Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

minilo me je igrat + zdravim macka in cakam da mi sestra iz domovine pripelje babicine dobrote. sicer pa grem ja.

 

samo to se povem @Brenta da niso anonimne neumnosti ampak anine* neumnosti. ce sodelujes v tej temi in lahko oporekas dolocenim uporabnikom ne oporekas pa drugim edino kar lahko sklepam je, da se strinjas

 

in ce ti nekdo napise tole: "Razlikovanje med cepljenimi in necepljenimi ni diskriminacija na podlagi nečesa na kar nimamo vpliva. Imaš izbiro med dvema opcijami, ceplrnje in več svobode ali necepljenje in manj svobode. (Kot lako piješ in ne voziš ali pa ne piješ alkohola in voziš). Vsakdo ima svobodno izbiro, ni obvezno. " pol ne vidim kako lahko gres mimo tega. Qui tacet (ubi loqui debuit ac potuit) consentire videtur

Povezava do prispevka

Team antivax, a vas kdaj skrbi, da ste se postavili na napačno stran zgodovine? Ne vem, da bi čez recimo 20 let ugotovili, da je bilo cepljenje the way to go in da ste s svojim prepričanjem neposredno vplival na življenja ljudi, ki bi drugače preživeli? Jaz moram rečt, da kdaj razmišljam kako bo vse skupaj debilno, če se izkaže, da je bilo cepljenje navaden bikov drek in bi bilo treba pač pustit virus prosto zaokrožit po sistemu, da pobije weak linke v evoluciji.

  • Račka +1 1
  • Trol 2
Povezava do prispevka
ana reče pred 42 minutami:

Tu je argument, da ti mora cepilski bonus nekaj prinesti. Čisto logično, če imaš samo cepljene v lokalu bo manj okužb, ker imajo cepljeni preboleli manjšo verjetnost, da bodo zboleli. Je način omejevanja širjenja bolezni in hkrati nekaj več svobode za tiste, ki so manj rizični. Gre za preprosto matematiko in razmerje kakšni ukrepi naredijo najmanj škode in omogočijo čim bolj normalno življenje. 

 

Razlikovanje med cepljenimi in necepljenimi ni diskriminacija na podlagi nečesa na kar nimamo vpliva. Imaš izbiro med dvema opcijami, ceplrnje in več svobode ali necepljenje in manj svobode. (Kot lako piješ in ne voziš ali pa ne piješ alkohola in voziš). Vsakdo ima svobodno izbiro, ni obvezno. 

 

Mimogrede, eden najboljših stvari, ki se jih bi lahko naredilo za Slovenijo, bi bilo, da se neha živeti 75 -80 let v preteklosti. Me spominja na VB in njihovo opevane ww2, ker je bilo to zadnjič, ko so se čutili pomembne. 

Če nekdo rabi tvojo ledvico, in mu jo ti lahko daruješ, bi morale obstajati omejitve zate v primeru da tega ne narediš? Recimo ne smeš po 8mi uri ven v javnost, ne smeš v gledališča, itd..?

 

Navsezadnje tvoj akt darovanja ledvice naredi manj škode za vse ljudi v tej enačbi, in je pač normalno da se ne-darovalce v to vzpodbuja z raznimi omejitvami, ane?

Povezava do prispevka

@drevored trenutno nikjer ne vidim diskriminacije med cepljenimi in necepljenimi. Vsi moramo nositi maske in vsi moramo kazat potrdila. S tem imamo vsi dostop do istih stvari.

Drugo je pogoj PC, ki mu ostro nasprotujem, saj cepljeni ravno tako lahko raznasamo virus in ukrep imo ne prinasa nicesar in tudi za zdaj ni nikjer v veljavi. No, pa med drugim imas ti ob stiku z okuzenim opcijo karantene, ki zame avtomatsko ne velja. In potem naj kaj, jemljem dopust, da se lahko izoliram od ostalih, ce nimam moznosti delat od doma? 

 

Med tem pa tvojega markiranja, segregacije in sejanja razdora ne bos komentiral, ker se ne cutis dolznega in po tvojem ne pocnes nicesar narobe. Vidis, tako enostavno grem mimo napisanega tujega mnenja, ki ne izraza nujno mojih stalisc, kot gres ti se bolj enostavno mimo svojih precej hujsih komentarjev. 

  • Račka +1 2
  • Trol 1
Povezava do prispevka
Kastor reče pred 9 minutami:

Team antivax, a vas kdaj skrbi, da ste se postavili na napačno stran zgodovine? Ne vem, da bi čez recimo 20 let ugotovili, da je bilo cepljenje the way to go in da ste s svojim prepričanjem neposredno vplival na življenja ljudi, ki bi drugače preživeli? Jaz moram rečt, da kdaj razmišljam kako bo vse skupaj debilno, če se izkaže, da je bilo cepljenje navaden bikov drek in bi bilo treba pač pustit virus prosto zaokrožit po sistemu, da pobije weak linke v evoluciji.

Team anti-covidvax ne more biti na napačni strani zgodovine. Bodily autonomy je človeška pravica. Ne mores ti silit človeka da naredi nek medical proces za "dobrobit drugega".

 

Tako da je tukaj opcija ali da imate vi prav, ampak še vedno folk silite v medical procedure (kar je moralno napačno).

Ali pa da nimate prav, kar je še vedno napačno ampak še tok hujše kot v prvi opciji.

  • Račka +1 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 4 minutami:

Če bi cepljeni morali it v karanteno in se testirat, kdo bi se pol sploh cepil?

Ne bos verjel, ampak...

Najmanj jaz. 

 

Ampak ne bos verjel tudi, da bi bilo tako pocetje precej nesmiselno, zaradi problema velikega deleza lazno negativnih asimptomatskih cepljenih na HAT testih. Zato pa se npr. preventivno testiram ob prehladu in splosnem slabsem pocutju. Pac, common decency, tebi neznan pojem. 

 

uredilo bitje Brenta
Povezava do prispevka
drevored reče pred 1 uro:

kaj ti pod kamnom zivis? dobesedno policijsko uro smo imeli model. ce si sel ven po deveti uri si bil kriminalec. nisi smel zvecer k punci na obisk. moja sestra je dobila kazen, ker je sla na sprehod s kolegico skupaj (pred deveto uro, ampak se nisi smel druzit z izvenfamilijskimi clani (kar je super za ljudi, ki zivijo sami)). nisi smel ven iz obcine. se zdaj ne smes cez mejo. ne smes v trgovinske centre ipd. pa ce ze izpolnjujes pogoje se moras izkazovat vsepovsod, kot da bi mogu potrdit, da nisi pedofil preden gres mimo otroskega igrisca.

 

ne vem zakaj me vedno znova preseneča, da v teh topicih naletim na nepismen folk, samo majkemi da me vedno znova preseneti

dobesedno sem ga vprašal: katerih pravic, ki so mu trenutno odvzete, bi se bilo treba držat ne glede na okoliščine, tudi če so ekstremne razmere in folk dobesedno umira na ulicah

zdaj pa še enkrat poglej kaj si ti odgovoril

 

sidenote: kolikokrat si padel z motorja na glavo, da vem za v prihodnje, če te je politično korektno tauntat?

 

 

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka
Galaksija reče pred 16 minutami:

Team anti-covidvax ne more biti na napačni strani zgodovine. Bodily autonomy je človeška pravica. Ne mores ti silit človeka da naredi nek medical proces za "dobrobit drugega".

 

Tako da je tukaj opcija ali da imate vi prav, ampak še vedno folk silite v medical procedure (kar je moralno napačno).

Ali pa da nimate prav, kar je še vedno napačno ampak še tok hujše kot v prvi opciji.

A ni ceplenje dojenčkov v Sloveniji obvezno? A je body autonomy pomembna samo, ko ne moreš ven na pijačo?

Povezava do prispevka
Galaksija reče pred 20 minutami:

Team anti-covidvax ne more biti na napačni strani zgodovine. Bodily autonomy je človeška pravica. Ne mores ti silit človeka da naredi nek medical proces za "dobrobit drugega".

 

res lol wtf s katere statične galaksije si ti

 

al si želel povedat da si itak vedno bil proti vsem obveznim cepljenjem samo si zaradi pritiska totalitarne in represivne družbe do zdaj nisi upal nič rečt

 

Povezava do prispevka
ana reče pred 1 uro:

Čisto logično, če imaš samo cepljene v lokalu bo manj okužb, ker imajo cepljeni preboleli manjšo verjetnost, da bodo zboleli. Je način omejevanja širjenja bolezni in hkrati nekaj več svobode za tiste, ki so manj rizični. Gre za preprosto matematiko in razmerje kakšni ukrepi naredijo najmanj škode in omogočijo čim bolj normalno življenje. 

Vso to hudo matematiko ti podre en cepljeni, ki mu malo teče iz nosa in mu koda vseeno posveti zeleno.

Povezava do prispevka
hordak reče pred 12 minutami:

heh, a je cepljeni, ki mu malo teče iz nosa(in je legit v lokalu) več ali manj kot necepljeni ki mu ne in je tam na črno ?

 

tega sploh ni v zgornji enačbi, a ti si pri testu iz matematike, ko nisi znal rešit enačbe, napisal drugo enačbo?

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka
hordak reče pred 1 minuto:

A ti ko nisi znal nastaviti enačbe iz pisne naloge, si potem spraševal neumnosti na forumu ?

 

jaz sem učitelj, ki ti je pogledal domačo nalogo in te opozoril, da je nisi razumel

 

če te sprašujem, pomeni, da stojiš pred tablo

 

zaenkrat kaže, da bo ta semester popravc

Povezava do prispevka

drugač zelo malo odprem ta topic, ponavadi samo ko je kak report, ali pa, če vidim, da je kak kul user poastal

 

če se oglasim, se samo zaradi kakšne interne nelogičnosti zapisa, ne pa samega stališča, ker se mi iskreno zdi ful folka na vseh koncih ful neumnega, ampak res ful, tako malo "kako si sploh znate zjutraj zavezat čevlje" vibe (vem da zveni vzvišeno, jebiga)

 

samo, a se da komu strniti, kje točno tiči problem? mislim, ktere teze so tako abstraktne, da zanje preprosto ni odgovora, tudi po 600+ straneh? al je bolj tak free for all kot sredini protesti, kjer je vsak zraven zaradi čist individualne ideje z nekim bežnim skupnim imenovalcem?

Povezava do prispevka
mangoforatango reče pred 10 minutami:

 

Aha. Vezalko imas odvezano.

 

katero?

 

mislim, odvezanih jih imam 18, zavezanih 10 (sem preštel), samo ne vem, na katero si ciljal

 

vidiš, pomoje prihaja do prepirov zaradi takšnih nejasnosti, naprimer ti se preprosto ne zavedaš, koliko in kateri podatki manjkajo v tvojem prispevku, da bi bil polnopomenski

 

na srečo imam jaz potrpljenje, kdo drug pa ga nima in se potem kregate

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...