Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

ngebe reče pred 7 urami:

se mi zdi tole vredno postat cist tko za perspektivo, da se lahko ohrani nek zdrav razum in ne gonimo te histerije in nekih pro/anti agend na forumu v nedogled.

trenutno aktivno okuzenih 42000

od tega vseh hopitaliziranih 990 oz 2.35 odstotka

od vseh aktivno okuzenih  na intenzivni 227 oz 0,54 odstotka

 

Ne vem kako ti dojemas tole perspektivo, ampak jaz jo kot katastrofo. 

0,5% vseh aktivno okuzenih na intenzivni, kjer imas dobre sanse, da je ne zapustis vec ziv. In opran bleachedagnus joka o death cultu na redditu, med tem ko sam razglasa okoli, da umirajo samo starejsi in tisti s slabsim imunskim sistemom, kot da to niso ljudje. Verjetno si sploh ni sposoben predstavljati, kako lepo mora bit delat na intenzivni in vsak dan ven opeljat 2 do 3 mrtve. Ampak ok, saj so tam sami taki, ki so jim dnevi steti, +/- par mesecev, who cares? :sick:

Povezava do prispevka
drevored reče pred 1 minuto:

grem se jutri cepit in pol stisnem se like and pray na facebooku

 

ni sans, da resim vsaj 3 zivljenja, ce ne 4

Boljše kot udeležba na kakem freedom protestu skrajnih desničarjev, kjer bi ponavljali podobne neumnosti kot so nacionalni primerjave.

Povezava do prispevka
ana reče pred 1 minuto:

Boljše kot udeležba na kakem freedom protestu skrajnih desničarjev, kjer bi ponavljali podobne neumnosti kot so nacionalni primerjave.

 

 

identificiram se kot levicar, tako da naslednji protest, ki se ga bom udelezil, bo tudi levicarski. vem, da to gre v nasprotju s tvojim prepricanjem ampak menim, da si svobodo zasluzijo vsi, ne glede na to ce so levi ali desni, cepljeni ali necepljeni. in to kar mamo zdaj ni svoboda.

  • Račka +1 5
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 5 urami:

Si sploh prebral članek? To so posledice zdravljenja na intenzivni negi.

 

Sicer pa velika večina okuženih ne pride blizu intenzivni negi.

In modeli/modelke so pristali na intenzivni negi ker... tralala?

 

Torej tvoja formula je približno taka: okužba s COVID-om -> neki neki komplikacije -> začetek zdravljenja na intenzivni -> dolgoročni problemi so posledica zdravljenja na intenzivni.

Povezava do prispevka
drevored reče Pravkar:

edini skrajnezi tu ste to ti in kompanija, ki vsiljujete ljudem odlocitve, silite ljudi v vas nacin zivljenja in se zavzemate za kratenje pravic, ce se kdo ne strinja z vami.

 

toliko, da smo si na jasnem.

Če nisi še opazil, smo vsi siljeni v način življenja, ki ga nočemo. Nekateri smo pripravljeni kot del kolektiva s svojimi akcijami primoci k boljši situaciji nekateri niste. To je razlika. 

  • Račka +1 1
  • Trol 4
  • Nekul -1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
drevored reče pred 5 minutami:

edini skrajnezi tu ste to ti in kompanija, ki vsiljujete ljudem odlocitve, silite ljudi v vas nacin zivljenja in se zavzemate za kratenje pravic, ce se kdo ne strinja z vami.

 

toliko, da smo si na jasnem.

Mmm, ne. Vsiljevanje v tej temi lahko prestejes na prste ene roke. Sem ze precej casa nazaj tudi sama napisala, da ne vidim problema v tem, da se nekdo noce odlociti za cepljenje in da se mi obvezno cepljenje ne zdi prava pot. 

 

Mozgana pa ne morem oviti okoli nasprotovanja nosenju mask na javnih zaprtih povrsinah in pa logiki, da je 0,5% aktivno okuzenih na intenzivni OK in da ne morete razumeti, zakaj toliko hrupa za "nic", med tem ko pri cepivih tripate na veliiiiko manjse procente. Pa da smo cepljeni takoj obtozeni se, da smo kolaboranti, ki zivimo za to, da vas prijavljamo, ce ne spostujete ukrepov. 

Pa seveda sirjenje vseh moznih dezinformacij, vkljucno s tisto o nesklicani epidemiji gripe, ki je zahtevala priblizno 5x manj hospitaliziranih kot covid v enem letu. Ne vem, ampak vedno imam filing, da vam vecini fali sirsa slika, oz podatkov niste sposobni postavit v perspektivo. 

Povezava do prispevka
ana reče pred 16 minutami:

Če nisi še opazil, smo vsi siljeni v način življenja, ki ga nočemo. Nekateri smo pripravljeni kot del kolektiva s svojimi akcijami primoci k boljši situaciji nekateri niste. To je razlika. 

Ne, razlika je v tem da nekateri nismo pripravljeni kratit človekovih pravic z namenom da s tem 'pripomoremo k boljši situaciji za skupno dobro (according to big pharma)'

 

Nekateri zgleda ne razumejo da bi se določenih človekovih pravic bilo treba držat ne glede na karkoli. Tudi če so ekstremne razmere in folk dobesedno umira na ulicah. To se seveda niti približno ne dogaja, pa so eni že pozabili kaj recimo pomeni bodily autonomy.

uredilo bitje Galaksija
Povezava do prispevka

mislim, to je dejstvo, da ste cepljeni kolaboranti. a mislis, da so necepljeni naredili to stran in jo uporabljajo?

 

zdaj ok, vem da niso vsi cepljeni militantni ampak iz moje observacije RLja velika vecina cepljenih misli, da si zasluzijo biti bolj prosti od necepljenih, cutijo se superiorne, krivijo necepljene za nastalo situacijo pa nima veze, ce si nerizicen 30 letnik kriv si, manjvreden si.

 

to, da si se prepoznala v "ti in kompanija" ti ne morem pomagat. lahko pa za naslednjic bolj jasno navedes svoja osebna stalisca, da te ne bo kdo po pomot uvrstil med kolaborante.

  • Račka +1 2
  • Trol 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka

kaj ti pod kamnom zivis? dobesedno policijsko uro smo imeli model. ce si sel ven po deveti uri si bil kriminalec. nisi smel zvecer k punci na obisk. moja sestra je dobila kazen, ker je sla na sprehod s kolegico skupaj (pred deveto uro, ampak se nisi smel druzit z izvenfamilijskimi clani (kar je super za ljudi, ki zivijo sami)). nisi smel ven iz obcine. se zdaj ne smes cez mejo. ne smes v trgovinske centre ipd. pa ce ze izpolnjujes pogoje se moras izkazovat vsepovsod, kot da bi mogu potrdit, da nisi pedofil preden gres mimo otroskega igrisca.

  • Račka +1 2
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
drevored reče pred 19 minutami:

mislim, to je dejstvo, da ste cepljeni kolaboranti. a mislis, da so necepljeni naredili to stran in jo uporabljajo?

 

zdaj ok, vem da niso vsi cepljeni militantni ampak iz moje observacije RLja velika vecina cepljenih misli, da si zasluzijo biti bolj prosti od necepljenih, cutijo se superiorne, krivijo necepljene za nastalo situacijo pa nima veze, ce si nerizicen 30 letnik kriv si, manjvreden si.

 

to, da si se prepoznala v "ti in kompanija" ti ne morem pomagat. lahko pa za naslednjic bolj jasno navedes svoja osebna stalisca, da te ne bo kdo po pomot uvrstil med kolaborante.

Tu je argument, da ti mora cepilski bonus nekaj prinesti. Čisto logično, če imaš samo cepljene v lokalu bo manj okužb, ker imajo cepljeni preboleli manjšo verjetnost, da bodo zboleli. Je način omejevanja širjenja bolezni in hkrati nekaj več svobode za tiste, ki so manj rizični. Gre za preprosto matematiko in razmerje kakšni ukrepi naredijo najmanj škode in omogočijo čim bolj normalno življenje. 

 

Razlikovanje med cepljenimi in necepljenimi ni diskriminacija na podlagi nečesa na kar nimamo vpliva. Imaš izbiro med dvema opcijami, ceplrnje in več svobode ali necepljenje in manj svobode. (Kot lako piješ in ne voziš ali pa ne piješ alkohola in voziš). Vsakdo ima svobodno izbiro, ni obvezno. 

 

Mimogrede, eden najboljših stvari, ki se jih bi lahko naredilo za Slovenijo, bi bilo, da se neha živeti 75 -80 let v preteklosti. Me spominja na VB in njihovo opevane ww2, ker je bilo to zadnjič, ko so se čutili pomembne. 

uredilo bitje ana
  • Račka +1 1
  • Trol 3
Povezava do prispevka
maksi reče Pravkar:

torej diskriminacija na podlagi vere je ok, ker imaš vpliv na to

Ja imaš vpliv, kje izražaš svojo vero. V Sloveniji jo be moreš v javnih šolah. V Franciji ne moreš nosit verskih simbolov v določenih službah in tako naprej. Je to diskriminacija?

Povezava do prispevka

@drevored kaksnim anonimnim neumnostim po tvojem mnenju ne oporekam?

Lepo, da si moram na celo nabit da sem proti jajotu&co, da nikakor ne podpiram vladanja z dekreti zato, ker bi bil nekdo rad mali avtokrat in ne, ker bi imel v mislih dobrobit drzavljanov in zeljo upocasnit epidemijo. In to zato, ker sem presodila, da se zelim cepit? Vsa tvoja prepricanja pa so avtomatsko povzeta samo z dejanjem, da se ne cepis. Med tem ko sem se jaz nekako z eno potezo odpovedala vsem svojim temeljnim pravicam. Uau, kaj bos rekel sele, ce ti povem da sem cepljena tudi proti gripi??? 

In v isti sapi mi dopovedujes, da aktivno izvajam segregacijo in sem kolaborant v istem kosu z nacisti. Sori, ampak tole je do konca prizadeto razmisljanje. 

uredilo bitje Brenta
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...