Skoči na vsebino

LEGOstilna - nakupi, poštarji, montažne police


Boris

Priporočeni prispevki

Feget reče pred 4 urami:

Pri kitajcu bo max 70:D

 

Drugače pa mi zadnjič eden od kitajcev ni poslal navodil in mu seveda po kitajsko jebem mater po mailu, on pa mi da link do uradnih lego navodil - in dejansko grem gledat svoje fake sete - ista navodila kot od lego razen prve fake strani:rofl:

Haha carji kitajci :avadodo: 

 

Sem šel kar malo googlat kitajske sete, da jih malo podprem 

  • Račka +1 2
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
stom1c reče pred 16 urami:

Ja sam kitajc bo vredn 0€ ko ga bos sestavil skupaj, og lego pa 200.

 

Vreden bo toliko kot ga boš lahko naprej nekomu prodal :) glede na bolha stanje se mi zdi da v Sloveniji prej prodaš kitajca poceni, kot original po brutalni ceni. Če boš prodajal v tujino pa je obratno, samo meni se nekako ne da zafkavati s tujino.

 

Mi je pa res zanimivo kako je par lego fanboyev tukaj tako alergično na kitajce:rofl: 

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka

Ma dejte mi prosim tisti, ki kupite kitajčke nekaj povedat. Pustimo zdaj nianse barv napram originalnim setom. A so te kocke res OK za večkratno sestavljanje? Al je podobno kot "Kiddo", ki že ko ga prvič sestavljaš se držiš za glavo (dobiš kamion, zraven minifig, ki pa ne more not sedet, ker je prevelik)

Povezava do prispevka
ArtaX reče pred 39 minutami:

Ma dejte mi prosim tisti, ki kupite kitajčke nekaj povedat. Pustimo zdaj nianse barv napram originalnim setom. A so te kocke res OK za večkratno sestavljanje? Al je podobno kot "Kiddo", ki že ko ga prvič sestavljaš se držiš za glavo (dobiš kamion, zraven minifig, ki pa ne more not sedet, ker je prevelik)

Jaz sem kupil dva tavečja kitajska seta sorodnici, ki nima denarja za official tavelike sete. Mislim, da se že nekaj let njeni igrajo s temi kitajci in še kar zdržijo :D. Moram reči, da mi je ta alternativa res dobra, ker officialni seti znajo bit res zelo dragi. Saj meni specifično ne bi bilo problema kupit uradnega seta, sam je fora, da so mi drugi "hobiji" bolj pri srcu, tako da denar šopam v njih, pri LEGO-tu pa včasih sestavim kitajca in zafilam nostalgia blast, pol pa nazaj na druge hobije 

 

Res pa je, da se mi cene legic ne zdijo OK. Ampak to je bolj posledica, da sem se velik del dosedanjega odraslega življenja ukvarjal s pomočjo otrokom iz socialno problematičnih okolij in me iz osebnih razlogov triggerajo te scene, ker vem, koliko so meni kot otroku dali te seti, ki niso samo basic gradniki :D 

Povezava do prispevka
ArtaX reče pred 2 urama:

Ma dejte mi prosim tisti, ki kupite kitajčke nekaj povedat. Pustimo zdaj nianse barv napram originalnim setom. A so te kocke res OK za večkratno sestavljanje? Al je podobno kot "Kiddo", ki že ko ga prvič sestavljaš se držiš za glavo (dobiš kamion, zraven minifig, ki pa ne more not sedet, ker je prevelik)

 

Imaš tudi zelo različne kitajce - teh firm, ki delajo fake kocke je še pa še. Kitajci delajo ogromno svojih (kvazi MOC) zadev, potem imaš pa  tudi fake lego linijo, kjer so dobesedno 1:1 kopije lego setov (še celo z identičnimi navodili). Ne vem kakšna je bila kvaliteta kitajcev nekaj let nazaj, vem pa da zdaj je kar dosti fake lego setov dejansko 1:1 kopija - vse enako minus lego napis na kockah.

 

Recimo zdaj sestavljam pirates of barracuda bay - dejansko isti nivo kvalitete kock kot lego - ni ene same razlike pa da mi odbijejo jajca. Še celo med originalnimi in fake figuricami ne ločim razlike. 

 

Sicer pa se kitajci res splačajo za starejše (overpriced sete, npr. piratske ladje so po 50 do 70 evrov, legoti 300+) in novejše dražje sete. Recimo batmanov batwing, ki stane od legota cca. 200 evrov, je pri kitajcu 60, pa back to the future dolorian pri kitajcu za 70, lego skoraj 2x toliko.


Pri manjših setih do 100 evrov se kitajci niti ne splačajo - ali daš recimo za original 80 evrov ali kitajca 40, mi je potem bolje vzeti original. 

 

 

Povezava do prispevka
Feget reče pred 2 urama:

 

 

 

Recimo zdaj sestavljam pirates of barracuda bay - dejansko isti nivo kvalitete kock kot lego - ni ene same razlike pa da mi odbijejo jajca. Še celo med originalnimi in fake figuricami ne ločim razlike. 

 

 

 

 

lol dej sestavi se model 

 

Al nimas vec obeh jajc da lazes al pa si corav ko kurac 

 

verjamem da ne locis med original pa fake ker originalov nisi imel v roki 

Povezava do prispevka
Boris reče Dne, 21. 10. 2022 at 14:40:

lol dej sestavi se model 

 

Al nimas vec obeh jajc da lazes al pa si corav ko kurac 

 

verjamem da ne locis med original pa fake ker originalov nisi imel v roki 

 

Butthurt is strong in this one:D

 

 

 

 

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka
Feget reče pred 6 urami:

Kitajci so danes ena vodilnih držav na svetu, tako po tehnologiji, denarju, resursih, vojski in praktično vsem - ampak po tvoje ne znajo narediti enih kurčevih plastičnih lego kock, ki so na trgu že skoraj 50 let in ki ti jih jaz naredim z malo bolj napredno mašino za plastiko:rofl:

 

 

 

2019-07-20-13.43.35-1024x700.jpg

 

 

 

john-jonah-jameson-lol.gif

Povezava do prispevka
Hernier reče Dne, 21. 10. 2022 at 8:46:

Also vsi forumaši: "ja kitajc pol ni nič vreden ko prodajaš"

48% off glede na trenutno amazon.de ceno, noben ne povoha.

Screenshot (890).png

Če bi kateremu  prinesel gešenk na dom, pa dal še za južno, mogoče vzame...:beer:

uredilo bitje Tomyboy
Povezava do prispevka
Lenkas reče pred 4 urami:

https://brickset.com/article/84191/review-wicked-brick-speed-champions-display-stand#.Y1kKw5CjGEA

 

This particular stand costs £62.99 and measures 64cm wide by 31cm high.

https://www.wickedbrick.com/collections/speed-champions

 

84191_P1066342.JPG

84191_P1066346.JPG

 

 

Cene so mau sitnice fak

 

 

jst mam dost od njih in je res so dragi sam lepo razstavis set tko k je treba pa plastika je tip top kvaliteta nic ne skirpa pa lepo drzi 

Povezava do prispevka
Lenkas reče pred 1 uro:

Samo tvoj je cist odprt? ni zaprt

 

pol daj takega:

image.thumb.png.5b34ba28b594e90904831e51db612dfe.png

 

ta je cist odprt k tvoj, 17e vec za 4 avtocke vec

NE, to je pa vse zaprto, če ne ne bi tega kupoval

Tale je malo višji zaradi terenca. Sprednja panela se sname, da prideš do pre katov.

IMG_5464.JPG

 

Zaprto vse razen zgornjih

DSC_04ww98.png

 

 

uredilo bitje Tomyboy
Povezava do prispevka

Sve zatvoreno.... :)

 

20221026_190956.jpg

20221026_190917.jpg

To ni noben model, to je vse custom, na mm ti naredijo kar hočeš, imaš tam pod rubriko, Display Case in Display Cabinet. To so Cabinet.

So določene omejitve za velikost, pa samo izbereš kar rabiš. Podlago zadaj črno, srebrno ali brez. Vse mere ti sproti računa, koliko je dejansko notranja mera to vnašaš. Zunanja je malo večja, ki ti jo tudi potem zračuna, to je to.

ttps://sora-shop.com/display-cases-for-collectables/model-cars/scale-143/74/made-to-measure-display-cabinet

To so pa oni "akvariji", vse po merah naredijo. Nimajo žal kot ti angleži, bolj specifično za lego, to je bolj vsesplošno in malo ceneje, kvaliteta pa isto top.

https://sora-shop.com/display-cases-for-collectables/model-cars/scale-124/75/made-to-measure-display-case

 

uredilo bitje Tomyboy
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...