veliko več

a res hočeš, da pride do tega?

a boš takrat napisal, ok, pizda, res je jebena situacija?

al boš objavu en meme?

Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 4 urami:

Moja zgodba v Ljubljani. 
Bil sem po opravkih. Mel sem skoz masko na ustih, ampak me je zlakotnilo in sem si kupil kos pizze. Ker sem ugotovil, da na Rudniku ne morem zagotoviti 3m razdalje (ljudje prihajajo mimo) sem se umaknil na eno stranskih poti in tam v miru pojedel zajtrk. Pri tem sem pazil, da nisem nikogar ogrožal. 

Da daš masko dol sredi centra je neopravičljivo ne glede na razlog. Predstavljaj si recimo Čopovo na lep sončen dan kjer imajo vsi masko na vratu, ker so lih kupli palačinko. 

 

 

Sploh ne vem zaka hodiš po centru zarat ne nujnih zadev.

 

Povezava do prispevka
tyne reče Dne, 25. 10. 2020 at 20:24:

Bojo končno kaznovani za svojo občino v vsako selo mentaliteto.

Ko bi jo vsaj. Mislim, da noben ne vidi problemov.

nekdo reče Dne, 28. 10. 2020 at 8:31:

Dejansko bi bilo potrebno vsakogar s sumom, za 10-14 dni izolirat v hotel,... stran od ostale populacije.

Tole ↑

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 2 urama:

Imam pa eno praktično vprašanje, zato ločen post:

 

Sam prečkam kar nekaj občin od začasnega bivališča do pisarne, ko grem vanjo. Imam sicer potrdilo firme, da moram 24/7 imet možnost gibanja po celotnem ozemlju RS, ampak če prav razumem bi vsakič, ko se odpravim ven iz začasno matične občine, moral izpolnit tisti obrazec, ki ga sam podpišem?

 

Včasih to pomeni, da bi moral na dan izpolnit vsaj 10 obrazcev. To pa se mi ne zdi smiselno.

 

pri sebi imam 2 papirja.

 

na obrazcu imam napisan naslov firme kjer delam in je v drugi občini, napisal sem da grem tja vsak dan.

 

pol mam pa še potrdilo od firme, kjer piše, da delam po celi sloveniji 24/7.

 

včeraj so me ustavili policaji in ni bilo nobenih problemov.

Povezava do prispevka
Zamorc reče pred 1 uro:

lej, hordak, zdej mi pa ti povej, česa ne razumeš oz. a ti je res tko v veselje trolovat tlele gor ala angel style

zdravstvo pravi, da so zadeve resne

oddelki so že nabito polni

ljudje, ki umirajo, so večinoma s teh oddelkov, kjer jim nudijo ogromen support v obliki terapije, pripomočkov, svega i svašta

 

ko pa ne bodo več mogli poskrbet za vse, bo smrti posledično veliko več

a res hočeš, da pride do tega?

a boš takrat napisal, ok, pizda, res je jebena situacija?

al boš objavu en meme?

Zdravstvo vsako leto pravi, da so zadeve resne.

Oddelki so nabito polni, ker je bolezen kvalificirana kot primerljiva bolezen z kugo, in so kapacitete močno zmanjšane v primerjavi s prejšnimi leti.

Ljudje, ki umirajo, so povečini stari okoli 80 let. Koliko jim pomaga support v obliki terapije, pripomočkov, svega i svašta je stvar debate, gre navsezadnje za virusno obolenje, kjer se načeloma zdravi simptomalno.

 

A ko bo folk direktno zarad ukrepov začel umirat (tko kot je zadnič zaradi sepse skoraj un mulc umru), boš pol napisal ok pizda, res so neumni ukrepi?

Mah, sej smrt tu in tam lahko zanemarimo. Boš to morda napisal, ko se bo statistično močno poznalo povečanje smrtnosti zaradi stvari, ki so bile diagnosticirane prepozno? Mogoče ko boš sam koga zaradi tega zgubil?

Mogoče ko se bo zaradi krčenja proračuna totalno sesul zdravstveni sistem, in bo folk tko reveži v ZDA?

 

BuDi reče pred 1 uro:

Ja, verjetno je razlika nekaj manjša kot 23, ampak dosti manjša pa ne.

In to trdiš na podlagi česa? Povprečna starost umrlih je še vedno nad pričakovano življensko dobo. Tak da blazne razlike ne bi smelo biti (in če bi bila, bi mediji to povdarjali).

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...