Skoči na vsebino

Naša mala greznica #9


kemik
Message added by TitanG

IDEMOOOO

Priporočeni prispevki

Čeprav so bottlerji jim jaz lahko dam samo kapo dol za letošnjo sezono plus tega koliko dolgo so Pepovo all star ekipo imeli v šahu, ki se z Arsenalovo sploh ne more primerjati. Pogledaš Arsenalovo prvo postavo pa vidiš 1/3 izmečkov top klubov (Jesus in Zinchenko se jih je City losal, Jorginho se ga je Chelsea losal, Odeegard se ga je Real losal). Potem 1/3 igralcev, ki jim je Arsenal vrh kariere in v top klubih na klopi nebi bli (Xhaka, Partley, Holding) potem pa še 1/3 dobrih mladih talentov zadaj (Saka, Martinelli, Gabriel, Saliba). 

 

Nevem, če bi kiri razen Sake prišel v Cityjevo prvo postavo sploh.

Povezava do prispevka

Zvečer pa velik dan za Wrexham, ki si z zmago proti Boreham Woodu (6. na lestvici in še rabijo pike za potrditev uvrstitve v playoff) lahko zagotovi napredovanje v League 2. Notts County že popoldne igra proti Maidstone-u, ki je gladko zadnji na lestvici, tako da bodo verjetno vršili nekaj pritiska z zmago. Upam, da ne bodo zbottlali.

 

No, saj realno gledano bi tudi Notts County moral napredovat, ampak v playoffu se nikoli ne ve, ker moraš premagati tri ekipe in se hitro lahko kaj zalomi. National league je do Championshipa najbolj zajebana liga, da prideš iz nje, ker samo prvak direkt napreduje. Npr. iz League 2 so promovirane tri ekipe in še potem štiri igrajo playoff, iz League 1 pa dve neposredno in še štiri v playoffu.

 

In če Wrexhamu letos uspe ne bom presenečen, če bodo v roku 4-5 let s pametnim kadrovanjem in vlaganjem v ekipo že v Championshipu, tam pa vprašanje, kaj lahko naredijo. 

Povezava do prispevka
ronaldinho reče pred 1 uro:

Zvečer pa velik dan za Wrexham, ki si z zmago proti Boreham Woodu (6. na lestvici in še rabijo pike za potrditev uvrstitve v playoff) lahko zagotovi napredovanje v League 2. Notts County že popoldne igra proti Maidstone-u, ki je gladko zadnji na lestvici, tako da bodo verjetno vršili nekaj pritiska z zmago. Upam, da ne bodo zbottlali.

 

No, saj realno gledano bi tudi Notts County moral napredovat, ampak v playoffu se nikoli ne ve, ker moraš premagati tri ekipe in se hitro lahko kaj zalomi. National league je do Championshipa najbolj zajebana liga, da prideš iz nje, ker samo prvak direkt napreduje. Npr. iz League 2 so promovirane tri ekipe in še potem štiri igrajo playoff, iz League 1 pa dve neposredno in še štiri v playoffu.

 

In če Wrexhamu letos uspe ne bom presenečen, če bodo v roku 4-5 let s pametnim kadrovanjem in vlaganjem v ekipo že v Championshipu, tam pa vprašanje, kaj lahko naredijo. 

Sej pravijo, da je najtežje priti iz te lige. Drugače pa 2. in 3. ekipa v National ligi se na koncu uversti direkt v polfinale playoffa in tako ima eno tekmo manj kot ostale ekipe od 4. do 7. mesta. 

Povezava do prispevka
ronaldinho reče pred 22 urami:

Hajduk premagal grande Milan in se uvrstil v finale mladinske CL. :avadodo: 

 

zdaj si pa predstavljaj (Jugo) ligo, kjer je tem igralcem prepovedano prestopat v tujino do 28. leta. a si sploh lahko predstavljaš, kakšna bomba od domače lige bi to bila?

 

jebeš lige petice, to bi se gledalo vsak vikend. :w00t:

 

če sem pa kaj fotrovi generaciji izrazito fovš, je pa to točno to.

 

Tijuana reče pred 8 minutami:

Bayern

 

stava, da bo Borussia danes zajebala? :D

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 20 minutami:

 

zdaj si pa predstavljaj (Jugo) ligo, kjer je tem igralcem prepovedano prestopat v tujino do 28. leta. a si sploh lahko predstavljaš, kakšna bomba od domače lige bi to bila?

 

jebeš lige petice, to bi se gledalo vsak vikend. :w00t:

 

če sem pa kaj fotrovi generaciji izrazito fovš, je pa to točno to.

Raje vržejo 100 mio EUR v prenose EPL. LOL

Povezava do prispevka
Tijuana reče pred 14 urami:

WREXHAM PRVAKI!

 

Paul Mullin legenda:avadodo: Veliko predober za ta nivo, če smo pošteni. :D Čeprav tip iz Notts Countyja ima še več golov. 

 

 

 

 

Mi smo pa že v Evropa ligi, smo na koncu zajebali celo CL (ker je ta nov ligaški sistem s 36 ekipami in gre na koncu 5 angleških ekip noter, tako da je Arsenal odnesel zadnje mesto) z dvema porazoma v zadnjih treh tekmah (no, predvsem poraz s Fulhamom v zadnjem krogu je bil usoden, če bi zmagali bi prehiteli Arsenal zaradi boljše GD) pa vmes smo še v finalu FA pokala izgubili s Cityjem 4-3, čeprav smo imeli boljši xG. :( 

 

Ampak za trenutno ekipo je EL itak boljši za rotacijo (si bom verjetno letos kar nastavil eno ekipo za ligo in eno za Evropo), ker je okrog 70% igralcev U21, vsi z izjemo dveh + backup golman so pa mlajši od 25. :mafija: Edini problem bodo homegrown (at club) igralci za Evropo, ker pravih le-teh dovoljšnje kvalitete nimamo zaradi hitrega napredka ekipe (smo na veliko financirali v facilities in to, odkar smo prvič prišli v Championship in je bilo več denarja, a zaenkrat še ni bilo res pravega učinka; zadnji youth intake je bil dober, a seveda so vsi ti igralci stari 15 let in ne moreš resno računat na njih v prvi ekipi). Češki branilec je letos postal HG, južnoameriškim wonderkidom pa še manjka leto ali dve, da bodo izpolnili ta pogoj. Pa samo dva Angleža imamo. No, itak smo valižanska ekipa. :mafija: 

 

Niti nimamo kakšnih bivših igralcev, ki bi jih lahko pripeljal nazaj za HG kvote, kot to lahko narediš pri večini drugih klubov, ko podpišeš kakšno bivšo legendo na zatonu kariere. Sem gledal, a noben ni niti na Championship nivoju, kaj šele dovolj dober za EPL, tako da bom za zadnja tri mesta raje registriral 15/16-letne mulce in če bo priložnost jim tudi dal nekaj minut.

 

Velik dokaz napredka je tudi to, da je Real letos hotel našega golmana (Dennis Seimen, FM wonderkid, tudi sicer baje velik talent, ki igra za mlajše ekipe Stuttgarta), pa sem jih zavrnil in potem sva se zmenila, da ga prodamo, če kdo ponudi 40m. Saj keša itak ne rabimo, ker imamo 86m transfer budgeta pa ne vem, koga bi še kupil. :D Real je medtem podpisal Mamardashvilija, tako da ne bodo več prišli ponj. Upam samo, da to nezadovoljstvo ne bo preveč vplivalo na njegovo formo.

 

Podobno za našega top strikerja, ki sem mu tudi moral obljubiti, da ga prodam, če kdo plača njegovo 86m klavzulo (mislim, to je itak bzv, ker ga v vsakem primeru moraš prodati, če se to zgodi, ampak vsaj mir imam in lahko zavračam nižje ponudbe, če bodo prišle). Ampak glede na to, da se zanj trenutno zanimajo Brighton (ki je izpadel iz lige) ter Tottenham in Everton, ki sta končala za nami bi bil itak neumen, če bi šel tja. No, res pa seveda še imajo boljši reputation, čeprav se je tudi naš že konkretno izboljšal in zdaj vsaj ne rabimo več toliko preplačevat igralcev. Največji W zaenkrat je po mojem to, da smo plače obdržali pod kontrolo. Sicer še ni bilo updatano, a mislim, da bomo spet imeli najnižje v ligi.

 

Naš najbolj plačan igralec je na dobrih 3m letno in če primerjamo z ekipami, ki so projicirane, da bi končale okrog nas (Fulhamov top earner je na 9m, Evertonov pa na 7m+), tudi Norwich, ki je zelo overachieval (no, saj so že v prejšnjih sezonah bili 7. in 9. ter tudi osvojili Carabao Cup, tako da so bili ekipa v vzponu) in končal na 4. mestu (City je gladko odnesel ligo, potem so pa ekipe od 2.-6. mesta bile v štirih točkah razlike) ima najboljše plačanega igralca na dobrih 6m (BTW, ne vem, kaj so dali za jest Joshu Sargentu, ampak tip raztura v tem save-u in je bil lani drugi top scorer lige za saj vemo kom. :D). O plačah pri ostalih top 5 ekipah pa verjetno ni treba govoriti. 

 

Všeč mi je tudi, da je board realen in je glavni cilj še vedno obstanek v ligi, čeprav mislim, da bo letos bolj kak midtable (media prediction je 14. mesto, a lani smo tudi bili gladko najslabša ekipa po njihovem mnenju), ker bodo pač še dodatne evropske obremenitve, ki jih nismo vajeni in se hitro lahko zgodi kak kiks, čeprav sem overall kar zadovoljen s širino ekipe, če ne bo res kakšne krize s poškodbami. Je pa bolj verjetno, da bi zmagali EL (čeprav so tam tudi ekipe kot Atletico, Milan in Lazio), zdaj ko tja ne izpadajo več ekipe iz CL kot pa da bi prišli v top 4 v EPL.
 

aja, Ernestu Valverdeju sem dal offer, da postane moj skavt. :mafija: Upam, da bo sprejel in dobil WP. 

uredilo bitje ronaldinho
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...