Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

bainit reče pred 1 uro:

ironija, da morajo v avstriji nositi FFP2 maske (mogoče ne več, to ne vem za zih), pa so vseeno enako slabi kot mi


bil za solske pocitnice gor, kolkr mi je znano so ffp2 maske obvezne v zivilskih trgovinah, drugod samo za testirane. bli smo tud v cokoladnici tam pri gradcu, preverili so za pogoj, not pa itak ne mors met maske, ker se non stop s cokolado ubadas, priporocam obisk. mozno pa da so ze kaj zaostrili.

Povezava do prispevka
Ascender reče pred 3 minutami:

 

Sem bral prej... ta podatek spodaj mi je bil zanimiv, sem bil prepričan, da jih je precej več cepljenih:

 

"V celoti je cepljenega okoli 65 odstotkov avstrijskega prebivalstva, kar je najnižja stopnja v kateri koli zahodnoevropski državi. Po podatkih Evropskega centra za preprečevanje bolezni je delež polno cepljenega prebivalstva manjši le še v Lihtenštajnu."

 

https://www.24ur.com/novice/korona/nemcija-zabelezila-najvecje-stevilo-okuzb-doslej.html

Povezava do prispevka
planetarium reče pred 5 urami:

 

Model ti si covid fanatik. 😀 s cefizlom bi bila lahko par. Sicer bi se po petih minutah zacela kregat na mrtvo, ko bi dojela, da se v resnici ne strinjata o eni stvari, ampak ker zivljenje posvecata covidu bi imela ogromno skupnih tem za pogovarjat.

 

Pol pa locitev, in psihoterapija, ko koncno pridemo iz te krize

 

Tu se res vidi bromance kako se antivaxerji majo radi in se podpirajo in potrjujejo svoje blodnje en drugemu..

 

Kje pa je kaj cefizl, čakam da komentira podatek da je 80% na intenzivni necepljenih..

  • Račka +1 2
  • Trol 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka

@Paladin zakaj vztrajas na gnoju med neciviliziranimi ljudmi, ki te samo zalijo?

 

pridi sem med nas, te bomo toplo sprejeli

 

torej angel je dal graf islandije, ki ima dvakrat vec okuzb kot v prejsnjem valu kljub precepljenosti

 

potem je standardna ekipa provaxxerjev dala graf, da imajo polovico manj hospitalizacij kot v prejsnjem valu

 

potem smo pogledali grafe za slovenijo. vec okuzb kot v prejsnjem valu ampak manj hospitalizacij.

 

valda je provaxerjem vaccine.exe sel v overdrive, skuril cpu in so zacel bljuvat zaljivke

 

paladin jaz te podpiram, ce bi vedel kje delas bi prisel na pregled in ti prinesel vrecko barcafeja

  • Račka +1 3
  • Na jagodo +1 1
  • Nekul -1 1
  • Groot, ki sir je 2
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 14 urami:

Glede na rekordno stevilo okuzenih (in se raste) se bojijo kaj se bo zgodilo v bolnisnicah

Povezava do prispevka
GigiGovedina reče pred 6 urami:

Corona bo zgleda zrihtala zgodovinske nepravice. Cepljeni zahod bo propadel, večinoma pomrl zaradi škodljivih učinkov cepljenja, zatirani vshodnjaki bodo prevzel, sploh avantgarda najpametnejsih, ki so vidl da je vse skup zarota zahoda in sedaj masovno vlagajo v silver, crypto, gold. 

 

Fixed

Povezava do prispevka

  

drevored reče pred 7 urami:

 zakaj vztrajas na gnoju med neciviliziranimi ljudmi, ki te samo zalijo?

 

pridi sem med nas, te bomo toplo sprejeli

 

paladin jaz te podpiram, ce bi vedel kje delas bi prisel na pregled in ti prinesel vrecko barcafeja

 

 

Ban za pozivanje besedne driske v temo. 

  • Račka +1 3
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
drevored reče pred 8 urami:

@Paladin zakaj vztrajas na gnoju med neciviliziranimi ljudmi, ki te samo zalijo?

 

pridi sem med nas, te bomo toplo sprejeli

 

torej angel je dal graf islandije, ki ima dvakrat vec okuzb kot v prejsnjem valu kljub precepljenosti

 

potem je standardna ekipa provaxxerjev dala graf, da imajo polovico manj hospitalizacij kot v prejsnjem valu

 

potem smo pogledali grafe za slovenijo. vec okuzb kot v prejsnjem valu ampak manj hospitalizacij.

 

valda je provaxerjem vaccine.exe sel v overdrive, skuril cpu in so zacel bljuvat zaljivke

 

paladin jaz te podpiram, ce bi vedel kje delas bi prisel na pregled in ti prinesel vrecko barcafeja

 

image.png.7427ca7ad30e59a8117d855bbf64c2d2.png

 

 

image.png.d84bad0b3b0c1148f6013c3c8cd545dc.png

 

 

je to dovolj zgovorno ko se grete neke primerjave in vlečete iz tega ne vem kakšne zaključke? 

  • Račka +1 6
  • Nekul -1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
mumbo360 reče pred 25 minutami:

je to dovolj zgovorno ko se grete neke primerjave in vlečete iz tega ne vem kakšne zaključke? 

Evo, grafi so legit, ne oporekam. 

 

Ampak AFAIK cepiva ni bilo na voljo 16. novembra 2020. Vsaj ne v takšnih masovnih količinah. 

 

Zakaj torej takšna razlika med Islandijo in Slovenijo? In/ali se ta razlika lahko kopira tudi na eno leto kasneje? 

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka
mangoforatango reče pred 13 urami:

 

Fabjan v Kopru racuna 7€.

Ne bi smel računat nič, to je cena, ki jo on lahko izda ZZZS, razen če je to cena za nedržavljane oziroma osebe brez urejenega slovenskega zavarovanja. 

 

Drugače pa neke poenotene strani o testiranju valda ni na voljo, že za podatke o testiranju v Ljubljani moraš iskat kot prizadet, resno ej. 

 

Potem se pa POP TV pa RTV nekaj trepljata o nekih zgodovinskih dosežkih, ker so naredili eno jebeno skupno oddajo, a v celi državi ne moremo dat relevantnih podatkov na eno stran, res, avanamdodo. 

Povezava do prispevka

Še nekaj se pozablja pri tej naši žalostni zgodbi. Okoli 300k ljudi je bilo v Sloveniji cepljeno ali z Janssenom ali s AstroZeneco. Obe cepivi imata tam malo nad 60% uspešnost pri preprečevanju okužb, tako da me ta jesenski val ni čisto nič presenetil. Kljub temu, pa imamo v bolnišnicah razmerje med cepljenimi in necepljenimi 35% proti 65% na intenzivni pa 25% proti 75%. Torej cepiva delujejo.

 

@Avion: mogoče je imel lockdown učinek na Islandiji.

uredilo bitje svit
Povezava do prispevka
Avion reče pred 2 minutama:

Zakaj torej takšna razlika med Islandijo in Slovenijo? In/ali se ta razlika lahko kopira tudi na eno leto kasneje? 

podobno se lahko primerja s podobnim 

vlect paralele (in to se na isti casovni osi) med drzavami ki so razlicne tako kulturno kot geografsko je najmanj nestrokovno

 

ampak to se lahko lepo zlorablja za vodo na svoj mlin

leto nazaj je bila svedska s strani "anti" uporabljena za gonjo proti ukrepom

zdej je pa skandinavijo s strani "pro" za cepljenost

 

Povezava do prispevka
chinasky reče pred 2 minutama:

podobno se lahko primerja s podobnim 

vlect paralele (in to se na isti casovni osi) med drzavami ki so razlicne tako kulturno kot geografsko je najmanj nestrokovno

To se strinjam, zato pa sprašujem tiste, ki te primerjave delajo. 

 

Meni se zdi logično, da imaš lahko v neki otoški državi, kot je Islandija, več možnosti za bolj učinkovito delovanje ukrepov in da je že zato nižje število primerov. 

Povezava do prispevka
twEEneR reče pred 7 minutami:

37,6% odstotka, 3431/9118. Počasi se rast ustavlja. Najhujše je za nami.

Ne ni. Hospitizacija sledi par dni za nizanjem in predsem necepljeni ostanejo v bolnici dalj časa. Številke pozitivnih niso tako pomembne kot številke v bolnicah. 

 

Hvala bogu, da številke gredo dol ampak lahko ostanejo na razmeroma visoki ravni. Potem se težave v zdravstvu se bolj nakopičijo. 

uredilo bitje ana
  • Trol 1
  • Solzice 1
Povezava do prispevka
ana reče Pravkar:

Ne ni. Hospitizacija sledi par dni za nizanjem in predsem necepljeni ostanejo v bolnici dalj časa. Številke pozitivnih niso tako pomembne kot številke v bolnicah. 

 

Hvala bogu, da številke gredo dol ampak lahko ostanejo na razmeroma visoki ravni. Potem se težave v zdravstvu se bolj nakopičijo. 

 

300ke na intenzivni ne bomo dosegli, o tem sem 100% prepričan. Zdravstveni sistem poka po šivih, a bo vzdržal. Mediji delajo preveliko paniko in strah. 

Povezava do prispevka
twEEneR reče pred 26 minutami:

 

300ke na intenzivni ne bomo dosegli, o tem sem 100% prepričan. Zdravstveni sistem poka po šivih, a bo vzdržal. Mediji delajo preveliko paniko in strah. 

Vada lahko sanja o 300 intenzivnih posteljah, ampak 120 ekstra postelj v intenzivni ne pricaras iz zraka. To samo pomeni vec smrti drugod in slabso zdravstveno oskrbo.  

  • Račka +1 3
  • Trol 1
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...